AKHİSAR BELEDİYESİ 2019 EKİM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Akhisar Belediyesi 2019 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı.
Tarih: 2.10.2019 10:41:38/ 1095okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi 2019 yılı Ekim ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında meclis salonunda yapıldı. Saat 16.00´da başlayan meclis toplantısında 15 gündem maddesi yer alırken 1 de önerge yer aldı.

Gündem maddelerine geçmeden önce Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İç İşleri Bakanlığı´na bağlı müfettişlerin Akhisar Belediyesi hakkında tuttuğu raporu okudu. Denetlemelerin olumlu geçtiğini ve incelemeye alınacak bir konu olmadığını belirtti. Akhisar Belediyesi´nin 2020 yılı mali gelir gider bütçesinin, 2020 yılı mali gelir tarifesi Plan ve Bütçe Komisyonu´na havale edilmesi oy çokluğu ile kabul edilirken. 2020 yılı performans planı ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu´nun kararı Katip Üye Ensar Muştu tarafından okunduktan sonra oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Akhisar Belediyesi´nin Çarşamba Pazarı, Cuma Pazarı ve Pazar Pazarı haftalık olarak gerçekleştirilen sergi yeri ücretlerinin, tahsildar eksikliğinden kaynaklanan ücret toplamada sıkıntı yaşanmasından dolayı aylık olarak tahsil edilmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu´nun kararı oy çokluğu ile kabul edildi.

 

AKHİSAR BELEDİYESİ ‘MÜZİĞE´ DESTEK OLACAK

5´inci gündem maddesi olan ‘Akhisar Musiki Derneği ile ortak proje yapılması´ için Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi mecliste oy çokluğu ile kabul edildi. Konu hakkında söz alan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Bildiğiniz gibi Akhisar Musiki Derneği´ne belediyemiz geçmişten beri destek veriyor. Bu dernek üyeleri zor şartlar altında Türk Sanat Müziği´nin yaşaması için çaba gösteriyorlar. Bunun artık Akhisar Belediyesi Musiki Korosu olmasını düşündük ve tüm masrafları belediyemiz tarafından karşılansın dedik. Ama belediyemiz ile birlikte çalışmak isteyen başka dernek ve koroların da olduğunu öğrendik. Konu ile ilgili AK Parti ve MHP Grubu´ndaki arkadaşlarımız ortak bir önerge verdiler. Belediyemizle çalışmak isteyen korolar ve dernekler için belediye başkanlığımıza yetki verilmesi şeklinde meclis kararı alınabilir diye düşündük” diye konuştu. Daha sonra Başkan Dutlulu´nun önerdiği şekilde oylamaya sunulan madde oy çokluğu ile kabul edildi.

 

BELEDİYE, KİRA PARASINA ARAÇ SAHİBİ OLACAK

Akhisar Belediyesi´nin hizmetlerde kullanılmak üzere araç alımının değerlendirildiği madde hakkında söz alan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile  hareket ettiğimiz için sizleri bilgilendirmek istiyorum. Şu anda bir şirket ile daha önceden devam eden bir anlaşmamız mevcut. Toplam 16 araç var; bunun 16 tanesi minivan tipi ticari araç, 4 tanesi geniş kasalı kamyonet, 2 tanesi de minibüs tipi araçtır. Bu anlaşmaya göre toplam 16 tane araca her ay KDV dahil 83 BİN190 TL para ödüyoruz. Biz bu araçları belediyemiz bünyesine almak istiyoruz. Mevzu bahis olan 16 aracı satın aldığımız taktirde ödeme tutarı 21 ay boyunca olan ödemesi aylık KDV dahil 86 BİN 364 TL´dir. Yani hemen hemen 16 aracı kiralama parasına, bu araçların sahibi belediyemiz olacak. Biz 2 yıl sonunda bu araçları Akhisar Belediyesi´ne kazandırmak istiyoruz. Bu nedenle Belediye A.Ş.´ye kefalet verilmesi lazım. Sizlerin onayını istiyoruz” şeklinde konuştu. Daha sonra mecliste oylamaya sunulan madde oy çokluğu ile kabul edildi.

AKHİSAR´A KAN BAĞIŞ MERKEZİ AÇILIYOR

Türkiye Kızılay Derneği Manisa Kan Bağış Merkezi´ne Akhisar Belediyesi tarafından yer tahsisi ile ilgili madde hakkında konuşan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar´a Kan Bağış Merkezi kurulacağını müjdeledi.  Bedelsiz yer tahsisi yapılmasının yasal olarak sorun teşkil etmemesi sebebiyle yıllık 100 TL gibi cüzi bir miktar karşılığında Manisa Kan Bağış Merkezi´ne yer tahsisinin yapılmasını mecliste oylamaya sunulmasının üzerine Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin evet oyu, İYİ Parti ise çekimser oyu sonucunda oy çokluğuyla kabul edildi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN ACİL İHTİYAÇLARI GİDERİLECEK

Akhisar Belediyesi tarafından  Mecidiye Spor, Sanayispor, Süleymanlı Spor, Kayalıoğlu Spor amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması konulu madde hakkında bilgilendirme yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Geçtiğimiz günlerde 1. Amatör´de oynayan spor kulüpleri ziyaretimize geldi. Amatör spor kulüplerine daha önceden de desteklemelerimiz oluyordu. Ama bazı acil ihtiyaçları için maddi ihtiyaçları olduklarını söylediler. Biz arkadaşlara yardımcı olabileceğimizi söyledik ama bununla ilgili meclisimiz tarafından bir karar alınmasının daha doğru olacağını düşündük. Bu yardımları Manisa Büyükşehir Belediyesi ve çeşitli ilçe belediyelerimiz yapıyorlar. Biz daha önce hiç yapmamışız. Şu anda 4 spor kulübü acil para bekler ama bunun dışında voleybol, basketbol takımlarımız da sıkıştıklarında maddi yardım beklerler. Bu sebeple meclisimizden çıkacak bir karar daha doğru olur düşüncesiyle meclisimizden yetki istiyoruz” dedi.

Konu hakkında söz alan MHP Grup sözcüsü Doğan Ensivri´nin, “Akhisar´ın spor kulüpleri bunlar. Bu 4 spor kulübümüzün acil ihtiyaçları için karar alalım. Diğer kararları Spor Komisyonumuza havale edelim. Sonuçta Akhisar´a yapılacak bir hizmet bu” şeklindeki önerisini olumlu bulan Başkan Besim Dutlulu, bu kararı meclise sundu. Cumhuriyet Halk Partisi, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi´nin evet oyu, İYİ Parti´nin ise çekimser oyu sonucunda 4 amatör spor kulübüne nakdi yardım yapılması oy çokluğu ile kabul edildi.

DEPREME HAZIR HALE GELMEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İYİ Parti  Grubundan Meclis Üyesi Nurullah Zağlı, gündem dışı söz alarak  depremler konusunda Akhisar Belediyesi´nin hazır olup olmadığı hakkında Belediye Başkanı Besim Dutlulu´dan bilgi talep etti. Akhisar´da depreme hazırlık konusunda göreve gelir gelmez çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Besim Dutlulu, “Daha önceden Akhisar Belediyesi´nde yapılmamış olan Afet Yönetim Planı´nı 2 ay önce belediye çalışanlarımız ile ön çalışmalarımızı yaptık. Olası afet durumlarında neler yapacağız, belediyemizin birimlerini hangi noktalarda görevlendireceğiz gibi konularda çalışmalarımız devam ediyor. Bildiğiniz gibi Akhisar´ımızda çok fazla sayıda eski ev var. Bunlarla ilgili çok ciddi makro plan yapmamız lazım. Bundan 1 bucuk ay önce de depremlerde acil toplanma alanları ile ilgili bir çalışma başlatalım demiştim. Şu anda Akhisar´da 3 tane acil toplanma alanımız var. Bunları vatandaşlarımız ile de paylaştık. AFAD yetkilileri ile görüşerek bu alanların sayısını arttırmayı düşünüyoruz. Gölet Alanı olur, başka alanlar olur yetkilileri bilgilendirmemiz lazım. Acil Toplanma Alanları´nı belirten tabelaları bugün itibari ile de yerlerine astık. AFAD yetkilileri ile görüşmelerimiz sürüyor, kendilerinden şehrimizde afetlerle ilgili bilgilendirme seminerleri vermelerini talep ettik. İnşallah Allah ihtiyaç duyurmasın ama biz Akhisar Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.

Başkan Dutlulu, konuşmaların ardından 5 Kasım 2019 saat 16.00´da buluşmak üzere meclisi kapattı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

ENGELLERİ HALK OYUNLARI İLE AŞACAKLAR
ENGELLERİ HALK OYUNLARI İLE AŞACAKLAR
Akhisar Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Engelliler Komisyonu tarafından kurulan ve Down Sendromlu bireylerin yer aldığı halk oyunları ekibi çalışmalarına başladı.
BARIŞ PINARI İÇİN LOKMA HAYRI
BARIŞ PINARI İÇİN LOKMA HAYRI
Ak Parti Akhisar ilçe teşkilatı Barış Pınarı Harekâtı için parti binası önünde lokma hayrı yaptı.
TÜRKİYE TEK YÜREK
TÜRKİYE TEK YÜREK
Barış Pınarı Harekatına destek için bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.
AKHİSAR BELEDİYESİ DANS TOPLULUĞU 25.YILINI KUTLADI
AKHİSAR BELEDİYESİ DANS TOPLULUĞU 25.YILINI KUTLADI
Akhisar Belediyesi bünyesinde hizmet veren halk oyunları ekibi 25. yıldönümünü kutladı.
AKHİSAR´DAKİ HAKEMLİK  KURSUNU 21 KİŞİ BAŞARI İLE BİTİRDİ
AKHİSAR´DAKİ HAKEMLİK KURSUNU 21 KİŞİ BAŞARI İLE BİTİRDİ
Türkiye Oryantiring Federasyonu Merkez Hakem Kurulunca İlçemizde açılan Oryantiring Aday Hakemlik Kursuna Sakarya, Eskişehir, Mersin, Siirt, Manisa Merkez ve İlçelerinde 21 kursiyer iştirak etti.
AKHİSAR´DAN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK
AKHİSAR´DAN BARIŞ PINARI HAREKATINA TAM DESTEK
Akhisar´da 18-19 Ekim tarihleri arasında yapılması planlanan Zeytin Hasat Şenliği iptal edildi.
İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN BALIKÇILARA DENETİM YAPILDI
İLÇE TARIM MÜDÜRLÜĞÜNDEN BALIKÇILARA DENETİM YAPILDI
İlçemizde balık satışı yapan işyerleri ve marketlerde kontrol ve denetim uygulaması yapıldı.
AFRİN GAZİSİ YUNUS EMRE IŞIK´A ROZET
AFRİN GAZİSİ YUNUS EMRE IŞIK´A ROZET
Akhisar Hava Meydan Komutanı Hava İstikam Albay Mehmet Şahin, Kahraman Afrin Gazimiz Yunus Emre Işık´ın Malul Gazilik Rozetini takdim etti.
HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ENGELLİ KPSS VE KPSS KURSLARI AÇILIYOR
HALK EĞİTİMİ MERKEZİ ENGELLİ KPSS VE KPSS KURSLARI AÇILIYOR
2020 yılında ÖSYM tarafından yapılacak olan Ortaöğretim KPSS ve Engelli KPSS sınavları için Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüz tarafından kurslar açılması planlanmaktadır.
GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR
GÜN BİRLİK VE DAYANIŞMA GÜNÜDÜR
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “İman edip hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenlerin Allah katındaki mertebeleri pek büyüktür. Muradına erecek olanlar da onlardır.”
HÜSEYİN TAVLI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
HÜSEYİN TAVLI SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Geçtiğimiz yıl Cumhuriyet Halk Partisi´nden Akhisar Belediye Başkanlığına aday adayı gösterilen aynı zamanda Tavlı Group´un Yönetim Kurulu Başkanı Alkan Tavlı´nın babası Hüseyin tavlı son yolculuğuna uğurlandı.
UZLAŞMADA SEVİNEN TARAF ÖĞRENCİLER
UZLAŞMADA SEVİNEN TARAF ÖĞRENCİLER
Akhisar´da geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda Uzlaştırma Bürosuna gönderilen dosyanın kararında öğrenciler sevindirildi.
AİLESİ KAYIP KIZI ARIYOR
AİLESİ KAYIP KIZI ARIYOR
Manisa´nın Akhisar ilçesinde, ailesiyle yaşadığı ufak tartışma sonucu evden ayrılan İrem Alkan´dan iki gündür haber alınamıyor.
SABAH NAMAZI İNCİLER CAMİSİNDE BAŞLIYOR
SABAH NAMAZI İNCİLER CAMİSİNDE BAŞLIYOR
Akhisar´da yıllardan beri devam eden sabah namazı buluşması tekrar başlıyor.
AKHİSAR "VOLKSWAGEN" KÖPRÜSÜ KURDU
AKHİSAR "VOLKSWAGEN" KÖPRÜSÜ KURDU
Almanya´da düzenlenen Dünyanın en büyük gıda fuarına çıkarma yapan Akhisar, Manisa´da üretim yapacak Volkswagen için "tedarikçi köprüsü" kurulmasının temelini attı.
ATSO´DAN DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
ATSO´DAN DIŞ TİCARET BİLGİLENDİRME SEMİNERİ
Ticaret Bakanlığı ve Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonu ile düzenlenen 2019 yılı Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri kapsamında, Manisa ili bölgesinde Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ev sahipliğinde gerçekleşen programa firmalar yoğun ilgi gösterdi.
AKHİSAR´DA ONBİNLER KİTAP GÜNLERİNE AKIN ETTİ
AKHİSAR´DA ONBİNLER KİTAP GÜNLERİNE AKIN ETTİ
Akhisar Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez 28 Eylül – 6 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen Kitap Günleri´nde, binlerce kitap binlerce kitapseverle buluştu.
MİNİKLER CAN DOSTLARINI UNUTMADI
MİNİKLER CAN DOSTLARINI UNUTMADI
Akhisar Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulunda eğitim gören öğrenciler hafta sonu doğa yürüyüşü yaptı ardından da hayvanları beslediler.
MİNİK DOSTLAR UNUTULMADI
MİNİK DOSTLAR UNUTULMADI
4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle Misak-ı Milli okulu öğrencileri Manisa Büyükşehir belediyesi Akhisar geçici bakımevini ziyaret etti.
AKABE CAMİ DUALAR İLE AÇILDI
AKABE CAMİ DUALAR İLE AÇILDI
Akhisar Hürriyet Mahallesi 410 sokakta, 2016 yılında inşaatı başlayan Akabe Camii törenle hizmete açıldı.
YAĞMUR GELİYOR
YAĞMUR GELİYOR
Bölgenin Bugün Gece Saatlerinden İtibaren Orta Akdeniz Üzerinden gelen serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.
HALK OYUNLARI KURSLARI BAŞLIYOR
HALK OYUNLARI KURSLARI BAŞLIYOR
Akhisar Halk Eğitim Merkezi ASO, her yıl olduğu gibi bu yılda birçok kursuyla Akhisar halkına hizmet vermeye devam ederken halk oyunları kurslarının başladığını da duyurdu.
ÇİÇEKLİ CAMİSİNDE 4-6 YAŞ KURAN KURSU AÇILDI
ÇİÇEKLİ CAMİSİNDE 4-6 YAŞ KURAN KURSU AÇILDI
Akhisar Müftülüğüne bağlı Ulu Cami mahallesinde bulunan Çiçekli camisinde 4-6 yaş kuran kursunun açılışı gerçekleştirdi.
AKHİSARLI MUHTARLARDAN MASKİ´YE ZİYARET
AKHİSARLI MUHTARLARDAN MASKİ´YE ZİYARET
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Akhisar ilçesi Ballıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul ile Doğuca Mahalle Muhtarı Mustafa Akdeniz´i makamında kabul etti.
CAMİ ÇOCUKLA BULUŞTU
CAMİ ÇOCUKLA BULUŞTU
Diyanet İşleri Başkanlığının 1-7 Ekim Din Görevlileri Haftası Nedeniyle organize ettiği Cami Çocuk Buluşması bu akşam Şeyh İsa camiinde yapıldı.
DİYANET-SEN´DE UMUTLU GÜVEN TAZELEDİ
DİYANET-SEN´DE UMUTLU GÜVEN TAZELEDİ
Akhisar Diyanet-Sen ilçe teşkilatı üyeleri ile birlikte Keyf Et Restoranda öğle yemeğinde buluştu.
“BENİM ÜLKÜM YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİ”
“BENİM ÜLKÜM YAYA GÜVENLİĞİNİN NÖBETÇİSİ”
Akhisar Ülkü Ortaokulu öğrencileri 2918 sayılı karayolları Trafik Kanununun 74.maddesinde, 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklik ile yaylara verilen önceliği sürücülere vurgulamak için okul önünde tüm Türkiye´de aynı anda gerçekleştirilen uygulamaya katıldı.
YAZAR DİCLE KESKİNOĞLU, AKHİSARLILARLA BULUŞTU
YAZAR DİCLE KESKİNOĞLU, AKHİSARLILARLA BULUŞTU
Uzun yıllardır çeşitli gazetelerde ve dergilerde köşe yazarlığı yapan ve ardından 9 kitabı bulunan üç çocuk annesi genç yazar Dicle Keskinoğlu, Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen Kitap Günleri etkinliği kapsamında Akhisarlılarla buluştu.
HABABAM SINIFI AKHİSAR´A GELDİ
HABABAM SINIFI AKHİSAR´A GELDİ
Rıfat Ilgaz´ın ilham verdiği ve Ertem Eğilmez´in yönettiği “Hababam Sınıfı” filminin hayatta kalan unutulmaz oyuncuları Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen Akhisar Kitap Günleri´ne katıldı.
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
Akhisar Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesinin ortaklaşa gerçekleştirdiği “yükseköğrenim öğrenci yardımı” bu yıl da 186 öğrenciye ulaştırıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1923 Gökçeada`nın kurtuluşu
1950 İlk Türk Tugayı`nın Kore`ye çıkması