GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZEL AKHİSAR´DA
Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, 19 Mart Cuma günü ilçemizde protokol, esnaf ve OSB ziyaretleri gerçekleştirdi.
Tarih: 19.3.2021 16:41:44/ 1613okunma / 0yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, 19 Mart Cuma günü ilçemizde protokol, esnaf ve OSB ziyaretleri gerçekleştirdi.

Grup Başkan Vekili Özel´in ilk adresi Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Lokali oldu. CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP İlçe Başkanı Umut Çavuş, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, meclis üyeleri ve partililerle bir araya gelen Özel, sırasıyla Akhisar Belediyesi, Merkez Çarşı, Akhisar Ticaret Odası, 167 sokak ve Organize Sanayi Bölgesi´nde ziyaretlerde bulundu. Görüşmeler öncesi İlçe Lokalinde partililerle bir araya ziyareti gerçekleştirecek ekip konuşmalar gerçekleştirdi. Sözü ilk olarak CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş aldı. Çavuş konuşmasında “Bugün Akhisar İlçe Örgütünün çok değerli bir konuğu var. Manisa´nın gururu, Türkiye´nin gururu Sayın Grup Başkan Vekilimiz Özgür Özel aramızda. Bugün Sayın Grup Başkan Vekilimiz, Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız ve tüm yöneticilerimiz ile birlikte Akhisar´da çeşitli temaslarda bulunacağız. Bizler her alanda sahadayız. Üyemizin olmadığı köylerdeyiz, esnafımızla birlikteyiz, işçimizle birlikteyiz, köylümüzle birlikteyiz. Bizler çalışmaya devam ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütleri, 2023 hedefine hazır ve emin adımlarla yürüyor. 31 Mart Genel Seçiminden sonra kazandığımız belediyelerle özellikle Akhisar Belediyesi´yle ve tüm büyük şehir belediyeleriyle tıkır tıkır iktidara doğru yürüyoruz. Sayın Devlet Bahçeli yine bize saldırılarda bulundu. Bize beşinci yolcular dediler. Bu ülkede milli güvenlik sorunu yoktur. Bu ülke milli güvenlik sorununu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı´nda bitirmiştir. Bu ülkenin eğitim sisteminde, hukuk sisteminde sorunları vardır, işçisinin sorunu vardır, vatandaşın sorunları vardır. Artık bunları konuşmayı bıraktılar çünkü iktidarı kaybettiklerinin farkına vardılar. Biz İlçe Yönetimi olarak yaptığımız çalışmalarla 2023 hedefine emin adımlarla yürüyoruz. Hepinize teşekkür ederken sözü Milletvekilimiz Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu´na bırakıyorum.” dedi. 

CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş´un konuşmayı tamamlamasının ardından sözü alan Bakırlıoğlu “Biraz önce İlçe Başkanımızın da dediği gibi hakikaten de ülkemizde olağanüstü günler yaşanmakta. Bir milletvekili olarak ben bile gündemi takip etmekte zorlanıyorum. Sizlerde aynı şekildesiniz büyük ihtimalle. Geçtiğimiz Çarşamba günü Mecliste bir Milletvekilinin vekilliği düşürüldü. Hemen akabinde Devlet Bahçeli HDP´nin kapatılması için Anayasa Mahkemesine başvuruda bulundu. Artık şunu Türkiye Cumhuriyeti olarak bilmemiz lazım, anlamamız lazım. Güzel bir laf var ‘Aynı şeyi defalarca deneyip farklı sonuçlar beklemek aptallıktır.´ Yani bir bardağı bir apartmanın beşinci katına çıkartıp da aşağı bırakırsak inip kırıldı mı diye kontrol etmek ve bunu defalarca denemek ve farklı sonuç beklemek aptallıktır. Ne yazık ki ülkemizde yıllardan beri aynı sonuçsuz çaba içerisindedir. Şuanki İktidar Partisi yıllardan beri şunu söylemekte. Parti kapatmaya karşı olduklarını belirtmekteler. Kendileri de 2007-2008 yılında kapatmayla karşı karşıya kaldılar. Parti kapatmanın bu ülke hayrına olmadığını defalarca dile getiren bir iktidar ve bu iktidarın yönetimin de olan Türkiye bugün tekrar parti kapatmasıyla karşı karşıya. Bu bize göre demokrasiye vurulan bir darbedir… Gündemi takip etmekte zorlanıyoruz. Esasında bu ülke insanının tartışması gereken çok farklı konular var. Hep beraber geziyoruz, esnaf gezileri yapıyoruz, çiftçilerimizi ziyaret ediyoruz. Bu ülkenin ekonomik sorunları var. Uzun süredir dükkânları kapalı kalan esnafımız var. Belki de vaka sayısındaki artış sebebiyle tekrardan kapanmayla karşı karşıya gelecekler. Bu ülkede 10 milyon işsiz var. Her 4 gençten 1 tanesi işsiz, her 3 üniversite öğrencisinden 1´i işsiz ne yazık ki. Günlerden beri 128 milyar nerede diye soruyoruz fakat muhataplarımızdan herhangi bir cevap alamıyoruz. Bugün bu ülkenin Merkez Bankası boşalmış durumda, cari açığı artmış durumda, dış borcu artmış durumda, işsizlik artmış durumda, emeklilerin %80´i asgari ücretin altında maaş almakta, %70´i açlık sınırının altında maaş almakta. Böylesine önemli sorunlarımız varken bu ülke hala parti kapatmalarıyla, milletvekili dokunulmazlıklarıyla uğraşması gerçekten de üzüntü verici.” diyerek konuşmasını “Akhisar´a gelerek onur verdiniz, gurur verdiniz.” dediği CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel´e bıraktı.

Grup Başkan Vekili Özgür Özel konuşmasında “Akhisar´a hem pandeminin hem de Türkiye siyasetinin bizi getirdiği noktadan dolayı gelip tam bir günümüzü burada geçireceğimiz bir program yapma ihtimalimiz yoktu. 3 haftadır belirli periyotlarla mecliste nöbetçi oluyoruz. Kalan 1 haftayı ağırlıklı olarak Doğu, Güneydoğu ve İç Anadolu´da geçiriyoruz. Geriye kalan 1 haftada Ege´deki yakın illerle ve Manisa´mızda olabiliyoruz ama bugünü il ziyareti yaparmışçasına tam 1 günümüzü Akhisar´a ayırmak istedik çünkü Akhisar bizim açımızdan partimiz açısından çok önemli. Partimizin uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisi siyasetinde oy oranıyla yakaladığı temsiliyetlerle amiral gemiliği yapmış. Son yerel seçimlerde de 3 dönemlik Ak Parti iktidarına son verip çok önemli bir seçim başarısıyla Akhisar´da yönetimi devralmış. Ardından attıkları tüm adımlarla ekip olarak ve ilçe örgütümüzle uyumlu bir şekilde Akhisar´daki israfı sona erdiren, birilerinden birilerine peşkeş çekip kıyak yapan anlayışların ötesinde Akhisar´a doğruları mâl eden örneğin; Türkiye´nin bilmem neresindeki bir Ak Parti şirketinden araç kiralamak yerine 2 yıllık araç kirala parasının çok altında o araçları Akhisar´a kazandırabilen, yapmış oldukları tüm çalışmaların insana değdiği, kadına değdiği, gençlere değdiği, çocuklara değdiği, çiftçilere değdiği ve Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla, Akhisar´ın diğer bürokrasisiyle uyumlu bir şekilde çalışan belediyemiz var. Dün ben Selçuk Belediyemizdeydim. Selçuk Belediyesinin faaliyetlerini dinlerken oradakiler Manisa ilçeleri ve özellikle Akhisar Belediyesinin yaptıkları işleri dikkatle takip ettiklerini belirttiler. Özellikle Akhisar Belediyemizin sağladığı kadınlarla ilgili, kadına karşı şiddete ve kadına destek açısından psikologların, sosyologların görev yaptığı çalışmaları tüm Türkiye´ye örnek olduğunu da söylemek isterim.” ifadelerine yer verdi. Konuşmasının devamında Akhisar Belediyesi´nin yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarına, öz kaynakların doğru kullanımı ile borçlu belediyenin mali anlamda düze çıkma yolunda ilerlediğine, Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Belediye Başkanı Besim Dutlulu´nun önemli çalışmalarına değindikten sonra İktidar partisini hedef alan konuşmasını gerçekleştirdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: GRUP BAŞKAN VEKİLİ ÖZEL AKHİSAR
SAADET PARTİSİNDE KAN DEĞİŞİMİ OLDU
SAADET PARTİSİNDE KAN DEĞİŞİMİ OLDU
Akhisar Saadet Partisi (SP) 7. Olağan kongresi Şehit Necdi Şentürk Merkez park içindeki Akhisar Belediyesi Sinema salonunda yapıldı.
İLÇE TEŞKİLATINDAN GENEL MERKEZE ZİYARET
İLÇE TEŞKİLATINDAN GENEL MERKEZE ZİYARET
Akhisar Saadet Partisi, Genel Merkezi ziyaret etti.
CHP´DEN İYİ PARTİ´YE ANLAMLI ZİYARET
CHP´DEN İYİ PARTİ´YE ANLAMLI ZİYARET
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı, 31 Mart 2019 seçimlerindeki başarılarının senei devriyesinde ittifak ortağı İYİ Parti Akhisar İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
AKHİSAR DEVA PARTİSİ BASINLA BULUŞTU
AKHİSAR DEVA PARTİSİ BASINLA BULUŞTU
Deva Partisi Akhisar İlçe Yönetimi, yerel basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.
BAKIRLIOĞLU 8 MARTI ÇİFTÇİ KADINLARLA KUTLADI
BAKIRLIOĞLU 8 MARTI ÇİFTÇİ KADINLARLA KUTLADI
CHP Akhisar İlçe Kadın Kollarının 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği kapsamında Seğiridim köyünde çiftçi kadınlarla buluşan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu kadınlar tarımsal üretimde olmasa bu ülke aç kalır diyerek üretimde kadının önemine dikkat çekti.
İYİ PARTİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
İYİ PARTİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
İyi Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu 8 Mart Dünya emekçi kadınlar gününü kutladı.
CHP AKHİSAR İLÇE TEŞKİLATI ANKARA´DA
CHP AKHİSAR İLÇE TEŞKİLATI ANKARA´DA
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, CHP Akhisar İlçe Başkanı Umut Çavuş ve beraberindeki ekip, geçtiğimiz gün Ankara´ya giderek çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiler.
VATAN PARTİSİ “HDP KAPATILSIN!”
VATAN PARTİSİ “HDP KAPATILSIN!”
Vatan Partisi Akhisar İl Başkanı Ramazan Çalışkan İlçe Başkanı Erdem Tınazlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri 19 Şubat saat 14.00´te Vatan Partisi Akhisar İlçe Lokalinde basın açıklaması düzenledi.
MEDENİ KANUNUN KABULÜ HAKKINDA AÇIKLAMA
MEDENİ KANUNUN KABULÜ HAKKINDA AÇIKLAMA
Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Türk Medeni Kanununun kabulü hakkında basın açıklaması yaptı.
YENİDEN REFAH PARTİSİ´NDEN BASIN AÇIKLAMASI
YENİDEN REFAH PARTİSİ´NDEN BASIN AÇIKLAMASI
Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe Başkanı Ahmet Çakıl ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 17 Şubat saat 11.00´de Hashoca Mahallesinde bulunan parti teşkilat binasında bir araya gelerek 14 Şubat 2020 günü hain terör örgütü PKK´nın alçak saldırısı sonucu 13 masum vatandaşın şehit edilmesi üzerine basın açıklaması yaparak terör örgütü PKK´yı kınadı.
İYİ PARTİ´DEN ÇAMÖNÜ´NE ZİYARET
İYİ PARTİ´DEN ÇAMÖNÜ´NE ZİYARET
İYİ Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Erhan Dumlu, İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Sencel ve İl Yönetim Kurulu ile Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu ve Yönetimi, Covıd-19 salgını yayılımı düşürmek üzere 14 gün süresince karantina altına alınan Akhisar, Çamönü Mahallesine ziyarette bulundu.
İYİ PARTİ AKHİSAR İLÇE TEŞKİLATI´NDAN GENEL MERKEZE ZİYARET
İYİ PARTİ AKHİSAR İLÇE TEŞKİLATI´NDAN GENEL MERKEZE ZİYARET
İYİ Parti Akhisar İlçe Teşkilatı, İyi Parti Genel Merkezini ziyaret ederek Meral Akşener ile görüştüler.
DEVA PARTİSİ AKHİSAR ESNAFININ DERDİNİ DİNLEDİ
DEVA PARTİSİ AKHİSAR ESNAFININ DERDİNİ DİNLEDİ
Manisa İl Başkan Yardımcıları Sertaç Teker, Ümit Öztürk, Cüneyt Taylan ve Akhisar İlçe Başkanı Erhan Tepe, ilçe tanıtım ve halkla ilişkiler başkanı Murat AYDAN Akhisar esnafının derdini dinledi.
UĞUR MUMCU UNUTULMADI
UĞUR MUMCU UNUTULMADI
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı Gazeteci yazar Uğur Mumcu, ölümünün 28´nci yılında parti lokalinde yapılan basın açıklaması ile anıldı.
BAŞKAN HIZLI´DAN KONGRE TEŞEKKÜRÜ
BAŞKAN HIZLI´DAN KONGRE TEŞEKKÜRÜ
8 Ocak Pazartesi gerçekleştirilen 7. Olağan İl Kongresinde güven tazeleyen AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı yayınladığı mesajda, kongreye katılan partililere teşekkür etti.
AK PARTİ MANİSA İL KONGRESİ  PAZARTESİ
AK PARTİ MANİSA İL KONGRESİ PAZARTESİ
AK Parti İl Başkanı Salih Hızlı, 18 Ocak Pazartesi günü düzenlenecek 7. Olağan İl Kongresine son başbakan Binali Yıldırım, Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´nin katılarak partililerle bir araya geleceklerini söyledi.
İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI´NDAN 2021´İN İLK TOPLANTISI
İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI´NDAN 2021´İN İLK TOPLANTISI
İyi Parti Akhisar İlçe Başkanı Mustafa Kındıroğlu başkanlığında 5 Ocak 2020 Salı günü Divan Kurulu Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri ile yılın ilk toplantısını İlçe Teşkilat Binasında gerçekleştirdiler.
BAKIRLIOĞLU; “TARIM KREDİ ALTIN BULDU, ÜYESİ ÇİFTÇİ İCRALIK”
BAKIRLIOĞLU; “TARIM KREDİ ALTIN BULDU, ÜYESİ ÇİFTÇİ İCRALIK”
6 Milyar Dolarlık Altının Çiftçiye Faydası Ne Olacak?
ÖZDAĞ´DAN, BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU´NUN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ
ÖZDAĞ´DAN, BÜYÜK ATATÜRK KOŞUSU´NUN İPTAL EDİLMESİNE TEPKİ
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Büyük Atatürk Koşusu´nun pandemi bahane edilerek iptal edilmesine tepki gösterdi.
“BETONLAŞMA DEĞİL OKSİJEN İSTİYORUZ”
“BETONLAŞMA DEĞİL OKSİJEN İSTİYORUZ”
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı, ilçemizde yaşanan betonlaşma üzerine basın açıklaması düzenleyip “Betonlaşma değil oksijen istiyoruz” diyerek Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalara gönderme yaptı.
CHP´DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI
CHP´DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI
Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Teşkilatı, asgari ücret zammında vatandaşın yanında olunması gerektiğini belirterek, açlık sınırındaki toplumun görmezden gelinmemesinin altını çizdi ve vergiler ile SGK primleri üzerinden Adalet ve Kalkınma Partisi´ni hedef alan basın açıklaması düzenledi.
SU KRİZİ MECLİS GÜNDEMİNDE
SU KRİZİ MECLİS GÜNDEMİNDE
“İklim Krizi Araştırma Komisyonu Kurulsun”
DEVA PARTİSİ ATSO´YU ZİYARET ETTİ
DEVA PARTİSİ ATSO´YU ZİYARET ETTİ
Demokrasi ve Atlım Partisi Akhisar İlçe Teşkilatından Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasına Ziyaret.
DEVA PARTİSİNDEN BAŞKAN DOĞAN´A ZİYARET
DEVA PARTİSİNDEN BAŞKAN DOĞAN´A ZİYARET
Demokrasi ve Atlım Partisi (DEVA) Partisi Akhisar İlçe Başkanı ve yönetiminden Akhisar şoförler ve Esnaf odasını ziyaret etti.
DEVA PARTİSİ´NDEN ZİYARETLER
DEVA PARTİSİ´NDEN ZİYARETLER
Deva Partisi Akhisar İlçe Başkanı Erhan Tepe ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kongre sonrası ilk ziyaretlerini İyi Parti Akhisar İlçe Teşkilatı ve Muhtarlar Derneği´ne gerçekleştirdi.
FÜZÜN, BASINLA BULUŞTU
FÜZÜN, BASINLA BULUŞTU
Akhisar´da yeni açılan çevre yolunun açılışından sonra Ak Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün basın mensupları ile bir araya geldi.
İL KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI´NA DENİZ BARLAS ATANDI
İL KADIN KOLLARI BAŞKANLIĞI´NA DENİZ BARLAS ATANDI
Gelecek Partisi Manisa Kadın Kolları İl Başkanlığı´na Deniz Barlas atandı.
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA SAYGI ATANDI
AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA SAYGI ATANDI
Gölmarmara Ak Parti Gençlik kolları başkanlığında görev değişimine gidilerek Alperhan Doğan´ın yerine Yavuz Saygı başkanlığa getirildi.
ÖCMENLER: “GELECEK İÇİN TÜRKİYE İÇİN HAZIRIZ”
ÖCMENLER: “GELECEK İÇİN TÜRKİYE İÇİN HAZIRIZ”
Gelecek Partisi Ticaret Politikaları Başkan YardımcısI Öcmenler: “Gelecek için, Türkiye için hazırız”
AYSU “SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR”
AYSU “SEVGİ VARSA ENGEL YOKTUR”
Akhisar Saadet Partisi İlçe teşkilatı 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1877 Türkiye Kızılay derneğinin kuruluşu.
1909 Sadrıazam Hüseyin Hilmi Paşanın istifası.