GENEL KURULDA DELEGE AHMET AKBUĞA DEDİ
Akhisar Ziraat Odası genel kurulunda delege Ahmet Akbuğa dedi.
Tarih: 8.2.2019 09:30:38/ 1058okunma / 0yorum

Akhisar Ziraat Odası genel kurulunda delege Ahmet Akbuğa dedi. Akhisar Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan   genel kurul seçiminde 2 liste yarıştı.Olağan genel kurulda  110 delegeden 109 delegenin oy kullandığı seçimde 2 oy geçersiz sayılır iken Ahmet Akbuğa´nın listesi 79, Ali İsmet Uçar ise 28 oy aldı. Ahmet Akbuğa ve Ali İsmet Uçar´ın listelerinin yarıştığı Olağan Genel Kurul toplantısı Divan Başkanı seçiminde  delegelerin oyuna sunulan divan başkanlığına Kırkağaç Ziraat Odası başkanı Süleyman Boğaz, Başkan vekili Ahmetli Ziraat Odası başkanı Adnan Ünsal, Katip üyeliklere Demirci Ziraat Odası başkanı Mehmet Karakaya ve Saruhanlı Ziraat Odası başkanı Aydoğan Okur oy birliği ile seçildi. Listelerin divan başkanlığına verilmesi ile saat 12.00 de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seçimde divan başkanı her iki başkan adayına 10´ar dakika konuşma süresi verilir iken Ali İsmet Uçar 10 dakikanın az olduğuna itiraz etmesi üzerine 10 dakikaya  ek dakikalık konuşma hakkı delegelere soruldu ve 10´ar dakika konuşma delegelerin oy birliği ile kabul edildi. Genel kurul seçiminde yönetim kurulu faaliyet raporunu Akhisar Ziraat Odası Tarım danışmanı Ziraat Mühendisi Aytekin Değirmenci, Kesin hesap müzakeresini memur Sultan Yaşarlar, tahmini bütçeyi memur Özge Günay okudu.  Yer yer gerginliklerin yaşandığı genel kurul seçiminde divan başkanı ilk olarak Ali İsmet Uçar´a söz verdi. Daha sonra konuşan Ahmet Akbuğa sözlerine, “Genel Kurul Toplantısını onurlandıran çok değerli misafirlerimiz, 109 mahalleden demokratik bir seçim sonucu buraya gelen Değerli Delegeler, Ziraat Odası Başkanlarım ve Sayın Muhtarlarım, Kıymetli çalışma arkadaşlarım,

            Konuşmama başlamadan önce şahsım ve Akhisar Ziraat Odası Yönetim Kurulu adına Genel Kurul Toplantımıza hoş geldiniz diyor, hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum.

Bugün burada yapılan Akhisar Ziraat Odası Genel Kurul Toplantısının ülkemize, milletimize, çiftçilerimize hayırlar getirmesini temenni ederim

Akhisar Ziraat Odamız en eski ve köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer almaktadır. Uzun bir tarihi geçmişe sahip olmanın yanında temsil ettiği kitle açısından da çok önemli ve güçlü bir kuruluşudur.

            Odamıza kayıtlı üye sayısı 28100, aktif üyesi 20 bin civarındadır. 13 personel çalışmaktadır. Personeller içerisinde değişik bölümlerden Ziraat Mühendisi, Kimyager, Memur olarak çalışanlarımız bulunmaktadır.

            Akhisar Ziraat Odası, Yönetim Kurulu ve Meclisi geçen sekiz yıllık faaliyet döneminde İlçemiz tarımının  ve  çiftçilerimizin  karşılaştığı sorunların çözümü için mevcut imkanları kullanarak her türlü çabayı göstermiştir. Ancak, şunu çok açık olarak belirtmem gerekir ki: 26 Şubat 2011 tarihinde yapılan Genel Kurulda delegelerin büyük desteği ile göreve geldikten sonra geçen sekiz yıllık bu dönem içinde odamız için büyük bir ‘‘değişim ve atılım dönemi olmuştur.

Yine görev yapmış olduğumuz bu süre zarfında, bir taraftan odamızın daha güçlü hale gelmesi için çalışılmış, diğer taraftan çiftçilerimizin sorunlarını çözmek ve ilçemiz tarımını geliştirmek amacıyla çok önemli çalışmalar yapılmıştır.

Değerli Konuklar, Değerli Delegeler

1984 yılından itibaren 26 yıl boyunca hizmet verdiğim kuruma 26 Şubat 2011 tarihinde yapılan Genel Kuruldan bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu görevi onurlu bir şekilde taşımaya devam ediyorum

            Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin 16.02.2015 tarihli oturumunda  ‘´İl Merkez Odası´´ olarak odamızın belirlenmesi nedeniyle Merkez Oda Başkanı, 26 Temmuz 2015 tarihinden itibaren de Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurul Başkanı görevimi yine Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyinde (UZZK) Birliğimizi temsilen görev yapmaktayım.

            İl Başkanlığım süresince , İlçe başkanlarımız ile yapmış olduğumuz çalışmalarda biliyorsunuz Türkiye´de Üzüm üretiminin %85 - %90´ nı Manisa´da üretilmekte. Bakanlarımız ve Hükümet yetkililerimiz ile yapılan görüşmeler sonucunda üzümde müdahale alımı yaptırdık. Yine başta Türkiye Ziraat Odaları Birliği Sayın Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar´ın ve oda başkanlarımızın çabası ile ÇKS kayıtları Ziraat Odalarımıza verilmeye başlandı. Şu anda pilot bölge olarak Aydın ve Bursa seçilmiştir. Önümüzdeki zamanlar içerisinde Manisa ve her yerde ÇKS kayıtları Ziraat Odalarımızda yapılacaktır.

            Yine UZZK (Ulusal Zeytin ve Zeytin yağ Konseyi) görev yapmış olduğum süre içerisinde daha önce UZZK tarafından yapılan zeytin ve zeytin yağ rekolte tespit çalışmalarında Ziraat Odalarını temsilen hiç kimse bulunmuyordu. Benim yapmış olduğum girişimler neticesinde iki yıldır çalışmalarda Ziraat Odalarını temsilen bilirkişi  ve teknik personel bulunmuş olup, İzmir ve Manisa bölgesinde Akhisar Ziraat Odasından iki Ziraat Mühendisi arkadaşımız görev yapmıştır.

 İlçemizde yetiştirdiğimiz ve ilk sırada yer alan zeytindeki ve zeytinyağındaki belirsizliği aşmak, sıkıntıları, sorunları çözmek için Akhisar Ziraat Odası öncülüğünde Tarım Bakanlığı, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zeytin Kooperatifi çalışmaları 3 aydır hızlı bir şekilde devam etmektedir.

            Kurum içinden gelmenin getirdiği avantajlarla 8 yıllık görev süremi başarılı bir şekilde geçirdiğime inanıyorum.

            Burada bulunan birçok kişinin bildiği gibi görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırken içten ve dıştan şahsım ve kurumum en ağır şekilde eleştirildi. İnsanlar gerçek olmayan konularla gündemde olmaya çalıştı. Ancak geldiğimiz noktada sayın delegelerimiz biliyor ki havanda su dövmekle, karalama politikasıyla bir yere varılamıyor.

Değerli Konuklar, Değerli Delegeler

            Göreve yeniden gelirsek Akhisar tarımını, Akhisar´ın çiftçisini daha yükseklere taşımak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

            Sözlerime son verirken Akhisar Ziraat Odasının daha önce olduğu gibi bundan sonra da yasaların verdiği yetkiler çerçevesinde dürüst ve şeffaf yönetimi ile çiftçilerimizin sesi olmaya devam edeceğimi belirtir, Genel Kurul Toplantısının Akhisarlı çiftçilerimize ve teşkilatımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diler, hepinize tekrar en derin saygılarımı sunar, beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” dedi. İlçe seçim Kurulunun saat 17.00 de sandıkları açıp oyların sayılması ve kazanan tarafı açıklamasından sonra kısa bir söz alan ve tekrar başkanlığa seçilen Ahmet Akbuğa, “Genel kurula göstermiş olduğunuz ilgiye desteğe şahsım ve odamız adına çok teşekkür ediyorum. Burası benim değil bizim değil hepimizin yeri bundan sonra hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi. Daha sonra yönetim kurulu seçimi için verilen 15 dakika aradan sonra yapılan seçim ile yönetim kurulu seçildi. Yapılan seçimlerden sonra delegeler ve yönetim Ahmet Akbuğa´yı  tebrik ederek yeni dönemde başarılar dilediler.

AKHİSAR ZİRAAT ODASININ  YENİ MECLİS ÜYELERİ

Ahmet Akbuğa, Şehabettin İnal, Bülent Kabayel, Saim Balatacıoğlu, Mehmet Tumrul, Tunay Aytan, Türker Subaşı, Gürol Güneş, Hüseyin Karaoğlan, Ali Yaşbudak, Zülfikar Kavas, Nafiz Türker, Önder Demirbaş, Hayri Keskin, Özkan Karaca, Tuğrul Tuğlacı, Şeref Togul, Şevket Er, Aydın Demir, Zekeriya Çimen, Mehmet Özhan

YEDEKLER: Mustafa Varol, Rasim Tümer, Mehmet Emin Dursun, Cengiz Akyiğit, Arif Er, Ali Önal, Mehmet Ali Kartal, Mehmet Gencer, Hüseyin Türkoğlu, Mustafa Basan, Mahmut Gül, Vedat Öğütveren, Semih Hasar, Muammer Emre, Ali Çetin, Hüseyin Mastan, Salih Yeşildağ, Ramazan Eriş, Hasan Şentürk, Murat Paşalı, İbrahim Cebesoy 

AKHİSAR ZİRAAT ODASININ YENİ YÖNETİM KURULU

Ahmet Akbuğa, Tunay Aytan, Şevket  Er,  Ali Yaşbudak, Türker Subaşı, Gürol Güneş ve Zekeriya Çimen

YEDEKLER:  Saim Baltacıoğlu, Mehmet Tumrul, Özkan karaca, Önder Demirbaş, Hayri Keskin, Tuğrul Tuğlacı, Aydın Demir

 

Video Tarihi: 8.2.2019 09:30:38
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENEL KURULDA DELEGE AHMET AKBUĞA DEDİ
BERAT KANDİLİ COŞKUSU
BERAT KANDİLİ COŞKUSU
Akhisar´da Ramazan ayının müjdecisi Berat Kandili coşkuyla kutlandı
BESİM DUTLULU, SÜTUNLU YOL AKHİSAR TURİZMİNİ CANLANDIRACAK
BESİM DUTLULU, SÜTUNLU YOL AKHİSAR TURİZMİNİ CANLANDIRACAK
Akhisar Belediyesi öncülüğünde 2011 yılından bu yana süren kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Kazı Çalışması Başkanı Prof. Dr. Engin Akdeniz´den çalışmaların son durumu hakkında bilgiler aldı.
BAŞKAN DUTLULU´DAN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ´NE DAVET
BAŞKAN DUTLULU´DAN 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ´NE DAVET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 23 Nisan´da gerçekleşecek Çocuk Şenliği´ne tüm Akhisar halkını davet etti.
ESKİ SİSTEMLER YENİ ALTYAPILARLA TARİH OLUYOR
ESKİ SİSTEMLER YENİ ALTYAPILARLA TARİH OLUYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar Seyitahmet Mahallesi´nde, daha önce kanalizasyon hattı olmayan 300 Nolu Sokak´ta hat döşemesi gerçekleştirdi. MASKİ´nin çalışması sayesinde foseptik çukuru kullanan sokak sakinleri sağlıklı altyapıyla tanıştı.
BAŞKAN DUTLULU´DAN ‘ASFALT´ AÇIKLAMASI
BAŞKAN DUTLULU´DAN ‘ASFALT´ AÇIKLAMASI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar´ın bozuk yollarında yapılan asfalt çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
GÜRAL ESNAF ,SANATKAR VE PAZARCI ESNAFLARININ SIKINTILARINI DİLE GETİRDİ
GÜRAL ESNAF ,SANATKAR VE PAZARCI ESNAFLARININ SIKINTILARINI DİLE GETİRDİ
Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası başkanı Mustafa GÜRAL Antalyada Esnaf ve Sanatkar ve Pazarcı esnaflarının sorun ve sıkıntılarını dile getirdi.
MÜFTÜLÜK BERAT KANDİLİ PROĞRAMI DÜZENLEDİ
MÜFTÜLÜK BERAT KANDİLİ PROĞRAMI DÜZENLEDİ
Akhisar ilçe Müftülüğünce Berat kandini nedeniyle Akhisrın kırsal mahallelerinde proğramlar düzenlendi.
GENÇ MEMUR-SEN GENÇLERİN BİR PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
GENÇ MEMUR-SEN GENÇLERİN BİR PROJESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ
Akhisar Namık Oğul Anadolu Lisesi ve Akhisar Genç Memur Sen Ailesi olarak Akhisar Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi´nde kalan yaşlılarını ziyarette bulunup düzenlemiş oldukları müzik dinletisi programına katıldı
BERÂT GECESİ
BERÂT GECESİ
Muhterem Müslümanlar! Yüce Allah´ın kullarına lütfettiği en büyük nimetlerden biri zamandır. Zaman, insanın hayat hikayesini bütünüyle kuşatan bir imkân ve fırsat alanıdır.
MİNİK KALPLER VE SEVGİ ÇİÇEKLERİ KURAN-I KERİMİ HATİM ETTİ
MİNİK KALPLER VE SEVGİ ÇİÇEKLERİ KURAN-I KERİMİ HATİM ETTİ
Akhisar İlçe Müftülüğüne bağlı Ezirganlı kuran kursu 4-6 yaş öğrencileri yıl sonu hatim merasimi düzenledi.
BAŞKAN DUTLULU, “AKHİSAR BELEDİYESİ ARTIK HALKIN BELEDİYESİ OLACAK”
BAŞKAN DUTLULU, “AKHİSAR BELEDİYESİ ARTIK HALKIN BELEDİYESİ OLACAK”
Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı İsmail Fikirli ve parti yönetimi Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu ziyaret etti.
MHP TEŞKİLATINDAN DUTLULU´YA ZİYARET
MHP TEŞKİLATINDAN DUTLULU´YA ZİYARET
MHP Akhisar İlçe Teşkilatı, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu makamında ziyaret etti.
BAŞKAN DUTLULU, AKHİSAR BELEDİYESİ´NE T.C. İBARESİ EKLETTİ
BAŞKAN DUTLULU, AKHİSAR BELEDİYESİ´NE T.C. İBARESİ EKLETTİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, belediye hizmet binasının tabelasına Türkiye Cumhuriyeti´nin baş harfleri olan T.C. ibaresini ekletti.
BAŞKAN DUTLULU, ´ATATÜRK ANITI´NI´ YENİLETİYOR
BAŞKAN DUTLULU, ´ATATÜRK ANITI´NI´ YENİLETİYOR
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Milli Egemenlik Meydanı´nda bulunan Atatürk Anıtı´nın restore edilmesi talimatını verdi.
BAŞKAN DUTLULU, AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ KEREM KAMAL´I KONUK ETTİ
BAŞKAN DUTLULU, AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ KEREM KAMAL´I KONUK ETTİ
Akhisar Belediyespor Güreş takımında bir çok başarılara imza attıktan sonra başka bir takıma transfer olarak başarılarını sürdüren ve son olarak Avrupa üçüncüsü olan Kerem Kamal, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´nun konuğu oldu.
AKHİSAR KAYMAKAMI SABİT KAYA AKHİSAR METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
AKHİSAR KAYMAKAMI SABİT KAYA AKHİSAR METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya ve beraberindeki heyet Akhisar Meteoroloji Müdürlüğünü ziyaret etti.
BAŞKAN DUTLULU´DAN MUHTARLARA HİZMET SÖZÜ
BAŞKAN DUTLULU´DAN MUHTARLARA HİZMET SÖZÜ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 5 yıl boyunca Akhisar´a birlikte hizmet edecekleri mahalle muhtarları ile bir araya gelerek şehrin sorunlarını masaya yatırdı.
YILDIRIM´DAN VEDA MESAJI
YILDIRIM´DAN VEDA MESAJI
Köprübaşı ve Gördes´in köylerinde yetişen 3 çocuklu anne babanın Salihli´de doğup büyüyen en küçük çocuğuyum. İlk kez lisede kros yarışmasına katılmak için Manisa´ya geldim ama şehri tanıyamadan Salihli´ye döndük.
E-TİCARET İLE BÜYÜMENİN ALTIN KURALLARI EĞİTİMİ VERİLDİ
E-TİCARET İLE BÜYÜMENİN ALTIN KURALLARI EĞİTİMİ VERİLDİ
E-Ticaret ile Büyümenin Altın Kuralları ile ilgili eğitim Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasında yapıldı.
BAŞKAN DUTLULU, ROMAN VATANDAŞLARI KONUK ETTİ
BAŞKAN DUTLULU, ROMAN VATANDAŞLARI KONUK ETTİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Hacıishak Mahallesi´nde yaşayan Roman vatandaşlar ile bir araya geldi.
ASDER TİYATRO EKİBİ 27 NİSAN´DA SAHNEYE ÇIKACAK
ASDER TİYATRO EKİBİ 27 NİSAN´DA SAHNEYE ÇIKACAK
Akhisar´da kültürel faaliyetlerine aralıksız devam eden ASDER tiyatro ekibi çalışmalarına devam ediyor.
BAŞKAN DUTLULU, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ İLK TOPLANTISINA KATILDI
BAŞKAN DUTLULU, BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ İLK TOPLANTISINA KATILDI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, meclis üyeleri ile birlikte Manisa Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı´na katıldı.
İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI´NDAN, BAŞKAN DUTLULU´YA ZİYARET
İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI´NDAN, BAŞKAN DUTLULU´YA ZİYARET
İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu makamında ziyaret etti.
BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU TÜM ROMANLAR ÖZÜR DİLEMELİ
BELEDİYE BAŞKANI DUTLULU TÜM ROMANLAR ÖZÜR DİLEMELİ
Akhisar Roman Müziğini Kültürünü koruma yaşatma ve sosyal yardımlaşma Derneği başkanı Salih Demirci ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte dernek binasında basın açıklaması yaptı.
BAŞKAN ERGÜN BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİNE ROZETLERİNİ TAKTI
BAŞKAN ERGÜN BÜYÜKŞEHİR MECLİS ÜYELERİNE ROZETLERİNİ TAKTI
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi 2019-2024 hizmet dönemi ilk toplantısı öncesinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, seçilen belediye başkanları ve meclis üyelerini tebrik ederek, meclis rozetlerini takdim etti.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ YENİ DÖNEM İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ YENİ DÖNEM İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi yeni dönem ilk toplantısı gerçekleştirildi.
AKHİSARDA DOLU BAĞLARI VURDU
AKHİSARDA DOLU BAĞLARI VURDU
Akhisar Sazoba ve Kumkuyucak mahallelerine dolu yağışı oldu.
DEREN, MİLLİ TAKIMI SAÇ FESTİVALİNE HAZIRLADI
DEREN, MİLLİ TAKIMI SAÇ FESTİVALİNE HAZIRLADI
Ukrayna´da yapılacak olan saç festivali ve yarışmalarına Türkiye c.m.c c.a.t kuaförler milli takımını Akhisar´dan dünya şampiyonluğu olan ödüllü berber Ferdi Deren hazırladı
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI YAPILDI
DİN GÖREVLİLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Akhisar İlçe Müftülüğünce her ay yapılan din görevlileri toplantısı gerçekleştirildi.
ATSO JANDARMA KOMUTANI TEKİNAY´I ZİYARET ETTİ
ATSO JANDARMA KOMUTANI TEKİNAY´I ZİYARET ETTİ
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Olcay Tekinay´ı makamında ziyaret etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1037 İbni Sina`nın vefatı