AKHİSAR BELEDİYESİ 2019 EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Akhisar Belediyesi 2019 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı.
Tarih: 2.10.2019 10:41:38/ 1170okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi 2019 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Saat 16.00´da başlayan meclis toplantısında 15 gündem maddesi yer alırken 1 de önerge yer aldı.

Gündem maddelerine geçmeden önce Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İç İşleri Bakanlığı´na bağlı müfettişlerin Akhisar Belediyesi hakkında tuttuğu raporu okudu. Denetlemelerin olumlu geçtiğini ve incelemeye alınacak bir konu olmadığını belirtti. Akhisar Belediyesi´nin 2020 yılı mali gelir gider bütçesinin, 2020 yılı mali gelir tarifesi Plan ve Bütçe Komisyonu´na havale edilmesi oy çokluğu ile kabul edilirken. 2020 yılı performans planı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu´nun kararı Katip Üye Ensar Muştu tarafından okunduktan sonra oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Akhisar Belediyesi´nin Çarşamba Pazarı, Cuma Pazarı ve Pazar Pazarı haftalık olarak gerçekleştirilen sergi yeri ücretlerinin, tahsildar eksikliğinden kaynaklanan ücret toplamada sıkıntı yaşanmasından dolayı aylık olarak tahsil edilmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu´nun kararı oy çokluğu ile kabul edildi.

 

AKHİSAR BELEDİYESİ ‘MÜZİĞE´ DESTEK OLACAK

5´inci gündem maddesi olan ‘Akhisar Musiki Derneği ile ortak proje yapılması´ için Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Konu hakkında söz alan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Bildiğiniz gibi Akhisar Musiki Derneği´ne belediyemiz geçmişten beri destek veriyor. Bu dernek üyeleri zor şartlar altında Türk Sanat Müziği´nin yaşaması için çaba gösteriyorlar. Bunun artık Akhisar Belediyesi Musiki Korosu olmasını düşündük ve tüm masrafları belediyemiz tarafından karşılansın dedik. Ama belediyemiz ile birlikte çalışmak isteyen başka dernek ve koroların da olduğunu öğrendik. Konu ile ilgili AK Parti ve MHP Grubu´ndaki arkadaşlarımız ortak bir önerge verdiler. Belediyemizle çalışmak isteyen korolar ve dernekler için belediye başkanlığımıza yetki verilmesi şeklinde meclis kararı alınabilir diye düşündük” diye konuştu. Daha sonra Başkan Dutlulu´nun önerdiği şekilde oylamaya sunulan madde oy çokluğu ile kabul edildi.

 

BELEDİYE, KİRA PARASINA ARAÇ SAHİBİ OLACAK

Akhisar Belediyesi´nin hizmetlerde kullanılmak üzere araç alımının değerlendirildiği madde hakkında söz alan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile  hareket ettiğimiz için sizleri bilgilendirmek istiyorum. Şu anda bir şirket ile daha önceden devam eden bir anlaşmamız mevcut. Toplam 16 araç var; bunun 16 tanesi minivan tipi ticari araç, 4 tanesi geniş kasalı kamyonet, 2 tanesi de minibüs tipi araçtır. Bu anlaşmaya göre toplam 16 tane araca her ay KDV dahil 83 BİN190 TL para ödüyoruz. Biz bu araçları belediyemiz bünyesine almak istiyoruz. Mevzu bahis olan 16 aracı satın aldığımız taktirde ödeme tutarı 21 ay boyunca olan ödemesi aylık KDV dahil 86 BİN 364 TL´dir. Yani hemen hemen 16 aracı kiralama parasına, bu araçların sahibi belediyemiz olacak. Biz 2 yıl sonunda bu araçları Akhisar Belediyesi´ne kazandırmak istiyoruz. Bu nedenle Belediye A.Ş.´ye kefalet verilmesi lazım. Sizlerin onayını istiyoruz” şeklinde konuştu. Daha sonra mecliste oylamaya sunulan madde oy çokluğu ile kabul edildi.

AKHİSAR´A KAN BAĞIŞ MERKEZİ AÇILIYOR

Türkiye Kızılay Derneği Manisa Kan Bağış Merkezi´ne Akhisar Belediyesi tarafından yer tahsisi ile ilgili madde hakkında konuşan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar´a Kan Bağış Merkezi kurulacağını müjdeledi.  Bedelsiz yer tahsisi yapılmasının yasal olarak sorun teşkil etmemesi sebebiyle yıllık 100 TL gibi cüzi bir miktar karşılığında Manisa Kan Bağış Merkezi´ne yer tahsisinin yapılmasını mecliste oylamaya sunulmasının üzerine Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin evet oyu, İYİ Parti ise çekimser oyu sonucunda oy çokluğuyla kabul edildi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN ACİL İHTİYAÇLARI GİDERİLECEK

Akhisar Belediyesi tarafından  Mecidiye Spor, Sanayispor, Süleymanlı Spor, Kayalıoğlu Spor amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konulu madde hakkında bilgilendirme yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Geçtiğimiz günlerde 1. Amatör´de oynayan spor kulüpleri ziyaretimize geldi. Amatör spor kulüplerine daha önceden de desteklemelerimiz oluyordu. Ama bazı acil ihtiyaçları için maddi ihtiyaçları olduklarını söylediler. Biz arkadaşlara yardımcı olabileceğimizi söyledik ama bununla ilgili meclisimiz tarafından bir karar alınmasının daha doğru olacağını düşündük. Bu yardımları Manisa Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli ilçe belediyelerimiz yapıyorlar. Biz daha önce hiç yapmamışız. Şu anda 4 spor kulübü acil para bekler ama bunun dışında voleybol, basketbol takımlarımız da sıkıştıklarında maddi yardım beklerler. Bu sebeple meclisimizden çıkacak bir karar daha doğru olur düşüncesiyle meclisimizden yetki istiyoruz” dedi.

Konu hakkında söz alan MHP Grup sözcüsü Doğan Ensivri´nin, “Akhisar´ın spor kulüpleri bunlar. Bu 4 spor kulübümüzün acil ihtiyaçları için karar alalım. Diğer kararları Spor Komisyonumuza havale edelim. Sonuçta Akhisar´a yapılacak bir hizmet bu” şeklindeki önerisini olumlu bulan Başkan Besim Dutlulu, bu kararı meclise sundu. Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin evet oyu, İYİ Parti´nin ise çekimser oyu sonucunda 4 amatör spor kulübüne nakdi yardım yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

DEPREME HAZIR HALE GELMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İYİ Parti  Grubundan Meclis Üyesi Nurullah Zağlı, gündem dışı söz alarak  depremler konusunda Akhisar Belediyesi´nin hazır olup olmadığı hakkında Belediye Başkanı Besim Dutlulu´dan bilgi talep etti. Akhisar´da depreme hazırlık konusunda göreve gelir gelmez çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Besim Dutlulu, “Daha önceden Akhisar Belediyesi´nde yapılmamış olan Afet Yönetim Planı´nı 2 ay önce belediye çalışanlarımız ile ön çalışmalarımızı yaptık. Olası afet durumlarında neler yapacağız, belediyemizin birimlerini hangi noktalarda görevlendireceğiz gibi konularda çalışmalarımız devam ediyor. Bildiğiniz gibi Akhisar´ımızda çok fazla sayıda eski ev var. Bunlarla ilgili çok ciddi makro plan yapmamız lazım. Bundan 1 bucuk ay önce de depremlerde acil toplanma alanları ile ilgili bir çalışma başlatalım demiştim. Şu anda Akhisar´da 3 tane acil toplanma alanımız var. Bunları vatandaşlarımız ile de paylaştık. AFAD yetkilileri ile görüşerek bu alanların sayısını arttırmayı düşünüyoruz. Gölet Alanı olur, başka alanlar olur yetkilileri bilgilendirmemiz lazım. Acil Toplanma Alanları´nı belirten tabelaları bugün itibari ile de yerlerine astık. AFAD yetkilileri ile görüşmelerimiz sürüyor, kendilerinden şehrimizde afetlerle ilgili bilgilendirme seminerleri vermelerini talep ettik. İnşallah Allah ihtiyaç duyurmasın ama biz Akhisar Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Başkan Dutlulu, konuşmaların ardından 5 Kasım 2019 saat 16.00´da buluşmak üzere meclisi kapattı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

SABAH NAMAZINDA GÖKÇEAHMET MAHALLESİNDE BULUŞULDU
SABAH NAMAZINDA GÖKÇEAHMET MAHALLESİNDE BULUŞULDU
Akhisar´da sabah namazı buluşmalarının bu hafta Gökçeahmet Mahallesi camiinde gerçekleştirildi.
İHK SON TOPLANTISINI HUZUREVİNDE YAPTI
İHK SON TOPLANTISINI HUZUREVİNDE YAPTI
Akhisar İnsan Hakları Kurulu 2019 son toplantısını Akhisar Huzurevi müdürlüğünde gerçekleştirdi.
AKHİSAR MİMARLAR ODASINDA NÖBET DEĞİŞİMİ
AKHİSAR MİMARLAR ODASINDA NÖBET DEĞİŞİMİ
Akhisar Mimarlar Odasının yapılan olağan genel kurulunda yönetim değişti.
NAMAZ: RABBİMİZE YAKIN OLMA ÇABAMIZ
NAMAZ: RABBİMİZE YAKIN OLMA ÇABAMIZ
Muhterem Müslümanlar! Bir gün Peygamberimiz (s.a.s) ashabıyla sohbet ederken onlara şöyle bir soru sordu:
AKBUĞA, AK PARTİL İL BAŞKANI HIZLIYI ZİYARET ETTİ
AKBUĞA, AK PARTİL İL BAŞKANI HIZLIYI ZİYARET ETTİ
Akhisar Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AKBUĞA, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleriyle birlikte AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevine başlayan Akhisar Eski Belediye Başkanı Salih Hızlı´ya tebrik ziyaretinde bulundular.
ÖZEL ÇOCUKLARA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI
ÖZEL ÇOCUKLARA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI
Akhisar Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Sevgi Çocukları Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması ve ebeveynlerine de yetkililerce ağız ve diş sağlığı hususunda bilgilendirme sunumu yapıldı.
AKHİSAR´IN DURAKLARI YENİLENİYOR
AKHİSAR´IN DURAKLARI YENİLENİYOR
İl genelinde kullanım ömrü tamamlanan durakları otobüs duraklarını yenileriyle değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyulan alanlara da yeni otobüs duraklarının montajı gerçekleştirmeye devam ediyor.
DOĞAN  AKHİSARSPOR  BALIKESİRSPOR  KARDEŞLİĞİ DEVAM ETSİN
DOĞAN AKHİSARSPOR BALIKESİRSPOR KARDEŞLİĞİ DEVAM ETSİN
Akhisarsporda bir zamanlar başkanlık yapan Şoförler odası Başkanı Halil İbrahim Doğan kendinin başkanlık yaptığı dönemde Akhisarspor ile balıkesirspor arasındaki kardeşliğin devam etmesini istedi.
BALIKESİRDEKİ DEPREM AKHİSARDA DA HİSSEDİLDİ
BALIKESİRDEKİ DEPREM AKHİSARDA DA HİSSEDİLDİ
Balıkesir´in Altıeylül ilçesi merkez üstü olan deprem Akhisarda da hissedildi.
DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlama programı Akhisar Belediyesi Park içi Sinema Salonunda yapılan törenle kutlandı.
AKHİSARSPOR´DAN KAYMAKAM KAYA´YA ZİYARET
AKHİSARSPOR´DAN KAYMAKAM KAYA´YA ZİYARET
Akhisarspor yönetimi Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı makamında ziyaret etti.
BÜYÜKŞEHİR´DEN GÖRDES VE AKHİSAR HİS GÖLETLERİNE BAKIM
BÜYÜKŞEHİR´DEN GÖRDES VE AKHİSAR HİS GÖLETLERİNE BAKIM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Gördes ilçesine bağlı Yeniköy, Çiğiller, Yakaköy ve Tepeköy ile Akhisar ilçesine bağlı Akçaalan Mahallelerinde bulunan Hayvan İçme Suyu (HİS) göletlerinde temizlik ve onarım çalışması gerçekleştirdi.
BAŞKAN DUTLULU, HALK İLE İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
BAŞKAN DUTLULU, HALK İLE İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkı da yönetime katan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Yeniceköy, Karaköy, Muştullar ve Musaca Mahallelerinde halk buluşması gerçekleştirdi.
BAŞKAN DUTLULU, MAKAM ARACINI GAZİNİN HİZMETİNE SUNDU
BAŞKAN DUTLULU, MAKAM ARACINI GAZİNİN HİZMETİNE SUNDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, makam aracını Barış Pınarı Harekatı´nda Gazi olan ve Ankara´da tedavi olması gereken Akhisarlı Mehmet Ali Uslu´ya tahsis etti.
DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
Dünyada bir ilki başararak adını dünyaya duyuran Yozgatlı EKO 66 yakıt tasarruf cihazının Mucidi Talat Mollaoğlu Akhisar Belediyesinde cihazlarını test ettirdi.
BAKANLARDAN DEMİRCİ´YE ZİYARET
BAKANLARDAN DEMİRCİ´YE ZİYARET
Ticaret Bakanı, Gençlik Ve Spor Bakanı İle Altyapı Ve Ulaştırma Bakanı Manisa´nın Demirci İlçesini Ziyaret Etti.
BU SABAH HERGELEN CAMİİNDE BULUŞULDU
BU SABAH HERGELEN CAMİİNDE BULUŞULDU
Akhisar´da geleneksel hale gelen sabah namazı buluşmalarının bu haftaki durağı Hergelen Camii oldu.
HAYVAN BAKIM MERKEZLERİ KIŞA HAZIR
HAYVAN BAKIM MERKEZLERİ KIŞA HAZIR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi ile Akhisar Geçici Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi´ne ziyarette bulundu.
AKHİSAR KİŞİSEL VERİLER İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ
AKHİSAR KİŞİSEL VERİLER İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında işletmelerin Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi´ne (VERBİS) kaydolmaları için tanınan süre 31 Aralık´ta sona erecek.
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
Muhterem Müslümanlar! Peygamberimiz (s.a.s) bir gün, amcasının oğlu Abdullah b. Abbas´la yolculuk yaptığı esnada ona şu tavsiyelerde bulundu: “Delikanlı! Sana bazı şeyler öğreteceğim.
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün öncülüğünde 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümü Akhisar Kayalıoğlu Mahallesi Belediye Hizmet Binası önünde yapılan basın açıklamasıyla kutlandı.
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu ziyaret etti.
YILIN İLK KAR´I YAĞDI
YILIN İLK KAR´I YAĞDI
Demircide Akçekertik, Türkmen Dağına yılın ilk karı yağdı
ATSO´DAN İL BAŞKANI SALİH HIZLIYA ZİYARET
ATSO´DAN İL BAŞKANI SALİH HIZLIYA ZİYARET
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, Meclis Başkanı Feride Sakarya ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kantarlı Manisa AK Parti İl Başkanlığına atanan Akhisar Eski Belediye Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret ettiler.
BAŞKAN DUTLULU´DAN FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖZEL ZİYARETLER
BAŞKAN DUTLULU´DAN FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖZEL ZİYARETLER
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü nedeniyle Akhisar Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerini ve Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Engelliler Dart Turnuvasını ziyaret etti.
AKHİSAR´A SOSYAL MARKETLER GELİYOR
AKHİSAR´A SOSYAL MARKETLER GELİYOR
Akhisar Belediyesi 2019 yılı son meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı. 15 gündem maddesi ve 1 önergenin yer aldığı meclis toplantısı saat 16.00´da başladı.
MHP KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ
MHP KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ
Akhisar MHP İlçe başkanı 3 aralık dünya engelliler günü nedeniyle Akhisar Kent Konseyi engelli meclisini ve üyelerini ziyaret etti.
DEDEOĞLU; ENGELSİZ KALPLERİMİZDE SEVGİYLE KALIN
DEDEOĞLU; ENGELSİZ KALPLERİMİZDE SEVGİYLE KALIN
Akhisar Kent Konseyi engelliler meclis başkanı Yeliz Dedeoğlu 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
ENGELLİLER UNUTULMADI
ENGELLİLER UNUTULMADI
Akhisar Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda etkinlik düzenledi.
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar´ın Zeytinliova, Çobanhasan, Arabacıbozköy ve Topluca mahallelerinde koruge boru montajı gerçekleştirdi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1574 Sultan İkinci Selim Han`ın Vefatı
2006 Hava Kirlili İle Savaş Haftası