Bakan Eroğlu Akhisar´da 15 Milyon TL´lik yatırımın temelini attı
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Manisa´da gerçekleştirlen 231 milyon liralık 21 tesisin açılış ve temel atma töreni için Akhisar Belediyesi Şehit Necdi Şentürk parkı içinde sinema salonundaki törene katıldı.
Tarih: 28.3.2017 16:17:14/ 3835okunma / 0yorum

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Manisa´da gerçekleştirlen  231 milyon liralık 21 tesisin açılış ve temel atma töreni için  Akhisar Belediyesi Şehit Necdi Şentürk parkı içinde sinema salonundaki  törene katıldı.

Toplu açılış ve Temel atma törenine AK Partili Manisa milletvekilleri ve TBMM KİT Komisyon Başkanı Uğur Aydemir,  Murat Baybatur, İsmail Bilen ve  Recai Berber   Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı,  Başkan Yardımcıları Ömer İşçi, Latif Çakmak, Ali Velestin,  Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Murat Acu, Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit ve çiftçilerkatıldı. Tören sonrası İzmir orman Müdürlüğü tarafından çam fıstığı, selvi ve zeytin fidanı dağıtıldı. Törende ilk olarak konuşan Manisa Milletvekili Recai Berber konuşmasında şöyle dedi.

“Bu gün burada Akhisar da yapılacak olan hizmetlerin temelini atacağız, Akhisar da Tarım bir marka Zeytin ciliğin merkezi,  Gemlik ile çekişiyoruz ama Gemliğe Siyah zeytin, Akhisarda yeşil zeytinin merkezi olması gerekli. Gerçekten bundan15 -30 sene önce zeytin bahçelerinin sulanması diye bir şey yoktu. Hatta zeytin  dededen veya babadandı, ama bu gün bakanlığımızın hükümetimizin özellikler DSİ´nin  gerçekleşridiği yatırımlar sayesinde zeytin bakçeleri damlama sulama ile buluşuyor. Türkiyenin iki adım ileri iki adım geri gitmemesi için 16 nisanda kararımızı iyi bir şekilde verip bu Türkiyenin hep ileri gitmesini sağlayabiliriz.Bugun Manisalı insanlarımız Akhisarlı insanlarımızı 16 Nisan için kararlarını verdiklerini müşade ediyorum.Bugünkü açılışlarımızın ve temel atma törenlerimizin kazasız belasız bir şekilde gerçekleşmesini diliyoruz.Türkiyenin bugünkü yerlere gelmesini sağlayan ve 2023 yılında güzel  hedeflerinin olmasını sağlayan Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız ve Orman su işleri bakanımıza ve emeği geçen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi .

Veysel EROĞLU İse konuşmasında “Saygıdeğer valim ak parti il başkanım , milletvekillerim ,Akhisar belediye başkanım ,muhtarlar sevgili vatandaşlar buradan hepinizi selamlıyorum.Akhisar ile ayrı bir gönül bağım var.Akhisarı cok seviyorum.Bu akhisar gelme amacımız 21 tane tesisin 231 milyon tl bunun bugun burada temelini atıyoruz.Kalbimiz zaten manisa için akhisar içişn atıyor.Manisaya bugun 15 müjde ile geldik.geçen geldigimşde de73 müjde ile gelmiştik.Çabuk gölü barajını söz verdiğimz gibi takip ettik.bugunde burda temel atmak için geldik. Sözümün arkasında durmanın su an mutluluğunu yaşıyorum.Bugun diğer ilçelerdende bizi bekliyorlar.Manisa tarım açısından çok önemli burada baraj ve gölet çalışmalarımza devam edeceğiz. Ege gelişim projesiyle 51 tane baraj 21 tane göletle 72 baraj ve göletle türkiyede en fazla baraj ve göletin olduğu il manisa olacak.16 nisandan sonra büyük bir toplantı yapcagız.ve bu işlerimizi hızlandırması için çalışmalar ypacagız.burası zeytin acısından cok önemli.vatandaşlarımıza ormanlarda fıstık camı, zeytın,kestane ,ceviz,badem deliceler bunlar aşılanıp vatandasşara dağıtılacak.bizim şöyle bir anlayışımız var .İnsanı yaşatkı devlet yaşasın.Herşey millet için .Millet yaşamadıkça ne önemi var.bugunde burada hem kura cekecez hemde fidan dağıtacaz.2500 adet fidan getirdik.Kocakağan mahallesinde fıstık çamı ormanı kurduk.herkese orda kura çekip dağıtacağız.Doğankaya mahallesinde 2 bin metrekare alan veriyoruz. Daha önceki yıllarda Arıcılar ormana giremiyordu bancak şimdilerde girebiliyor.  Arıcılar enden randevü alarak görüşmek istiyorlardı bende sizlerin işi Tarım Bakanlığı ile dediğimde hayır bizim soorunuzuu siz çözersiniz dediler neyse randevu verdik geldiler dediler ki biz ormancılardan kaçar olduk ormanlara giremiyoruz, niye 80 anayasasında ormana hayvan giremez diye madde olduğu için olduğunu öğrendik  hemen bir genelge hazırlayıp bu sorunuda çözdük şimdi arımı üretmek istiyor vatandaş devletimiz kovan veriyor yerimi yok yerde vererek bu sorunuda çözmüş olduk. Bundan sonra arıcılar için bal ormanları kuracağız. 329 adet bal ormanı kurduk. Dünya´da bal üretiminde 2. Sıraya yükseldik. Konuşmaların ardından DSİ tarafından inşa edilecek Akhisar Çamönü Barajı ve Sulaması ile Selçikli mahallesindeki taşkın koruma tesisinin temellerini attı. Program sonunda ise AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Selçikli Mahalle Muhtarı Abdulkadir Kesen, Bakan Eroğlu´na günün anısına zeytin ve zeytinyağından oluşan şiltler takdim etti.

 

 

Kaynak: ERHAN ÇELİK

VALİLİK YASAKLADI
VALİLİK YASAKLADI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Covıd-19 salgını yayılım hızını önlemeye yönelik yeni yasaklar getirildi.
BAŞKAN DUTLULU UYARDI
BAŞKAN DUTLULU UYARDI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilçemizde Covıd-19 vaka sayılarındaki artışı işaret ederek vatandaşların daha dikkatli olması hususunda uyarıda bulundu.
KOÇ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
KOÇ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
Akkhisarda Sigortacım Uzman Sigorta aracılık Hizmetleri A.Ş. Koç şubesi hizmete girdi.
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
Akhisar´ımız ve çevre ilçelerde 19.10.2020 tarihi 09:00 lokal saat itibariyle kaydedilen 24 saatlik yağış miktarları metrekareye kg olarak:
ÇINAR MANAV´I  HİZMETE AÇILDI
ÇINAR MANAV´I HİZMETE AÇILDI
Akhisar Ragıpbey Mahallesinde Çınar Manavı hizmete girdi.
BAŞKAN BESİM DUTLULU MUHTARLARI KONUK ETTİ
BAŞKAN BESİM DUTLULU MUHTARLARI KONUK ETTİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Milli Egemenlik Meydanı´ndaki resmi törene katıldı ve ardından Meclis Salonu´nda tüm muhtarları konuk etti.
RİNG YOLUNDA PRESTİJLİ ÇALIŞMA
RİNG YOLUNDA PRESTİJLİ ÇALIŞMA
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´da Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ring Yolu´nun, bin 200 metrelik kısmında yürüttüğü prestij cadde projesinde çalışmalar hızla devam ediyor.
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği Koronavirüs(Covıd-19) pandemisiyle mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.
VALİ KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
VALİ KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu genelge doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.
DEMİRCİ´DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
DEMİRCİ´DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
Dünyayı tehdit eden Koronovirüs nedeniyle Demirci´nin 2 mahallesi karantine altına alındı.
YAĞIŞLI GÜNLER KAPIDA
YAĞIŞLI GÜNLER KAPIDA
Akhisar´da Pazar gününden itibaren yağışlı günler geliyor.
BALLICA VE BÜNYANİOSMANİYE ASFALTA KAVUŞTU
BALLICA VE BÜNYANİOSMANİYE ASFALTA KAVUŞTU
İl genelinde asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´a bağlı Ballıca mahallesi ile Bünyaniosmaniye mahallesini birbirine bağlayan yolda sathi kaplama uygulaması gerçekleştirdi.
AKHİSAR BELEDİYESİ, SOKAKLARI ŞİİRLERLE SÜSLENDİ
AKHİSAR BELEDİYESİ, SOKAKLARI ŞİİRLERLE SÜSLENDİ
Akhisar Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde ülkemizin değerli şairlerini ve şiirlerini billboardlara ekleyerek sokakları şiirlerle süsledi.
CAMİ: ALLAH´IN EVİ, MÜMİNLERİN ESERİ
CAMİ: ALLAH´IN EVİ, MÜMİNLERİN ESERİ
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Allah´ın mescitlerini, ancak Allah´a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah´tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”
SÜTÇÜ;ENERJİYİ YOK SAYMAK BİLGİSİZLİKTİR
SÜTÇÜ;ENERJİYİ YOK SAYMAK BİLGİSİZLİKTİR
Deprem öncesinde ve deprem anında rıchter ölçeğine göre havadaki bu enerjiyi yok saymak bilgisizliktir
SOMA MAHKEMESİ TEKRAR GÖRÜLECEK
SOMA MAHKEMESİ TEKRAR GÖRÜLECEK
Manisa Barosu tarafından tamamlanarak açılan yeni hizmet binası hem avukatlara hem de Manisalılara hizmet edecek.
BAŞKAN DUTLULU, BELEDİYEYE AİT ARAZİLERDE ZEYTİN HASADI YAPTI
BAŞKAN DUTLULU, BELEDİYEYE AİT ARAZİLERDE ZEYTİN HASADI YAPTI
15 milyon zeytin ağacının bulunduğu Türkiye´nin zeytin başkenti Akhisar´da zeytin sezonunun başlamasıyla birlikte Akhisar Belediyesi´ne ait zeytin ağaçlarındaki mahsullerin toplamına başlandı.
“TÜRKİYE´NİN UMUDU BU ODADA”
“TÜRKİYE´NİN UMUDU BU ODADA”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu´nun ilk toplantısına başkanlık etti.
İLÇE HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
İLÇE HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
Akhisar İlçesi Hıfzıssıhha Kurulu, Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha kurulunun 12 Ekim 2020 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya başkanlığında toplandı.
HIFZISSIHHA KURULU´NDAN YENİ KARARLAR
HIFZISSIHHA KURULU´NDAN YENİ KARARLAR
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği Koronavirüs(Covıd-19) pandemisiyle mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.
GERİ DÖNÜŞÜMDE “SIFIR ATIK PROJESİ”
GERİ DÖNÜŞÜMDE “SIFIR ATIK PROJESİ”
Manisa´da 2020 Yılı Eylül ayında “Sıfır Atık Projesi” ile 2.489 adet ağacın kesilmesi önlenirken, 4.099 m³ de su tasarrufu sağlandı.
AKHİSAR´DA DAMLA SULAMA TESİSİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
AKHİSAR´DA DAMLA SULAMA TESİSİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, işletilen sulama tesislerine bir yenisini daha eklemek için çalışmalara başladı.
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
Manisa il genelinde dün öğleden sonra beklenen ve gerçekleşen yağışlar sonrası Akhisar´ımız ve çevresinde metrekareye düşen yağış miktarları Akhisar Meteoroloji Müdürlüğü tarafından açıklandı.
ÇEVRE YOLUNDA İLK KAZA
ÇEVRE YOLUNDA İLK KAZA
İzmir-İstanbul arası yapılan yeni çevre yolunda bugün sabah saatlerinde kaza meydana geldi.
GARDAŞLIK ZAMANI
GARDAŞLIK ZAMANI
Akhisar İHH İnsani Yardım Derneği, Akhisar İlim Yayma Cemiyeti, Akhisar Eğitim Bir-Sen ve Akhisar Özgür-Der Ermenistan´ın saldırılarına karşı Kardeş Azerbaycan için destek açıklaması yaptı.
AKHİSAR´IN BİNLERCE YILLIK GELENEĞİ ZEYTİN HASADI BAŞLADI
AKHİSAR´IN BİNLERCE YILLIK GELENEĞİ ZEYTİN HASADI BAŞLADI
Yaklaşık 4 bin yıldır her sonbaharda olduğu gibi Akhisar havzasında zeytinler bu yıl da hasat edilmeye ve çiftçilerimizin emeğinin sembolü nasırlı ellerle buluşmaya başladı.
SULAMA TESİSLERİNE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
SULAMA TESİSLERİNE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama tesislerinin bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER CANLI YAYINDA TABLETLERİYLE BULUŞTU
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER CANLI YAYINDA TABLETLERİYLE BULUŞTU
Akhisar Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı tablet kampanyası kapsamında elde edilen tabletleri sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayın çekilişiyle öğrencilerle buluşturdu.
METEOROLOJİ UYARDI YAĞIŞ GELİYOR
METEOROLOJİ UYARDI YAĞIŞ GELİYOR
Manisa İl Genelinde Kuvvetli Yağış Bekleniyor
KARABULUT DUALARLA DEFİN EDİLDİ
KARABULUT DUALARLA DEFİN EDİLDİ
Önceki gün akşam saatlerinde hayata gözlerini yuman KARABULUT Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karabulut gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1601 Kanije Müdafaası
1831 Padişah fermanı ile başlık parasının yasaklanması