BAŞKAN ERGÜN AKHİSAR´DA İTFAİYE BİRİMİ´NİN AÇILIŞINI YAPTI
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi´nde Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin destekleriyle hizmete başlayan İtfaiye Birimi´nin açılış törenine katıldı.
Tarih: 28.9.2019 01:21:50/ 1150okunma / 0yorum

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi´nde Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin destekleriyle hizmete başlayan İtfaiye Birimi´nin açılış törenine katıldı.

 

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar ziyareti kapsamında Manisa Büyükşehir Belediyesi ile Akhisar Organize Sanayi Bölgesi arasında imzalanan protokol sonrasında tamamlanarak hizmete hazır hale gelen Akhisar Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimi´nin açılış törenine katıldı. Akhisar Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimi´ne gelen Başkan Ergün´ü Besim Dutlulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çınarlı Orve itfaiye personelleri ve vatandaşlar karşıladı. Akhisar Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimi´nin açılış törenine Manisa Milletvekilleri Uğur Aydemir ve Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Genel Sekreter Yardımcıları Ali Öztozlu, Ramazan Burak Aslay ve Ertuğrul Yıldırım, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanı Ahmet Türkgüler, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Erman Aydınyer ve Gökhan Çevik, SPİLAŞ Genel Müdürü Engin Anlı, MANULAŞ Genel Müdürü Özgür Temiz, Ülkü Ocakları Başkanı Nazmi Akçay, Akhisar Ticaret Odası Başkanı Mehmet Ulusoy, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çınarlı, siyasi partilerin ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Yaklaşık 2 buçuk milyon liralık maliyetle Akhisar OSB´sine hizmet verecek itfaiye birimi hem OSB içindeki hem de yakın çevredeki yangınlara ve olaylara müdahalede bulunacak.

Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin desteği büyük

İtfaiye biriminin açılışında konuşan Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Çınarlı, “Manisa´mıza ve Akhisar´ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bizim emeklerinin yanında en büyük emek Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ündür. Akhisar´a ve çevresine yapacağı katkıdan dolayı teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

“Kurumlar arası işbirliğine güzel bir örnek yaşıyoruz”

Açılış töreninde konuşan Başkan Ergün, kurumlar arası işbirliğinin güzel bir örneğinin yaşandığını belirterek, “Manisa´mızın büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte yani 2014 yılı itibariyle 17 ilçemize ulaşmaya başladığımız hizmet alanımızda bugün çok sayıda proje ve hizmeti hayata geçirmiş olmanın mutluluğu ve gururuyla karşınızdayım. Bugün de kurumlar arası işbirliğine güzel bir örnek teşkil eden Akhisar Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimi´nin açılış töreni için bir aradayız. Göreve geldiğim ilk günden beri kurumlar arası işbirliğine önem veriyor ve bu konuda oldukça hassas davranıyorum. Akhisar Organize Sanayi Bölgemizin değerli başkanı Ali Çınarlı böyle bir teklifle geldiğinde çok mutlu olduğumu kendisine de ifade etmiştim. Nihayetinde güzel bir protokolle bu önemli hizmeti işbirliğiyle hayata geçirdik. Ben huzurlarınızda kıymetli başkana, yönetimine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

“İtfaiyede A´dan Z´ye yenileme yaptık”

Başkan Ergün, göreve gelmelerinin ardından itfaiyede büyük oranda yenileme yapılarak Manisalılara hizmet vermeye başladıklarını belirterek, “Manisa´mızın büyükşehir olmasıyla birlikte il genelindeki tüm itfaiye hizmetlerinin de büyükşehir belediyesine geçtiğini hepiniz biliyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak göreve gelir gelmez itfaiye hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde yerine getirilmesi için de önemli planlamalar yaptık. Araçlarından ekipmanlarına, telsizinden personeline, itfaiye amirliklerinden müfrezelerine kadar A´dan Z´ye yenileme yaptık. Türkiye´de sayılı birkaç ilimizde bulunan 55 metre merdivenli araçları da itfaiyemize kazandırdık. Akhisar ilçemize de kazandırdığımız yeni itfaiye hizmet binalarıyla ilçe genelinde köyler dahil olmak üzere en ücra noktalara bile en hızlı şekilde müdahale etme kabiliyetini arttırdık. Zeytinliova, Başlamış, Dağdere ve Beyoba´daki müfrezelerimiz ile hizmet kalitemiz ve etkinliğimiz daha da arttı. Ayrıca mahallelerimize traktör arkası tankerler teslim ederek, ilk müdahale için vatandaşımıza da imkan sağlamış olduk” diye konuştuk.

“Akhisar OSB ile protokol imzaladık”

Başkan Ergün, Akhisar OSB ile yapılan protokolü hatırlatarak, protokol hakkında bilgiler verdi. Başkan Ergün, “Akhisar OSB yönetimimizle imzaladığımız protokol doğrultusunda kazandırdığımız birimle ilgili de birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Alan ve kapsam olarak gelişen ve genişleyen Akhisar Organize Sanayi Bölgesinde ihtiyaç haline gelen itfaiye birimi, bölgede bulunacağı hizmet kadar çevre mahallelere de hizmet verecek. Faaliyete başlayan bu birimimizde tefrişat ve araçlarla ilgili mali yük Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından karşılandı. Birimde çalışacak personel de Büyükşehir Belediyemiz tarafından sağlandı. Burada toplamda 3 müdahale aracı ve tam donanımlı 13 personel görev alacak. İtfaiye birimimiz hem organize sanayi bölgesinde hem de çevresinde yaşanabilecek her türlü afet ve acil durumlara müdahale edecek şekilde konuşlandırıldı. Cenab-ı Allah kullandırmayı nasip etmesin. En büyük temennimiz bu. Ancak hayatın gerçekleri de kaçınılmaz. Sonuç itibariyle bizler bu önlemleri almakla mükellefiz. Yüce Allah, Akhisar´ımızı, Manisa´mızı ve ülkemizi her türlü kazadan, afetten korusun diyorum” dedi.

Belediye yatırımlarından bilgiler verdi

Başkan Ergün konuşmasının sonunda Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü´nün yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler verdi. Yürütülen asfalt çalışmalarından bahseden Başkan Ergün, “Geride bıraktığımız sürede ilçemiz genelinde 440 kilometre asfalt çalışması yaparak sorunlu yollara önemli bir neşter vurduk. Şu sıralar, asfalt sezonunu kapatmadan önce sathi kaplama çalışmalarımız devam ediyor. Kömürcü-Hanpaşa yolu 7 kilometre; Hanpaşa-Aşağıkışla yolu 2 kilometre; Hacıosmanlar yolu 1 kilometre; Hanpaşa-Serkele yolu 6,5 kilometre; Akçaalan-Karayağcı-Eski Gördes yolu 4 kilometre; Yayakırıldık-Sarnıç-Göcek yolu 10,5 kilometre ve Beyoba-Kayalıoğlu yolu 11 kilometre olmak üzere 42 kilometrelik sathi kaplamayı mahallelerimize kazandırdık. Güle güle kullansın saydığım yolları kullanan hemşerilerim. Büyükşehir statüsüyle birlikte köyden mahalleye dönen bölgelerimiz başta olmak üzere yine ilçe genelinde yaklaşık 506 bin 259 metrekare parke taşı döşemesi gerçekleştirdik.Akhisar´ımıza geride bıraktığımız 5 yılda yalnızca Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak 102 milyon lira gibi bir yatırım yaptık” ifadelerini kullandı.

Başkan Ergün İtfaiye Haftası´nı kutladı

Başkan Ergün, içinde bulunulan haftanın İtfaiye Haftası olduğunu hatırlatarak, “Bugün konumuz itfaiye. Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü işbirliğiyle bu önemli hizmeti kazandırdık ve bugün de açılışını gerçekleştiriyoruz. İçinde bulunduğumuz hafta da İtfaiye Haftası. Bugün, modern teçhizat ve personeli ile sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışan İtfaiye Teşkilatımız, kutsal bir vazife ifa ediyor. Bu vesileyle, milletimizin can güvenliği için mücadele eden ve bu uğurda canlarını kaybeden şehit itfaiyecilerimize Yüce Allah´tan rahmet dilerken, görev başında bulunanlara teşekkür ediyor, kolaylıklar diliyor ve tüm İtfaiye Teşkilatımızın İtfaiye Haftası´nı kutluyorum.Bu duygularla Akhisar OSB itfaiye birimimizin hayata geçmesinde emeği olan başta OSB Başkanı Ali Çınarlı olmak üzere, değerli yönetimine, binanın yapımında emek veren işçi kardeşlerime, itfaiyemizin değerli Daire Başkanına ve personeline teşekkür ediyorum. Bu güzel işbirliğinin herkese örnek olmasını temenni ediyor, açılış törenimize katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Açılış kurdelesi kesildi

Yapılan konuşmaların ardından, Akhisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çınarlı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´e yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Edilen duaların ardından Akhisar Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye Birimi´nin açılışı kesilen kurdele ile yapıldı. Açılışın ardından Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve protokol üyeleri itfaiye birimini gezerek incelemelerde bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

BATIL İNANÇ VE HURAFELER
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
Muhterem Müslümanlar! Peygamberimiz (s.a.s) bir gün, amcasının oğlu Abdullah b. Abbas´la yolculuk yaptığı esnada ona şu tavsiyelerde bulundu: “Delikanlı! Sana bazı şeyler öğreteceğim.
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün öncülüğünde 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümü Akhisar Kayalıoğlu Mahallesi Belediye Hizmet Binası önünde yapılan basın açıklamasıyla kutlandı.
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu ziyaret etti.
YILIN İLK KAR´I YAĞDI
YILIN İLK KAR´I YAĞDI
Demircide Akçekertik, Türkmen Dağına yılın ilk karı yağdı
ATSO´DAN İL BAŞKANI SALİH HIZLIYA ZİYARET
ATSO´DAN İL BAŞKANI SALİH HIZLIYA ZİYARET
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, Meclis Başkanı Feride Sakarya ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kantarlı Manisa AK Parti İl Başkanlığına atanan Akhisar Eski Belediye Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret ettiler.
BAŞKAN DUTLULU´DAN FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖZEL ZİYARETLER
BAŞKAN DUTLULU´DAN FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖZEL ZİYARETLER
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü nedeniyle Akhisar Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerini ve Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Engelliler Dart Turnuvasını ziyaret etti.
AKHİSAR´A SOSYAL MARKETLER GELİYOR
AKHİSAR´A SOSYAL MARKETLER GELİYOR
Akhisar Belediyesi 2019 yılı son meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı. 15 gündem maddesi ve 1 önergenin yer aldığı meclis toplantısı saat 16.00´da başladı.
MHP KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ
MHP KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ
Akhisar MHP İlçe başkanı 3 aralık dünya engelliler günü nedeniyle Akhisar Kent Konseyi engelli meclisini ve üyelerini ziyaret etti.
DEDEOĞLU; ENGELSİZ KALPLERİMİZDE SEVGİYLE KALIN
DEDEOĞLU; ENGELSİZ KALPLERİMİZDE SEVGİYLE KALIN
Akhisar Kent Konseyi engelliler meclis başkanı Yeliz Dedeoğlu 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
ENGELLİLER UNUTULMADI
ENGELLİLER UNUTULMADI
Akhisar Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda etkinlik düzenledi.
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar´ın Zeytinliova, Çobanhasan, Arabacıbozköy ve Topluca mahallelerinde koruge boru montajı gerçekleştirdi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN BAŞKAN DUTLULU´YA ZİYARET
BÜYÜKŞEHİR´DEN BAŞKAN DUTLULU´YA ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Akhisar programı kapsamında Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
TARIM KOOPERATİFLERİNE TAM DESTEK
TARIM KOOPERATİFLERİNE TAM DESTEK
Akhisar Belediyesi, tarım üreticilerinin yüzünü güldürmek için çalışmalarına devam ediyor.
SABAH NAMAZI HUŞU İÇİNDE
SABAH NAMAZI HUŞU İÇİNDE
Akhisar´da geleneksel hale gelen sabah namazı buluşmalarına her geçen gün ilgi artıyor.
ÜRETİCİLER SULAMA GÖLETLERİ İLE RAHAT EDECEK
ÜRETİCİLER SULAMA GÖLETLERİ İLE RAHAT EDECEK
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Akhisar ilçesine bağlı Akçaalan Mahallesi´nde bulunan hayvan içme suyu göletlerinde temizlik ve onarım çalışması yaptı.
DİNİN ÖZÜ SAMİMİYETTİR
DİNİN ÖZÜ SAMİMİYETTİR
Okuduğum ayet-i kerimede Cenâb-ı Hak şöyle buyuruyor: “Biz bu kitabı sana gerçeğin bilgisi olarak indirdik.
MANİSALI GENÇ GİRİŞİMCİLER AKHİSAR´DA BULUŞTU
MANİSALI GENÇ GİRİŞİMCİLER AKHİSAR´DA BULUŞTU
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Akhisar´da bir araya gelip, program kapsamında ziyaretler gerçekleştirdi.
AKHİSAR´A YENİ DURAKLAR
AKHİSAR´A YENİ DURAKLAR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı durak yenileme çalışmalarının yanı sıra ihtiyaç duyulan bölgelerde yeni durak montajlarını gerçekleştiriyor.
DENİZ SEVERLERE MÜJDE
DENİZ SEVERLERE MÜJDE
Akhisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce Amatör Denizci Belgesi kursu düzenlenecek.
‘SÜRDÜRÜLEBİLİR ZEYTİN´ İÇİN EL ELE
‘SÜRDÜRÜLEBİLİR ZEYTİN´ İÇİN EL ELE
Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat “Zeytin ve zeytinyağı satışlarındaki fiyat farkına son verilmeli” dedi.
AK PARTİ İL BAŞKANI HIZLI´DAN BAŞKAN ERGÜN´E ZİYARET
AK PARTİ İL BAŞKANI HIZLI´DAN BAŞKAN ERGÜN´E ZİYARET
Geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanlığı görevine atanan, Salih Hızlı, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ü makamında ziyaret etti.
BRANGO GİYİM HİZMETE GİRDİ
BRANGO GİYİM HİZMETE GİRDİ
Akhisar Tahir Ün Caddesinde Brango Giyim hizmete açıldı.
KAYIT DIŞI SATIŞA GEÇİT YOK
KAYIT DIŞI SATIŞA GEÇİT YOK
Manisa Büyükşehir Belediyesi Hal Zabıta Müdürlüğü ekipleri Akhisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri ile Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanlığınca uygulama yaptı.
YÖRESEL LEZZET CAĞ KEBABI
YÖRESEL LEZZET CAĞ KEBABI
Akhisar´da Erzurum´un meşhur Cağ kebabını, kebap ustası Veysel Öztürk Akhisarlılara tattırmaya devam ediyor.
TURFAD´A ZİYARET
TURFAD´A ZİYARET
İzmir Futbol Adamları Derneği, Akhisar Turfad´ı ziyaret etti. İzmir Futbol Adamları Derneği, Akhisar Turfad´ı ziyaret etti.
AKHİSAR BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SANATLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR
AKHİSAR BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SANATLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYOR
İzmir Arkas Sanat Merkezi´nde açılan 20. yüzyılın en büyük sanatçılarından, Kübizm akımının öncüsü İspanyol ressam Pablo Picasso´nun eserlerinden oluşan sergisine Akhisarlı çocuklar da katıldı.
AKHİSAR KADINA ŞİDDETE HAYIR DEDİ
AKHİSAR KADINA ŞİDDETE HAYIR DEDİ
Akhisar Kadın Platformu´nun düzenlediği Akhisar Belediyesi´nin destekleri ile “Kadına ve kız çocuklarına yönelik şiddete hayır” isimli panel Akhisar Belediye Meclis Salonunda düzenlendi. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisar kadın dernekleri ile Akhisarlı kadınların katıldığı panele Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Temsilcisi Mehlike Hepdemir, Avukat Tuğba Lale ve Uzman Psikolog Ece Yağınlı konuşmacı olarak katıldı.
AKHİSAR´DA YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON HATLARI TEMİZLENDİ
AKHİSAR´DA YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON HATLARI TEMİZLENDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesinin muhtelif cadde ve sokaklarında yağmur suyu ve ana kanalizasyon hatlarında temizlik çalışması gerçekleştirdi.
MUHTACIN YANINDA
MUHTACIN YANINDA
Akhisar´da 1481 yılında dönemin paşası olan Sarı Ahmet Paşa tarafından kurulan Aşevi, 547 yıldır yapılan yardımlar ile ayakta durarak yoksullara ve yardıma muhtaçların yanında olmaya devam ediyor.
İL BAŞKANI HIZLI´DAN 24 KASIM MESAJI
İL BAŞKANI HIZLI´DAN 24 KASIM MESAJI
AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1921 Kilisin Kurtuluşu
1941 Japonya`nın ABD`ne Pearl Harbour Baskının
2006 İnsan Hakları Haftası