DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
Dünyada bir ilki başararak adını dünyaya duyuran Yozgatlı EKO 66 yakıt tasarruf cihazının Mucidi Talat Mollaoğlu Akhisar Belediyesinde cihazlarını test ettirdi.
Tarih: 9.12.2019 11:23:48/ 1436okunma / 0yorum

Dünyada bir ilki başararak adını dünyaya duyuran Yozgatlı EKO 66 yakıt tasarruf cihazının Mucidi Talat Mollaoğlu Akhisar Belediyesinde cihazlarını test ettirdi. Mollaoğlu geçtiğimiz yıllarda yine Akhisar´a gelerek EKO 66 yakıt tasarruf cihazı taktırmak isteyenler vatandaşların aracına takmıştı. Akhisar Belediyesi araçlarına test için tekrar Akhisar´a gelen araçlarda test yapan ve ‘Aracını seven doğayı seven bu cihazı aracına taktırsın.´ diyerek sözlerine başlayan Mucit Talat Mollaoğlu, “Ben Yozgatlı çiftçi bir ailenin oğluyum. Bu cihazı bulmayı Allah bana nasip etti. Türkiye Devleti yaşadıkça EKO 66´nın patenti Türkiye Cumhuriyeti´nde kalacaktır, hiçbir şirkete ve ülkeye satmayacağım. Yakıt deposundan gelen hortumla motora giriş yerindeki mesafenin tam ortasına monte edilen cihaz takılırken sadece yakıt hortumunun ikiye kesilerek monte ediliyor. ”dedi.

Ege Üniversitesi´nin raporlarının da bulunduğunu da söyleyen Mollaoğlu, EKO 66 yakıt tasarruf cihazı araca takıldıktan sonra 10 bin km´de değiştirilen yağlar, 50 bin km´de değiştiriliyor.” diyerek sözlerini sürdürdü.

Mollaoğlu, canlı olarak yaptığı cihaz testinde sözlerine şöyle devam etti. “Yakıt tasarruf cihazı her araca uyuyor, araç benzinli, dizel ve LPG´li de olsa cihaz uyuyor sadece bu cihazın takılacağı aracın motor gücü  ya da silindir hacmi önemli motor gücüne ve hacmine göre cihazlar farklı. Bizim cihazlarımız arıza yapmaz ve EKO 66 cihazımız 10 sene de garantili.” dedi. Türk Milliyetçisi, doğa sevdalısı olan Mucit Mollaoğlu,“ EKO 66 yakıt tasarruf cihazı dünyada bir ilk, Uluslararası markalı ve Patentlidir. Cihazlarımızı yıllardır Müslüman Türk milleti kullanmakta, Türkiye´nin dışında başta Avrupa, Amerika, İsrail olmak üzere Dünyanın dört bir tarafında insanlar tarafından araçlarında kullanılıyor. Araçlarda yakıtlarda en az yüzde 20 tasarruf sağlayan cihazımız hem motoru koruyor, hem de 10 bin 20 bin km değişen motor yağları 100 bin km kadar kullanılabiliyor, yağın ömrü uzuyor,  motorda sıcaklık oluşmadığı için  hararet engelleniyor ve egzoz emisyonu yüzde yüz sıfıra düşüyor. Yani EKO 66 tasarruf cihazı  doğa, çevre ve ekonomi dostu bir cihaz. Cihaz motoru koruyor, ayrıca Türkiye Cumhuriyetinde milli ekonominin tek kurtuluşu bu cihaz. Bugüne kadar birçok TV ve basında yer aldık. Türkiye´de  dünyada bu cihazı kullananların yorumlarını  cihaz hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler  http://www.eko66.comadresinden takip edebilirler.” dedi. Bütün araçlarda gönül rahatlığı ile kullanılan EKO 66 cihazının kara araçlarda,  deniz ve havada dahi kullanıldığının altını çizen Mucit Talat Mollaoğlu, kendi buluşu olan EKO 66 cihazın özelliklerini de anlattı.
EKO 66 NASIL ÇALIŞIR VE ÖZELLİKLERİ?
Mollaoğlu; “Bünyelerinde hidrokarbon molekülleri bulunan her türlü gaz ve sıvı yakıtları düşük enerji para konumundan yüksek enerjili ortho konumuna getiren 12,24 volt enerji ile çalışır. Yakıtların yanmasında en önemli paya sahip ikinci ana madde oksijen ile en üst seviyede birleştirir. Böylece nötr konumdaki yakıt moleküllerini pozitif konuma getiren bu işlemler sonucunda egzoz ve baca gazlarındaki insan sağlığına ve çevreye zararlı olan karbon monoksit gazını %0´a düşürerek çevre dostu olmuş elektromanyetik bir cihazdır. Cihazın aracın çalışma ve yanma sistemlerine teknik olarak hiç bir yan etkisi yoktur. Sistem kontak anahtarını çevirdiğiniz anda devreye girer. Bundan sonra motor iç bünyeden başlamak üzere manyetize olur. Cihaz takılıp, aracınız çalıştırıldıktan sonra motor içinde birikmiş olan tüm kurum, egzoz borusundan dışarı çıkmaya başlar. Bu süreç motorun iç bölümündeki kurumlar temizleninceye kadar devam eder. Motor içlerinde sağlıklı yanma meydana geldiğinden ve kurum ortadan kalktığından yağ kirlenme süresi uzar. 10.000 – 20.000 km yağ değişimleri 40.000 – 60.000 km´lere çıkar. Kurumlaşıp hareket kabiliyetleri zorlaşan ve sık sık aşınıp arıza veren hareketli mekanik aksamlar en yüksek seviyede işlevlerini yerine getirirler. EKO 66, aracınızın motoru rahat çalıştığından daha etkili hale getirir. “dedi. Türk Mucidi Talat Mollaoğlu´nun http://www.eko66.comsitesinde yayınlanan ve cihazı kullananların yaptığı yorumlardan bazıları;
Coşkun Akoğlu: “Samsun. Araç: Ford Fiesta 1,2 cc benzinli.

Selamün aleyküm arkadaşlar aracımın yakıtından şikâyetçiydim, çok yakıyordu yakıta bir çözüm bulmam gerektiğini düşündüm ve araştırmaya girdim EKO 66 ile karşılaştım ve aradım tasarruf yapıp yapmadığını sordum bana yakıtta en düşük yüzde yirmi olduğunu söylediler. Ben de Samsun´dan İstanbul´a akraba ziyaretine geldiğimde EKO 66´ya uğradım ve cihazımı taktırdım. Aracım 98 model şahin 1,4 aracımın tasarruf yaptığını ve performansımın arttığını gördüm, aracımı bir sene sonra sattım yeni aracım Ford Fiesta markalı aracıma da EKO 66 yakıt tasarruf cihazını istedim, kargoyla yolladılar. Cihazımı Samsun´da motor ustasına taktırdım ve aracımın performansının arttığını, yakıtta tasarruf yaptığını, motor sesinin azaldığını yaşadım. TÜV TÜRKE egzoz pulu almaya gittiğimde aracıma cihazı taktıklarında egzoz emisyonunun 0 çıktığını görünce cihazlarının bozuk olduğunun kanaatine vardılar. Ben de dedim ‘Sizin egzoz emisyon cihazınız sağlam.´ arabamda yakıt tasarruf cihazının olduğunu söyledim onlarda şaşkınlık içinde kaldılar en güzel yanı ise Samsun´dan İstanbul´a kadar gitmeye gerek kalmadı. Yakıta vereceğim benzin parası cebimde kaldı. Allah Cc Cihazın Mucidi Talat Mollaoğlu´ndan razı olsun rabbim işlerini rast getirsin.”

EMRAH TOSUN: “Samsun. Araç; Volkswagen Polo.

Merhaba arkadaşlar Polo Classic kullanıyorum bundan önce Mega´nım ve Toyota´m vardı. 3. Arabam Eko 66 yakıt tasarruf cihazı taktım daha önce kullanmamış arkadaşlar tavsiyem bir an önce Eko 66 yakıt tasarruf cihazı taktırın.”

AKIN CUMAOGLU: “Konya Araç TOYOTA 1600 CC benzinli LPG´li.

Selamun aleykum sayın Talat ağabey yeni öğrendim. Makedonya´da fabrikayı açmışsınız hayırlı uğurlu olsun, Allah bereketini, huzurunu, sağlığını ve rızkınızı Allah cc bol versin. Konya´dan selamlar en kısa zamanda yeni arabama cihazımı taktırmaya geleceğim. Seni ailecek seviyoruz ilk defa İstanbul´a geldiğimizde ailemi ağırlamıştın, minnettarım sana güzel insan. Allah´a emanet ol Talat ağabey  ve ailesine selam olsun.”

HALİK ÖKSÜZ: “Akhisar  Araç Opel Astra.

Aracımızı 11.01.2017 tarihinde teslim aldık.12.01.2017 tarihinde İstanbul´a yola çıktım. Gelenbe´de araç deposuna ful dolum yaptım. İstanbul Ümraniye tepe üstündeki EKO 66 yakıt tasarruf cihazları merkezine ulaştığımda 505 km yol yapmış oldum. Aziz dostlar 3 yıl önce Brodway 1990 model otogaz yakıt için cihaz taktırmış ve aldığım sonuçlardan son derece memnun kalmıştım ve hala kullanıyorum. 13.01.2017 tarihinde aracımıza cihaz takılması öncesinde Talat beyin İsrail´den misafirleri geldi cihaz takılmasını video kaydına aldılar. Cihaz takıldıktan sonra motor çalıştırıldığında İsrailli iş adamı misafir ‘This is a electrıkal motor´ yani Bu Bir Elektrikli Motor gibi sessiz çalışıyor diye hayretler içindeydi. Cihaz takıldıktan sonra tepe üstündeki benzinciden araç deposu ful dolduruldu tam 49 lt. 505 km. yolda 49 lt. yakıt kullanmışız. 1 lt yakıt ile 10.30 km. yol alınmış. Bu arada ortalama hız 62 km. Akhisar´a dönüşte ortalama hız 82 km. depoyu ful dolum yapıldı. 520 km mesafe için 33.4 lt. benzin harcandığı görüldü.1lt benzin ile gidilen yol 15.56 km. hesap ortada, sağ olasın Talat Mollaoğlu. Sağ olasın Eko66 ve ailesi.” Şeklindeydi.

 

Kaynak: ERHAN ÇELİK

Anahtar Kelimeler: DÜNYANIN GÖZÜ CİHAZDA
BÜYÜKŞEHİR KIŞA RAĞMEN YOLA DEVAM EDİYOR
BÜYÜKŞEHİR KIŞA RAĞMEN YOLA DEVAM EDİYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi, yol yapım çalışmalarına ağır kış şartlarına rağmen devam ediyor.
CAMİYİ SEVİYORUZ, NAMAZA KOŞUYORUZ
CAMİYİ SEVİYORUZ, NAMAZA KOŞUYORUZ
Akhisar İlçe Müftülüğü ve Gençlik Koordinatörlüğü tarafından devam eden sabah namazında bir farkındalık yapıldı.
KURAN KURSU ÖĞRENCİ VELİLERİNE SEMİNER
KURAN KURSU ÖĞRENCİ VELİLERİNE SEMİNER
Akhisar İlçe Müftülüğü Aile Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Fatma Şener Müftülüğe bağlı Hilaliye 4-6 yaş Kuran Kursu, Akselendi 4-6 yaş Kuran Kursu öğrenci velileri ve İsaca Mahallesi mahalle halkına yönelik seminer düzenlendi.
SÜLEYMANLI´DA YENİ İMARA AÇILAN NOKTAYA YENİ HAT
SÜLEYMANLI´DA YENİ İMARA AÇILAN NOKTAYA YENİ HAT
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Süleymanlı Mahallesi´nde imara yeni açılan yerleşim yerine içme suyu hattı döşedi.
CUMA HUTBESİ
CUMA HUTBESİ
Teknoloji Bağımlılığı Ve Sosyal Medya Ahlakı
BURAK ALTAŞ´TAN ÜZÜCÜ HABER
BURAK ALTAŞ´TAN ÜZÜCÜ HABER
Akhisar Sağlam, Çağdaş ve Altaş sürücü kurslarının ortaklarından Burak Altaş vefat etti.
AKHİSAR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ´NDE HALKIN YÜZÜ GÜLECEK
AKHİSAR ALIŞVERİŞ FESTİVALİ´NDE HALKIN YÜZÜ GÜLECEK
Akhisar Belediyesi, Akhisar Alışveriş Festivali´ni 5 yıl aradan sonra 23-26 Ocak 2020 tarihleri arasında yeniden hayata geçiriyor.
USULSÜZ PARKLANMAYA CEZAİ İŞLEM
USULSÜZ PARKLANMAYA CEZAİ İŞLEM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Akhisar´da vatandaşların ve yayaların yoğun olarak kullandığı kaldırımları, engelli rampalarını ve toplu taşıma duraklarını işgal eden araç sürücülerine yönelik denetim gerçekleştirdi.
AKHİSAR KENT KONSEYİ´NDEN BÜYÜKŞEHİR´E ZİYARET
AKHİSAR KENT KONSEYİ´NDEN BÜYÜKŞEHİR´E ZİYARET
Akhisar Kent Konseyi, Manisa Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
ERDELLİ MEZARLIĞI´NDA BAKIM ÇALIŞMASI
ERDELLİ MEZARLIĞI´NDA BAKIM ÇALIŞMASI
Manisa Büyükşehir Belediyesi, il genelinde bulunan mezarlıklarda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Mezarlıklar Daire Başkanlığı´nca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Akhisar´a bağlı Erdelli mahalle mezarlığında budama temizlik ve bakım çalışmaları yapıldı.
“CAMİYİ SEVİYORUZ, NAMAZLA BULUŞUYORUZ” ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR
“CAMİYİ SEVİYORUZ, NAMAZLA BULUŞUYORUZ” ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR
Akhisar İlçe Müftülüğünce yarıyıl tatili başlamasıyla “Camiyi Seviyoruz, Namazla Buluşuyoruz” etkinliği başlıyor.
BAŞKAN DUTLULU´DAN GECE MESAİSİ
BAŞKAN DUTLULU´DAN GECE MESAİSİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, mesaisine gece-gündüz devam ediyor.
ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ MUÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ MUAYENESİ 2 MART´TA SONA ERİYORAYENESİ 2 MART´TA SONA ERİYOR
ÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ MUÖLÇÜ VE TARTI ALETLERİ MUAYENESİ 2 MART´TA SONA ERİYORAYENESİ 2 MART´TA SONA ERİYOR
Damgası geçmiş ölçü aleti kullananlara 613 TL ile 12.258 TL arasında para cezası
FESTİVAL İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
FESTİVAL İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Festival hazırlıkları başladı.
BASININ NENE HATUNU ESMA ERDEM
BASININ NENE HATUNU ESMA ERDEM
Basınımızın ‘Nene Hatun´u Esma Erdem´in hayatı belgesel oldu
ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARINI ÖNLEYEBİLİRİZ
ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARINI ÖNLEYEBİLİRİZ
Akhisar 8 Mart Kadın Dayanışma Derneği ve Dezavantajlı Çocukları Koruma Derneğinin ortaklaşa hazırladığı “Karanlığı Arala Birlikte Çocuk İstismarını Önleyebiliriz” semineri Akhisar Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi.
AKHİSAR´DA KAR SEVİNCİ BÖYLE YAŞANDI
AKHİSAR´DA KAR SEVİNCİ BÖYLE YAŞANDI
Uzun yıllardır kar hasreti çeken Akhisarlılar, Akhisar Belediyesi´nin kent merkezinde düzenlediği kar etkinliği ile doyasıya eğlendi.
AKHİSAR´DA MEDYA BULUŞMASI
AKHİSAR´DA MEDYA BULUŞMASI
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Akhisar Altıeylül Gazetesi ve Akhisar Belediyesi ortak çalışmasıyla 11 Ocak Cumartesi günü saat 14.00´te Akhisar Belediye Meclis Salonu´nda “Medya ve Toplum” konulu panel ve “Medya Buluşması 3” ödül töreni gerçekleştirildi.
SABAH NAMAZINDA SELÇİKLİDE  BULUŞULDU
SABAH NAMAZINDA SELÇİKLİDE BULUŞULDU
Akhisar İlçe Müftülüğü ve Gençlik Koordinatörlüğünün organize ettiği sabah namazı buluşması bu hafta Akhisar Selçikli mahallesinde düzenlendi.
ASDER ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
ASDER ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Akhisar Sanat Dostları Derneği (ASDER) Başkanı Hülya Arıcı Çap ve yönetim kurulu üyesi Cemail Doğru gazetemiz Altıeylül´ü ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı.
BELEDİYENİN TASARRUF TEDBİRİ SONUÇ VERDİ
BELEDİYENİN TASARRUF TEDBİRİ SONUÇ VERDİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptıkları tasarruf tedbirleri sonucunda Akhisar Belediyesi´nin 6 milyon 246 bin TL kâra geçtiğini sosyal medya açıklamasıyla kamuoyuna duyurdu
GÖRME VE İŞİTME ENGELLİLERE AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN DESTEK
GÖRME VE İŞİTME ENGELLİLERE AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN DESTEK
7-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası nedeniyle Akhisar Belediyesi´ni ziyaret eden görme ve işitme engelli çocuklar ve aileleri desteklerinden dolayı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´ya teşekkür etti.
AHMET AKBUĞA ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
AHMET AKBUĞA ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa ve Ziraat Odası personelleri Sait Kaya, Gözde Duru, Özge Günay,Yağmur Semerci gazetemizi ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
TARAFTARLAR DERNEĞİ´NDEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ
TARAFTARLAR DERNEĞİ´NDEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ
1970 Akigo Taraftarlar Derneği Başkanı Cumhur Özkaynak ve Onursal Başkan Vedat Helvacıoğlu “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti.
AKHİSAR BELEDİYESİ THM KOROSU İLK KONSERİNİ VERDİ
AKHİSAR BELEDİYESİ THM KOROSU İLK KONSERİNİ VERDİ
Akhisar Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Halk Müziği Korosu ilk konserini Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonu´nda hayata geçirdi.
BORSADAN GAZETECİLER GÜNÜ YEMEĞİ
BORSADAN GAZETECİLER GÜNÜ YEMEĞİ
Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından “10 Ocak Gazeteciler Günü” dolayısıyla Akhisarlı yerel ve ulusal basın mensuplarına Egea cafe ve restoranda yemek düzenlendi.
AKHİSAR´A KAR YAĞACAK
AKHİSAR´A KAR YAĞACAK
Akhisar Belediyesi hizmet binası önü yarın karla süslenecek
İLÇE MÜFTÜSÜ GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI
İLÇE MÜFTÜSÜ GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI
Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, müftülük personeli Bilal Yelkovan ile birlikte gazetemizi ziyaret etti.
ÇİFTÇİ MALLARI´NDAN GAZETEMİZE ZİYARET
ÇİFTÇİ MALLARI´NDAN GAZETEMİZE ZİYARET
Akhisar Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle gazetemizi ziyaret etti.
HALK EĞİTİM´DEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ
HALK EĞİTİM´DEN GAZETECİLER GÜNÜ ZİYARETİ
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Erdem ve Müdür Yardımcısı Özkan Mutlu gazetemizi ziyaret ederek “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”müzü kutladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1522  Rodos`un Fethi.
1774 Sultan Üçüncü Mustafa`nın vefatı, Birinci Abdulhamit Han`ın tahta çıkışı
1774  Padişah 3. Mustafa`nın Ölümü ve 1.Abdulhamit`in Tahta Çıkışı.
1918 Gazi Ahmed Muhtar Paşa`nın vefatı
1946  İş ve İşçi Bulma Kurumu`nun Kuruluşu.