HUZUREVİNDE AİLE BULUŞMASI DÜZENLENDİ
Akhisar Huzurevinde sakinleri yakınları ile bir araya gelerek hasret giderdiler.
Tarih: 25.3.2019 16:24:02/ 1251okunma / 0yorum

Akhisar Huzurevinde sakinleri yakınları ile bir araya gelerek hasret  giderdiler.

 

Akhisar Huzurevi müdürlüğü tarafından huzurevinde kalan yaşlıların yakınları huzurevine davet edilerek aile buluşması etkinliği düzenlendi. 24 Mart günü huzurevine davet edilen yaşlı yakınlarına mangal yapılarak hep birlikte aile ortamında yemek yemeleri ve kaynaşmaları sağlandı. Akhisar Huzurevi Müdürü Suudi Arslan yaptığı konuşmada, “Biz bugün burada  huzurevimizde kalan yaşlılarımızın ailelerini bir araya getirerek burada bir aile kaynaşması etkinliği düzenledik.  Huzurevinde  kalan yaşlılarımızdan bazılarının yakınları yıllarca huzurevine gelmemiş bizde bunları bir araya getirerek aile bağlarını güçlendirmek  ve sohbet etmelerini sağlamak için bir ilk yaptık Tabi burada kalan yaşlılarımızda bundan oldukça memnun oldu ailelerde memnun oldu.  Yaşlılarımıza ve ailelerine de mangal yakarak aile ortamlarını güçlendirdik buradaki tablo hakikaten güzel bir tablo oldu. İnşallah bu etkinliğimizi gelenek haline getirerek yaşlılarımız ile yakınlarını buluşturmaya devam edeceğiz. Yakınları olmayan veya yakını gelmeyen  yaşlılarımızın da yalnız kalmamaları için misafirlerimizden ve personelimiz ile aynı ortamda yemek yiyerek bu yalnızlıklarını gidermeye çalıştı. Bu etkinliğimize katılan ailelere tekrar hoş geldiniz  diyor kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Şuan Huzurevimizde  bilindiği gibi  85  yaşlımız var bunların 29 tanesi bayan 56 tanesi erkek. Burada kalan yaşlılarımıza  buradaki personelimiz ile birlikte hizmet ediyoruz” dedi. Akhisar Huzurevi Müdürlüğü tarafından düzenlenen aile buluşmasına  yaşlı aile ve yakınlarının yanı sıra Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Binası Karkas İnşaatı Özcan NAMLISOY Vakfı yönetimi katıldı.

Huzurevinde kalan yaşlıların yakınlarına ve misafirlere huzurevini anlatan broşürler verildi. Misafirlere huzurevini anlatan broşürlerde şu bilgilere yer verildi.

“AKHİSAR HUZUREVİ YAŞLI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ

TARİHÇESİ

Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü Binası Karkas İnşaatı Özcan NAMLISOY Vakfı tarafından tamamlayarak 1988 yılında hizmete açılmıştır. 1997 yılında yapılan bir protokol ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna devredilmiştir. 2010 yılında huzurevi ek binası tamamlanmıştır. Tek bir bina halinde hâlihazırda Kuruluşumuz 45 özel bakım (Rehabilitasyon), 40 huzurevi yaşlısı olmak üzere 85 kapasiteli olup, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Kuruluşta Yer Alan Servislerimiz;

SOSYAL SERVİS

Kuruluşumuzda kalmakta olan yaşlılarımız ile ilgili sosyal ve psikolojik çalışmaları koordineli şekilde yürütmek amacıyla sosyal servis bünyesinde meslek elemanları görev yapmaktadır.

SAĞLIK SERVİSİ

Sağlık servisi, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan sakinlerinin yaşamlarını kaliteli ve tam bir iyilik hali geçirmelerini sağlamaktadır. Sağlık personeli tarafından Sağlık Servisinde iş ve işlemleri yürütülmektedir.

FİZYOTERAPİ SERVİSİ

Fizyoterapi Servisi ile huzurevinde kalan yaşlılarımızın yaşamsal faktörlerini sağlıklı olarak yerine getirmelerini sağlamaktayız. Kuruluşumuzda kalan yaşlılara uygulanan fizik tedavi hizmetleri ile yaşlılarımızın aktif, sağlıklı bir hayat sürmesine engel olan fiziksel limitasyonlar ve bunlara uygun tedavi programları Fizik Tedavi Uzmanı eşliğinde sürdürülmektedir.

YANLIŞ BİLİNEN DOĞRULAR

Huzurevine Girme Şartlarını Biliyor Musunuz?

Huzurevine Kabul Şartları:

-60 Yaşını doldurmak

-Bakım Muhtaçlığı Sosyal İnceleme ile belirlenmiş olmak

-Madde bağımlısı olmamak

-Yerleştirmeye uygunluğu belirtir sağlık kurulu raporu

-Bulaşıcı hastalığı olmamak

SADECE PARASI, EVİ, MALI MÜLKÜ OLANLAR MI HUZUREVİNE ALINIR?

HAYIR!

Huzurevlerinde sosyal güvencesi olan yaşlılardan oda ücreti alınır. Sosyal güvencesi olmayan yaşlılardan para alınmaz, her ihtiyacı karşılanır ve kendilerine devlet tarafından harçlık ödenir.

HUZUREVİNDE KALANLARIN MALI MÜLKÜ ALINIR MI?

HAYIR!

Geliri varsa oda ücreti alınır.

Malı mülkü mirasçısına bırakılır.

Huzurevine giren yaşlı huzurevinden ayrılabilir mi?

İstediği zaman bir dilekçe ile kuruluştan ayrılabilir.

Kişi veya vasisinin istemi doğrultusunda çıkış işlemleri yapılır.

İsterse izinli olarak da yakınlarının yanına yatılı olarak ziyarete gidebilir.

Gün içinde istediği saat aralıklarında kuruluş dışarısına çıkabilir.

 

Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün Adresi;

31 yıldan beri ilçemiz ve çevresine Hacıishak Mah. 249/1 Sok. No:3 adresinde (Yel Değirmeni Mevkii) hizmet vermektedir.”

Kaynak: ERHAN ÇELİK

AKHİSAR MİMARLAR ODASINDA NÖBET DEĞİŞİMİ
AKHİSAR MİMARLAR ODASINDA NÖBET DEĞİŞİMİ
Akhisar Mimarlar Odasının yapılan olağan genel kurulunda yönetim değişti.
NAMAZ: RABBİMİZE YAKIN OLMA ÇABAMIZ
NAMAZ: RABBİMİZE YAKIN OLMA ÇABAMIZ
Muhterem Müslümanlar! Bir gün Peygamberimiz (s.a.s) ashabıyla sohbet ederken onlara şöyle bir soru sordu:
AKBUĞA, AK PARTİL İL BAŞKANI HIZLIYI ZİYARET ETTİ
AKBUĞA, AK PARTİL İL BAŞKANI HIZLIYI ZİYARET ETTİ
Akhisar Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AKBUĞA, Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleriyle birlikte AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevine başlayan Akhisar Eski Belediye Başkanı Salih Hızlı´ya tebrik ziyaretinde bulundular.
ÖZEL ÇOCUKLARA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI
ÖZEL ÇOCUKLARA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TARAMASI
Akhisar Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Sevgi Çocukları Özel Eğitim Ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerine ağız ve diş sağlığı taraması ve ebeveynlerine de yetkililerce ağız ve diş sağlığı hususunda bilgilendirme sunumu yapıldı.
AKHİSAR´IN DURAKLARI YENİLENİYOR
AKHİSAR´IN DURAKLARI YENİLENİYOR
İl genelinde kullanım ömrü tamamlanan durakları otobüs duraklarını yenileriyle değiştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç duyulan alanlara da yeni otobüs duraklarının montajı gerçekleştirmeye devam ediyor.
DOĞAN  AKHİSARSPOR  BALIKESİRSPOR  KARDEŞLİĞİ DEVAM ETSİN
DOĞAN AKHİSARSPOR BALIKESİRSPOR KARDEŞLİĞİ DEVAM ETSİN
Akhisarsporda bir zamanlar başkanlık yapan Şoförler odası Başkanı Halil İbrahim Doğan kendinin başkanlık yaptığı dönemde Akhisarspor ile balıkesirspor arasındaki kardeşliğin devam etmesini istedi.
BALIKESİRDEKİ DEPREM AKHİSARDA DA HİSSEDİLDİ
BALIKESİRDEKİ DEPREM AKHİSARDA DA HİSSEDİLDİ
Balıkesir´in Altıeylül ilçesi merkez üstü olan deprem Akhisarda da hissedildi.
DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlama programı Akhisar Belediyesi Park içi Sinema Salonunda yapılan törenle kutlandı.
AKHİSARSPOR´DAN KAYMAKAM KAYA´YA ZİYARET
AKHİSARSPOR´DAN KAYMAKAM KAYA´YA ZİYARET
Akhisarspor yönetimi Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı makamında ziyaret etti.
BÜYÜKŞEHİR´DEN GÖRDES VE AKHİSAR HİS GÖLETLERİNE BAKIM
BÜYÜKŞEHİR´DEN GÖRDES VE AKHİSAR HİS GÖLETLERİNE BAKIM
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Gördes ilçesine bağlı Yeniköy, Çiğiller, Yakaköy ve Tepeköy ile Akhisar ilçesine bağlı Akçaalan Mahallelerinde bulunan Hayvan İçme Suyu (HİS) göletlerinde temizlik ve onarım çalışması gerçekleştirdi.
BAŞKAN DUTLULU, HALK İLE İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
BAŞKAN DUTLULU, HALK İLE İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
Katılımcı demokrasi anlayışı ile halkı da yönetime katan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Yeniceköy, Karaköy, Muştullar ve Musaca Mahallelerinde halk buluşması gerçekleştirdi.
BAŞKAN DUTLULU, MAKAM ARACINI GAZİNİN HİZMETİNE SUNDU
BAŞKAN DUTLULU, MAKAM ARACINI GAZİNİN HİZMETİNE SUNDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, makam aracını Barış Pınarı Harekatı´nda Gazi olan ve Ankara´da tedavi olması gereken Akhisarlı Mehmet Ali Uslu´ya tahsis etti.
DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
DÜNYANIN GÖZÜ BU CİHAZDA
Dünyada bir ilki başararak adını dünyaya duyuran Yozgatlı EKO 66 yakıt tasarruf cihazının Mucidi Talat Mollaoğlu Akhisar Belediyesinde cihazlarını test ettirdi.
BAKANLARDAN DEMİRCİ´YE ZİYARET
BAKANLARDAN DEMİRCİ´YE ZİYARET
Ticaret Bakanı, Gençlik Ve Spor Bakanı İle Altyapı Ve Ulaştırma Bakanı Manisa´nın Demirci İlçesini Ziyaret Etti.
BU SABAH HERGELEN CAMİİNDE BULUŞULDU
BU SABAH HERGELEN CAMİİNDE BULUŞULDU
Akhisar´da geleneksel hale gelen sabah namazı buluşmalarının bu haftaki durağı Hergelen Camii oldu.
HAYVAN BAKIM MERKEZLERİ KIŞA HAZIR
HAYVAN BAKIM MERKEZLERİ KIŞA HAZIR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Yıldırım, Manisa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi ile Akhisar Geçici Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezi´ne ziyarette bulundu.
AKHİSAR KİŞİSEL VERİLER İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ
AKHİSAR KİŞİSEL VERİLER İÇİN SÜRE UZATIMI İSTEDİ
Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) kapsamında işletmelerin Veri Sorumluları Sicil Bilgi Sistemi´ne (VERBİS) kaydolmaları için tanınan süre 31 Aralık´ta sona erecek.
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
BATIL İNANÇ VE HURAFELER
Muhterem Müslümanlar! Peygamberimiz (s.a.s) bir gün, amcasının oğlu Abdullah b. Abbas´la yolculuk yaptığı esnada ona şu tavsiyelerde bulundu: “Delikanlı! Sana bazı şeyler öğreteceğim.
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
“GÖRDÜĞÜNÜZ HER ŞEY KADININ ESERİDİR”
5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün öncülüğünde 5 Aralık 1934 yılında Türk kadınlarına seçme ve seçilme hakkı verilmesinin yıl dönümü Akhisar Kayalıoğlu Mahallesi Belediye Hizmet Binası önünde yapılan basın açıklamasıyla kutlandı.
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
KAVAKLI ANAOKULU´NDAN ZİYARET
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu ziyaret etti.
YILIN İLK KAR´I YAĞDI
YILIN İLK KAR´I YAĞDI
Demircide Akçekertik, Türkmen Dağına yılın ilk karı yağdı
ATSO´DAN İL BAŞKANI SALİH HIZLIYA ZİYARET
ATSO´DAN İL BAŞKANI SALİH HIZLIYA ZİYARET
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy, Meclis Başkanı Feride Sakarya ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kantarlı Manisa AK Parti İl Başkanlığına atanan Akhisar Eski Belediye Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret ettiler.
BAŞKAN DUTLULU´DAN FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖZEL ZİYARETLER
BAŞKAN DUTLULU´DAN FARKINDALIK GÜNÜNDE ÖZEL ZİYARETLER
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü nedeniyle Akhisar Kapaklı Zeliha Keskinoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi, Akhisar Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerini ve Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulunda yapılan Engelliler Dart Turnuvasını ziyaret etti.
AKHİSAR´A SOSYAL MARKETLER GELİYOR
AKHİSAR´A SOSYAL MARKETLER GELİYOR
Akhisar Belediyesi 2019 yılı son meclis toplantısı Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı. 15 gündem maddesi ve 1 önergenin yer aldığı meclis toplantısı saat 16.00´da başladı.
MHP KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ
MHP KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİNİ ZİYARET ETTİ
Akhisar MHP İlçe başkanı 3 aralık dünya engelliler günü nedeniyle Akhisar Kent Konseyi engelli meclisini ve üyelerini ziyaret etti.
DEDEOĞLU; ENGELSİZ KALPLERİMİZDE SEVGİYLE KALIN
DEDEOĞLU; ENGELSİZ KALPLERİMİZDE SEVGİYLE KALIN
Akhisar Kent Konseyi engelliler meclis başkanı Yeliz Dedeoğlu 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle basın açıklaması yaptı.
ENGELLİLER UNUTULMADI
ENGELLİLER UNUTULMADI
Akhisar Belediyesi tarafından 3 Aralık Dünya engelliler günü nedeniyle Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda etkinlik düzenledi.
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MAHALLELER MASKİ´YLE KORUMA ALTINDA
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar´ın Zeytinliova, Çobanhasan, Arabacıbozköy ve Topluca mahallelerinde koruge boru montajı gerçekleştirdi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN BAŞKAN DUTLULU´YA ZİYARET
BÜYÜKŞEHİR´DEN BAŞKAN DUTLULU´YA ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Mustafa Duman, Akhisar programı kapsamında Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
TARIM KOOPERATİFLERİNE TAM DESTEK
TARIM KOOPERATİFLERİNE TAM DESTEK
Akhisar Belediyesi, tarım üreticilerinin yüzünü güldürmek için çalışmalarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1754 Sultan Birinci Mahmud!un Vefatı ve Üçüncü Osman`ın Tahta Çıkışı
1995 Türkiyenin Gümrük Birliğine Katılması