AKHİSAR BELEDİYESİ MART AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Akhisar Belediyesi 2021 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında Akhisar Belediyesi Meclis Salonu´nda saat 16.00´da başladı.
Tarih: 3.3.2021 00:33:58/ 1327okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi 2021 Yılı Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında Akhisar Belediyesi Meclis Salonu´nda saat 16.00´da başladı. 12 gündem maddesinin yer aldığı mecliste 4 ek gündem ve 1 önerge verildi.

Ek 1. gündem maddesinde Kapalı Spor Salonu ve Güneş Enerji Santrali için yapımı için yeterli ödenek olmadığından 44 milyon TL tutarındaki ek bütçenin Mart ayı olağan meclis toplantısı gündem maddelerine alınarak karara bağlanması meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Ek ikinci gündem maddesinde Akhisar Belediyesi tarafından yapılan yol ve tretuvar çalışmaları için araç alımı ve parke taş yapımı ile asfalt alımında kullanılmak üzere İller Bankası´ndan 5 milyon liralık kredi kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi.

Üçüncü ek gündem maddesinde Akhisar´ın Hanpaşa Mahallesinde kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali kurulumunda kullanılmak üzere İller Bankası´ndan 7 milyon liralık kredi kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi.

Dördüncü ek gündem maddesine Kobaşdere, Kurtulmuş, Sarılar ve Kayganlı Mahallelerinde faaliyet gösteren Soğandere Sulama Kooperatifi Başkanlığının, Akhisar Belediyesi´ne verdiği dilekçe ile Kobaşdere Mahallesine yapılacak 16 metrekarelik kooperatifin idari bina yapılması için inşaat malzeme talebinin meclisçe kabul edilmesi gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi.

Verilen tek önergede ise mahalle muhtarlarına destek vermek amacıyla Akhisar ilçesi mahalle muhtarlarının doğalgaz, elektrik, su, internet ve telefon aboneliği faturalarının bedellerinin bir sınır belirlenerek belediye bütçesinden destek amaçlı ilgili idarelere ödenmesi hususunda gündeme alınması oy çokluğu ile kabul edilmedi. Konu hakkında Başkan Besim Dutlulu Muhtarlar Derneği çatısı altında bir toplantı yapılarak daha farklı bir proje üzerine çalışacaklarının altını çizdi.

Gündemin birinci maddesinde Kayalıoğlu Mahallesi´nde bulunan Akhisar Belediyesi´ne ait Sosyal Tesislere özel güvenlik noktası oluşturulması ve özel güvenlik izin belgesi alınması konusu meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde Şubat ayı meclisinde Kırsal Mahalle Tespit Komisyon´una havale edilen Kırsal Mahalle Tespiti çalışmalarının devamına ve meclis gündeminde kalmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündemin üçüncü maddesinde Zabıta Müdürlüğü´ne ait “Kayıp ve Buluntu Eşya Yönetmeliği” ile ilgili Kanun ve Nizam Komisyon kararı meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesinde Şubat ayı meclisinde İYİ Parti Meclis Üyeleri Nurullah Zağlı ve Mustafa Ali Kındıroğlu tarafından meclise sunulan önerge ile Halk Ekmek Fabrikasının açılması ile ilgili Sosyal Hizmet ve Engelliler Komisyon Kararı yer aldı. Akhisar´da mahallelerde Fırın ve Bakkal sayısının çokluğu buna bağlı olarak tedarik bakımından bir sıkıntı yaşanmadığı gibi Covid-19 pandemi dönemi nedeniyle Fırın ve Bakkal esnafının mağduriyetleri göz önüne alınarak, belediyenin bu konuda üretim koşullarının olmadığından komisyonca talebin reddine karar verildiği belirtilmiş ve red kararı meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. Başkan Besim Dutlulu bu projeyi Bakkal Kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşların ilçe esnafından alışveriş yapması için Bakkal Kart projesine dahil edeceklerini ifade etti.

Beşinci gündem maddesinde yine İYİ Parti Meclis üyeleri Nurullah Zağlı ve Mustafa Ali Kındıroğlu tarafından meclise sunulan önerge ile Engelli Çocuk Oyun ve Parkları ile ilgili komisyon kararı yer aldı. Sosyal Hizmetler ve Engelliler Komisyonu ile Eğitim ve Gençlik ve Spor Komisyonu kararı ile Akhisar´da Reşatbey Mahallesi 167 sokakta bulunan Atatürk parkı içinde, Hürriyet Mahallesi Ontan Konutları karşısında bulunan parka ve bundan böyle yapılacak parklarda engellilere yönelik spor aletlerinin konulmasının uygun görüldüğü ifade edildi. Komisyondan gelen karar meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde 3 yere isim verilmesi ile ilgili Kanun ve Nizam Komisyonu kararı yer aldı. Komisyon tarafından alınan karar ile eski belediye binası yerine Akhisar Belediyesi tarafından yapılmakta olan “Belediye Kültür ve Sanat Merkezi” ne “Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi” isminin verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. 167 sokak üzerinde bulunan yeni futbol sahası ile belediye şantiye arasında yapılacak olan kapalı spor salonuna “Atatürk Kapalı Spor Salonu” isminin verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi. Yeni yapılan 340 sokak batısında başlayıp 538 sokak doğusuna kadar olan caddeye “Mehmet Akif Ersoy Bulvarı” isminin verilmesi için Manisa Büyükşehir Belediyesine havale edilmesi oy çokluğu ile kabulüne karar verilirken, komisyondan gelen isim verilme konusu ile ilgili kararlar meclis tarafından oy çokluğu ile kabul edildi.

Yedinci gündem maddesinde Akhisar Belediyesi tarafından ilk kez oluşturulan Aşevi için yönetmelik meclise geldi ve oy birliği ile kabul edildi.

Sekizinci gündem maddesinde Aşevi kuruluşu ile Aşevi ve Bakkal Kart´a yardım toplanması ve uygulanması için yasal prosedürü yürütmeye, gerekli izinleri almaya, yardım toplanması için bankalarda hesap açmaya, aşevinin kuruluşu ve Bakkal Kart´a yardım toplanması için düzenlenecek protokollere ilişkin olarak Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Dokuzuncu gündem maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü´nün şartlı bağışı meclise sunuldu. Atatürk Mahallesi´nde imar uygulaması sonucu oluşan ve imar planında İlköğretim Tesis Alanı olarak uygulanan 1840 ada 1 nolu 5 bin 611 metrekarelik parseldeki Ahmet Dutlulu ve Özcan Dutlulu´ya ait arsayı Dutlulu adına park yapılması şartı ile Akhisar Belediyesi´ne bağışlamak istekleri meclise sunuldu ve komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi.

10. gündem maddesinde Akhisar Belediyesi´ne ait Atatürk Mahallesi 424 asa üzerinde Kreş ve Gündüz Bakımevi alanı olarak ayrılan yerde TYH Tekstil A.Ş. tarafından bedelsiz olarak Kreş ve Gündüz Bakımevi yapımı ve Akhisar Belediyesi´ne teslimi, TYH Tekstil A.Ş.´ye belirli sayıda kontenjan verilmesi, Kreş ve Gündüz Bakımevi ile ilgili her türlü protokolü yapmak üzere Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya yetki verilmesi meclis tarafından komisyonlara havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Meclisin 11. Gündem maddesinde Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından taşınmaz satış yetkisi meclise sunuldu. Mülkiyeti Akhisar Belediyesi´ne ait muhtelif mahallelerde bulunan arsa, tarla ve işyeri olarak satışa sunulacak kayıtlı 74 adet gayrimenkul için 2886 sayılı yasanın 45. Maddesi gereğince açık teklif arttırma usulüyle ihale suretiyle satılması için encümene yetki verilmesi meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Dördüncü ek gündem maddesinde ve gündeme alınan Kobaşdere Mahallesine yapılacak 16 metrekarelik kooperatife idari bina yapılması için inşaat malzeme talebi Plan ve Bütçe Komisyonu´na sevk edilerek meclise 5 dakika ara verildi ve ara komisyon yapıldı. Plan ve Bütçe Komisyonunun ara kararı oy birliği ile kabul edildi.

Birinci ek gündem maddesine alınan Kapalı Spor Salonu ve Güneş Enerji Santrali için yapımı için yeterli ödenek olmadığından 44 milyon TL tutarındaki ek bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Üçüncü ek gündem maddesine alınan Akhisar´ın Hanpaşa Mahallesinde kurulacak olan Güneş Enerjisi Santrali kurulumunda kullanılmak üzere İller Bankası´ndan 7 milyon liralık kredi kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

İkinci ek gündem maddesine alınan Belediye tarafından yapılan yol ve tretuvar çalışmaları için araç alımı ve parke taş yapımı ve asfalt alımında kullanılmak üzere İller Bankası´ndan 5 milyon liralık kredi kullanılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi oy birliği kabul edildi.

İmar evraklarının ardından Mart ayı olağan meclis toplantısı sona ererken Nisan ayı olağan meclis toplantısının ise 6 Nisan 2021 Salı günü saat 16.00´da yapılması kararlaştırıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

CANSUYU AİLEYE “CANSUYU” OLDU
CANSUYU AİLEYE “CANSUYU” OLDU
Cansuyu Derneği tüm Dünya´da ve Türkiye´de olduğu gibi Akhisar´da ihtiyaç sahibi ailelere cansuyu olmaya devam ediyor.
YENİ NAMAZGAHLAR İNŞA EDİLEMEZ Mİ?
YENİ NAMAZGAHLAR İNŞA EDİLEMEZ Mİ?
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alınan Küresel Salgın nedeniyle bir süre camilerde cemaatle namazlar kılınamadı.
AKHİSARLI GENÇ HAFIZLARDAN MUKABELE BEREKETİ
AKHİSARLI GENÇ HAFIZLARDAN MUKABELE BEREKETİ
Akhisar Müftülüğü Ramazana özel bir dizi yeni yayınla izleyici karşısına çıkıyor.
AKGİAD´DA YILMAZ DÖNEMİ BAŞLADI
AKGİAD´DA YILMAZ DÖNEMİ BAŞLADI
Akhisar Genç İş Adamları Derneği (AKGİAD) 10. Olağan Genel Kurulunu Gölet Amfi Tiyatroda bulunan dernek binasında gerçekleştirdi.
EĞİTİME YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
EĞİTİME YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR
Eğitim yatırımlarını yerinde incelediler.
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI
BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TOPLANTISI
Vali Karadeniz Başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
CHP´Lİ ÖZEL´DEN SOMA DAVASI AÇIKLAMASI
CHP´Lİ ÖZEL´DEN SOMA DAVASI AÇIKLAMASI
“YARGILAMA YERİNE SARAY REJİMİNİN ORTAOYUNU OYNANMAKTADIR” BAKAN SÜLEYMAN SOYLU´YA ÇAĞRI: “SOMA A.Ş.´NİN DEV GÖKDELENİNE GİRİP ÇIKANLARI ARAŞTIRABİLECEK MİSİNİZ” BU MANİPÜLASYONU YAPANLARIN ELLERİ KIRILSIN
CHP İLÇE TEŞKİLATI´NDAN BASIN AÇIKLAMASI
CHP İLÇE TEŞKİLATI´NDAN BASIN AÇIKLAMASI
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı, “128 Milyar Nerede?” yazılı pankartların kaldırılması üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi.
ÇEVRECİ TESİS MUHTARLARDAN TAM NOT ALDI
ÇEVRECİ TESİS MUHTARLARDAN TAM NOT ALDI
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Çevik, Akhisar´da görev yapan mahalle muhtarlarını ilçede hizmet veren atıksu arıtma tesisi hakkında bilgilendirdi.
OPR. DR. YÜCEL HİTAY GÖREVE BAŞLADI
OPR. DR. YÜCEL HİTAY GÖREVE BAŞLADI
“Yaşam için Sağlık” sloganıyla hizmetlerine hızla devam eden Özel Akhisar Hastanesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Yücel Hitay´ı bünyesine kattı.
AKHİSARGÜCÜ´NDEN İL BAŞKANI HIZLI´YA ZİYARET
AKHİSARGÜCÜ´NDEN İL BAŞKANI HIZLI´YA ZİYARET
Akhisargücü Spor Kulübü, Ak Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret etti.
AÇILIŞA ÖZEL ALTIN HEDİYELİ KAMPANYA
AÇILIŞA ÖZEL ALTIN HEDİYELİ KAMPANYA
Akhisar´da 45 yıldır hizmet veren Özdarende Düğüncü mağazalarından açılışa özel altın hediyeli dev kampanya başladı.
TARİŞ ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI BİRLİĞİNDEN AKHİSAR ZİRAAT ODASINA ZİYARET
TARİŞ ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI BİRLİĞİNDEN AKHİSAR ZİRAAT ODASINA ZİYARET
Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi SÜREK, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkan Vekilinden Ziraat odasına ziyaret.
BAŞKAN DURSUN RAMAZANI TEBRİK ETTİ
BAŞKAN DURSUN RAMAZANI TEBRİK ETTİ
Saadet partisi 10 Nisanda yaptığı kongrede Ali Dursun ilçe başkanlığına seçilmişti.
AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI BESİM DUTLULU´DAN RAMAZAN AYI MESAJI
AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI BESİM DUTLULU´DAN RAMAZAN AYI MESAJI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Ramazan Ayı dolayısıyla yayınladığı mesajda 11 ayın sultanı Ramazan´ın tüm dünyaya sağlık, huzur, barış ve bereket getirmesini temenni etti.
RAMAZAN AYINDA UYULMASI GEREKEN 11 KURAL AÇIKLANDI
RAMAZAN AYINDA UYULMASI GEREKEN 11 KURAL AÇIKLANDI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Ramazan ayı süresince uygulanması gereken 11 kuralı aldığı karar ile açıkladı.
YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDECEK OKULLAR
YÜZ YÜZE EĞİTİME DEVAM EDECEK OKULLAR
Türkiye Cumhuriyeti Akhisar Hıfzıssıhha Kurulu yüz yüze eğitime uygun olan İlçemizdeki köy veya seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okulları açıkladı
YENİ REFAH PARTİSİ´NDEN MÜFTÜLÜĞE ZİYARET
YENİ REFAH PARTİSİ´NDEN MÜFTÜLÜĞE ZİYARET
Yeni Refah Partisi Akhisar İlçe Yönetimi, İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu´nu ziyaret etti.
TÖRENDE POLİSLERİN YAPTIĞI YAĞLI BOYA SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ
TÖRENDE POLİSLERİN YAPTIĞI YAĞLI BOYA SERGİSİ İLGİ GÖRDÜ
Türk Polis teşkilatının kuruluşunun 176. Yılı Gölmarmarada da sade bir şekilde kutlandı.
POLİS TEŞKİLATININ 176. YILI BURUK KUTLANDI
POLİS TEŞKİLATININ 176. YILI BURUK KUTLANDI
Akhisar´da Polis Teşkilatının kuruluşunun 176 yılı tören ile kutlandı.
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ RAMAZAN´A HAZIR
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ RAMAZAN´A HAZIR
İslam aleminin heyecanla beklediği mübarek Ramazan ayı geldi.
AKHİSAR HASTANESİ´NDEN GÜMÜŞ´E ZİYARET
AKHİSAR HASTANESİ´NDEN GÜMÜŞ´E ZİYARET
Özel Akhisar Hastanesi Muhtarlar Derneği Başkanı´na tebrik ziyaretinde bulundu.
KAHVECİLER ODASI EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
KAHVECİLER ODASI EMNİYET MÜDÜRÜNÜ ZİYARET ETTİ
Akhisar Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkin Güney Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. yılı nedeniyle İlçe Emniyet Müdürü SayımBaşaran´ı ziyaret ederek Polis haftasını kutladı.
BELEDİYE´DEN EMNİYETE ZİYARET
BELEDİYE´DEN EMNİYETE ZİYARET
Akhisar Belediye Başkan yardımcısı Tuncay Engin, Zabıta Müdürü Mustafa Yıldırım, Zabıta memuru Murat Mertoğlu ve Ertekin Çiftçi Emniyet Müdürünü Sayım Başaran´ı ziyaret etti.
MİLLİ İRADE PLATFORMU VE EĞİTİME DESTEK PLATFORMU AÇIKLAMA YAPTI
MİLLİ İRADE PLATFORMU VE EĞİTİME DESTEK PLATFORMU AÇIKLAMA YAPTI
Akhisar Milli İrade Platformu ve Eğitime Destek Platformu başkanlığında 14 STK´ nın katılımıyla Cuma Namazı çıkışı basın açıklaması yaptı.
RAMAZAN PİDESİ 3 LİRA
RAMAZAN PİDESİ 3 LİRA
Akhisar´da 13 Nisan´da başlayacak olan Ramazan ayının vazgeçilmezi Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu.
GÜLRUH  CAMİ İBADETE  AÇILDI
GÜLRUH CAMİ İBADETE AÇILDI
Akhisar´ın merkez camisi olarak bilinen 1503 yılında inşa edilen Yeni Gülruh Cami ibadete açıldı.
ÖZEL AKHİSAR HASTANESİ´NDEN POLİS HAFTASI ZİYARETİ
ÖZEL AKHİSAR HASTANESİ´NDEN POLİS HAFTASI ZİYARETİ
Özel Akhisar Hastanesi Halkla İlişkiler Müdür´ü Berhan Örnek ve Kurumsal İletişim Sorumlusu Haluk Külte “Polis Haftası” münasebetiyle Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran´ı makamında ziyaret etti.
ZİRAAT ODASI´NDA VİRÜS MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR
ZİRAAT ODASI´NDA VİRÜS MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR
Çin´in Vuhan kentinde ortaya çıkıp kısa sürede dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs(Covid-19) salgınıyla mücadele tüm hızıyla devam ediyor.
POLİSLERE ANLAMLI ZİYARET
POLİSLERE ANLAMLI ZİYARET
Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Gençlik Kolları ile birlikte Polis Haftası münasebetiyle Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran ve görevli polis memurlarını ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1877 Türkiye Kızılay derneğinin kuruluşu.
1909 Sadrıazam Hüseyin Hilmi Paşanın istifası.