AKHİSARLI MUHTARLARDAN ASFALT TEŞEKKÜRÜ
Akhisar´da, mahalle muhtarları ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, il genelinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Tarih: 26.10.2020 16:45:18/ 1194okunma / 0yorum

Akhisar´da, mahalle muhtarları ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, il genelinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. Öztozlu, asfalt sezonu boyunca tüm Türkiye´ye örnek olacak bir çalışma temposunda çalışıldığını belirtirken, mahalle muhtarları da bu sezon Akhisar´da yapılan 84 kilometrelik sathi kaplama nedeniyle teşekkür etti.

Pandemi süreci ve TÜPRAŞ´ın bitüm satışını geçici olarak durdurması nedeniyle, Manisa Büyükşehir Belediyesi asfalt çalışmalarına planladığı tarihte başlayamadı. 24 Temmuz tarihinde TÜPRAŞ´ın bitüm satışına başlamasıyla birlikte yol yapım çalışmasına başlayan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte 800 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. İl genelinde vatandaşları modern yollarla buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´da da 84 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, MHP İlçe Başkanı Ahmet Namal ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Doğan Ensivri ile mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Bünyaniosmaniye Mahallesinde yaklaşık 20 mahalle muhtarları ile bulaşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı, yol çalışmaları hakkında bilgi verdi. 

800 Kilometre Asfalt Çalışması

Manisa´ya eş değer hiçbir Büyükşehir Belediyesi´nin kendi ekipleriyle bu kadar asfalt çalışması gerçekleştirmediğini belirten Öztozlu, “Geçen sene 350 kilometre sathi kaplama çalışması yapmıştık. Bu sezon 800 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdik. Allah razı olsun, başkanımız bize iş makinesi anlamında, malzeme anlamında bütün desteğini verdi. Bu süreçte iki olumsuz durum yaşadık. Tam sahaya çıkıp, çalışmalara başlayacağımız dönem pandemi ortaya çıktı. O süreçte, bir aya yakın şantiyelerimiz kapandı. Haziran ayında da, asfalt atacağımız süreçte TÜPRAŞ bitüm üretimini durdurdu. Haziran ayının başından 24 Temmuz´a kadar biz bitüm alamadık. 2 aya yakın bir vaktimiz de bu arada geçti. Bitüm üretimim başladığı 24 Temmuz tarihinden itibaren bayram seyran, cumartesi pazar demeden özveriyle çalışan arkadaşlarımızın emeğiyle bugün itibariyle 800 kilometre asfalt çalışmasını tamamladık. Bu bir rekordur. Manisa´ya eş değer hiçbir büyükşehirde de kendi ekipleriyle bu kadar asfalt atılmamıştır” dedi.

“Güle güle kullanın”

Yapılan yol çalışmasının ilçe sakinlerine hayırlı olmasını dileyen Öztozlu, “Akhisar ilçemizde de muhtarlarımızın, dernek başkanımızın, koordinatörümüzün, şantiye şefimizin hepsinin işin içinde olması, ortak işbirliğiyle çalışma yapılacak yolların seçilmesi güç kazandırdı. Daha hızlı hareket edilmesini sağlandı. Bugün itibarıyla 84 kilometre, 1. Kat ve 2. Kat sathi kaplama çalışması ilçemizde yapılmış oldu. Akhisar en büyük ilçelerimizden biri.  Gönül isterdi ki, şu iki ayı da boşa geçirmeyip bugün 800 kilometre değil de, bin 100-bin 200 kilometre yol çalışmasından söz edelim. Allah nasip ederse, seneye hedefimiz bin kilometrenin üzerinde sathi kaplama çalışmasını tamamlamak. Hepinize hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın” dedi.

 

 

 

Konforlu ve Güvenli Ulaşıma Kavuştular

Yapılan yol çalışması nedeniyle memnuniyetini dile getiren mahalle muhtarları ise, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e teşekkür etti.

Akhisar Muhtarlar Derneği Başkanı-Bünyaniosmaniye Mahalle Muhtrarı İhsan Gümüş: Yol yapımında Manisa´da genelinde 800 kilometrelik bir yol çalışması, bunun 84 kilometresi Akhisar´a ayrılmış. 10´da biri anlamına geliyor. Bu konuda çok teşekkür ediyoruz.  Hizmetlerin devamını bekliyoruz. Buradan Cengiz başkanımıza selam gönderiyoruz.

Kurtulmuş Mahalle Muhtarı Mehmet Eren: Kurtulmuş, Kobaşdere ve Akkocalı Mahalleleri arasında yolun hem genişletilmesinden, hem de yolların yenilenmesinden dolayı mahallem adına Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Üçavlu Mahalle Muhtarı Fatih Uyar: Yolumuz uzun zamandan beri asfaltlanmamıştı. Zeytinliova-Üçavlu arasındaki bu yolumuz asfaltlandı. Çok güzel oldu. Vatandaşlarımız, köylümüz bundan çok memnun. Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim.

Erdelli Mahalle Muhtarı Mehmet Çetin: Erdelli- Sakarkaya, Erdelli- Sindelli arasındaki yolumuzun asfalt ekibi tarafından, asfalt yapılmasından dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza minnettarız. Çok teşekkür ediyoruz. Erdelli Mahallesi Muhtarı olarak Büyükşehir Belediyesinden gurur duyuyorum. Erdelli Mahallesi halkı da Büyükşehir Belediyesinden çok memnun. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.

Sakarkaya Mahalle Muhtarı Hayati Erkovan Erdelli- Sakarkaya yol çalışmasından dolayı sayın başkanımıza çok teşekkür ederim. Köylü olarak, millet olarak memnunuz.

Sindelli Mahalle Muhtarı Tunay Aytan: Erdelli- Sindelli, Erdelli- Sakarkaya arası asfalt yapıldı. Köylerimize bütün çalışmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

Işıkköy Mahalle Muhtarı İlhan Şen: Işıkkköy- Gökçeköy arası, Işıkköy- Seyitoba arası yolumuzda sathi kaplama çalışması yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün´e teşekkür ederim.

Ballıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul: Osmaniye ile Ballıca arasındaki yolda asfalt çalışmasını gerçekleştirdik. Hoşumuza gitti. Yolda ilk önce dolgu malzemesiyle bir temizlik yapıldı. Üzerine de sathi kaplamayla 10 numara bir yol oldu. Çok memnun olduk. Emeği geçenleri kutlarım.

 Eroğlu Mahalle Muhtarı Muslihittin Kılınç: Mahallemizin karayolları ile bağlantısını sağlayan yolda asfalt çalışması yapıldı. Çok güzel oldu. Cengiz başkanımıza çok teşekkür ederiz.

 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
Akhisar´da 45 yıldır hizmet veren Özdarende Düğüncü mağazalarından dev kampanya
“DAYANIŞMA YAŞATIR, MÜCADELE KAZANDIRIR”
“DAYANIŞMA YAŞATIR, MÜCADELE KAZANDIRIR”
8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla 25 Kasım Çarşamba günü saat 14.00´te yeni hizmet binasında basın açıklaması düzenledi aynı zamanda yeni dernek binasının açılışı da gerçekleştirildi.
AKHİSAR KEÇİÖREN´DEN  PUAN ALAMADI
AKHİSAR KEÇİÖREN´DEN PUAN ALAMADI
2020-2021 TFF 1. liği 10 haftasında Akhisarspor Ankara Aktepe stadında Ankara Keçiörengücüne konuk oldu.
SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN, ÇÜNKÜ SAĞLIK İHMALE GELMEZ
SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN, ÇÜNKÜ SAĞLIK İHMALE GELMEZ
Özel Akhisar Hastanesi´nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
CUMHURİYET´İMİZİN 97.YILI AKHİSAR´DA COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYET´İMİZİN 97.YILI AKHİSAR´DA COŞKUYLA KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´mızın 97.yıl dönümü, Milli Egemenlik Meydanı´nda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
ÖZBEY:"BİZ ÇAĞIRILDIĞIMIZ İÇİN GELDİK"
ÖZBEY:"BİZ ÇAĞIRILDIĞIMIZ İÇİN GELDİK"
TFF 1. Lig takımlarından Akhisarspor´un mevcut Başkanı Evren Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri Serhat ve Bışar Özbey yerel basın mensuplarıyla bir araya gelip gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
İYON DENİZİ DEPREMLERİNİN RAPORU
İYON DENİZİ DEPREMLERİNİN RAPORU
Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü her hafta farklı konularda deprem ile ilgili bilgilerini paylaşıyor.
BAŞKAN DUTLULU, İLK DERS ZİLİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLDU
BAŞKAN DUTLULU, İLK DERS ZİLİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte kent genelinde okullara maske ve dezenfektan dağıtarak, tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi dersler diledi.
METEOROLOJİ´DEN UYARI
METEOROLOJİ´DEN UYARI
Meteoroloji bölge müdürlüğünden tahinlere göre Perşembe 08.10.2020 günü beklenen yağış nedeniyle uyarı geldi.
 COVİD -19 DENETİMLERİ ARTIYOR
COVİD -19 DENETİMLERİ ARTIYOR
Covid-19 Kapsamında Yapılan Denetimlerde 148.439 TL Cezai İşlem Uygulandı
AKHİSAR´IN İLK BİSİKLET YOLU AÇILDI!
AKHİSAR´IN İLK BİSİKLET YOLU AÇILDI!
Akhisar Belediyesi, kentin ilk bisiklet yolunu Avrupa Hareketlilik Haftası´nda açtı.
MANİSA BBSK 76-67 AKHİSAR BELEDİYESPOR
MANİSA BBSK 76-67 AKHİSAR BELEDİYESPOR
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı, hazırlık müsabakasında karşılaştığı Akhisar Belediyespor´u 76-67 mağlup etti.
AKHİSARLI BİSİKLETLİLER HAREKETLİ YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
AKHİSARLI BİSİKLETLİLER HAREKETLİ YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
Akhisar Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bisiklet turu, Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisarlı bisikletlilerin katılımı ile gerçekleşti.
Bayan Elemanlar Alınacak
Bayan Elemanlar Alınacak
Tukaş salca fabrikasında calışmak üzere bayan eleman aranıyor
VALİ KARADENİZ, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
VALİ KARADENİZ, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
Vali Yaşar Karadeniz, kurum ziyaretleri kapsamında Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret etti.
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
“GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ”
MUSALAR´DA YOL ÇALIŞMASI
MUSALAR´DA YOL ÇALIŞMASI
İl genelinde yol yapım ve bakım çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde Musalar Mahallesi´nin karayolları ile bağlantısını sağlayan yolda, sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.
GELECEK SEZON HAZIRLIKLARI BAŞLADI
GELECEK SEZON HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Akhisar Belediyesi Basketbol takımı gelecek sezon hazırlıklarına başladı.
ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR
ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR
Akhisar Belediyesi tarafından asfalt çalışmaları aralıksız devam ediyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN 4 İLÇEDE GÜVENLİK VE ZABITA PERSONELİNE ZİYARET
BÜYÜKŞEHİR´DEN 4 İLÇEDE GÜVENLİK VE ZABITA PERSONELİNE ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Duman, Saruhanlı, Akhisar, Soma ve Kırkağaç ilçelerini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan güvenlik personelleri ve zabıta personelleri ile bir araya geldi.
DÜNYA BOR LİDERİ ETİ MADEN
DÜNYA BOR LİDERİ ETİ MADEN
DÜNYA BOR LİDERİ ETİ MADEN
ÇKS BAŞVURULARI 1 EYLÜL´E KADAR UZATILDI
ÇKS BAŞVURULARI 1 EYLÜL´E KADAR UZATILDI
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 20 Ağustos 2020 tarih ve 31219 sayılı Resmi Gazete´de yayımlandı.
SAYIM BAŞARAN´A GAZETEMİZ ´DEN ZİYARET
SAYIM BAŞARAN´A GAZETEMİZ ´DEN ZİYARET
Akhisar İlçe Emniyeti Yeni Müdürü Sayım Başaran görevine başladı.
AKHİSARSPOR´DAN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR´E ZİYARET
AKHİSARSPOR´DAN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR´E ZİYARET
Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) 1. Lig takımlarından Akhisarspor Kulüp Başkanı Fatih Karabulut ve Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan, TFF Başkanı Nihat Özdemir´i Riva´da ziyaret etti.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!
Türkiye´de sosyal devlete ve adalete, ekmek gibi, su gibi bir ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz.
MÜMİNCE BİR DUYARLILIK: İYİLİĞİ EMRETMEK, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK
MÜMİNCE BİR DUYARLILIK: İYİLİĞİ EMRETMEK, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK
Muhterem Müslümanlar! Kâinatın yaratılışında ve varlık âleminin birbirleriyle ilişkisinde asıl olan iyiliktir. Yüce dinimiz İslam´ın gönderiliş gayesi de iyiliğin yeryüzünde hâkim olması, kötülüğün ortadan kalkmasıdır.
AKHİSAR BASKET´TEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ´NE DESTEK
AKHİSAR BASKET´TEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ´NE DESTEK
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Akhisar Belediyesi Basketbol takımı İstanbul Sözleşmesi´ni sonuna kadar desteklediklerini kamuoyuyla paylaştı.
AKHİSARGÜCÜ TARIK GİRGİN İLE GÜVEN TAZELEDİ
AKHİSARGÜCÜ TARIK GİRGİN İLE GÜVEN TAZELEDİ
2020-2021 sezonunda 2´inci Lig Voleybol Kadınlar Ligi´nde mücadele edecek Akhisargücü Spor Kulübü, uzun yıllar beraber çalıştıkları genç Antrenör Tarık Girgin ile anlaşmaya vardıklarını camiasına duyurdu.
MANİSA VALİLİĞİ´NDEN KURBANLIKLAR ÜZERİNE AÇIKLAMA
MANİSA VALİLİĞİ´NDEN KURBANLIKLAR ÜZERİNE AÇIKLAMA
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından kurban kesim ve satış noktaları belirlendi.
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ-DİYANET VAKFI KURBAN BAĞIŞLARINA YOĞUN İLGİ
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ-DİYANET VAKFI KURBAN BAĞIŞLARINA YOĞUN İLGİ
Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığının organize ettiği vekâleten kurban organizasyonu Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar şubesi tarafından bağış alımlarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1925 Türbe ve Tekkelerin Kaptılması
2006 Şiddetli Soğuklar ve Yağışlar