EĞİTİM BİR-SEN BAŞKANI MAHMUT BİNAY OLDU
EĞİTİM BİR-SEN BAŞKANI MAHMUT BİNAY OLDU
Akhisar Memur-Sen Süleyman Erdem başkanlığında yaptığı toplantısında yeni ilçe başkanını seçti.
AKHİSAR O.S.B YÖNETİM KURULU  PULÇA´YI  ZİYARET ETTİ
AKHİSAR O.S.B YÖNETİM KURULU PULÇA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça´yı makamında ziyaret etti.
GÖLET BALIK LOKANTASI YENİ SEZONUNU  AÇTI
GÖLET BALIK LOKANTASI YENİ SEZONUNU AÇTI
Akhisar Belediye Hüsnü Kahraman Kültür Park Gölet alanı içerisinde bulunan Olimpik Yüzme Havuz Tesislerinin işletmecisi Şaban Taşkıran ve ailesi balık lokantasının yeni sezonunu açtı.
ZABITA HER ZAMAN HER YERDE
ZABITA HER ZAMAN HER YERDE
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, engellilerin de yanında yer alarak, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE HAYRI YAPTI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE HAYRI YAPTI
Akhisar İlçe Müftülüğü aşure ayının girmesi nedeni ile aşure etkinliği düzenlendi.
AKHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ATLETİZM KURSİYERLERİ BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
AKHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ATLETİZM KURSİYERLERİ BAŞARILARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ
7-8 Eylül 2019 tarihinde Balıkesir´de düzenlenen 11.uluslararası İsmail Akçay Yarışmalarında kızlar 800 metre kategorisinde Şehit hasan Acar Ortaokulu öğrencisi İrem ÖZTÜRK 1., yine Şehit Hasan Acar Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Nazife TUNCEL 2.; Erkekler 800 metrede Ali Şefik Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Hasan UZUN 1., Doktor Ahmet Tarık Sarı Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Mustafa Can AKBÜLEN 2.olmuştur.
2019 EYLÜL AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Akhisar Belediyesi 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı.
Tarih: 4.9.2019 09:47:44/ 1101okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi 2019 yılı Eylül ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Saat 16.00´da başlayan meclis toplantısında 14 gündem maddesi yer alırken 1 önerge yer aldı. Başkan Dutlulu öncelikle 30 Ağustos Zafer Bayramı programlarının çok renkli geçtiğini aynı zamanda 6 Eylül Akhisar´ın kurtuluş gününü kutlayarak girdiğimiz Muharrem Ayı´nın da hayırlar getirmesini oruç tutanların oruçlarının kabul olması dileklerinde bulundu.

Yer alan önergede Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet´i başkenti Lefkoşa ile kardeş şehir sözleşme yapılabilmesi için Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi meclise sunuldu ve oy birliği ile gündeme alınması kabul edildi.

Gündemin birinci maddesinde Akhisar Belediyesi 2020 yılı performans programı yer aldı. Taslağın incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu´na havalesi oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde Pazar yerleri sergi ücretleri ile Akhisar Belediyesi´ne ait hizmet binası altında bulunan otopark ücretleri ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Plan ve Bütçe Komisyonu kararınca hizmet binası altında yer alan otoparkta 80 aracın yer aldığı ve 10 yerin hizmet araçları için ayrıldığı aylık abonelik ücretinin 200 TL olarak belirlendiği aynı zamanda dış otoparkta engelliler için de araç park yeri ayrılacağı ifade edildi. Komisyondan gelen karar oy birliği ile kabul edildi. Öte yandan yine Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından tüm Pazar yerlerindeki haftalık olarak alınan ücretin aylık olarak alınması kararı meclise sunuldu. Başkan Besim Dutlulu, tüm meclis üyelerin ve Pazarcılar Odası başkanının da katılması ile 1 ay daha komisyona havale edilmesini meclise sundu ve oy birliği kabul edildi.

Üçüncü gündem maddesinde ise 2019 mali yılı Katı Atık Yönetim Sistemi (KAYSÜ) tarifesi ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Başkan Besim Dutlulu, kent konutlarında 4,84 TL, kırsal konutlarda 2,20 TL, ticarethanelerde 12 TL olduğunu bu fiyatların altında kanunen yapamayacaklarını ifade ederek belirlenen fiyatların diğer ilçe belediye fiyatlarının yarısı olduğunu kaydetti. MHP Meclis üyesi Doğan Ensivri, komisyonca güzel bir çalışma olduğunu ifade ederek iyi bir rakam çıktığını kaydetti. İYİ Parti Meclis Üyesi Gökhan Köse ise bu konuda belli bir çizgide olduklarını ve bu paranın alınmaması gerektiğini savunarak konu hakkında örnekler verdi. Yapılan ücret tarifesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Dördüncü gündem maddesinde Akhisar Belediyesi 2020-2024 yıllarını kapsayan 5 yıllık Stratejik Plan ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Kanun Nizam ve Plan Bütçe Komisyonundan oy birliği ile gelen 5 yıllı kapsayan Stratejik Plan meclis üyelerince oy birliği ile kabul edildi.

Beşinci gündem maddesinde mülkiyeti Akhisar Belediyesine ait arsa, tarla ve işyerlerinin satılması ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Topluca Mahallesinde muhtarlık binası önündeki arsanın çıkarılması ile meclise sunulan tabloların arsa, tarla ve işyerlerinin satılması oy birliği ile kabul edildi.

Altıncı gündem maddesinde münakale yapılması yer aldı. 2019 yılı gider bütçesinde yeterli olan tertiplerden yetersiz olan tertiplere ödenek aktarılması oy birliği ile kabul edildi.

Yedinci gündem maddesinde hibe yolu ile şirket devir alınması yer aldı. Bu maddeyi ilgilendiren Meclis üyesi Ensar Muştu dışarı alındı. Akhisar Çağlak İnşaat Limited Şirketi´nin bedelsiz olarak belediyeye devir edilmesi meclise sunuldu. Başkan Dutlulu, bu yetkinin sadece belediye başkanında olduğunu ancak şeffaflık açısından meclise taşıdığını kaydederek, bazı hizmetleri yapmak için ve projeleri kolayca yerine getirmek amacıyla bu hiçbir borcu olmayan ve bankada belli bir miktarda parası olan şirketi hibe olarak kabul etmek istediklerini kaydetti. Meclise sunulan hibe oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin sekizinci maddesinde ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü´nün yönetmeliği yer aldı. 5393 sayılı kanunun 18.maddesi B bendince gelen yönetmelik Kanun ve Nizam Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Dokuzuncu gündem maddesinde “Türk Kanser Derneği´nin Emzirme ve Bebek Bakım Kabini Projesi” için belediye başkanı ile protokol yapılması hususundan yetki verilmesi yer aldı. Protokol yapılabilmesi için Başkan Besim Dutlulu´yu yetki verilmesi oy birliği kabul edildi. Konunun Akhisar´da bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Dutlulu bunun bir an önce Akhisar´da faaliyete geçmesi gerektiğine deyindi.

10´uncu gündem maddesinde Türk Kızılay Derneği´nin 60 metrekarelik sabit bir kan alma merkezi için yer tahsisi yapılmasına dair talebi yer aldı. Başkan Besim Dutlulu yeni belediye önünde bir nokta bulunması gerektiğini savunarak tam yerin tahsisi için İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Onbirinci maddede atıkların oluşumun önlenmesi ve oluşumların ise geri dönüşümle kazanım sağlanması için yer belirleme çalışmalarının yapıldığı ve komisyonca yer belirleme çalışmalarının devam edeceğinden dolayı komisyonda kalması meclise sunuldu. Çevre ve Sağlık Komisyonunda kalması oy birliği ile kabul edildi.

12´nci gündem maddesinde ise mülkiyeti Akhisar Belediyesi´ne ait İlçe Sağlık Müdürlüğü´ne tahsisi yapılan Reşatbey Mahallesi 174 sokak 8-10 nolu yerlerin tahsislerinin iptali yer aldı. Söz konusu alanın 112 Acil Sağlık İstasyonu olarak kullanmadığı tespit edildiğinden dolayı binaların tahsisisin geri alınması meclis sunuldu. Akhisar Belediyesince uzun yıllardır atıl durumda bulunan binaları tek tek tespit ettiklerini ifade eden Başkan Besim Dutlulu özellikle Amfi Tiyatro altında yer alan depoların aktif bir şekilde kullanılması sağlandığını ifade etti. Bu sağlık istasyonlarının tahsisinin geri alınması sonucu Sağlık İl Müdürlüğünce dönüş yapıldığını ve yakın zamanda ihaleye çıkacaklarını belirttiğini kaydeden Başkan Dutlulu kısa bir süre daha vermek istediklerini bundan dolayı konunun İmar Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Onüçüncü gündem maddesinde Akhisar merkez Şeyhisa Mahallesi 211 ada 8 parselde bulunan 112,30 metrekarelik binanın Akhisar Belediyesi´nce restorasyonu yapılarak Akhisar Belediyesi´ne şartlı bağışı yer aldı. İsimlerinin yazılması şartı ile hayırseverin Akhisar Belediyesine tescilli binaları restore etmesi için hibenin görülmesi Kanun ve Nizam Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

14.gündem maddesinde ise imar evrakları yer aldı.

Önerge ile 15.gündem maddesi olarak belirlenen Lefkoşa şehri ile kardeş şehir olunması için Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündem dışı alınan sözlerde CHP Grup başkanı Lütfi Akdağ, Doğalgaz ve Tedaş gibi şirketlerin açtığı çukurların kapanması ile ilgili çalışmaların yapılma yetkisi kimde olduğunu öğrenmek istediğini vurguladı. Başkan Besim Dutlulu, Akhisar´da ufak tefek çalışmaları yetkisi olmadığı hale Akhisar Belediyesi olarak yerine getirmeye çalıştıklarını ancak son zamanlarda çok fazla alt yapı çalışması olduğunu bu konuda çalışmaların hızlandırılması konusunda Büyükşehir Belediyesi yetkililerince irtibata geçtiklerini kaydetti. CHP Meclis Üyesi Alper Ayan ise Ticaret Borsası önündeki yolun okullar öncesi acilen yapılması gerektiğini savunarak Büyükşehir yetkililerin bir an önce çalışması gerektiğini kaydetti. Öte yandan bu yolların Büyükehir programında olduğunu kaydeden MHP Meclis üyesi Doğan Ensivri, doğal olarak belediyelerin yaşadığı parasal sıkıntıyı Büyükşehir Belediyesi´nin de yaşadığını kaydetti.

İYİ Parti Meclis Üyesi Gökhan Köse, Ağustos ayı sonundaki Büyük Taarruz ve Zafer Bayramı nedeniyle büyüklerimizi saygı ve minnetle andığını kaydetti. Son zamanlarda Orman yangınlarını başlatan terör örgütlerini lanetlediklerini ifaden eden Köse, her yerde tuvalet ücretsizken Gölet alanında tuvalet neden 1,5 TL olduğunu belirtti. Tuvaletlerde geçmişte yapılan bir ihalenin devam etmesinden dolayı bir şey yapamayacaklarını belirten Başkan Dutlulu bu konuda vatandaşın çok haklı olduğunu çözüm arayacaklarını kaydetti. Gölet alanı içerisindeki futbol sahası yanı ve yel değirmeni yanındaki alanların kafe olarak ihale edildiğini kaydeden Başkan Besim Dutlulu, Gölet alanını daha fazla hareketlendirmek istediklerini belirtti. Gölet alanındaki faal halde bulunan iki kafe ve havuzun ise Ekim ayında ihalesi yapılacağını ifade eden Başkan Besim Dutlulu bu 2 kafe ve havuzun içerisinde bulunan esnafın mağdur olmaması için ihaleyi Ekim ayında yaptıklarını vurguladı.

Akhisar´da esnafların çok sıkıntılı olduğunu kaydeden İYİ Parti Meclis Üyesi Nurullah Zağlı, işyeri açma ruhsatında esnafın çok sıkıntı yaşadıklarını, işyeri açacak esnafın Akhisar Belediyesi´ne başvurduğu, daha sonra Manisa Büyükşehir Belediyesi´ne yönlendirildiği ardından yine Akhisar´a yönlendirildiği ve zaman kaybı yaşandığını belirtti. Bu konuda belediye tarafından esnaf ile ilgili esnaf masası kurulması gerektiğini savunan Meclis Üyesi Zağlı, bunun yanında esnaflara yönelik etkinlikler düzenlenmesi gerektiğini kaydetti. Bu konuda yapılabilecek çalışmaları başlatacaklarını ifade eden Başkan Dutlulu, bu güzel tespitlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

CHP Meclis Üyesi Burcu Alkın, afetler öncesi öncelikle deprem ile ilgili çalışmaları konusunda bilgi istedi. Başkan Besim Dutlulu bununla ile ilgili çalışmaların devam ettiğini çok yakın zamanda bir eylem planı hazırlayacaklarını kaydetti.

Bir sonraki meclisin yine 1 Ekim 2019 Salı günü saat 16.00´da yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

EĞİTİM BİR-SEN BAŞKANI MAHMUT BİNAY OLDU
EĞİTİM BİR-SEN BAŞKANI MAHMUT BİNAY OLDU
Akhisar Memur-Sen Süleyman Erdem başkanlığında yaptığı toplantısında yeni ilçe başkanını seçti.
AKHİSAR O.S.B YÖNETİM KURULU  PULÇA´YI  ZİYARET ETTİ
AKHİSAR O.S.B YÖNETİM KURULU PULÇA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça´yı makamında ziyaret etti.
ZABITA HER ZAMAN HER YERDE
ZABITA HER ZAMAN HER YERDE
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, görev ve sorumluluklarını yerine getirirken, engellilerin de yanında yer alarak, engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE HAYRI YAPTI
İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ AŞURE HAYRI YAPTI
Akhisar İlçe Müftülüğü aşure ayının girmesi nedeni ile aşure etkinliği düzenlendi.
HER CAN DOKUNULMAZDIR
HER CAN DOKUNULMAZDIR
Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Kim bir mümini kasten öldürürse cezası, içinde ebedî kalmak üzere cehennemdir.
METEOROLOJİDEN UYARI  DİKKAT
METEOROLOJİDEN UYARI DİKKAT
Bölgemizde Beklenen Gökgürültülü Sağanak Yağışlara Dikkat!
ALEVİ KÜLTÜR VE CEMEVİ AKHİSAR ŞUBESİ´NDE AŞURE BULUŞMASI
ALEVİ KÜLTÜR VE CEMEVİ AKHİSAR ŞUBESİ´NDE AŞURE BULUŞMASI
Akhisar´da, Hicri muharrem ayı kapsamında Alevi Kültür ve Cemevi Akhisar Şubesi aşure etkinliği düzenledi.
MAHALLELER ARASI ULAŞIM KOLAYLAŞTI
MAHALLELER ARASI ULAŞIM KOLAYLAŞTI
Bakımsız durumda olan yolları yenileyerek vatandaşları konforlu yollarla buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesi Göcek Mahallesi ile Yayakırıldık Mahallesi arasında 1. kat sathi kaplama çalışması gerçekleştiriyor.
GENÇLİK MERKEZİNCE ATÖLYELER AÇILACAK
GENÇLİK MERKEZİNCE ATÖLYELER AÇILACAK
Akhisar Gençlik Merkezi atölye çalışmaları için harekete geçiyor.
AKHİSARLI EFELERDEN BAŞKAN DUTLULU´YA TEŞEKKÜR
AKHİSARLI EFELERDEN BAŞKAN DUTLULU´YA TEŞEKKÜR
Akhisar Efeler Derneği, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu makamında ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.
ŞEHİDİN MEZARINA SAHİP ÇIKTILAR
ŞEHİDİN MEZARINA SAHİP ÇIKTILAR
Akhisar´da şehir dışında kaldığı için bakımsız kalan Kurtuluş Savaşı´nın Akhisarlı ilk şehitlerinden Pulların İsmail lakaplı İsmail Efendi´nin mezarına Akhisar Belediyesi ile Kent Konseyi Gençlik Meclisi sahip çıktı.
HERKES KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ SÜPÜRECEK
HERKES KENDİ KAPISININ ÖNÜNÜ SÜPÜRECEK
Akhisar Belediyesi´nin şehirde başlattığı temizlik seferberliğine vatandaşlardan da destek gelmeye başladı. Seferberliğe, mahalle sakinleri de kendi evlerinin önlerini süpürerek destek oluyor.
SÜRÜCÜLER DİKKAT
SÜRÜCÜLER DİKKAT
Akhisar Emniyet müdürlüğü Trafik ekiplerince Karayollarında yaşanan trafik ihlallerine karşı EDS sistemi kondu.
JANDARMA ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLEDİ
JANDARMA ÖĞRENCİ SERVİSLERİNİ DENETLEDİ
Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı taşımalı öğrenci servislerini denetledi.
GENEL MÜDÜR BAŞARAN´A AKHİSAR´DAN ZİYARET
GENEL MÜDÜR BAŞARAN´A AKHİSAR´DAN ZİYARET
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Akhisar ilçesine bağlı Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime Şakrak´ı makamında kabul etti.
ÜLKÜ OCAKLARI İSTİŞARE TOPLANTISI AKHİSAR´DA YAPILDI
ÜLKÜ OCAKLARI İSTİŞARE TOPLANTISI AKHİSAR´DA YAPILDI
Manisa Ülkü Ocakları İl istişare toplantısını, Akhisar Ülkü Ocakları ev sahipliğinde Keyf Et Restorantta düzenlediği akşam yemeğinden sonra yaptı.
İLÇE JANDARMA KOMUTANI KOCAMAN GÖREVE BAŞLADI
İLÇE JANDARMA KOMUTANI KOCAMAN GÖREVE BAŞLADI
Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı görevine Yüzbaşı Ali Galip Kocaman göreve başladı.
ENGELLİ VATANDAŞLARDAN KALDIRIM İŞGALİ KONUSUNDA DUYARLILIK ÇAĞRISI
ENGELLİ VATANDAŞLARDAN KALDIRIM İŞGALİ KONUSUNDA DUYARLILIK ÇAĞRISI
“Engelsiz Kent Akhisar” hedefiyle çalışmalarına devam eden Akhisar Belediyesi, Kent Konseyi Engelli Meclisi tarafından başlatılan duyarlılık çağrısına sahip çıkıyor. Bu kapsamda engellilerin ulaşımlarını bağımsız olarak giderebilmeleri için kaldırım işgali ile mücadeleler devam ediyor.
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER ARTIK DAHA GÜVENDE
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER ARTIK DAHA GÜVENDE
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ün verdiği müjdeli haberler sonrasında yol yapım çalışmalarına hız veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´daki Göcek-Sarnıç ve Yayakırıldık hattını bağlayan 10 buçuk kilometrelik 1. kat sathi kaplama çalışmalarının sonuna geldi.
İLK ZİL KAYMAKAM KAYA´DAN
İLK ZİL KAYMAKAM KAYA´DAN
Akhisar´da 2019-2020 Eğitim ve öğretim yılı başlamasıyla birlikte ilköğretim haftası programı kutlandı.
HALKIN PARTİSİ 96. YAŞINDA
HALKIN PARTİSİ 96. YAŞINDA
Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 96. kuruluş yıl dönümünü Parti Lokalinden Milli Egemenlik Meydanına kadar yürüyerek Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı.
AKHİSARLI GENÇLER İSTANBULU GEZDİLER
AKHİSARLI GENÇLER İSTANBULU GEZDİLER
Akhisar Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü yaz kuran kurslarında eğitim gören 40 öğrenciye İstanbul gezisi düzenledi.
VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR
VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR
6 Eylül Akhisar´ın kurtuluşunun 97.yıl dönümü nedeniyle Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman ERDEM, Kurum Öğretmen ve Usta Öğreticileri ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde El-Bab Gazimiz Ömer KAYHAN ı ağırladı.
ATSO VE BORSA ÜYELERİ GIDA FUARINDA
ATSO VE BORSA ÜYELERİ GIDA FUARINDA
Üyelerinin Pazar paylarını, mesleki bilgi ve deneyimlerini arttırmak için üyelerini fuarlara götüren Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Akhisar Ticaret Borsası son olarak Gıda ve Gıda Teknolojileri işiyle uğraşan üyelerini, 04-07 Eylül 2019 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar Merkezinde düzenlenen “27. Uluslararası Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı”na götürdü.
GELENEKSEL 27. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
GELENEKSEL 27. AÇIK SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Türkiye Satranç Federasyonu önderliğinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen 276. Açık Satranç Turnuvası Gençlik Spor Bakanlığı Akhisar Gençlik Merkezi´nde yapıldı.
ERZURUMLULAR GECESİNDE MUHTEŞEM FİNAL
ERZURUMLULAR GECESİNDE MUHTEŞEM FİNAL
Akhisar Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Kültür ve Spor Şenliği kapsamında Akhisar´da faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin katılımı düzenlenen “Kültür Buluşması” nın son gecesinde Erzurumlular gecesi yaşandı.
AKHİSARLI BAYBURTLULAR, KÜLTÜR GECESİNDE BULUŞTU
AKHİSARLI BAYBURTLULAR, KÜLTÜR GECESİNDE BULUŞTU
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar´da faaliyet gösteren hemşehri derneklerinin katılımı ile düzenlenen Kültür ve Spor Şenlikleri kapsamındaki kültür gecelerinin yedinci gününde Bayburtlular gecesi yaşandı.
CAFE GEYİK VE NARGİLEHİZMETE GİRDİ
CAFE GEYİK VE NARGİLEHİZMETE GİRDİ
Akhisar merkez Hürriyet Mahallesi 422 sokak no:1´de Cafe Geyik ve Nargile, hizmete açıldı.
LOKANTACILAR ODASI, USTALAR FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLEDİ
LOKANTACILAR ODASI, USTALAR FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLEDİ
Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kültür ve Spor Şenliği kapsamında Akhisar Lokantacılar, Tatlıcılar ve Köfteciler Odasının, Ustalar fotoğraf sergisi ve belge töreni Akhisar Müze bahçesinde gerçekleşti.
DUTLULU, ZABITA HAFTASINI PASTA KESEREK KUTLADI
DUTLULU, ZABITA HAFTASINI PASTA KESEREK KUTLADI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Zabıta Teşkilatı´nın 193´üncü kuruluş yıldönümünü zabıta ekipleri ile birlikte pasta keserek kutladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1959 Ebu`l-Faruk Süleyman Hilmi SİLİSTREVİ(k.s.)hazretlerinin irtihali