DUTLULU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Besim Dutlulu, CHP´den Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayarak İlçe parti binasında basın açıklaması yaptı.
Tarih: 24.10.2018 16:46:04/ 1037okunma / 0yorum

Besim Dutlulu, CHP´den Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayarak İlçe parti binasında basın açıklaması yaptı.

Dutlulu; “Sayın İlçe Başkanım, Yönetim Kurulu Üyelerim, Değerli basın mensupları, önceki dönemler parti yöneticilerim, belde, belediye başkanlarım ve yol arkadaşlarım: Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi üyeleri,

öncelikle buraya gelmeniz bana onur, partimize güç katmıştır. Sağ olun var olun!

Konuşmama başlamadan önce değerli parti büyüğüm, sevgili abim, partimizin emekçisi ilçe sekreterimiz sayın Lütfü Yavuz´a acil şifalar diliyorum. Geçtiğimiz haftalarda yaşadığı sağlık sorunlarını atlatacağını umut ediyorum.Öncelikle kamuoyunu ve üyelerimizi daha iyi bilgilendirmek için kendimden bahsetmek istiyorum.1979 doğumluyum, ilkokulu Akhisar´da Misak-ı Milli ilkokulunda okudum. Çocukluk yıllarım Akhisar´da şimdiki öğretmenevi, eski Tekel binası karşısında bulunan evimizde, ve onun çevresinde ki sokaklarda geçti.Ortaokul ve liseyi İzmir´de yatılı okulda okuduktan sonra Ege üniversitesi Eczacılık Fakültesinden mezun oldum. 2005 yılında Akhisar´da eczanemi açtım, aynı yıl eşim Özge Dutlulu ile evlendim. Kendisi de Hürriyet mahallesinde ki eczanesinde mesleğini icra etmektedir. Ege ve Simge isimli ikiz çocuklarım var.On sene Manisa Eczacı Odası Akhisar İlçe Temsilci Yardımcılığı görevinde bulundum. Arkasından İlçe Temsilcisi oldum, geçtiğimiz hafta partimizden aday adayı olduğumdan dolayı görevimden istifa ettim. Akhisar´da ki bir çok sivil toplum kuruluşu ve derneğe üyeyim, bazılarının yönetiminde görev aldım. Mesleki kooperatifler olan Edak, Çekop ve Farmakoop üyesiyim. İlk defa 2014 yerel seçimleri öncesi şu an vekilimiz olan o zaman ki belediye başkan adayımız sayın Vehbi Bakırlıoğlu´nun daveti ile Cumhuriyet Halk Partisine üye olarak siyasete başladım.

2014 yerel seçimlerinde partimizin meclis üyesi adayıydım. O seçimi kendimi adadığım, çok emek sarf ettiğim bir süreç olarak görürüm. Seçim kampanyası için oluşturduğumuz projelerin üretim aşamasında çalıştım. O zaman ki başkan adayımız, meclis adaylarımız, yöneticilerimiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız ile sokak sokak çalıştık. Bu dönem ciddi bir tecrübe kazandım.

Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisinde siyasete devam ettim. 2017 aralık ayında yapılan kongrede Akhisar ilçe yönetimine seçildim. Mevcut ilçe yönetiminde başkan yardımcısı olarak görev yaparken geçtiğimiz hafta aday adaylığı süreci sebebiyle görevimden istifa ettim.

Sizlerle Akhisar´ın durumu hakkında ki düşüncelerim ile neden aday olduğumu paylaşmak istiyorum.

Akhisar´da yıllardır partimiz iyi oy almasına rağmen seçimleri az farkla kaybediyoruz. Özellikle Akp´li Akhisar Belediyesi tüm eksikliklerine ve başarısızlıklarına rağmen belediyeyi üç dönemdir yönetiyor. Bununla birlikte sokağa indiğiniz zaman belediye hizmetlerinden memnun olmayan, belediye başkanı ve yöneticileri ile ilişkisi çok zayıf ve buna alışmış bir seçmen profili karşımıza çıkıyor.

Seçim sürecinde ve başkanlıkta ilk önce Akhisarlıların ulaşabilecekleri, diyalog kurabilecekleri ve birlikte çözüm üretebilecekleri  bir başkan olmayı amaç edineceğim.

Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile şeffaf, hesap verebilir ve tüm vatandaşların yönetime katılacağı, demokratik bir yönetim anlayışını Akhisar Belediyesinde hakim kılacağız. Partimizin ilkeleri doğrultusunda sürdürülebilir kalkınma amacı ile planlı yönetim modeli oluşturacağız.

Akhisar Belediyesi insanları mutsuz eden konumundan, hizmet odaklı, memurundan başkanına güler yüz ile insanlara çözüm üreten bir kurum haline gelecek.

Seçmenleri , yurttaşları, müşteri gibi gören belediyecilikten, kenti kentliyle yöneten belediyeciliğe en kısa zamanda geçeceğiz.

Akhisar´ın sorunlarını da seçim kazanmak için gerekli olan ayrıntıları da çok iyi biliyoruz. Dersimize çalıştık. Belediye ne yazık ki borç içinde, bir yanda en basit hizmete bile ödenek bulunamazken, öte tarafta paralar çar çur edilmekte

Ancak şehrimizin asıl sorunu bütçe sorunu değildir. Heyecanını, çalışma isteğini kaybetmiş bir anlayış Akhisar Belediyesine hakimdir. Bu heyecan ise sadece ben de değil tüm Cumhuriyet Halk Partililerde mevcuttur. Parti olarak duyduğumuz bu heyecan, istek ve hizmet etme aşkı rakiplerimize göre en önemli avantajımızdır.

Seçimi kazandıktan sonra ilk aşama olarak belediyenin mali yapısını düzeltirken projelerimiz ile de Akhisar´ımıza farklı bir çehre kazandıracağız.

Akhisar merkez çarşı ve Tahir Ün Caddesini içine alan ‘Modern Çarşı´ projemiz ile otoparklar, yaya yolları, üzeri kapatılmış konsept sokaklar, cafeler, mağazalar ve restoranlar ile Türkiye´de örneği olmayan bir alış veriş bölgesi yaratacağız.

Yılan hikayesine dönen kentsel dönüşümü o bölgede yaşayan vatandaşlarımız ile onların isteklerine göre şekillendireceğiz. Akp´nin hayali olan rantsal dönüşüm yerine bizim hayalimiz olan yerinde dönüşümü hayata geçireceğiz. O bölgede yaşayan vatandaşlarımıza yeşil alanları, sağlık merkezleri, oyun parkları ve otoparkları ile standartları yüksek yaşam alanları yaratacağız. Bu bölgelerde bulunan tarihi evleri turizm bakanlığı ile ortak projeler ile koruyacağız, yeni sosyal alanlar yaratacağız. Daha önemlisi kentsel dönüşümü gerçekleştirirken bölge halkının gene mahallelerinde yaşamalarını sağlayacağız.

Akhisar´ın geleceği için önemli olan zeytin konusunda hızlı bir şekilde üretici birliği kurulması için çalışmalara başlayacağız. Bu konuda hem borsa hem ticaret odası hem de üreticiler ile birlikte çalışacağız. Burada da önceliğimiz küçük üreticilerin ekonomik sorunlardan en az etkilenmesi olacaktır. Benim de belediye meclis üyesi adayı olarak işin mutfağında bulunduğum 2014 yerel seçimlerinde, belediyenin öncülüğü ve teşviki ile kurmayı planladığımız üretici birlikleri öncelikli projelerimizdendi. Özellikle bu sene üreticimizin yaşadığı sorunlar bu konunun ne kadar hayati bir öneme sahip olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Belediyeye geçen zeytinliklerin kullanımı açısından önceliğimiz asıl sahibi olan, oraları satın alan köylere kooperatif kurup, zeytinliklerin bu kooperatiflere kiralanmasıdır. Bu gerçekleşene dek bu zeytinlerden gelen gelirlerin tamamını o köylere yapılacak yatırımlarda kullanacağız.

Tüm bütçemiz şeffaf olacak.  Giderleri, toplanan ve toplanamayan gelirleri düzenli olarak açıklayacağız. Bunları yerel gazetelere vereceğiz. Hiç bir dedikoduya imkan vermeyeceğiz.

Ülkemizde Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin başarılı örneklerinde olduğu gibi özellikle kadın odaklı üretim kooperatiflerini hayata geçireceğiz. Bunlara maddi anlamda destekle kalmayıp ticari hayatlarında da yardımcı olacağız.

Yerel yönetim seçimini kazandığımızda sizin de desteğinizle sadece Cumhuriyet Halk Partililerin  değil daha önce başka partilere oy vermiş insanların da yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir yaratacağız. Kendime ve Cumhuriyet Halk Partililere güveniyorum, kısa sürede İzmir gibi Eskişehir gibi tüm Türkiye´nin örnek gösterdiği bir şehir yaratacağız.

Burada bahsettiğim projeler aklımızda, hayalimizde olanlardan bir kaç örnek sadece.  Amacım vizyonumuzu sizinle paylaşmak .

Başta önseçim dahil olmak üzere genel merkezin belirleyeceği tüm yöntemlere saygılıyım. Benim isteğim üyelerin oyları ile sandıktan çıkmaktır. Sandıktan çıkacak her sonuca veya yapılacak bir atamaya saygılıyım. Yıllardır örgütte hizmet verdim, her sonuçta gene vereceğim. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün kurmuş olduğu parti benim partim ve altı ok ile belirlenmiş ilkeler benim hayat felsefemdir.

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer bizim kazanmamız gereken bu seçimde hem sizlerin desteğinize hem tüm Akhisarlıların oylarına talibim.

Buraya gelen ve gelemeyen tüm Cumhuriyet Halk Partililere ve Akhisarlı hemşerilerime teşekkürü bir borç bilirim. Bu şehre hizmet etmek benim için büyük bir şeref olacaktır. Saygı ve sevgilerimle.”dedi.

 Ş.K.

 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: DUTLULU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ALİ VELESTİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ALİ VELESTİN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisinden Ali Velestin´de aday adaylığını açıkladı.
BAKIRLIOĞLU “Sofralık Zeytine Primi Akhisar´da Açıklayın”
BAKIRLIOĞLU “Sofralık Zeytine Primi Akhisar´da Açıklayın”
Tarım ve Orman Bakanlığının Meclis Plan ve Bütçe Komisyonundaki görüşmelerinde söz alan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye çağrıda bulunarak 23-25 kasım tarihlerinde Akhisar´da kutlanacak olan “Dünya Zeytin Gününde” sofralık zeytine prim müjdesini duymak istediklerini söyledi.
DUTLULU´YA HACIİSHAK´TA SEVGİ SELİ
DUTLULU´YA HACIİSHAK´TA SEVGİ SELİ
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, bu akşam Hacıishak mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Başkan Ergün´ün Adaylığı Açıklandı
Başkan Ergün´ün Adaylığı Açıklandı
MHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, düzenlediği basın toplantısıyla MHP´nin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Cengiz Ergün olduğunu açıkladı.
ÖZDAĞ HİZMET YARIŞINDA “BENDE VARIM”  DEDİ
ÖZDAĞ HİZMET YARIŞINDA “BENDE VARIM” DEDİ
Akisarda Adalet ve Kalkınma Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Doç. Dr. Selcuk Özdağ, Akhisar ilçe başkanlığın ziyaret etti.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÇÖP EKSPRES HİZMETİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÇÖP EKSPRES HİZMETİ
Akhisar´da özellikle toplu törenlerin ardından aşırı birikim sağlayan çöplerin toplanabilmesi için "Çöp Ekspres" uygulaması başlatıldı.
BESİM DUTLULU KAYALIOĞLU´NDA
BESİM DUTLULU KAYALIOĞLU´NDA
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Eczacı Besim DUTLULU, Kayalıoğlu mahallesinde partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.
ŞÜKRAN FÜZÜN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
ŞÜKRAN FÜZÜN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi ´de Akhisar Belediye Başkan aday adaylığını N. Şükran Füzün açıkladı.
İ.AHMET SÖZCÜER BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İ.AHMET SÖZCÜER BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi ´den İsmail Ahmet Sözcüer Akhisar Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
HÜSEYİN KOÇOĞLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
HÜSEYİN KOÇOĞLU BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi ´den Hüseyin Koçoğlu Akhisar Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı.
AKP´DE RECEP İŞÇİ; “BEN VARIM”DEDİ
AKP´DE RECEP İŞÇİ; “BEN VARIM”DEDİ
Ak Partiden Recep İşçi Belediye Başkanlığı için aday adaylığını Şehir Gazinosunda yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.
CHP´DEN BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYI FERDİ ZEYREK
CHP´DEN BÜYÜKŞEHİR ADAY ADAYI FERDİ ZEYREK
CHP Akhisar İlçe teşkilat binasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Ferdi Zeyrek partililer ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.
CHP KADIN KOLLARI LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES DÜZENLEDİ
CHP KADIN KOLLARI LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR İÇİN KERMES DÜZENLEDİ
Akhisar CHP İlçe Kadın Kolları Lösemili Çocuklar Haftası nedeni ile kermes düzenledi.
AK PARTİDEN İLK ADAY ADAYI
AK PARTİDEN İLK ADAY ADAYI
Ak Parti´den Remzi Şekerci Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu parti binasında yaptığı basın açıklaması ile duyurdu.
EGE BÖLGESİ´Nİ MANİSA OMUZLADI
EGE BÖLGESİ´Nİ MANİSA OMUZLADI
AK Parti Genel Merkez Tanıtım Medya Başkanlığı´nın Denizli İlinde düzenlediği toplantıya Manisa damgasını vurdu.
CHP MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU  KARAYOLLARININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR
CHP MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU KARAYOLLARININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının 2019 bütçe görüşmelerine katılan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Manisa ilçe yollarının durumunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanına sordu.
ÜNGÜN” BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ”
ÜNGÜN” BELEDİYE SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ”
Akhisar CHP BelediyeBaşkan Aday Adayı Aynur Üngün, Akhisar Belediyesi Başkanlığı için aday adayı olduğunu resmen açıkladı.
SP KAYMAKAM KAYA´YI ZİYARET ETTİ
SP KAYMAKAM KAYA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar Saadet Partisi İlçe Teşkilat Başkanı Fikret Aysu ve yönetim kurulu Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı makamında ziyaret etti.
MHP KAYMAKAM SABİT KAYA´YI ZİYARET ETTİ
MHP KAYMAKAM SABİT KAYA´YI ZİYARET ETTİ
Akhisar MHP İlçe Teşkilatı Başkanvekili Halil Öksüz, Kadın Kolları Başkanı Dilek Nisa Çabuk, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı makamında ziyaret etti.
BAKIRLIOĞLU MECLİSTEN SESLENDİ
BAKIRLIOĞLU MECLİSTEN SESLENDİ
Zeytin üreticilerinin yaşadığı sıkıntıyı meclis kürsüsünden dile getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, üreticinin konkordato ilan etmesine az kaldığını söyledi.
BAKIRLIOĞLU; “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
BAKIRLIOĞLU; “EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN SORUNU ÇÖZÜLMELİ”
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, emeklilikte yaşa takılanlar için açıklama yaptı.
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU SOFRALIK ZEYTİNE PRİM VERİLMELİ
AHMET VEHBİ BAKIRLIOĞLU SOFRALIK ZEYTİNE PRİM VERİLMELİ
Manisa bölgesinde zeytin hasadının başlaması nedeniyle basın açıklaması yapan CHP´nin çiftçi Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU sofralık zeytine pirim verilmesinin artık zorunluluk olduğunu, zeytinyağına verilen pirimin ise arttırılması gerektiğini bir kez daha dile getirdi.
BAKIRLIOĞLU, NİKEL MADENİ ÇED TOPLANTISINA KATILDI
BAKIRLIOĞLU, NİKEL MADENİ ÇED TOPLANTISINA KATILDI
Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Akhisar İlçe Başkanı İsmail Fikirli ile birlikte Akhisar Dağdere mahallesine yapmış olduğu ziyaret sırasında, bölgede faaliyet gösteren nikel madeni şirketi META Madenciliğe danışmanlık hizmeti veren şirketin yaptığı "ÇED Paydaş Katılımı" toplantısına katıldı.
MHP HER YERDE TÜRLÜ FAALİYETE KOŞUYOR
MHP HER YERDE TÜRLÜ FAALİYETE KOŞUYOR
MHP Akhisar İlçe teşkilatı gece gündüz demeden her türlü faaliyete koşuyor.
ADAY ADAYI SELVİ ATATÜRK MAHALLESİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU
ADAY ADAYI SELVİ ATATÜRK MAHALLESİ ÜYELERİ İLE BULUŞTU
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan aday adayı Adnan Selvi, Atatürk mahallesi üyeleri ile bir araya geldi.
ADNAN SELVİ CHP DEN ADAY ADAYI
ADNAN SELVİ CHP DEN ADAY ADAYI
2019 yılı 31 Martta Yapılacak olan Mahalli Yerel seçimlere belediye başkan aday adayları Açıklanmaya Başladı.
CHP, 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
CHP, 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI
Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 95. kuruluş yıl dönümünü Parti Lokalinden Milli Egemenlik Meydanına kadar yürüyerek Atatürk anıtına çelenk koyarak kutladı.
LGS MAĞDURU ÖĞRENCİLER İÇİN NE YAPILACAK?
LGS MAĞDURU ÖĞRENCİLER İÇİN NE YAPILACAK?
LGS yerleştirmelerinde yaşanan sorunları ve mağdur öğrencilerin durumunu gündeme getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU AKP Hükümetlerinde göreve gelen her Milli Eğitim Bakanı döneminde eğitim sistemi ile birlikte liseye geçiş sınavları ve öğrenci yerleştirme sistemlerinin defalarca değiştirildiğini ve her defasında onbinlerce öğrencinin mağdur edildiğini söyledi.
  VEHBİ BAKIRLIOĞLU´NDAN  AKHİSAR´A ZİRAAT FAKÜLTESİ AÇILSIN TEKLİFİ
VEHBİ BAKIRLIOĞLU´NDAN AKHİSAR´A ZİRAAT FAKÜLTESİ AÇILSIN TEKLİFİ
CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Akhisar´da “Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi” açılması için Mecliste Kanun Teklifi verdi.
MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU  BAKIR GÖLETİ´NDEKİ SULAMA SORUNUNU  MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
MİLLETVEKİLİ BAKIRLIOĞLU BAKIR GÖLETİ´NDEKİ SULAMA SORUNUNU MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI
İhale aşamasından başlayarak yapımı tamamlanıncaya kadar bir çok aksaklıklarla karşılaşılan Bakır Göleti´nden bir türlü yapılamayan tarımsal sulama sorununu Meclis gündemine taşıyan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU, topraklarını su ile buluşturamayan çiftçilerin sorunlarına dikkat çekti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1949 İstanbul Radyosunun Yayına Başlaması
1990 Avrupa Güvenlik Ve işbirliği Konferansı (AGİK) Paris Sözleşmesi