BAŞKAN BESİM DUTLULU, GAZETECİLERLE BULUŞTU
Akhisar Belediyesi´nin güneş enerjisi santrali başvuru onaylandı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar´da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile birlikte Encümen Salonu´nda düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.
Tarih: 5.11.2019 16:31:57/ 1108okunma / 0yorum

 Akhisar Belediyesi´nin güneş enerjisi santrali başvuru onaylandı

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar´da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile birlikte Encümen Salonu´nda düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi. Başkan Besim Dutlulu, toplantıda belediye projeleri hakkında bilgi verirken yeni projelerin de müjdesini verdi.

Gizli saklı bir yönetim sergilemeden herşeyi açık bir şekilde yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Dutlulu, hem belediyenin genel hatları ile birlikte vermek hem de gazetecilerden gelecek soruları cevaplamak için böyle bir kahvaltı organizasyonu düzenlediklerini ifade etti. Öte yandan Başkan Dutlulu, yarım kalan çevre yolunun da tekrar çalışmalara başladığını ifade ederek en kısa zamanda bitmesini arzuladıklarını kaydetti. Ayrıca Akselendi Mahallesinde bulunan Askeri Havayolunun da sivil havacılığa açılacağı müjdesini veren Başkan Dutlulu bu konunda meyvesini hemen almaya başladıklarını ve uluslararası birkaç firmanın Akhisar´da tesis için yer aradığını kaydetti.

GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ PROJEMİZ ONAYLANDI

Öncelikle Akhisar´a müjdeli bir haber vereceğini ifade eden Başkan Dutlulu, güneş enerjisi santrali için yaptıkları başvurunun iller bankası tarafından onayladığını kaydetti. Göreve geldiğinde ilk başvuru olarak güneş enerjisi santrali için başvuru yaptıklarını dile getiren Başkan Besim Dutlulu, “İller bankası üzerinden Akhisar´da güneş enerjisi santrali kurmak istiyoruz. Adım adım ilerliyorduk, en sonunda iller bankasından onayı aldık. İller bankasından bu onayı alan tek Cumhuriyet Halk Partili belediye biz olduk. Şimdi artık Dünya Bankası onayına gidiyor, Dünya Bankası´nda büyük bir sıkıntı yaşanacağına inanmıyorum, büyük ihtimalle de yıl sonuna kadar bunun güneş enerjisi santralinin parası onaylanmış olacak ondan sonra da çalışmalara başlanılacak. Buradan hem belediyemiz gelir elde edecek Akhisar´a temiz enerji vermeye başlayacak belediyemiz” dedi.

ESKİ BELEDİYE BİNASINI KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ YAPIYORUZ

Eski belediye ile ilgili projeden bahseden Başkan Dutlulu, “Eski Belediye binası inşaatımız iki hafta içerisinde anıtlar kurulundan onay gelir gelmez başlayacak. Yıkıma başlayacağımız ve yıkımın ihalesini yaptık. Buraya yapılacak olan yeni projemiz hazır, çok güzel bir proje olacak. Burası kültür ve sanat merkezi adı altında işleyecek. Kafe, mini tiyatro salonu, müzik gruplarımız için çalışma salonu ayrıca sanat atölyelerimiz olacak ve bunun dışında dernekler için de yer ayıracağız. Benim ilk hedefim birinci yılıma kadar 31 Mart´a kadar o binayı bitirmek istiyorum. Tabiki ekonomik gerçekler, inşaat olayı, hava koşulları ne kadar gerçekleşir bilmiyorum” dedi.

ÇOK GÜZEL BİR YAZ DÖNEMİ YAŞADIK

Başkan Dutlulu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Artık araç kiralama işini bu yeni dönemde sona erdirdik. Şimdi artık yeni kendi araçlarımızı aldık ve maliyetleri düşürdük. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çok keyifli geçti. Akhisar halkı gerçekten böyle kutlamaları özlemiş ben çok keyif aldım. Yaz döneminde Çağlak Festivali´nden itibaren işte Çağlak Festivali, yaz konserleri, Haluk Levent konseri, dernekler buluşmaları derken güzel bir yaz geçirdik. 29 Ekim´de özellikle büyük bir konser düzenlemedik ona rağmen sokaklar tıklım tıklım oldu. Ondan sonra 2 gün sonra Cumhuriyet konserimiz oldu. Akhisar Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu yaptı bunu Akhisar Belediyesi bünyesine almıştık sanat derneğini çok da güzel bir konser oldu çok keyifliydi.

İŞÇİ TOPLANMA MERKEZLERİNE HALKIMIZIN SAHİP ÇIKMASINI İSTİYORUZ

İşçi bekleme merkezinin inşaatı bitmek üzere artık sandalyeleri falan kaldı ve giydirmesi kaldı. Ben seçilmeden önce bir sabah saat 05.00 gibi eski Akhisar Lisesi´nin olduğu yere gitmiştim soğuk bir gündü baktım orada devamlı işçiler geliyor gidiyor, ciddi sıkıntı yaşıyorlar. Bizde böyle bir işçi toplanma merkezi yaptık. Bunu bir ilk olarak düşünün özellikle vatandaşımızın tepkisi vatandaşımızın isteği ve en önemlisi vatandaşımızın kullanımına göre bunların sayılarını artırmak istiyoruz. Yine dışarıdan alınanlara göre çok daha ekonomik bir iş yaptık. Kendi imkanlarımızla yaptık. Bunun yanında yeni yerlere de ihtiyacımız var. Doğuş Hastanesinin orada var, başka yerler de var, vatandaşımız yaptıklarımıza sahip çıkarsa biz de keyifle ikinci, üçüncü yerleri yaparız. Bu konuda da Manisa Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz.

DOĞUŞ HASTANESİ OLAYINDA SADECE İŞÇİLERDEN YANAYIZ

Biliyorsunuz iki hafta önce bir özel hastane de bir haciz vakası vardı. Ben o konuya bir kez daha açıklık getireyim biz o patron, bu patron için değil orada sadece çalışanlar ve hastalarımız mağdur olmasın diye oradaydık. Sağ olsun çağırdılar işçilerimiz, sahip çıkılmak istendi, biz de koşa koşa gittik elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalıştık ama tabi çok fazla yasaların önünde yapacak bir şeyimiz yok. Umuyorum o sorunu da hastanenin ortakları anlaşırlar işçilerimiz için en güzel çözüm olur. O hastane Akhisar´ın bir değeridir umarım o hastane yaşamaya devam eder.

BENİM ADIMI KULLANARAK BAĞIŞ İSTEYENLERE KANMAYIN

Ben bu konuda sosyal medyada da paylaştım size de söyleyeyim benim adımı kullanarak para isteyenler var. Bu tür şeylere lütfen inanmayalım. Ben bunu meclis salonunda da söyleyeceğim. Bizim kimseden para isteyecek durumumuz yok biz şunu istemişizdir, Belediye ye bağış yapacaksanız belediyeye bağış yapabilirsiniz. Çünkü belediyemizin ekonomik durumu iyi değil. Bu konuda da her türlü bağışa açığız.

BİZ HER ŞEYİ AKHİSAR İÇİN YAPIYORUZ

Biz 7 aydır çalmadık kapı bırakmadık herkesten de Akhisar için yapılacak projelerden destek istiyoruz, akıl alıyoruz bununla ilgili iki çeşit muhalefet var. Birinci muhalefet sağ olsun biz gittikten sonra arıyor aman diyor bunlar iyi insanlar bir şey yapmak istiyorlar destek olun devam edin gibi kelimeler söylüyorlar, bunlardan Allah razı olsun. Gerçekten bunlar Akhisar aşığı insanlar. İkinci muhalefet ben isim veya parti vermek istemiyorum biz gidiyoruz arkasından arıyor bunlar CHP´li bunları boşver diyor, bu tarz yaklaşımlar duyuyoruz. Bunlar için söylenecek çok fazla söz yok ama lütfen Akhisar´daki herkes bizim doğru buldukları projelerimiz için destek olsunlar. En azından köstek olmasınlar. Biz her şeyi Akhisar için yapıyoruz. Parti ayrımı yapmadan yapıyoruz, bizim yaptığımız şey burada bir hizmet. Akhisar Belediyesine verilecek bir arsa benim şahsıma verilmeyecek. Ben her partiden destek bekliyorum” dedi.

Soru-cevap kısmının ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

AKHİSAR´DAN ANITKABİR´E ÖZEL ZİYARET
AKHİSAR´DAN ANITKABİR´E ÖZEL ZİYARET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´nun talimatları doğrultusunda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü´nün belirlediği bir heyet, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla Anıtkabir´i ziyaret etti.
AKHİSAR´DA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
AKHİSAR´DA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Geleceğe Nefes kampanyasına Türkiye´nin 81 ilinden 7´den 70 herkes katıldı.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN UNUTULMAZ 10 KASIM VİDEOSU
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN UNUTULMAZ 10 KASIM VİDEOSU
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 81. yılında Akhisar Belediyesi tarafından çekilen 10 Kasım videosu büyük beğeni topladı.
9.05´DE AKHİSAR´DA HAYAT DURDU
9.05´DE AKHİSAR´DA HAYAT DURDU
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 81. Yıldönümü töreni Milli Egemenlik Meydanında saat 08.45´te çelenk koyma merasimi başladı.
KANAL HATTINI TIKAYAN 10 METRELİK AĞAÇ KÖKÜ ÇIKARILDI
KANAL HATTINI TIKAYAN 10 METRELİK AĞAÇ KÖKÜ ÇIKARILDI
Akhisar ilçesine bağlı Göcek Mahallesi´nde kanalizasyon hattının bakım onarımı esnasında hattan 10 metrelik ağaç kökü çıkarıldı.
DOĞUCA MAHALLESİ TAŞKIN SIKINTISINDAN KURTULDU
DOĞUCA MAHALLESİ TAŞKIN SIKINTISINDAN KURTULDU
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Doğuca Mahallesi´nde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.
AKHİSAR KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ, YAŞANAN SKANDALI KINADI
AKHİSAR KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ, YAŞANAN SKANDALI KINADI
Akhisar Kent Konseyi Engelli Meclisi Aksaray´da, otizmli öğrencilerin bazı öğrenci velileri tarafından dışlanmasını kınandı.
SABAH NAMAZI BULUŞMASI GÜPLÜCE´DE DEVAM ETTİ
SABAH NAMAZI BULUŞMASI GÜPLÜCE´DE DEVAM ETTİ
Akhisar´da sabah namazı buluşması her geçen gün yoğun ilgi görüyor.
FARKLI LEZZETLER AKHİSAR´DA BULUŞUYOR
FARKLI LEZZETLER AKHİSAR´DA BULUŞUYOR
Türkiye´nin birbirinden farklı yöresel ürünleri ve lezzetleri Akhisar´da buluşuyor.
GÜL GÜNÜ ETKİNLİĞİ
GÜL GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Akhisar Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Gül günü etkinliği düzenledi.
ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Akhisar´ın gözden eğitim kurumlarında Misak-ı Milli İlkokulu 4- D sınıfı öğrencileri kendi aralarında aldıkları karar doğrultusunda sınıf öğretmenleri Ahmet Samim Tatar´ın da destekleriyle kendi harçlıklarından birikim yaparak Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışta bulundular.
BARIŞ PINARI GAZİSİNİ ALBAY ŞAHİN ZİYARET ETTİ
BARIŞ PINARI GAZİSİNİ ALBAY ŞAHİN ZİYARET ETTİ
Akhisarlı Uzman Çavuş Mehmet Ali Uslu geçtiğimiz günlerde Barış Pınarı harekâtında gazi olmuştu.
EGE TV, 15 KASIM´DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
EGE TV, 15 KASIM´DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
1994 yılında Ege´deki il bölgesel televizyon olarak kurulan ve 23 yıl kesintisiz bir şekilde yayın yapan Ege TV, 2017 yılında yayın hayatını sonlandırmıştı
AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
Akhisar Esnaf Odaları tarafından amatör denizcilik eğitimi düzenlendi.
ZEYTİN DİYARINDAN BAŞKAN ERGÜN´E ZİYARET
ZEYTİN DİYARINDAN BAŞKAN ERGÜN´E ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, yönetim kurulu üyeleri ve zeytin üreticilerini ağırladı.
AKHİSAR´DA MEVLİD KANDİLİ ULU CAMİDE KUTLANACAK
AKHİSAR´DA MEVLİD KANDİLİ ULU CAMİDE KUTLANACAK
İslam âleminin heyecanla beklediği bu önemli günlerden olan Mevlid Kandili 8 Kasım Cuma akşamı dualar ile kutlanacak.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kentin farklı noktalarına ücretsiz Wi-Fi merkezleri kurulacağının müjdesini verdi.
MASKİ´DEN MAHALLE MAHALLE KAYIP KAÇAK SU İLE MÜCADELE
MASKİ´DEN MAHALLE MAHALLE KAYIP KAÇAK SU İLE MÜCADELE
MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Akhisar ilçesine bağlı Ballıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul´u ziyaret etti.
HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ
HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Akhisar Kaymakamlık makamının onayı, Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime ŞAKRAK ve Ragıpbey Mahalle Muhtarı Özlem Özcan´ın katkıları ile 1-7 Kasım Disleksi Farkındalık Haftası´nda Özel Öğrenme Güçlüğü Disleksi ile ilgili semineri Uzman Psikolog Begüm Ayyıldız´ın sunumu ile Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu´nda gerçekleştirdi.
SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM
SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM
Akhisar Belediyesi, 30 Kasım Cuma günü sona erecek Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi´nin 2´nci taksit ödemelerinde mükelleflerin herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmaması için alınan önlemlere dair yazılı açıklama yaptı.
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KIZILAY ZİYARETİ
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KIZILAY ZİYARETİ
Akhisar Kızılay Şubesini, Bekir Pehlivanoğlu anasınıfı öğrencileri ziyaret etti.
MÜLTECİLER VE İŞVERENLER İSTİHDAM FUARINDA BİR ARAYA GELDİ
MÜLTECİLER VE İŞVERENLER İSTİHDAM FUARINDA BİR ARAYA GELDİ
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde yürütülen, "İstihdam Olanakları Vasıtasıyla Mültecilerin Öz yeterliklerinin Artırılması ve Tarıma Dayalı Geçimlerinin Geliştirilmesi Projesi"nde sona gelindi.
 HİLALİYE´DEN HAFIZLIKTA YİNE BİR TÜRKİYE DERECESİ
HİLALİYE´DEN HAFIZLIKTA YİNE BİR TÜRKİYE DERECESİ
Akhisar Hilaliye Erkek Kur´an Kursu öğrencisi Hafız İbrahim Mete ÇOBAN Hafızlık Yarışmasında Türkiye 2.si oldu.
MECLİSTE LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA DİKKAT ÇEKİLDİ
MECLİSTE LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA DİKKAT ÇEKİLDİ
Akhisar Belediyesi 2019 yılı olağan meclis toplantısı yapıldı. 10 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı.
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULUNDA DİSLEKSİ FARKINDALIK HAFTASI
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULUNDA DİSLEKSİ FARKINDALIK HAFTASI
1-7 Kasım Disleksi Farkındalık Haftası sebebiyle İlçe sağlık Müdürlüğünde görevli çocuk gelişim uzmanı Mehtap Özalp Okulu davet edilerek disleksi hakkında okul öğretmenlerine ve velilerine farkındalık kazandırılmaya çalışıldı.
KIRKAĞAÇ İLE AKHİSAR ARASINA ULAŞIM KOLAYLIĞI
KIRKAĞAÇ İLE AKHİSAR ARASINA ULAŞIM KOLAYLIĞI
Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından Kırkağaç ilçesine bağlı Alifakı Mahallesi´nde sathi kaplama çalışması yapılan 3,5 kilometrelik yol, mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI BAŞLIYOR
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI BAŞLIYOR
Peygamberimizin doğduğu hafta münasebetiyle, Akhisar Müftülüğü hafta boyunca birçok etkinlikle Peygamberimizi ve O´nun Aile hayatını tanıtmaya çalışacak.
AKHİSAR´DA DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ
AKHİSAR´DA DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ
Akhisar Belediyesi´nin katkılarıyla, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği tarafından Dünya Disleksi Farkındalık Haftası nedeniyle, Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda “Disleksi Farkındalık Semineri” düzenlendi.
SABAH NAMAZI KANTARCIOĞLU´NDA DEVAM ETTİ
SABAH NAMAZI KANTARCIOĞLU´NDA DEVAM ETTİ
Akhisar´da sabah namazı buluşması Kantarcıoğlu camiinde devam etti.
“BU KOLİ SENSİZ DOLMAZ, İYİLİK SENSİZ OLMAZ“
“BU KOLİ SENSİZ DOLMAZ, İYİLİK SENSİZ OLMAZ“
Akhisar Kızılay Şubesi 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri Kızılay haftası sebebiyle bazı okulları ziyaret edecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1522 Piri Mehmed Paşnaın Vefatı
1999 7,2 Şiddetindeki Düzce Depremi
2006 pastırma Yazı Başlangıcı