AK PARTİDEN İLK ADAY ADAYI
Ak Parti´den Remzi Şekerci Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu parti binasında yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.
Tarih: 8.11.2018 18:00:01/ 928okunma / 0yorum

Ak Parti´den Remzi Şekerci Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu parti binasında yaptığı basın açıklaması ile duyurdu. Şekerci´nin basın açıklamasından öne açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Sayın; “Kurulduğu tarihten itibaren tarih yazan Ak Parti girdiği her seçimle birincilikle çıkmış,önümüzdeki 31 Mart yerel seçimlerinde de inşallah Akhisar´ımızda yine Ak parti bayrağını dikeceğiz. Ak parti kurulalı 17 yıl oluyor. 16 yıldır da iktidardadır. Öyle bir parti ki Cumhuriyet tarihinde kurulduğunda bu kadar uzun iktidarda kalan bir parti ilk dönmelerde tek partili zamanlarda olmuştur. Demokratik döneme geçtiğimizde 1950´den sonra en uzun iktidarda kalan parti Ak partidir. Ak parti halkın kurmuş olduğu ve halkın partisidir. Biz vatandaşın içinden çıkmayız. Vatandaşın derdi ile dertleniriz, neşesi ile neşeleniriz. Bizim varlık mevcudiyetimiz vatandaşımızdır. Vatandaşla bu diyalogla gittiğimizde vatandaşımız bizi yarı yolda bırakmayacaktır. Bu seçimler bir yarıştır hem parti içi hem parti dışı. Nedir parti içi yarış; aday adaylığıdır. Bizim de aday adaylığımız 5 Kasım´da başladı 12 Kasım´da bitecektir. İlk aday adayımız da Remzi Şekerci´dir.” Remzi Şekerci ise; “

1967 yılında Malatya´nın Darende ilçesinde dünyaya geldim, köylü bir ailenin 8 çocuğundan biriyim. İlkokulu Darende´de bitirdim.

1978 yılında ailemle birlikte Manisa Akhisar´a göç ettikten sonra orta okul eğitimimi orada tamamladım.

1981 yılının Eylül ayında babamın Fransa´da olması sebebiyle aile birleşimi nedeniyle yurt dışına yerleştik.

Liseyi ikamet ettiğimiz Evreux şehrinde okuduktan sonra 1995´de Lille Üniversitesinde Yüksek Tekniker Lisansımı(Brevet Technicien Supérieur) tamamladım. Çok iyi derecede Fransızca biliyorum. Evli, 4 çocuk babasıyım.

1987yılında babam Mehmet ŞEKERCİ´nin öncülüğünü yaptığı Türk Kültür Derneğimizin kurucusu olup 31 yıldır var olan bu derneğin başkanlığını yürütmekteyim.

1995 yılında deri giyim sektöründe kendi işimi kurdum.Dünyaca tanınmış 1. Sınıf dünya markalarına 20 yılı aşkın bir süre sonra üretim ve Türkiye´den Fransa´ya deri ithalat ihracat yaptım.

1998 yılında Fransa´da ilk MUSIAD kurucularından olup başkan yardımcı ve başkanlığını yapmış ,bugün itibariyle hala MUSIAD üyesi bulunmaktayım.

Aynı zamanda DEIK (Dis EkonomiIliskilerKurumu) üyeliğime devam etmekteyim.

1999 yılında Paris´te ilk Türk Gastronomi Mutfağını açan Fransa´ya Türk yemeklerini tanıtan kişiyim ve halen devam etmekteyim.

2000 yılında Fransa´da ilk Türk Turizm Ofisi İşletmeciliğini yapanların başında gelen biriyim.

2001 yılında Türkiye´den Fransa´ya ilk Türk gıda ürünlerini ihracat eden kişi olup ve bütün Türk gıda ürünlerinin ilk gümrükleme işlerini yapan kişiyim.

2005 yılında girişimci olarak Tunus´ta« fil à fil » markasını yaratan iplik fabrikasının kurucusuyum.

Bugün itibariyle aile şirketimiz olan firmamızda gıda sektöründe restoran zinciri, süpermarket, kasap sektöründe faaliyetlerimiz sürmektedir.

1985´lı yıllarda siyasete merhum Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL´in Fransa´ya ziyareti esnasında Paris Başkonsolosluğumuzda yapmış olduğu bir konuşmadan etkilenerek başladım.

33 yılı bulan bu süreçte ülkemi vatanımı milletimi Fransa´da farklı kurumlarda en iyi şekilde temsil ettim ve bu 33 yıllık süreç içerisinde ülkemizin önderleri olan Cumhurbaşkanlarımızı, Başbakanlarımızı, Bakanlarımızı, Milletvekillerimizi ve bütün Devlet büyüklerimizi asla yalnız bırakmayarak Paris Büyük Elçiliğimizin ve Başkonsolosluğumuzun öncülüğünde hizmet ettim.2002 yılından itibaren AK Partinin iktidara gelişi ile Fransa´daki faaliyetlerimizi en üst seviyeye çıkardık. Ak Partinin Fransa genelinde teşkilatlanmasında yer aldım. UETD, Avrupa Türk Demokratlar Birliği yönetim kurulunda görev almaktayım. 20 yılı aşkın süredir COJEP (Conseil pour la Justice, l´Egalité et la Paix) Uluslararası Adalet, Eşitlik ve Barış Konseyi üyesi olup sayısız faaliyetlerde bulundum ve devam etmekteyim.

2014 Evreux Belediye encümenliği, 2015´te kurucu üyesi olduğum PEJ (Parti Egalité Justice)  Eşitlik ve Adalet Partisinden Haziran 2017 Fransa seçimlerinde bugünkü Fransa Ekonomi Bakanı  Bruno LEMAIRE´e rakip olarak milletvekili adaylığı, 2017 yılında ATIK (Avrupa Ticaret ve İş Birliği Konseyi) Paris İstişare konseyi kurucu ve başkanıyım.”dedi. 

 

 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: PARTİDEN ADAY ADAYI
DUTLULU, “UNUTULMUŞ MAHALLELER HİZMETE KAVUŞACAK”
DUTLULU, “UNUTULMUŞ MAHALLELER HİZMETE KAVUŞACAK”
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu´yu, Zeytinliova mitinginde yüzlerce vatandaş Türk bayrakları ile karşıladı.
SP DÜZENLEDİĞİ KONFERANSA HASAN DAMAR KONUK OLDU
SP DÜZENLEDİĞİ KONFERANSA HASAN DAMAR KONUK OLDU
Akhisar Saadet partisi tarafından organize edilen Milli Görüş konferansı Akhisar Necdi Şentürk Park içi sinema salonunda yapıldı.
DUTLULU´DAN ODA VE DERNEKLERE MÜJDE!
DUTLULU´DAN ODA VE DERNEKLERE MÜJDE!
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, ‘Dernekler Yerleşkesi´ projesi hakkında bilgiler verdi.
DUTLULU SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
DUTLULU SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Nuri Giyik Sanayi Sitesi´nde çalışan esnafları ziyaret ederek ‘Hayırlı işler´ dileğinde bulundu.
DUTLULU, “AKHİSAR´IN GELECEĞİ SÖZ KONUSU”
DUTLULU, “AKHİSAR´IN GELECEĞİ SÖZ KONUSU”
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, esnaf odaları ziyaret ederek projelerini anlattı.
DUTLULU, “KONFORLU ULAŞIM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
DUTLULU, “KONFORLU ULAŞIM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, şehir içi ulaşım yapan şoför esnafı ile bir araya geldi.
ALİ DURSUN HACI İSHAK MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU
ALİ DURSUN HACI İSHAK MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU
Akhisar SP Belediye Başkan adayı Ali DURSUN, İlçe Başkanı Fikret AYSU ve Belediye meclis üyeleri Hacı İshak mahallesi sakinleri ile buluştu.
DSP, HAMİT VE ÇITAK´I ZİYARET ETTİ
DSP, HAMİT VE ÇITAK´I ZİYARET ETTİ
DSP Akhisar Belediye Başkan Adayı Kadir Arat ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Gündüz seçim çalışmalarına Çıtak ve Hamit mahallesinde devam etti.
DSP, SELÇİKLİ VE KADIDAĞ´DA COŞKUYLA KARŞILANDI
DSP, SELÇİKLİ VE KADIDAĞ´DA COŞKUYLA KARŞILANDI
DSP Akhisar Belediye Başkan Adayı Kadir Arat ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Gündüz seçim çalışmalarına gece gündüz devam ediyor.
ALİ DURSUN´DAN  ATSO´YA ZİYARET
ALİ DURSUN´DAN ATSO´YA ZİYARET
Saadet Partisi (SP) Akhisar ilçe başkanı Fikret Aysu, Belediye başkan adayı Ali Dursun, Meclis üyeleri Hakkı Kuzum, Ali Okyay Çakmak, Mustafa Arif Aysu ile birlikte Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasını (ATSO) ziyaret etti. Saadet Partisi İlçe teşkilatını ve Belediye başkan adayını ATSO Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy karşıladı.
DSP ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ
DSP ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ
Demokratik Sol Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Gündüz ve Akhisar Belediye Başkan Adayı Kadir Arat Akhisar Ziraat Odası Genel Kurulu sonucu 3.kez Başkan seçilen Ahmet Akbuğa´ya tebrik ziyaretinde bulundular.
DUTLULU VE ŞIKTAŞLI VATANDAŞLARLA BULUŞTU
DUTLULU VE ŞIKTAŞLI VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Milletin Adayları Besim Dutlulu ve Orkun Şıktaşlı, Akhisar´da esnaf ve vatandaşlarla buluşarak destek istedi.
DSP´DEN TEMAD´AZİYARET
DSP´DEN TEMAD´AZİYARET
Akhisar Demokratik Sol Partisi Belediye Başkan Adayı. Kadir Arat ve Manisa DSP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Gündüz ve Belediye meclis üye Adayları ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğini ziyaret etti.
DUTLULU, “AKHİSAR´A HİZMET SÖZÜMÜZ VAR”
DUTLULU, “AKHİSAR´A HİZMET SÖZÜMÜZ VAR”
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, genç, dinamik ve çalışkan ekibinin hizmet konusunda iddialı olduğunu söyledi.
Başkan Ergün´e Akhisar´da Coşkulu Karşılama
Başkan Ergün´e Akhisar´da Coşkulu Karşılama
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cengiz Ergün, esnaf ve vatandaşlarla buluşmak üzere Akhisar ilçesini ziyaret etti.
TÜM AKHİSARLILARIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM
TÜM AKHİSARLILARIN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIM
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, 31 Mart seçimlerinde Akhisarlıların gücünün sandığa yansıyacağını söyledi
ALİ DURSUN GIDA ÇARŞISINI ZİYARET ETTİ
ALİ DURSUN GIDA ÇARŞISINI ZİYARET ETTİ
Saadet Partisi Akhisar Belediye Başkan adayı Ali Dursun seçim çalışmalarına gıda çarşında devam etti.
DSP´DEN SOMA VE KIRKAĞAÇ ÇIKARTMASI
DSP´DEN SOMA VE KIRKAĞAÇ ÇIKARTMASI
Akhisar DSP Belediye Başkan adayı seçim çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.
DUTLULU´DAN DEVLET DEMİRYOLLARI´NA TEŞEKKÜR
DUTLULU´DAN DEVLET DEMİRYOLLARI´NA TEŞEKKÜR
Besim Dutlulu, TCDD 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay´ın açıklamaları için teşekkür etti.
DUTLULU, “ESNAF DOSTU BİR BELEDİYE OLACAĞIZ”
DUTLULU, “ESNAF DOSTU BİR BELEDİYE OLACAĞIZ”
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Akhisar Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi´ni ziyaret etti.
DUTLULU, ÇAMÖNÜ´NDEN SESLENDİ: ”ÇİFTÇİMİZE TAM DESTEK”
DUTLULU, ÇAMÖNÜ´NDEN SESLENDİ: ”ÇİFTÇİMİZE TAM DESTEK”
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Çamönü (Karasonya) Mahallesi´nden çiftçilere seslenerek, belediyenin tarıma destek olacağını söyledi.
ARAT, “BEYAZ GÜVERCİNİ UÇURALIM HİZMETE DOYALIM”
ARAT, “BEYAZ GÜVERCİNİ UÇURALIM HİZMETE DOYALIM”
Akhisar DSP Belediye Başkan adayı Akhisar´ın mahallelerinde seçmenlerle bir araya gelerek dertlerini dinlemeye devam ediyor.
ALİ DURSUN SEÇMENLERE PROJELERİNİ ANLATTI
ALİ DURSUN SEÇMENLERE PROJELERİNİ ANLATTI
SP Belediye Başkan adayı Ali DURSUN, İlçe Başkanı Fikret AYSU ve yönetim kurulu üyeleri Güplüce ve İstanbul yolu üzerindeki esnafla buluştu.
DUTLULU´DAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI
DUTLULU´DAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü dolayısıyla Akhisar´ın 4 noktasında lokma hayrında bulundu.
DUTLULU, AKHİSAR´IN ŞEHİDİNİ MEZARI BAŞINDA ANDI
DUTLULU, AKHİSAR´IN ŞEHİDİNİ MEZARI BAŞINDA ANDI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Beyoba Mahallesi´ni ziyaret etti. Vatandaşların hayır yemeğine katılan Dutlulu, Akhisarlı Şehit Fevzi Kıral´ın mezarı başında da dua okudu.
DUTLULU, GÖLET ALANINDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU
DUTLULU, GÖLET ALANINDA VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, hafta sonu ailesi ve meclis üyeleri ile birlikte Hüsnü Kahraman Kültür Parkı Gölet alanına giderek vatandaşlara ‘iyi hafta sonları´ diledi.
DSP GENEL BAŞKANI AKSAKAL AKHİSARDA
DSP GENEL BAŞKANI AKSAKAL AKHİSARDA
Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, Akhisar´ı ziyaret etti.
DUTLULU´YA KAYALIOĞLU´NDA COŞKULU KARŞILAMA
DUTLULU´YA KAYALIOĞLU´NDA COŞKULU KARŞILAMA
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Kayalıoğlu Mahallesi ziyaretinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.
DURSUN HİLALİYE YOLU ÜZERİNDEKİ ESNAFLARLA BULUŞTU
DURSUN HİLALİYE YOLU ÜZERİNDEKİ ESNAFLARLA BULUŞTU
Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Ali DURSUN, İlçe Başkanı Fikret AYSU ve beraberindeki partililer ile beraber Hilaliye yolu üzerindeki esnaflarla buluştular.
DUTLULU´DAN AKSELENDİ ÇIKARTMASI
DUTLULU´DAN AKSELENDİ ÇIKARTMASI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Akselendi Mahallesini ziyaret etti. Dutlulu´ya ilgi büyüktü.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1912 Türk Milliyetçiliği tarihinde önemli bir yeri olan Türk Ocağı kuruldu.