ADNAN SELVİ CHP DEN ADAY ADAYI
2019 yılı 31 Martta Yapılacak olan Mahalli Yerel seçimlere belediye başkan aday adayları Açıklanmaya Başladı.
Tarih: 10.9.2018 08:47:56/ 910okunma / 0yorum

2019 yılı 31 Martta Yapılacak olan Mahalli Yerel seçimlere belediye başkan aday adayları Açıklanmaya Başladı.

 

2019 yılı 31 Martta Yapılacak olan Mahalli Yerel seçimlere belediye başkan aday adayları Açıklanmaya Başladı.

  Akhisar Belediyesi Çevre Temizlik İşleri Müdürü görevini tamlayarak Emekli olan Adnan Selvi Saat 12 00 de  Cumhuriyet Halk Partisi CHP de  lokal binasında   basın açıklaması yaparak aday adaylığını açıkladı.

CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Başaran, CHP İlçe Başkanı Av. İsmail Fikirli ve yönetim kurulu üyeleri ile partililerin katılımı ile gerçekleşen aday adaylığı açıklamasında konuşan Adnan Selvi Şunları belirtti “Sayın ilçe Başkanım, Milletvekilim, Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Meclis Üyelerimiz, Partimizin Kadın Kolları Başkanı ve Üyelerimiz, geçmiş dönemlerde görev alan yöneticilerimiz, Basınımızın kıymetli temsilcileri ve değerli misafirler hoş geldiniz. Beni onurlandırdınız.

9 Eylül gününün tarihimizde iki önemli yeri vardır.

1-15 Eylül 1919´da İzmir´den başlayan işgal dalgası Anadolu´nun ortalarına kadar yayılma göstermiştir.26 Ağustos 1922 günü başlayan Büyük Taarruz ile işgal 9 Eylül 1922 günü İzmir´de son bulmuştur. "Geldikleri gibi giderler" sözü tarihe yazılmıştır.

2-Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk´ün liderliğinde, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti´nin ve Kuvay-i Milliye´nin devamı olarak 9 Eylül 1923 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş günümüz kutlu olsun.

Ben aranıza yeni katıldım. Bu nedenle bu kadar erken bir dönemde niye aday olmak istediğim sorgulanabilir. Ama bilmelisiniz ki yaşamım boyunca Cumhuriyet´in ilkeleriyle yoğurulmuş ve bu ilkeleri bulunduğum her görevde tavizsiz savunmuş bir yoldaşınız olarak hep yanı başınızda oldum.

Emekli olduktan sonra bir an bile kenarda durmayı düşünmeden sahip olduğum 30 yıllık belediyecilik deneyimim, politik birikimim ve savunduğum toplumcu belediyecilik anlayışımın bana yüklediği sorumlulukla partimin hizmetinde, toplumsal eşitsizliği derinleştiren, içine düştüğü krizden çıkmak için kamusal alanları olmayı kendime kaçınılmaz bir görev olarak gördüm. 24 Haziran sonrasında daha da zorlaşan ülkemiz koşullarında, dayandığı piyasacı politikalar sebebiyle; insanları her gün daha fazla yoksullaştıran pervasızca talan ve tahrip eden AKP belediyeciliğine karşı yeni bir anlayışla kazanılacağına olan inancım nedeniyle aday olma cesareti ve heyecanını taşıyorum.

Bu nedenle sizlerin karşısına, bugün önümüzdeki yerel seçimleri bir belediyenin kazanılmasıyla sınırlı gören bir anlayışın ötesinde,16 yıldır bizlere dayatılan soygun ve talan düzenine karşı alternatif bir yaşam ve belediyecilik anlayışının yaratılması sürecinin bir neferi olarak çıkıyorum. Benim için öncelikli olan kimin aday olacağı sorusu değil belediye hizmetlerinin nasıl sunulacağıdır. Bu soruya verilecek cevapların partimizin adayı için yol gösterici olacağına inanıyorum. Belediyeleri gerekli kılan temel, toplumsal ortak ihtiyaçlardır. Belediyeler bu ihtiyaçları karşılamak amacıyla kurulmuş olduklarından doğası gereği toplumsaldır ve kamu hizmeti sunarlar.

Bu anlamda yıllardır savunduğum "Toplumcu Belediye" hiç bir türden ayrımcılık yapmayan, eşitlikçi, akılcı, yoksulluk ve yoksunluğa yol açmayan sosyal adaletçi, bütünleştirici bir şehirciliktir.

Toplumcu belediye, insanın ve doğanın sömürüsünde sınır tanımayan kapitalizme karşı, insanı ve doğayı koruyan, kamu hizmetlerini toplumsal haklar olarak ücretsiz sunan, insanların üretken, sağlıklı ve mutlu yaşayacağı kentleri yaratan belediyeciliktir.

Toplumcu Belediye, kent halkını müşteri olarak gören anlayışın karşısında, belediye hizmetlerinden eşit olarak yararlanan yurttaşlar olarak gören bir belediyeciliktir. Toplumcu belediye halkın yönetime ve karar alma süreçlerine katılımını sağlayacak araçları geliştirerek doğrudan halkın iktidarını hedefler. Bu anlamda örgütlü halkın yerel iktidarıdır. Yerel iktidarın kazanılma süreci belediyenin nasıl yönetileceğinin göstergesidir. Toplumcu belediyecilik aday belirleme sürecinden başlayarak insanların özgür iradelerinin ortaya çıkacağı karar verme süreçlerinin yaratılması ile demokratik içeriğine kavuşacaktır.

Ancak bu ilkeler etrafında somutlaşmış bir anlayışla yoksulluğun, doğanın ve kentlerin talan edilmesinin önüne geçebiliriz. İnsanı kendine ve kentine yabancılaştırmış bir iktidar karşısında özgür ve yaratıcı insanı yeniden yaratabiliriz. Yoksulluklarını bir kader olarak gören, sadaka ile yaşamak zorunda bırakılan onuru kırılmış insanların elinden yeniden böyle tutabiliriz.

 

Çıkarılan yeni yasalarla kendi belediyelerinden başka kimseye yaşam hakkı tanımayacak olan diktatörlüğe karşı kent dayanışmasını temel dayanak yapacak bir anlayışla direnebiliriz. Eşit ve özgür bireyler olarak neyi nasıl yapacağımızı birlikte tartışıp karar vereceğimiz süreçleri yaratabilirsek yeni bir geleceği birlikte kurma şansını elde edebiliriz. Bu düşüncelerle kazanacağımıza olan inancım ve heyecanımla CHP belediye başkan aday adaylığımı partime ve sizlere olan güvenimle ilan ediyorum” dedi.

Adnan Selvi Kimdir?

25/07/1965 Akhisar doğumluyum. İlköğrenimimi Atatürk Mahallesi Devrim İlkokulunda, orta öğrenimimi Ali Şefik Orta Okulu, lise öğrenimimi Endüstri Meslek Lisesinde (1980/1983) döneminde tamamladım. Yüksek öğrenimimden, Hacettepe Ü. Zonguldak Müh. Fak. Ereğli M.Y. Okulundan 1986 yılında mezun oldum. Öğrencilik dönemini, Şirin Ereğli Gazetesi ve matbaasında çalışarak geçirdim. Askerliğimi, Şanlı Urfa´da Jandarma eri olarak tamamladıktan sonra Hava Meydan Üssünde inşaat şirketinde bir süre işçi olarak çalıştım. Ankara Gazi Üniversitesinde açılan Trafik öğretmenliği Kursunu bitirince sürücü kursu öğretmenlik dönemi başladı.

13 Nisan 1990 tarihinde Akhisar Belediyesinde Zabıta Memuru olarak göreve başladım. Birkaç ay sonra itfaiye Amirliği görevim 1997 yılına dek sürdü. 1997/2006 yılları arası Zabıta Müdürlüğü, 21/3/2006 dan, 04/5/2009´a kadar tekrar İtfaiye Müdürlüğü görevini sürdürdüm. 04/5/2009 yılı ve 22/5/2018 tarihleri arasında da Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışmamdan emekliye ayrıldım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Farklı Çalışma Alanlar.; Belediyede 28 yılı aşan hizmet görevlerimin dışında, Akhisar tarihinde önemli bir yeri olan Çağlak Festivali Düzenleme Komitesinde 15 yıl görev aldım. 2003-2004 Akhisar Organize Sanayii Bölgesi Müteşebbis Heyet üyeliği, Tüm Bel-Sen Manisa Şube kurucu ve yönetim kurulu üyeliği, Tüketici Hakları Derneği kurucu üyeliği, Akhisar Belediye Spor Yön. Kurulu, Akhisar Avcılık ve Atıcılık Der. Üyeliği Akhisar Balkan Göçmenleri Der. Üyeliği 2009-2012 yılları, Akhisar-Gördes-Gölmarmara-Soma "AKÇEB" (25 Belde, Belediye) Çevre Hizmet Birliği´nin Müdürlüğünü yürüttüm dedi.

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: ADNAN SELVİ ADAY ADAYI
ALİ VELESTİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ALİ VELESTİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisinden Ali Velestin´de aday adaylığını açıkladı.
BAKIRLIOĞLU “Sofralık Zeytine Primi Akhisar´da Açıklayın”
BAKIRLIOĞLU “Sofralık Zeytine Primi Akhisar´da Açıklayın”
Tarım ve Orman Bakanlığının Meclis Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde söz alan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye çağrıda bulunarak 23-25 kasım tarihlerinde Akhisar´da kutlanacak olan “Dünya Zeytin Gününde” sofralık zeytine prim müjdesini duymak istediklerini söyledi.
DUTLULU´YA HACIİSHAK´TA SEVGİ SELİ
DUTLULU´YA HACIİSHAK´TA SEVGİ SELİ
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, bu akşam Hacıishak mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Başkan Ergün´ün Adaylığı Açıklandı
Başkan Ergün´ün Adaylığı Açıklandı
MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, düzenlediği basın toplantısıyla MHP´nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Cengiz Ergün olduğunu açıkladı.
ÖZDAĞ HİZMET YARIŞINDA “BENDE VARIM”  DEDİ
ÖZDAĞ HİZMET YARIŞINDA “BENDE VARIM” DEDİ
Akisarda Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Doç. Dr. Selcuk Özdağ, Akhisar ilçe başkanlığın ziyaret etti.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÇÖP EKSPRES HİZMETİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÇÖP EKSPRES HİZMETİ
Akhisar´da özellikle toplu törenlerin ardından aşırı birikim sağlayan çöplerin toplanabilmesi için "Çöp Ekspres" uygulaması başlatıldı.
BESİM DUTLULU KAYALIOĞLU´NDA
BESİM DUTLULU KAYALIOĞLU´NDA
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, Kayalıoğlu mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ŞÜKRAN FÜZÜN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ŞÜKRAN FÜZÜN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi ´de Akhisar Belediye Başkan aday adaylığını N. Şükran Füzün açıkladı.
İ.AHMET SÖZCÜER BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İ.AHMET SÖZCÜER BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi ´den İsmail Ahmet Sözcüer Akhisar Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
HÜSEYİN KOÇOĞLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
HÜSEYİN KOÇOĞLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi ´den Hüseyin Koçoğlu Akhisar Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
AKP´DE RECEP İŞÇİ; “BEN VARIM”DEDİ
AKP´DE RECEP İŞÇİ; “BEN VARIM”DEDİ
Ak Partiden Recep İşçi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını Şehir Gazinosunda yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.
CHP´DEN BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYI FERDİ ZEYREK
CHP´DEN BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYI FERDİ ZEYREK
CHP Akhisar İlçe teşkilat binasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ferdi Zeyrek partililer ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
CHP KADIN KOLLARI LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES DÜZENLEDİ
CHP KADIN KOLLARI LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES DÜZENLEDİ
Akhisar CHP İlçe Kadın Kolları Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile kermes düzenledi.
AK PARTİDEN İLK ADAY ADAYI
AK PARTİDEN İLK ADAY ADAYI
Ak Parti´den Remzi Şekerci Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu parti binasında yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.
EGE BÖLGESİ´Nİ MANİSA OMUZLADI
EGE BÖLGESİ´Nİ MANİSA OMUZLADI
AK Parti Genel Merkez Tanıtım Medya Başkanlığı´nın Denizli İlinde düzenlediği toplantıya Manisa damgasını vurdu.
CHP MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU  KARAYOLLARININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR
CHP MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU KARAYOLLARININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2019 bütçe görüşmelerine katılan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Manisa ilçe yollarının durumunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanına sordu.
ÜNGÜN” BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ”
ÜNGÜN” BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ”
Akhisar CHP BelediyeBaşkan Aday Adayı Aynur Üngün, Akhisar Belediyesi Başkanlığı için aday adayı olduğunu resmen açıkladı.
SP KAYMAKAM KAYA´YI ZİYARET ETTİ
SP KAYMAKAM KAYA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar Saadet Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Fikret Aysu ve yönetim kurulu Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı makamında ziyaret etti.
MHP KAYMAKAM SABİT KAYA´YI ZİYARET ETTİ
MHP KAYMAKAM SABİT KAYA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar MHP İlçe Teşkilatı Başkanvekili Halil Öksüz, Kadın Kolları Başkanı Dilek Nisa Çabuk, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı makamında ziyaret etti.
DUTLULU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
DUTLULU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Besim Dutlulu, CHP´den Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayarak İlçe parti binasında basın açıklaması yaptı.
BAKIRLIOĞLU MECLİSTEN SESLENDİ
BAKIRLIOĞLU MECLİSTEN SESLENDİ
Zeytin üreticilerinin yaşadığı sıkıntıyı meclis kürsüsünden dile getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, üreticinin konkordato ilan etmesine az kaldığını söyledi.
BAKIRLIOĞLU; “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
BAKIRLIOĞLU; “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar için açıklama yaptı.
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU SOFRALIK ZEYTİNE PRİM VERİLMELİ
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU SOFRALIK ZEYTİNE PRİM VERİLMELİ
Manisa bölgesinde zeytin hasadının başlaması nedeniyle basın açıklaması yapan CHP´nin çiftçi Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU sofralık zeytine pirim verilmesinin artık zorunluluk olduğunu, zeytinyağına verilen pirimin ise arttırılması gerektiğini bir kez daha dile getirdi.
BAKIRLIOĞLU, NİKEL MADENİ ÇED TOPLANTISINA KATILDI
BAKIRLIOĞLU, NİKEL MADENİ ÇED TOPLANTISINA KATILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli ile birlikte Akhisar Dağdere mahallesine yapmış olduğu ziyaret sırasında, bölgede faaliyet gösteren nikel madeni şirketi META Madenciliğe danışmanlık hizmeti veren şirketin yaptığı "ÇED Paydaş Katılımı" toplantısına katıldı.
MHP HER YERDE TÜRLÜ FAALİYETE KOŞUYOR
MHP HER YERDE TÜRLÜ FAALİYETE KOŞUYOR
MHP Akhisar İlçe teşkilatı gece gündüz demeden her türlü faaliyete koşuyor.
ADAY ADAYI SELVİ ATATÜRK MAHALLESİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU
ADAY ADAYI SELVİ ATATÜRK MAHALLESİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan aday adayı Adnan Selvi, Atatürk mahallesi üyeleri ile bir araya geldi.
CHP, 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
CHP, 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 95. kuruluş yıl dönümünü Parti Lokalinden Milli Egemenlik Meydanına kadar yürüyerek Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı.
LGS MAĞDURU ÖĞRENCİLER İÇİN NE YAPILACAK?
LGS MAĞDURU ÖĞRENCİLER İÇİN NE YAPILACAK?
LGS yerleştirmelerinde yaşanan sorunları ve mağdur öğrencilerin durumunu gündeme getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU AKP Hükümetlerinde göreve gelen her Milli Eğitim Bakanı döneminde eğitim sistemi ile birlikte liseye geçiş sınavları ve öğrenci yerleştirme sistemlerinin defalarca değiştirildiğini ve her defasında onbinlerce öğrencinin mağdur edildiğini söyledi.
  VEHBİ BAKIRLIOĞLU´NDAN  AKHİSAR´A ZİRAAT FAKÜLTESİ AÇILSIN TEKLİFİ
VEHBİ BAKIRLIOĞLU´NDAN AKHİSAR´A ZİRAAT FAKÜLTESİ AÇILSIN TEKLİFİ
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Akhisar´da “Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi” açılması için Mecliste Kanun Teklifi verdi.
MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU  BAKIR GÖLETİ´NDEKİ SULAMA SORUNUNU  MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU BAKIR GÖLETİ´NDEKİ SULAMA SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
İhale aşamasından başlayarak yapımı tamamlanıncaya kadar bir çok aksaklıklarla karşılaşılan Bakır Göleti´nden bir türlü yapılamayan tarımsal sulama sorununu Meclis gündemine taşıyan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU, topraklarını su ile buluşturamayan çiftçilerin sorunlarına dikkat çekti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1916 Kığı`nın Kurtuluşu
1922 Lozan Konferansının Başlaması Kığı
1922 İpsalanın Kurtuluşu
2006 Çocuk Hakları Günü