GENEL KURULDA DELEGE AHMET AKBUĞA DEDİ
Akhisar Ziraat Odası genel kurulunda delege Ahmet Akbuğa dedi.
Tarih: 8.2.2019 09:30:38/ 974okunma / 0yorum

Akhisar Ziraat Odası genel kurulunda delege Ahmet Akbuğa dedi. Akhisar Ziraat Odası toplantı salonunda yapılan   genel kurul seçiminde 2 liste yarıştı.Olağan genel kurulda  110 delegeden 109 delegenin oy kullandığı seçimde 2 oy geçersiz sayılır iken Ahmet Akbuğa´nın listesi 79, Ali İsmet Uçar ise 28 oy aldı. Ahmet Akbuğa ve Ali İsmet Uçar´ın listelerinin yarıştığı Olağan Genel Kurul toplantısı Divan Başkanı seçiminde  delegelerin oyuna sunulan divan başkanlığına Kırkağaç Ziraat Odası başkanı Süleyman Boğaz, Başkan vekili Ahmetli Ziraat Odası başkanı Adnan Ünsal, Katip üyeliklere Demirci Ziraat Odası başkanı Mehmet Karakaya ve Saruhanlı Ziraat Odası başkanı Aydoğan Okur oy birliği ile seçildi. Listelerin divan başkanlığına verilmesi ile saat 12.00 de saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan seçimde divan başkanı her iki başkan adayına 10´ar dakika konuşma süresi verilir iken Ali İsmet Uçar 10 dakikanın az olduğuna itiraz etmesi üzerine 10 dakikaya  ek dakikalık konuşma hakkı delegelere soruldu ve 10´ar dakika konuşma delegelerin oy birliği ile kabul edildi. Genel kurul seçiminde yönetim kurulu faaliyet raporunu Akhisar Ziraat Odası Tarım danışmanı Ziraat Mühendisi Aytekin Değirmenci, Kesin hesap müzakeresini memur Sultan Yaşarlar, tahmini bütçeyi memur Özge Günay okudu.  Yer yer gerginliklerin yaşandığı genel kurul seçiminde divan başkanı ilk olarak Ali İsmet Uçar´a söz verdi. Daha sonra konuşan Ahmet Akbuğa sözlerine, “Genel Kurul Toplantısını onurlandıran çok değerli misafirlerimiz, 109 mahalleden demokratik bir seçim sonucu buraya gelen Değerli Delegeler, Ziraat Odası Başkanlarım ve Sayın Muhtarlarım, Kıymetli çalışma arkadaşlarım,

            Konuşmama başlamadan önce şahsım ve Akhisar Ziraat Odası Yönetim Kurulu adına Genel Kurul Toplantımıza hoş geldiniz diyor, hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum.

Bugün burada yapılan Akhisar Ziraat Odası Genel Kurul Toplantısının ülkemize, milletimize, çiftçilerimize hayırlar getirmesini temenni ederim

Akhisar Ziraat Odamız en eski ve köklü sivil toplum kuruluşları arasında yer almaktadır. Uzun bir tarihi geçmişe sahip olmanın yanında temsil ettiği kitle açısından da çok önemli ve güçlü bir kuruluşudur.

            Odamıza kayıtlı üye sayısı 28100, aktif üyesi 20 bin civarındadır. 13 personel çalışmaktadır. Personeller içerisinde değişik bölümlerden Ziraat Mühendisi, Kimyager, Memur olarak çalışanlarımız bulunmaktadır.

            Akhisar Ziraat Odası, Yönetim Kurulu ve Meclisi geçen sekiz yıllık faaliyet döneminde İlçemiz tarımının  ve  çiftçilerimizin  karşılaştığı sorunların çözümü için mevcut imkanları kullanarak her türlü çabayı göstermiştir. Ancak, şunu çok açık olarak belirtmem gerekir ki: 26 Şubat 2011 tarihinde yapılan Genel Kurulda delegelerin büyük desteği ile göreve geldikten sonra geçen sekiz yıllık bu dönem içinde odamız için büyük bir ‘‘değişim ve atılım dönemi olmuştur.

Yine görev yapmış olduğumuz bu süre zarfında, bir taraftan odamızın daha güçlü hale gelmesi için çalışılmış, diğer taraftan çiftçilerimizin sorunlarını çözmek ve ilçemiz tarımını geliştirmek amacıyla çok önemli çalışmalar yapılmıştır.

Değerli Konuklar, Değerli Delegeler

1984 yılından itibaren 26 yıl boyunca hizmet verdiğim kuruma 26 Şubat 2011 tarihinde yapılan Genel Kuruldan bu yana Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu görevi onurlu bir şekilde taşımaya devam ediyorum

            Türkiye Ziraat Odaları Birliğinin 16.02.2015 tarihli oturumunda  ‘´İl Merkez Odası´´ olarak odamızın belirlenmesi nedeniyle Merkez Oda Başkanı, 26 Temmuz 2015 tarihinden itibaren de Manisa Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurul Başkanı görevimi yine Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyinde (UZZK) Birliğimizi temsilen görev yapmaktayım.

            İl Başkanlığım süresince , İlçe başkanlarımız ile yapmış olduğumuz çalışmalarda biliyorsunuz Türkiye´de Üzüm üretiminin %85 - %90´ nı Manisa´da üretilmekte. Bakanlarımız ve Hükümet yetkililerimiz ile yapılan görüşmeler sonucunda üzümde müdahale alımı yaptırdık. Yine başta Türkiye Ziraat Odaları Birliği Sayın Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar´ın ve oda başkanlarımızın çabası ile ÇKS kayıtları Ziraat Odalarımıza verilmeye başlandı. Şu anda pilot bölge olarak Aydın ve Bursa seçilmiştir. Önümüzdeki zamanlar içerisinde Manisa ve her yerde ÇKS kayıtları Ziraat Odalarımızda yapılacaktır.

            Yine UZZK (Ulusal Zeytin ve Zeytin yağ Konseyi) görev yapmış olduğum süre içerisinde daha önce UZZK tarafından yapılan zeytin ve zeytin yağ rekolte tespit çalışmalarında Ziraat Odalarını temsilen hiç kimse bulunmuyordu. Benim yapmış olduğum girişimler neticesinde iki yıldır çalışmalarda Ziraat Odalarını temsilen bilirkişi  ve teknik personel bulunmuş olup, İzmir ve Manisa bölgesinde Akhisar Ziraat Odasından iki Ziraat Mühendisi arkadaşımız görev yapmıştır.

 İlçemizde yetiştirdiğimiz ve ilk sırada yer alan zeytindeki ve zeytinyağındaki belirsizliği aşmak, sıkıntıları, sorunları çözmek için Akhisar Ziraat Odası öncülüğünde Tarım Bakanlığı, İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Zeytin Kooperatifi çalışmaları 3 aydır hızlı bir şekilde devam etmektedir.

            Kurum içinden gelmenin getirdiği avantajlarla 8 yıllık görev süremi başarılı bir şekilde geçirdiğime inanıyorum.

            Burada bulunan birçok kişinin bildiği gibi görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışırken içten ve dıştan şahsım ve kurumum en ağır şekilde eleştirildi. İnsanlar gerçek olmayan konularla gündemde olmaya çalıştı. Ancak geldiğimiz noktada sayın delegelerimiz biliyor ki havanda su dövmekle, karalama politikasıyla bir yere varılamıyor.

Değerli Konuklar, Değerli Delegeler

            Göreve yeniden gelirsek Akhisar tarımını, Akhisar´ın çiftçisini daha yükseklere taşımak için elimizden geleni yapmaya çalışacağız.

            Sözlerime son verirken Akhisar Ziraat Odasının daha önce olduğu gibi bundan sonra da yasaların verdiği yetkiler çerçevesinde dürüst ve şeffaf yönetimi ile çiftçilerimizin sesi olmaya devam edeceğimi belirtir, Genel Kurul Toplantısının Akhisarlı çiftçilerimize ve teşkilatımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diler, hepinize tekrar en derin saygılarımı sunar, beni dinlediğiniz için teşekkür ederim” dedi. İlçe seçim Kurulunun saat 17.00 de sandıkları açıp oyların sayılması ve kazanan tarafı açıklamasından sonra kısa bir söz alan ve tekrar başkanlığa seçilen Ahmet Akbuğa, “Genel kurula göstermiş olduğunuz ilgiye desteğe şahsım ve odamız adına çok teşekkür ediyorum. Burası benim değil bizim değil hepimizin yeri bundan sonra hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz" dedi. Daha sonra yönetim kurulu seçimi için verilen 15 dakika aradan sonra yapılan seçim ile yönetim kurulu seçildi. Yapılan seçimlerden sonra delegeler ve yönetim Ahmet Akbuğa´yı  tebrik ederek yeni dönemde başarılar dilediler.

AKHİSAR ZİRAAT ODASININ  YENİ MECLİS ÜYELERİ

Ahmet Akbuğa, Şehabettin İnal, Bülent Kabayel, Saim Balatacıoğlu, Mehmet Tumrul, Tunay Aytan, Türker Subaşı, Gürol Güneş, Hüseyin Karaoğlan, Ali Yaşbudak, Zülfikar Kavas, Nafiz Türker, Önder Demirbaş, Hayri Keskin, Özkan Karaca, Tuğrul Tuğlacı, Şeref Togul, Şevket Er, Aydın Demir, Zekeriya Çimen, Mehmet Özhan

YEDEKLER: Mustafa Varol, Rasim Tümer, Mehmet Emin Dursun, Cengiz Akyiğit, Arif Er, Ali Önal, Mehmet Ali Kartal, Mehmet Gencer, Hüseyin Türkoğlu, Mustafa Basan, Mahmut Gül, Vedat Öğütveren, Semih Hasar, Muammer Emre, Ali Çetin, Hüseyin Mastan, Salih Yeşildağ, Ramazan Eriş, Hasan Şentürk, Murat Paşalı, İbrahim Cebesoy 

AKHİSAR ZİRAAT ODASININ YENİ YÖNETİM KURULU

Ahmet Akbuğa, Tunay Aytan, Şevket  Er,  Ali Yaşbudak, Türker Subaşı, Gürol Güneş ve Zekeriya Çimen

YEDEKLER:  Saim Baltacıoğlu, Mehmet Tumrul, Özkan karaca, Önder Demirbaş, Hayri Keskin, Tuğrul Tuğlacı, Aydın Demir

 

Video Tarihi: 8.2.2019 09:30:38
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GENEL KURULDA DELEGE AHMET AKBUĞA DEDİ
Sahibinden Çağlak lisesi civarında 2 adet doğal gazlı 2+1 daire
Sahibinden Çağlak lisesi civarında 2 adet doğal gazlı 2+1 daire
Çağlak lisesi civarında 1 tane doğal gazlı 2+1 kiralık daire Çağlak lisesi civarında 1 tane doğal gazlı 2+1 satılık daier Tel ; 05387169691
AKHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSİYERLERİ MEHMETÇİĞİ UNUTMADI
AKHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ KURSİYERLERİ MEHMETÇİĞİ UNUTMADI
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Usta Öğreticileri ve kursiyerleri el emeği göz nuru hediyelerini Mehmetçiğe gönderdiler.
MUHTAR ADAYI YORGUN MAHALLE SAKİNLERİ İLE BULUŞTU
MUHTAR ADAYI YORGUN MAHALLE SAKİNLERİ İLE BULUŞTU
Akhisar Ragıpbey mahallesi Muhtar adayı Gül Yorgun mahalle sakinleri ile buluştu.
GENÇLERE, KONTROLLÜ HARCAMA KONULARINDA BİLGİLER VERİLDİ
GENÇLERE, KONTROLLÜ HARCAMA KONULARINDA BİLGİLER VERİLDİ
Akhisar Kent Konseyi Gençlik Meclisi Akhisar Belediye Meclis Salonunda Habitat Derneği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Ve Visa Europe Proje Ortaklığında seminer düzenledi.
SOMA VE KIRKAĞAÇ TOPLU TAŞIMA ŞOFÖRLERİNE SEMİNER VERİLDİ
SOMA VE KIRKAĞAÇ TOPLU TAŞIMA ŞOFÖRLERİNE SEMİNER VERİLDİ
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürü Mustafa Çetin, Soma ve Kırkağaç´ta toplu taşıma şoförlerine seminer verdi.
Binbaşı Doğan Özen Sergisi Manisa´da açıldı
Binbaşı Doğan Özen Sergisi Manisa´da açıldı
24. Şehit Emanetleri Binbaşı Doğan Özen Sergisi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Manisa İl Valisi Ahmet Deniz, kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve temsilcileri, Şehit aileleri ve vatandaşların katılımıyla 16 Şubat 2019 Cumartesi günü Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Meclis Fuaye salonunda açıldı.
TÜRK KIZILAY BAŞKANLIĞINA CAVİT GÜMÜŞ SEÇİLDİ
TÜRK KIZILAY BAŞKANLIĞINA CAVİT GÜMÜŞ SEÇİLDİ
Kızılay Akhisar Şubesi olağan genel kurulu Akhisar Ziraat Odası Toplantı salonunda yapıldı.
SABAH NAMAZINDA KIRBAĞLAR CAMİİNDE BULUŞULDU
SABAH NAMAZINDA KIRBAĞLAR CAMİİNDE BULUŞULDU
Akhisar´da Cumartesi sabah namazı buluşması Kırbağlar Camiinde devam etti.
ZEYTİNLİ BAHÇE´DE SEVGİLİLER GÜNÜNDE  GELENEK BOZULMADI
ZEYTİNLİ BAHÇE´DE SEVGİLİLER GÜNÜNDE GELENEK BOZULMADI
Akhisar´da 14 Şubat Sevgililer günü nedeni ile Zeytinli Bahçe Restoran´da özel birgün düzenlendi.
ÜLKÜ OCAKLARI AKHİSAR İLÇE MÜFTÜSÜNÜ AĞIRLADI
ÜLKÜ OCAKLARI AKHİSAR İLÇE MÜFTÜSÜNÜ AĞIRLADI
Her hafta perşembe günleri farklı bir etkinlik düzenleyen Akhisar Ülkü Ocakları bu hafta Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu´nu ağırladı. Müftü Türkmenoğlu etkinlikte, İslam´ı doğru kaynaklardan öğrenmenin önemine dikkat çekti.
ÖZEL AKHİSAR HASTANESİ İLE YENİDEN PROTOKOL !
ÖZEL AKHİSAR HASTANESİ İLE YENİDEN PROTOKOL !
Özel Akhisar Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Buket İsalar, Kurumsal İletişim ve Gelişim sorumlusu Haluk Külte, Akhisar Kahveciler Odasını ziyaret etti. Hastane müdürü İsalar, sağlık protokolünü yeniledi.
GÜNEY "4 DÖNEM 4 TAPU MANTIĞIYLA İŞLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ"
GÜNEY "4 DÖNEM 4 TAPU MANTIĞIYLA İŞLERİMİZİ YÜRÜTÜYORUZ"
Akhisar Kahveciler Odası Başkanı Erkin Güney, basın toplantısı gerçekleştirdi.
KAHVECİLERDE BÜYÜK İNDİRİM ANLAŞMASI !
KAHVECİLERDE BÜYÜK İNDİRİM ANLAŞMASI !
Akhisar Kahveciler Odası´nda üçlemenin sonuncusu da en çok heyecan vereni oldu.
HAYATI YAŞANILIR KILMANIN YOLU: DİN VE MANEVİYAT
HAYATI YAŞANILIR KILMANIN YOLU: DİN VE MANEVİYAT
Muhterem Müslümanlar! İnsanoğlu, doğumundan ölümüne kadar sevgiye, şefkate ve yarenliğe ihtiyaç duyar
Akyüz şaşırdı...! "Akhisar Huzur Palas"
Akyüz şaşırdı...! "Akhisar Huzur Palas"
Engin Akyüz ile konuşuYORUM programı Akhisar Huzurevi ve yaşlı bakım rehabilitasyon Merkezinde hayatı konuştu ama yorumlayamadı.
KIZILAY´A KAN BAĞIŞINDA AKHİSAR YİNE LİDER
KIZILAY´A KAN BAĞIŞINDA AKHİSAR YİNE LİDER
Türk Kızılay´ına kan bağışlamada Akhisar liderliği yine kaptırmadı.
GENÇ MEMUR-SEN´DEN AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA ZİYARET
GENÇ MEMUR-SEN´DEN AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA ZİYARET
Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Genç Memur-Sen Sendikası Akhisar Şubesi, Belediye Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret etti.
AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´DAN ŞAMPİYON BOKSÖRE ÖDÜL
AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´DAN ŞAMPİYON BOKSÖRE ÖDÜL
Samsun´da düzenlenen U22 Türkiye Boks Şampiyonası´nda +91 kiloda altın madalya alarak, Manisa ve memleketi Akhisar´a büyük bir gurur yaşatan İl Gençlik Spor Kulübü sporcusu Deniz Güngör, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret etti.
ERYÜKSEL´DEN AKBUĞA´YA ZİYARET
ERYÜKSEL´DEN AKBUĞA´YA ZİYARET
Cumhur ittifakının AK Partili Akhisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Eryüksel,ziyaretlerine aralıksız devam ediyor.
DGYD´NİN YENİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ÖZEN´E TAM DESTEK
DGYD´NİN YENİ YÖNETİMİNDEN BAŞKAN ÖZEN´E TAM DESTEK
Gerçekleştirdiği projeler ve yeni hedeflerle çalışmalarına başarılı bir şekilde devam eden Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği´nin Olağanüstü Genel Kurulu Looks Otel´de gerçekleşti.
KETHÜDA MAHALLESİ´NE YAĞMURSUYU HATTI DÖŞENDİ
KETHÜDA MAHALLESİ´NE YAĞMURSUYU HATTI DÖŞENDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar´ın Kethüda Mahallesi´nde vatandaşların yağışlı havalarda sıkıntı yaşamasını önlemek amacıyla ek yağmursuyu hattı döşeme çalışması gerçekleştirdi.
AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLERDEN BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA TEŞEKKÜR
AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLERDEN BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA TEŞEKKÜR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışmaları, Most Akademi tarafından Akhisar´ın tek motosiklet kulübü Akhisar Rides´inde katılımı ile Akhisarlı motosikletseverlerle ücretsiz verildi.
SAĞANAK YAĞMUR GELİYOR
SAĞANAK YAĞMUR GELİYOR
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İzmir Bölgesel Tahmin Merkezin verilerine göre; Bu gece ve yarın öğleye kadar kuzeyimizde yer yer etkili olmak üzere sağanak yağmur,yarın öğleden sonra ve perşembe öğleye kadar aralıklı ve hafif olmak üzere yağmur beklenmektedir.
Akhisar İzmir´e çıkarma yaptı 13 ülkeye zeytini anlattı
Akhisar İzmir´e çıkarma yaptı 13 ülkeye zeytini anlattı
Akhisar Ticaret Borsası ile Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, İzmir´e çıkarma yaptı. Türkiye´nin en büyük tarım fuarı Agroexpo nedeniyle İzmir´e gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başta olmak üzere 13 ülke üst düzey yetkilisi onuruna verilen yemek, bakanlar geçidine sahne oldu.
İLÇE MÜFTÜSÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
İLÇE MÜFTÜSÜNE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Akhisar Ülkü Ocakları başkanı Adem DURAN ve Başkan vekili Muharrem ÇAKMAK ve Bilgen Otomotiv Sahibi, Geçmiş dönem Akhisar Ülkü Ocakları Başkanlarından Fatih BİLGEN, Akhisar müftüsü Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU´nu makamında ziyaret etti.
KRİZ YÖNETİMİNE GENİŞ KATILIM
KRİZ YÖNETİMİNE GENİŞ KATILIM
Akhisar Ticaret Odası´nın düzenlemiş olduğu finansal yönetim ve Kriz yönetimi konulu konferansı Ali Ağaoğlu konuşmacı olarak katılırken Akhisar´da birçok Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve girişimci özellikle organize sanayi bölgesindeki birçok işletmenin yöneticisi dinleyici olarak katıldı.
INTERFRESH FUARI ANTALYADA
INTERFRESH FUARI ANTALYADA
Türkiye´nin en büyük yaş meyve- sebze fuarı INTERFRESH 2019, 16-18 Ekim 2019 tarihlerinde ANFAŞ- Antalya Fuar Merkezinde gerçekleştirilmek üzere hazırlıklarına başladı.
AKHİSAR BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
AKHİSAR BELEDİYESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Belediye İş Sendikası ve Akhisar Belediyesi arasında 58 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi, Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Gökay Sezgin, Baş Temsilci Kemal Molla ve Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ile Yerel-Sen İşveren Sendikasından Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin tarafından imzalandı.
HAMİTKÖY´ÜN ÜSTYAPISI DA TAMAMLANDI
HAMİTKÖY´ÜN ÜSTYAPISI DA TAMAMLANDI
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında 10 kilometrelik altyapı işini noktaladığı Akhisar´ın Hamitköy Mahallesi´nde başladığı 18 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işini de tamamladı.
 AKGİAD YÖNETİMİ TBMM´DE
AKGİAD YÖNETİMİ TBMM´DE
Akhisar Genç İş Adamları Derneği (AKGİAD) Başkan ve yönetim kurulu üyeleri Türkiye Büyük Millet Meclisinde, CHP Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ile AKP Milletvekili Uğur Aydemir´i ziyaret ettiler.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1917 Yılbaşının 1 Ocak?a alınması.
1918 Bayburt ve Ahlat`ın kurtuluşu.
2006 Fırtına