ALİ DURSUN SAADET PARTİSİNDEN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Saadet Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı Ali Dursun Adaylığını açıkladı
Tarih: 2.12.2018 12:31:01/ 684okunma / 0yorum

Saadet Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı Ali Dursun Adaylığını açıkladı

Saadet Partisi Akhisar Belediye Başkan adaylığını açıklaya Emekli öğretmen Ali Dursun´un Tadhisar´da  yaptığı açıklamaya Saadet Partisi İlçe Başkanı Fikret Aysu, yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi Manisa müfettişi Hakkı Kabakçı ve  partililer  katıldı. Tad Hisarda düzezenlenen Ali Dursun´un aday açıklamasında konuşan Saadet partisi Akhisar İlçe teşkilat Başkanı Fikrat Aysu şöyle dedi. “Değerli hazirun bildiğimiz gibi 31 Mart 2019 da ülkemiz yeni bir seçime gidiyor bu seçim güzel ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. 31 Mart 2019 ‘da yapılacak bu yerel seçimde Belediye Başkanlarımızı meclis üyelerimizi, genel meclis üyelerini ve mahalle muhtarlarımızı seçeceğiz. Bir gün oy kullanıp 5 yıl bizlere hizmet edecek kardeşlerimizi görevlerinin başına göndereceğiz şimdiden seçilecek tüm kardeşlerimize hayırlı hizmetlerde bulunmalarını ve Yüce Allah´tan niyaz ediyorum.Bu hizmet yarışında tüm siyasi partililere kardeşlik şuuru çerçevesinde yarışmalarını saygı ve sevgi oluşturmalarını temenni ediyorum. Milli Görüşün tek temsilcisi Saadet Partisi olarak elbette bu seçimde ve yarışta yerimizi alacağız. Halkımıza hizmet noktasında bizlerde inşallah meydanlarda olacağız.

Akhisar Saadet Partisi ilçe teşkilatı olarak diyoruz ki

Belediye başkanı Şehri emin sıfatıyla herkesin belediye başkanı olmalıdır.

Belediye Başkanı makamına geçtikten sonra her kesime hizmet eri olmalıdır.

Belediye Başkanı partizan olmamalıdır.

Belediye Başkanı ehil olmalı ve işleri ehil olanlara vermelidir.

En önemlisi ise Belediye Başkanları yolsuzluğa ve israfa izin vermemelidir.

Belediye Başkanı herkesi kucaklamalıdır.

Seçim sonuncunda oluşacak meclisiyle halka hizmet Hakk´hizmenoktasında ekip çalışması yaparak Şeri Emin sıfatına nail olmalıdır.

Akhisar Saadet Partisi olarak bu ahval ile halkımızdan yetki istiyoruz ” dedi. Saadet partisi Akhisar İlçe teşkilat başkanı Fikret Aysunun konuşmasından sonra söz alan Belediye Başkan adayı Ali Dursun ise yaptığı konuşmasında ;

“Sayın İlçe Başkanım, Kıymetli Dava arkadaşlarım Hanımefendiler, Beyefendiler

 Muhterem Akhisarlılar ve basınımızın güzüde temsilcileri, Bu akşam aday adaylığımı açıklamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim.

Kısaca kendimden bahsetmek gerekirse, 1956 doğumluyum ilk ve Orta öğrenimimi Akhisar´da bitirdikten ve İzmir Buca Eğitim Fakultesinden mezun olduktan sonra Bitlis Mutki, Ankara Polatlı, Manisa Aleşehir,ımızın değişik okullarında Fen bilgisi ve Biyoloji öğretmeni olarak görev aldım.

Emjekli olmadan önceki son 5-6 yılım Aile ve Sosyal Plitikalar Bakanlığına bağlı Akhisar İlçe Sosyal Hizmetler ve Huzurevi Müdürlüğü görevlerinde geçti. 2010 yılında emekli oldum. O günden beride siyası olarak parti çalışmalarında bulundum.

Sosyal aktivite olarak 1998 yılında Türkiye´nin en büyük gençlik örgütü olan Milli Gençlik Vakfı Polatlı İlçe başkanlığı görevini yaptım. Daha sonra 1992 yılında yine Polatlı´da şu anda Türkiye´nin tek yetkili sendikası olan Eğitim-Bir sen ve Memur-Sen´in kurucu başkanlığını yaptım. Daha sonra Akhisar´da 2000-2002 yıllarında Kurucu başkan olarak görev yaptım.

Görüldüğü gibi 30 yıldan beri siyasetin içinde olan biriyim

Niçin aday olduğum sorusuna gelince; Birinci neden geçmiş 10 yıldan sonra, gelecek olan 5 yılında Akhisar açısından kayıp olmaması için, İkinci neden Partilerin adaylarına bir baktım ve bu işi benden daha iyi yapacak birisini görmediğim için Sadet Partisinden aday oldum. Akhisar doğumlu olmam, gençliğimin burada geçmesi ve son 18 yıldan beri Akhisar´da ikemetgah ettiğim göz önüne alındığında bu güzel şehri tanıyorum ve sorunlarını biliyorum. Sosyal hizmetlerde çalıştrığımm süre içersinde 3 önemli esere imza atarak bugün 200 kişiye iş imkanı kavuşmasına vesile oldum. Partilerin aday adayları masa başında proje üretirken bizler saha inerek çalışmalara başladık. Geçtiğiniz çarşamba günü ilçe başkanımla beraber Zeytin ihtisas organize sanayi bölgesine giderek yerinde incemelerde bulunduk. Son durumu yerinde tespit ettik. Bir diğer konuda malum, AkParti kazanma hırsıyla Manisa´yı Büyük şehir yapınca Akhisar´ın bütün köy ve beldeleri mahalleye döndü. Dolayısıyla bu belde ve köylere ait taşınmaz malları bir şekilde önceki sahiplerine iade edeceğiz. Bizi diğerlerinden ayıran bir diğer konuda mesai saaatlerine olan hassasitlerimizdir. Akhisar´da beni tanıyan mesai arkadaşlarım bilirler. Ben Personelden önce işe gider personelden sonra işten ayrılırım. Bu beş yıl hep böyle olmuştur. Belediye Başkanı olduğumda da bu böyle olacaktır.

Değerli Akhisar´lılar, Ak Partinin 15 yıllık belediyeciliği boyunca yapmış olduğu hatalar CHP´yi umut haline getirmiştir. Ancak unutulmamalıdırki Ak Partiden önce bir DSP´li başkanımız vardı. O kadar başarısızdı ki kendi teşkilatından bile eliştiri almıştı. Tabii geçen 15 yıllık sürede bunlar unutuldu. Şimdi CHP tekrar parlatılmaya çalışılıyor. Bunlara sakın aldanmayın değerli Akhisarlılar. Ama görünen odur ki bu seçim Saadet Partisi ile CHP arasında geçecektir. Ya Saadet Partili bir belediyeyi deneyeceksiniz ya da önümüzdeki beş yılımızda boşa gidecektir. Bu akşamki aday tanıtımım toplantısında söyliyeceklerim şimdilik bu kadar İlerki günlerde ve soğukta buraya kadar gelip bana destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Sağlun, var, olun Allaha emanet olun” dedi.   

Kaynak: ERHAN ÇELİK

MHP İLÇE YÖNETİMİNE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR
MHP İLÇE YÖNETİMİNE ZİYARETLER DEVAM EDİYOR
Akhisar MHP İlçe teşkilatında yeni göreve başlayan Başkan Ahmet Namal ve Kadın Kolları Başkanına hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor.
ADANA B.BELEDİYE BAŞKANI AKHİSAR´DA
ADANA B.BELEDİYE BAŞKANI AKHİSAR´DA
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Akhisar´da cenaze namazına katılmak üzere Akhisar´a geldi.
CHP AKHİSAR TEŞKİLATI BASIN İLE KAHVALTIDA BULUŞTU
CHP AKHİSAR TEŞKİLATI BASIN İLE KAHVALTIDA BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe teşkilatı parti lokalinde basın mensupları ve parti üyeleri ile birlite kahvaltıda buluştu.
BAKIRLIOĞLU ;ASGARİ ÜCRET EN AZ 2.200 LİRA OLMALI
BAKIRLIOĞLU ;ASGARİ ÜCRET EN AZ 2.200 LİRA OLMALI
2019 yılında işçilerin alacağı asgari ücreti belirlemek üzere çalışmalara başlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu ile ilgili Meclis Genel Kurulunda konuşan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU asgari ücretin net 2.200 lira olması gerektiğini söyledi.
CHP AKHİSAR İLÇE ÖRGÜTÜ  ENGELLERİ KALDIRAN ZİYARETİ
CHP AKHİSAR İLÇE ÖRGÜTÜ ENGELLERİ KALDIRAN ZİYARETİ
CHP Akhisar İlçe Yönetimi ve CHP Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, 3 Aralık “Dünya Engelililer Günü´´ dolaysıyla Akhisar´daki engeliler derneklerini ziyaret etti.
CHP, KADIN KOLLARI HAKLARININ 84. YILINDA  AÇIKLAMA YAPTI
CHP, KADIN KOLLARI HAKLARININ 84. YILINDA AÇIKLAMA YAPTI
Akhisar CHP ilçe teşkilatı Kadın kolları Kadına seçme seçilmenin 84. Yılı nedeni ile ilçe binasında basın açıklaması yaptı.
SP 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
SP 3 ARALIK ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Saadet Partisinden Akhisar´da 31 Mart seçimlerinde Ali Dursun aday olduğunu açıklamasından sonra çalışmalarına başladı.
Akhisar CHP Üyeleri “Dutlulu´yu İstiyoruz” Dedi
Akhisar CHP Üyeleri “Dutlulu´yu İstiyoruz” Dedi
Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi temayül yoklamasında kazanan aday adayı Besim Dutlulu oldu.
DEMOKRASİ PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
DEMOKRASİ PLATFORMU BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Akhisar Kadın Derneği, Eğitim-Sen Lokalinde Demokrasi Platformu bileşenlerinin düzenlediği 25 Kasım´da Kadına Şiddet yürüyüşünün ses getirmesi üzerine basın açıklaması yaptı.
BESİM DUTLULU HACIİSHAK MAHALLESİ´NDE
BESİM DUTLULU HACIİSHAK MAHALLESİ´NDE
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan A. Adayı Ecz. Besim DUTLULU Hacıishak mahallesinde vatandaşlar ve partilileri ziyaret etti.
KİMİN BAŞKAN OLACAĞI DEĞİL CHP´NİN KAZANMASI ÖNEML
KİMİN BAŞKAN OLACAĞI DEĞİL CHP´NİN KAZANMASI ÖNEML
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye başkan aday adaylarının tanıtımının ve belediyecilik anlayışının basınla paylaşıldığı kahvaltılı toplantıda konuşan CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu Pazar günü CHP üyelerinin katılımı ile yapılacak aday belirleme oylamasının Akhisar´ın yeni belediye başkanını belirleyeceğini belirtti.
BESİM DUTLULU SEYİTAHMET MAHALLESİNDE
BESİM DUTLULU SEYİTAHMET MAHALLESİNDE
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Besim DUTLULU Seyitahmet mahallesinde partililer ve vatandaşlarla buluştu.
BESİM DUTLULU AKHİSAR BALKAN GÖÇMENLERİ DERNEĞİNDE
BESİM DUTLULU AKHİSAR BALKAN GÖÇMENLERİ DERNEĞİNDE
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Besim DUTLULU Balkan Göçmenleri Derneğinde partililer ve dernek üyeleriyle buluştu.
MHP İLÇE BAŞKANI AHMET NAMAL GÖREVİ RESMEN DEVRALDI
MHP İLÇE BAŞKANI AHMET NAMAL GÖREVİ RESMEN DEVRALDI
Akhisar MHP İlçe teşkilat başkanlığına geçtiğimiz günlerde Ahmet Namal getirilmişti.
BESİM DUTLULU RAGIPBEY MAHALLESİ ÜYELERİYLE BULUŞTU
BESİM DUTLULU RAGIPBEY MAHALLESİ ÜYELERİYLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Besim DUTLULU Ragıpbey mahallesi partilileriyle bir araya geldi.
BESİM DUTLULU İNÖNÜ MAHALLESİ ÜYELERİYLE BULUŞTU
BESİM DUTLULU İNÖNÜ MAHALLESİ ÜYELERİYLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Besim DUTLULU İnönü mahallesi partilileriyle bir araya geldi.
BESİM DUTLULU GENÇLERLE BULUŞTU
BESİM DUTLULU GENÇLERLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Besim DUTLULU partili gençlerle bir araya geldi.
BESİM DUTLULU ZEYTİNLİOVA´DA
BESİM DUTLULU ZEYTİNLİOVA´DA
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, bu akşam Zeytinliova mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
“KADINA YÖNELİK ŞİDDET BİR İNSAN HAKKI İHLALİDİR"
“KADINA YÖNELİK ŞİDDET BİR İNSAN HAKKI İHLALİDİR"
Bundan tam 58 yıl önce Dominik Cumhuriyetinde Turjillo diktatörlüğüne karşı özgürlük ve hak mücadelesi veren Mirabel kız kardeşler, yönetimin askerleri tarafından tecavüz edildikten sonra katledildiler.
BESİM DUTLULU HÜRRİYET MAHALLESİ´NDE
BESİM DUTLULU HÜRRİYET MAHALLESİ´NDE
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Ecz. Besim DUTLULU Hürriyet mahallesinde partililer ve vatandaşlarla buluştu.
BESİM DUTLULU BALLICA VE DEREKÖY´DE
BESİM DUTLULU BALLICA VE DEREKÖY´DE
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, bu akşam Ballıca ve Dereköy mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
BESİM DUTLULU KAPAKLI VE MECİDİYE´DE
BESİM DUTLULU KAPAKLI VE MECİDİYE´DE
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, Kapaklı ve Mecidiye mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
BESİM DUTLULU KADIN ÜYELERLE KAHVALTIDA
BESİM DUTLULU KADIN ÜYELERLE KAHVALTIDA
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, Cumhuriyet Halk Partisi´nin kadın üyeleriyle buluştu.
 BAKIRLIOĞLU  AKHİSAR´A FAKÜLTE AÇILMASI TALEBİNİ  MEB ve YÖK´E İLETİ
BAKIRLIOĞLU AKHİSAR´A FAKÜLTE AÇILMASI TALEBİNİ MEB ve YÖK´E İLETİ
Akhisar´a fakülte açılması için Mecliste kanun teklifi veren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu bu talebini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç´a yazılı olarak iletti.
ALİ VELESTİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ALİ VELESTİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisinden Ali Velestin´de aday adaylığını açıkladı.
BAKIRLIOĞLU “Sofralık Zeytine Primi Akhisar´da Açıklayın”
BAKIRLIOĞLU “Sofralık Zeytine Primi Akhisar´da Açıklayın”
Tarım ve Orman Bakanlığının Meclis Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde söz alan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye çağrıda bulunarak 23-25 kasım tarihlerinde Akhisar´da kutlanacak olan “Dünya Zeytin Gününde” sofralık zeytine prim müjdesini duymak istediklerini söyledi.
DUTLULU´YA HACIİSHAK´TA SEVGİ SELİ
DUTLULU´YA HACIİSHAK´TA SEVGİ SELİ
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, bu akşam Hacıishak mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Başkan Ergün´ün Adaylığı Açıklandı
Başkan Ergün´ün Adaylığı Açıklandı
MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, düzenlediği basın toplantısıyla MHP´nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Cengiz Ergün olduğunu açıkladı.
ÖZDAĞ HİZMET YARIŞINDA “BENDE VARIM”  DEDİ
ÖZDAĞ HİZMET YARIŞINDA “BENDE VARIM” DEDİ
Akisarda Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Doç. Dr. Selcuk Özdağ, Akhisar ilçe başkanlığın ziyaret etti.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÇÖP EKSPRES HİZMETİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÇÖP EKSPRES HİZMETİ
Akhisar´da özellikle toplu törenlerin ardından aşırı birikim sağlayan çöplerin toplanabilmesi için "Çöp Ekspres" uygulaması başlatıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1971 Bangladeş`in İstiklalı
2006 Yaprak Dökümü Sonu
2006 Karakış Fırtınası
2006 Yerli Mallar Haftası