AKHİSARLI MUHTARLARDAN ASFALT TEŞEKKÜRÜ
Akhisar´da, mahalle muhtarları ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, il genelinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Tarih: 26.10.2020 16:45:18/ 1269okunma / 0yorum

Akhisar´da, mahalle muhtarları ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, il genelinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Öztozlu, asfalt sezonu boyunca tüm Türkiye´ye örnek olacak bir çalışma temposunda çalışıldığını belirtirken, mahalle muhtarları da bu sezon Akhisar´da yapılan 84 kilometrelik sathi kaplama nedeniyle teşekkür etti.

Pandemi süreci ve TÜPRAŞ´ın bitüm satışını geçici olarak durdurması nedeniyle, Manisa Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmalarına planladığı tarihte başlayamadı. 24 Temmuz tarihinde TÜPRAŞ´ın bitüm satışına başlamasıyla birlikte yol yapım çalışmasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte 800 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. İl genelinde vatandaşları modern yollarla buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´da da 84 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, MHP İlçe Başkanı Ahmet Namal ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri ile mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Bünyaniosmaniye Mahallesinde yaklaşık 20 mahalle muhtarları ile bulaşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

800 Kilometre Asfalt Çalışması

Manisa´ya eş değer hiçbir Büyükşehir Belediyesi´nin kendi ekipleriyle bu kadar asfalt çalışması gerçekleştirmediğini belirten Öztozlu, “Geçen sene 350 kilometre sathi kaplama çalışması yapmıştık. Bu sezon 800 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdik. Allah razı olsun, başkanımız bize iş makinesi anlamında, malzeme anlamında bütün desteğini verdi. Bu süreçte iki olumsuz durum yaşadık. Tam sahaya çıkıp, çalışmalara başlayacağımız dönem pandemi ortaya çıktı. O süreçte, bir aya yakın şantiyelerimiz kapandı. Haziran ayında da, asfalt atacağımız süreçte TÜPRAŞ bitüm üretimini durdurdu. Haziran ayının başından 24 Temmuz´a kadar biz bitüm alamadık. 2 aya yakın bir vaktimiz de bu arada geçti. Bitüm üretimim başladığı 24 Temmuz tarihinden itibaren bayram seyran, cumartesi pazar demeden özveriyle çalışan arkadaşlarımızın emeğiyle bugün itibariyle 800 kilometre asfalt çalışmasını tamamladık. Bu bir rekordur. Manisa´ya eş değer hiçbir büyükşehirde de kendi ekipleriyle bu kadar asfalt atılmamıştır” dedi.

“Güle güle kullanın”

Yapılan yol çalışmasının ilçe sakinlerine hayırlı olmasını dileyen Öztozlu, “Akhisar ilçemizde de muhtarlarımızın, dernek başkanımızın, koordinatörümüzün, şantiye şefimizin hepsinin işin içinde olması, ortak işbirliğiyle çalışma yapılacak yolların seçilmesi güç kazandırdı. Daha hızlı hareket edilmesini sağlandı. Bugün itibarıyla 84 kilometre, 1. Kat ve 2. Kat sathi kaplama çalışması ilçemizde yapılmış oldu. Akhisar en büyük ilçelerimizden biri.  Gönül isterdi ki, şu iki ayı da boşa geçirmeyip bugün 800 kilometre değil de, bin 100-bin 200 kilometre yol çalışmasından söz edelim. Allah nasip ederse, seneye hedefimiz bin kilometrenin üzerinde sathi kaplama çalışmasını tamamlamak. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın” dedi.

 

 

 

Konforlu ve Güvenli Ulaşıma Kavuştular

Yapılan yol çalışması nedeniyle memnuniyetini dile getiren mahalle muhtarları ise, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e teşekkür etti.

Akhisar Muhtarlar Derneği Başkanı-Bünyaniosmaniye Mahalle Muhtrarı İhsan Gümüş: Yol yapımında Manisa´da genelinde 800 kilometrelik bir yol çalışması, bunun 84 kilometresi Akhisar´a ayrılmış. 10´da biri anlamına geliyor. Bu konuda çok teşekkür ediyoruz.  Hizmetlerin devamını bekliyoruz. Buradan Cengiz başkanımıza selam gönderiyoruz.

Kurtulmuş Mahalle Muhtarı Mehmet Eren: Kurtulmuş, Kobaşdere ve Akkocalı Mahalleleri arasında yolun hem genişletilmesinden, hem de yolların yenilenmesinden dolayı mahallem adına Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Üçavlu Mahalle Muhtarı Fatih Uyar: Yolumuz uzun zamandan beri asfaltlanmamıştı. Zeytinliova-Üçavlu arasındaki bu yolumuz asfaltlandı. Çok güzel oldu. Vatandaşlarımız, köylümüz bundan çok memnun. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.

Erdelli Mahalle Muhtarı Mehmet Çetin: Erdelli- Sakarkaya, Erdelli- Sindelli arasındaki yolumuzun asfalt ekibi tarafından, asfalt yapılmasından dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza minnettarız. Çok teşekkür ediyoruz. Erdelli Mahallesi Muhtarı olarak Büyükşehir Belediyesinden gurur duyuyorum. Erdelli Mahallesi halkı da Büyükşehir Belediyesinden çok memnun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Sakarkaya Mahalle Muhtarı Hayati Erkovan Erdelli- Sakarkaya yol çalışmasından dolayı sayın başkanımıza çok teşekkür ederim. Köylü olarak, millet olarak memnunuz.

Sindelli Mahalle Muhtarı Tunay Aytan: Erdelli- Sindelli, Erdelli- Sakarkaya arası asfalt yapıldı. Köylerimize bütün çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Işıkköy Mahalle Muhtarı İlhan Şen: Işıkkköy- Gökçeköy arası, Işıkköy- Seyitoba arası yolumuzda sathi kaplama çalışması yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün´e teşekkür ederim.

Ballıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul: Osmaniye ile Ballıca arasındaki yolda asfalt çalışmasını gerçekleştirdik. Hoşumuza gitti. Yolda ilk önce dolgu malzemesiyle bir temizlik yapıldı. Üzerine de sathi kaplamayla 10 numara bir yol oldu. Çok memnun olduk. Emeği geçenleri kutlarım.

 Eroğlu Mahalle Muhtarı Muslihittin Kılınç: Mahallemizin karayolları ile bağlantısını sağlayan yolda asfalt çalışması yapıldı. Çok güzel oldu. Cengiz başkanımıza çok teşekkür ederiz.

 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
Akhisar´da 45 yıldır hizmet veren Özdarende Düğüncü mağazalarından dev kampanya
ORYANTİRİNGDE MUTLU SON
ORYANTİRİNGDE MUTLU SON
Manisa´lı Oryantiring Sporcuları İl Birinciliği Yarışmasında Hedeflerine Saruhanlı´da ulaştılar.
TARIMDA 2021 ÜRETİM SEZONU SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
TARIMDA 2021 ÜRETİM SEZONU SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğü, 2021 yılı bitkisel üretim sezonuna ait tarımsal eğitim ve yayım faaliyetleri kapsamında saha çalışmalarına başlandı.
AKHİSAR TÜGVA´YA SEYDİ  ŞİMŞEK ATANDI
AKHİSAR TÜGVA´YA SEYDİ ŞİMŞEK ATANDI
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ´nın Akhisar temsilciliği ne Seydi ŞİMŞEK atandı.
GENEL SEKRETER ALİ ÖZKERVANCI EMEKLİ OLDU
GENEL SEKRETER ALİ ÖZKERVANCI EMEKLİ OLDU
1983 yılında Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası´nda muhasebe memuru olarak göreve başlayan, 1998 yılının Mart ayından bu yana Genel Sekreter olarak görev yapan Ali Özkervancı 36 yıllık hizmetinin ardından emekliye ayrıldı.
METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ
METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre geçtiğimiz gün yağan yağmurda ilçe merkezimiz 35,3 metreküp yağış aldı.
METEOROLOJİKDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI
METEOROLOJİKDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI
Manisa´nın Batı İlçelerinde Kuvvetli Yağışlara Dikkat
JANDARMANIN DEDEKTİFLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
JANDARMANIN DEDEKTİFLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
Halkın huzur ve güveni içn gece gündüz her iklim şartından başarılı bir şekilde görevini sürdüren il jandarma Dedektifleri ve JASAT hırsızlara gözaçtırmıyor.
TRANSFER YASAĞI KALKTI
TRANSFER YASAĞI KALKTI
TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor´da karabulutlar dağılmaya başladı.
VALİLİKTEN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
VALİLİKTEN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
Covid-19 ile mücadele kapsamında Manisa Valiliğinden yeni kararlar açıklandı.
MİRAS: HER HAK SAHİBİNE HAKKINI VERMEK
MİRAS: HER HAK SAHİBİNE HAKKINI VERMEK
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:
İNCİ EL LEZZETLERİ  AÇILDI
İNCİ EL LEZZETLERİ AÇILDI
Akhisar´da İnci El Lezzetleri Ragıpbey mahallesi 22 sokak no 3/D de(Hergelen meydanı) hizmete girdi.
625 BİN ABONENİN, 455 BİNİ İNDİRİMLİ SU KULLANIYOR
625 BİN ABONENİN, 455 BİNİ İNDİRİMLİ SU KULLANIYOR
“Milletvekili Başevirgen´in Açıklamaları Gerçekleri Yansıtmıyor”
BAŞKAN FETHİ TUNÇ   2021 YILINI KUTLADI
BAŞKAN FETHİ TUNÇ 2021 YILINI KUTLADI
Akhisar Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Fethi Tunç Yılbaşın nedeniyle bir mesaj yayınladı.
DEVA PARTİSİNDEN ZİYARETLER
DEVA PARTİSİNDEN ZİYARETLER
Demokrasi ve Atlım Partisi (DEVA) Partisi Akhisar ilçe başkanı ve yönetmi ziyaretlerine devam ediyor.
AKHİSAR´DA 3 GÜNDE  120 KİŞİYE CEZA
AKHİSAR´DA 3 GÜNDE 120 KİŞİYE CEZA
Akhisar´da pandemi tedbirlerine uymayan 120 kişiye ceza yazıldı.
AKHİSAR´DA METREKAREYE 23.8 KG YAĞIŞ
AKHİSAR´DA METREKAREYE 23.8 KG YAĞIŞ
Akhisarda yağışlı geçen hafta sonunda 24 saatte Akhisar´a metrekareye 23.8 kğ yağış düştü
BAŞKAN DUTLULU´DAN, AKHİSAR´A YENİ PARKLAR VE SPOR TESİSLERİ MÜJDESİ
BAŞKAN DUTLULU´DAN, AKHİSAR´A YENİ PARKLAR VE SPOR TESİSLERİ MÜJDESİ
Göreve geldiği günden bu yana daha yeşil bir Akhisar için çalışmalarını sürdüren Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilçeye yeni parklar ve spor tesisleri kazandırmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi.
YURTTAŞ KORONA AŞISI HAKKINDA HER SORUNUN CEVABINI VERDİ
YURTTAŞ KORONA AŞISI HAKKINDA HER SORUNUN CEVABINI VERDİ
Tüm dünyada 1 Milyon 300 Bini aşkın kişinin hayatını kaybetmesine yol açan yeni tip Korona virüs (Covid-19) Pandemisine karşı geliştirilen aşılardan peş peşe haberler gelmeye devam ediyor.
SPORA KORONAVİRÜS MÜDAHALESİ
SPORA KORONAVİRÜS MÜDAHALESİ
TFF 1. Lig 13. hafta mücadelesinde Akhisarspor´un evinde Adanaspor ile oynayacağı karşılaşma ertelendi.
PAZAR PAZARI KURULMAYACAK
PAZAR PAZARI KURULMAYACAK
Dünyayı tehdit eden Koronavirüs ile mücadele için tedbirler devam ediyor.
“DAYANIŞMA YAŞATIR, MÜCADELE KAZANDIRIR”
“DAYANIŞMA YAŞATIR, MÜCADELE KAZANDIRIR”
8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla 25 Kasım Çarşamba günü saat 14.00´te yeni hizmet binasında basın açıklaması düzenledi aynı zamanda yeni dernek binasının açılışı da gerçekleştirildi.
AKHİSAR KEÇİÖREN´DEN  PUAN ALAMADI
AKHİSAR KEÇİÖREN´DEN PUAN ALAMADI
2020-2021 TFF 1. liği 10 haftasında Akhisarspor Ankara Aktepe stadında Ankara Keçiörengücüne konuk oldu.
SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN, ÇÜNKÜ SAĞLIK İHMALE GELMEZ
SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN, ÇÜNKÜ SAĞLIK İHMALE GELMEZ
Özel Akhisar Hastanesi´nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
CUMHURİYET´İMİZİN 97.YILI AKHİSAR´DA COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYET´İMİZİN 97.YILI AKHİSAR´DA COŞKUYLA KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´mızın 97.yıl dönümü, Milli Egemenlik Meydanı´nda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
ÖZBEY:"BİZ ÇAĞIRILDIĞIMIZ İÇİN GELDİK"
ÖZBEY:"BİZ ÇAĞIRILDIĞIMIZ İÇİN GELDİK"
TFF 1. Lig takımlarından Akhisarspor´un mevcut Başkanı Evren Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri Serhat ve Bışar Özbey yerel basın mensuplarıyla bir araya gelip gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
İYON DENİZİ DEPREMLERİNİN RAPORU
İYON DENİZİ DEPREMLERİNİN RAPORU
Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü her hafta farklı konularda deprem ile ilgili bilgilerini paylaşıyor.
BAŞKAN DUTLULU, İLK DERS ZİLİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLDU
BAŞKAN DUTLULU, İLK DERS ZİLİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte kent genelinde okullara maske ve dezenfektan dağıtarak, tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi dersler diledi.
METEOROLOJİ´DEN UYARI
METEOROLOJİ´DEN UYARI
Meteoroloji bölge müdürlüğünden tahinlere göre Perşembe 08.10.2020 günü beklenen yağış nedeniyle uyarı geldi.
 COVİD -19 DENETİMLERİ ARTIYOR
COVİD -19 DENETİMLERİ ARTIYOR
Covid-19 Kapsamında Yapılan Denetimlerde 148.439 TL Cezai İşlem Uygulandı
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1618 Sultan İkinci Osman Han`ın tahta çıkışı.