ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
Akhisar´da 45 yıldır hizmet veren Özdarende Düğüncü mağazalarından dev kampanya
YURTTAŞ; “KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HURAFELERE DEĞİL BİLİMSEL TIPA GÜVENİLMELİ”
YURTTAŞ; “KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HURAFELERE DEĞİL BİLİMSEL TIPA GÜVENİLMELİ”
Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği ile Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği´nin işbirliğiyle düzenlenen ve Gazeteci Yazar Hakan Özen´in moderatörlüğünü yaptığı Bir Konu Bir Konuk´un konuğu 24. Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş oldu. Koronavirüs´te 2. Dalga ve alınan tedbirlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Yurttaş önümüzdeki günlerde daha sert tedbirlerin gelmesinin beklendiğini ifade ederek hurafelere değil bilimsel tıpa güvenilmesi gerektiğini belirtti
AKHİSAR´DA ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI TOPRAKLA BULUŞTU
AKHİSAR´DA ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI TOPRAKLA BULUŞTU
Akhisar Belediyesi, Ata tohumu Karakılçık buğdayının üretimini yaygınlaştırma projesini hayata geçirdi.
VALİ KARADENİZ, ESNAF ODA BAŞKANLARI İLE KOVİD-19 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
VALİ KARADENİZ, ESNAF ODA BAŞKANLARI İLE KOVİD-19 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
Vali Yaşar Karadeniz, Kovid-19 salgınını önlemek amacıyla alınan tedbir ve kısıtlamalar ile ilimizde yapılan çalışmalara ilişkin esnaf oda temsilcileriyle bir araya geldi.
SGK BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
SGK BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
SGK İl Müdürü Yavuz KURT, işverenlerin SGK´na olan sigorta primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ve idari para cezaları ile sigortalıların isteğe bağlı, Ek 5 tarım sigortası, BAĞ-KUR prim borçları ve ihya tutarlarının uygun koşullarla yeniden yapılandırıldığını belirterek, yapılandırmanın detayları ve avantajları hakkında Manisalılara bilgilendirmede bulundu.
8 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK
8 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK
Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 8 bin polis memuru alınacak.
KILINÇZADE VAKFI´NDAN AKHİSAR´A BÜYÜK PROJE
Kılınçzade Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu, 14 Kasım saat 09.30´da Akhisarlı yerel basın mensuplarını Karasonya(Çamönü) mevkiindeki Ahmet Kılıç´a ait yerleşkede misafir etti.
Tarih: 14.11.2020 14:27:05/ 1231okunma / 0yorum

Kılınçzade Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu, 14 Kasım saat 09.30´da Akhisarlı yerel basın mensuplarını Karasonya(Çamönü) mevkiindeki Ahmet Kılıç´a ait yerleşkede misafir etti. Hacı Hafız Osman Kılınç Holding A.ş.(3 H Holding) Yönetim Kurulu Başkanı aynı zamanda Kılınçzade Vakfı Başkanı Ahmet Kılıç´ın basın açıklamasını gerçekleştirmeden önce katılımcılara brunch(geç kahvaltı) ve öğle yemeği ikramı yapıldı. Kılınçzade Vakfı´nın Akhisar´da gerçekleştirmek istediği proje ve Yönetim Kurulu Başkanı´nın şahsi açıklamalarının yer aldığı basına verilen demeçte Ahmet Kılıç, Vakıf olarak bir ilke imza atıp Akhisar-Gördes yolu, Dağdere Mahallesi girişinde “Yaşlı Bakım Oteli” çalışmalarına başladıklarını belirtti. Vakıf adına basın açıklamasını okuyan Yönetim Kurulu Başkanı Kılıç konuşmasına basın mensupları ve katılımcıları selamlayarak başladı ve “Saygıdeğer basın mensuplarımız, sevgili kardeşlerim;

 

Kılınçzade Vakfı adına yaptığımız ilk brunchlı toplantımızın hepimize keyif verici olmasını diler, devamının da aralıklarla yapılabilmesini temenni ederim.
1800´lü yılların başında Kırkağaç´ta ailemizin baba tarafından kurulan Medine-i Münevvere Vakfı öncelikle halktan büyük bir lütuf görerek onların ev-dükkan-arazi gibi gayrimenkul bağışlarına mazhar olmuştur.
En önemli fonksiyonu ise Suudi Arabistan kökenli gençleri Hac kervanı ile getirip, Kırkağaç´ta bu fakir çocukları medreselerde okutup (Bir rivayete göre Kırkağaç´ta 100´den fazla medrese vardır.) giydirip, doyurup onları bir dahaki Hac zamanında kervanla geri götürürlermiş. Bu rutin 100 yılı aşkın süre kervanla 1900´ün başlarında kâh vapur kâh tren ile devam etmiştir.

Kervanın getirdiği bu çocuklar okutulup, bakıldıktan sonra kervanın dönüşünde Kırkağaçlı´ların şimdiki Kayadibi ve Bakır Mahalleleri arasında toplanıp hemen hemen herkes bunlara karınca kararınca zekâtlarını-fitrelerini-sadakai cariyelerini giyim eşyaları ile yolculuk yiyeceklerini verirlerdi. Bu âdet yıllarca coşkulu bir törene vesile olmuş, kervan dualarla uğurlanıp, dualarla karşılanmıştır.
Maalesef bu ritüel 1940´lar da sönmüş ve kaybolmuştur.
1998 yılında ailemizin elinde bulunan tüm belge-evrak ve resmiyeti bulunmayan formlar-kitaplar Suudi Arabistan´ın Medine-i Münevver şehrinde kurulu aynı isimle kurulan vakfa tarafımızdan teslim edilmişlerdir. Tüm bu bilgilerin asılları Mekke´de Kâbe-i Muazzama´da bulunan emanet odasında görülmektedir.
Aynı zamanlarda Afyon ili Boldavin Kazasında ise Süleyman Hulusi Gılkoğlu Vakfı ailemizin anne tarafını yani Afyonluları temsil etmektedir.
Vakıf öncelikle fakirlere ev yapmak-tamir etmek ve onlara sanatları ile yatırım yaptırarak faydalı olmuşlardır.
Süleyman Hulusi Efendi ve efradı hizmetlerini Mekke ve Medine´de de vakıflar kurarak devam ettirmişler ve engin hizmetlerinden dolayı 2. Abdülhamid Han tarafından Beratı Şerif ile onurlandırılmışlardır.
Bu kısacık ömrümüzde Cenab-ı Hak´kın bizlere bahşettiği zenginliği ihtiyaç sahiplerine aktarmakla manevi ve maddi olarak dünya dengesi kurabilmek kadar büyük bir mükâfat olamaz. Zira, ömrümüzü boşa geçirmiş olacağız.
Birini kapatıp emaneti teslim ettikten sonra yine bir değerli vakfımızı kurmak ben ve kıymetli arkadaşlarıma nasip oldu.
Beklendiği gibi Kılınçzade Vakfı büyük emlak girdilerine sahip oldu.
Bunlardan biri Akhisar-Görde yolu üzerinde Dağdere Mahallesi girişinde bulunan 75 dönüm tarla, Yetim Ailesi varisleri tarafından hibe edilmiştir.
Kuruluşumuzdan beri üzerinde önemle durduğumuz konu ise talebeler değildir. İnsanların yaşlılıklarında düştükleri noktadan hareketle onların son zamanlarına eğilmek ve etüt etmek olmuştur. Bu vesile ile Türkiye´de bir ilki gerçekleştirebilmek için hafıza ve zekalarımızı çalıştırarak, yeni bir sistem kurma azminde olduk. Bununla herşeyi ile modern 1 ve 2 kişilik loftlar inşa edip, kişilerin en acil ihtiyaç ve tıbbi konforunu sağlamak amacı ile bir yaşlı bakım oteli kurmak üzere yola çıktık.
Hali hazırda kadastral çalışmalarımız devam etmektedir, bilahare çalışmalarımız başlayacaktır.
İsteğimizin olmayanı ama kendisinde herşeyi barındıran bir entegre medikal-termal yaşam alanı kurmak için çalışıyoruz.
Kimse bu ünik tesisin 1-2 senede hayata geçirilebileceğini beklemesin. Önceden en ince noktaları keşfedip, öğrenip, imal edip hizmete alacağız. Bu da normalde 4-5 seneyi bulabilir.
Zamanında kimi aileler imkansızlıktan kimileri geçimsizlikten büyükleri ile ilgilenmiyorlar ve ya ilgilenmek istememektedirler. Bu da toplumumuzda derin ve onarılmaz yaralar acıkmaktadır. Bizlerde bu problemi en iyi şekilde çözmek umuduyla projemizi geliştiriyoruz. İlerleyen yıllarda loftların inşa şekilleri üzerinde arkadaşlarımız çalışacak, umuyoruz ki çok değişik, pratik ve modern bir yapı tekniği geliştirmiş olacağız.
Siz değerli basın mensuplarının duyuru yollu yayımlarınız için bizleri destekleyip onurlandıracağınıza inancımız tamdır. Bu vesile ile şahsım ve vakıf arkadaşlarım adına en derin sevgilerimi sunarım.
Ahmet Kılıç
Kılınçzade Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu adına” ifadelerini kullandı.

HOCALIK VASFIMIZ YOK

Kılınçzade Vakfı adına konuşan Ahmet Kılıç, kendi adına açıklamalar yaparak devam etti. “Ben hoca değilim, öyle bir vasfımda yok.” diyen Kılıç, Avrupa´da ve Türkiye´de yaptığı çalışmalarla anılmak istediğini herhangi bir tarikatla alakası olmadığını ve olamayacağını belirtti. Ahmet Kılıç konu üzerine “Saygı değer basın mensubu arkadaşlar, müsaade ederseniz bu 3 vakfı ifade ettiğim anekdottan sonra sizlere bazı açıklamalar yapmak isterim. Çoğu insanın beni tanıdığı köken olarak tarikat algısı var.
Tarikatlar insanlara bir kuş vasıtası ve ya leylekle gelmedi. Bu çok daha derin ve manevi bağlantılarla süregeliyor. Bizim ailemizde de bu 1457 senesinden beri devam ediyor. Bu arada bir dedemiz 1800´lü yıllarda bir padişah tarafından Arabistan´a gönderiliyor. Orada verilen görevi yerine getiriyor, dönecek fakat Araplar salmıyor çünkü o dönem Mekke´de çok büyük aile kavgaları var. Diyorlar ki “Seni ele geçirdik, salmayacağız. Padişah efendimize haber vereceğiz, sen burada kal.” 1 sene, 3 sene, 5 sene derken orada evleniyor ve bir süre kalıyor. Dolayısıyla bu ilişkiler içerisinde Türkiye´deki evliliğinden çocuklarına, torunlarına Uşaki tarikatı Eyüp Sultan hazretleri tarafından emanet ediliyor. Zaten şu anda İstanbul´da Eyüp Sultan´da bulunan Suudi Arabistanlılar, Ahmet Yesevi hazretlerine bağlı bir Uşaki. Kasım Paşa´da kendine bir vekil tayin ediyor. Ayrıca Kasım Paşa´da Hüsamettin Uşaki hazretlerinin türbesi hala devam etmektedir. Bizim dedelerimizin dedeleri de bu işi Kırkağaç menşeili olarak devam ettiriyorlar. Zaman geldi sene 1964 -benim Avrupa´ya gidiş yılım-, 1968 arası -dedemin ölüm tarihi-, bu dört sene boyunca dedemin 300.000 müriti bulunuyordu. Türkiye´nin çeşitli yerlerinde ama en çok Ege Bölgesi´nde.  Ayrıca dedem bu sistemin son bulup teknoloji dönemine geçilmesini istiyor ve beni Avrupa´ya göndermesi bir işaret. Ben Özel Türk Koleji´nde okudum, halkın gavur mektebi dediği yerde. Oradan İsviçre´ye, oradan da Belçika´ya gittim. 8,5 yıl kaldım ve döndüm. O gün bu gündür de dış ticaret yapıyorum. Fakat Akhisar´da bazı kasıtlı kişilerce Ahmet hoca aşağı, Ahmet hoca yukarı dillerinden düşmüyor. Ben hocalığı kabul ederim de, hocalık bir kavuk koymakla da olmuyor. Öyle bir vasfımız yok. Ben Dünya Ticaret Merkezleri Kurucu Üyesiyim hala da Yönetim Kurulu Üyesiyim, İsviçre Ticaret Odası Başkanlık Divanındayım, zaten IBM´de yetiştim. Bu yüzden hocalık vasfının kenarından geçmem. Babam bile değildi. Manifaturacıydı kendisi. Olmayanı da yakıştırmak pek doğru değil. Niye söylenemiyor merak ediyorum. Avrupa´da okudu, buna imza attı, onu yaptı, bunu gerçekleştirdi. Türkiye´ye her yıl milyonlarca dolar döviz getiren bir işin başındadır diye. Kıbrıs´a hala en büyük ihracatı ben yapmaktayım. Şuan şaşıracaksınız ama Amerika´ya seccade ithal etmekteyim. Bu yüzden, o onu dedi, bu bunu dedi, bunlar boş şeyler. Biz yaptıklarımız işlerle bunu ispat etmişiz. Bunlar Ahmet Kılıç´ın yanına otururken bile tanımayan insanların safsatalarıdır. Bazı kişilerce de kasıtlı olarak dile getirilmektedir. Biz yapacağımız icraatlarla gündeme gelmek istiyoruz. 1992 yılından bu yana Karasonya´ya seracılık kazandırdık. Zeytinden fazla gelir elde ettirdik. 100´de 100 randımanlı çalışmıyor ve çalışmaması adına işler yapılıyor. Memlekette zengin fakire yardım etmek zorunda. Ne Allah´tan isteyip bir şey yapmadan bekleyebiliriz ne de her şeyin devlet tarafından yapılmasını bekleyebiliriz.  Bunu artan vergilerimizle bizler yapmalıyız. Burada belirli sayıda kişi bakım alabilecek. Plan projemiz çalışma sürecinde ama 75-100 arasında kişi bu otelimizde bakım alacak.” ifadelerini kullanarak teşekkür edip konuşmasını noktaladı.

KILINÇZADE VAKFI ÜZERİNE

Akhisar´da kurulan ve ilk projesini faaliyete geçirmek üzerine çalışmalarına başlayan Kılınçzade Vakfı Mütevelli Heyeti, Yönetim Kurulu Asil Üyeleri, Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri, Denetim Kurulu Asil Üyeleri ve Denetim Kurulu Yedek Üyelerinde ilçemizin önde gelen isimleri yer alıyor. Bunlardan birisideAkhisar Belediyesi Mevcut Başkanı Besim Dutlulu´nun babası Ahmet Dutlulu. Dutlulu bir dönem Akhisar Belediye´sinde de Başkanlık görevini icra etmişti. Şimdi ise Kılınçzade Vakfı Denetim Kurulu Asil Üyeleri arasında yer alıyor ve konu üzerine Ahmet Kılıç “Bir ilçenin yönetiminin üstesinden gelen bir kişi bu işinde üstesinden başarıyla geleceğine inanıyorum.” dedi.

KILINÇZADE VAKFI;

Vakıf Mütevelli Heyeti:

Ahmet Kılıç(Başkan),

Ali Hikmet Yağcı,

Hüsnü Erer,

Gizem Zühre Akovalı(Kılıç),

Hasan Hüseyin Deniz,

Mehmet Kökçü,

Ali Kocakılıç

Vakıf Yönetim Kurulu Asil Üyeler:

Ahmet Kılıç,

Ali Hikmet Yağcı,

Hüseyin Erer,

Mehmet Fehmi Sıdan,

Şükrü Şenkaya

Vakıf Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:

Gizem Zühre Akovalı(Kılıç),

Hüseyin Kuk,

Bilal Çetinkaya,

Aziz Madan,

Sadık Yavuz

Denetim Kurulu Asil Üyeler:

Ahmet Dutlulu,

Mehmet Kökçü,

Hasan Hüseyin Deniz

Denetim Kurulu Yedek Üyeler:

Ali Kocakılıç,

Hüseyin Savaş,

Rafet Demir

Kaynak: HABER MERKEZİ

YURTTAŞ; “KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HURAFELERE DEĞİL BİLİMSEL TIPA GÜVENİLMELİ”
YURTTAŞ; “KORONAVİRÜSLE MÜCADELEDE HURAFELERE DEĞİL BİLİMSEL TIPA GÜVENİLMELİ”
Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilciliği ile Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği´nin işbirliğiyle düzenlenen ve Gazeteci Yazar Hakan Özen´in moderatörlüğünü yaptığı Bir Konu Bir Konuk´un konuğu 24. Dönem Manisa Milletvekili ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Manisa Şube Başkanı Dr. Muzaffer Yurttaş oldu. Koronavirüs´te 2. Dalga ve alınan tedbirlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Yurttaş önümüzdeki günlerde daha sert tedbirlerin gelmesinin beklendiğini ifade ederek hurafelere değil bilimsel tıpa güvenilmesi gerektiğini belirtti
AKHİSAR´DA ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI TOPRAKLA BULUŞTU
AKHİSAR´DA ATA TOHUMU KARAKILÇIK BUĞDAYI TOPRAKLA BULUŞTU
Akhisar Belediyesi, Ata tohumu Karakılçık buğdayının üretimini yaygınlaştırma projesini hayata geçirdi.
VALİ KARADENİZ, ESNAF ODA BAŞKANLARI İLE KOVİD-19 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
VALİ KARADENİZ, ESNAF ODA BAŞKANLARI İLE KOVİD-19 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ
Vali Yaşar Karadeniz, Kovid-19 salgınını önlemek amacıyla alınan tedbir ve kısıtlamalar ile ilimizde yapılan çalışmalara ilişkin esnaf oda temsilcileriyle bir araya geldi.
SGK BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
SGK BORÇLARINA YAPILANDIRMA FIRSATI
SGK İl Müdürü Yavuz KURT, işverenlerin SGK´na olan sigorta primi, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi ve idari para cezaları ile sigortalıların isteğe bağlı, Ek 5 tarım sigortası, BAĞ-KUR prim borçları ve ihya tutarlarının uygun koşullarla yeniden yapılandırıldığını belirterek, yapılandırmanın detayları ve avantajları hakkında Manisalılara bilgilendirmede bulundu.
8 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK
8 BİN POLİS ALIMI YAPILACAK
Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 8 bin polis memuru alınacak.
    VALİLİKTEN YENİ KARAR AÇIKLANDI
VALİLİKTEN YENİ KARAR AÇIKLANDI
Manisa Valiliği İl Hıfssısıha kurulunca Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski nedeniyle yeni karar alındı.
ZİRAAT ODASINDA HES KODU
ZİRAAT ODASINDA HES KODU
Ziraat Odasında Hes Kodu Uygulaması Başladı
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ´NDEN  İYİLİĞE ÇAĞRI
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ´NDEN İYİLİĞE ÇAĞRI
Akhisar Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesi 2020/2021 eğitim yılı için Akhisar´da ikamet eden üniversiteli öğrencilere bir defaya mahsus olmak üzere eğitim yardımında bulunmuştu.
VALİLİK BİR KEZ DAHA UYARDI
VALİLİK BİR KEZ DAHA UYARDI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği, yardım toplama adı altında gerçekleştirilen dolandırıcılıklara ilişkin vatandaşların dikkatli olması hususunda bir kez daha uyarıda bulundu.
AKHİSAR WORLDFOOD KLASİĞİNİ BOZMADI
AKHİSAR WORLDFOOD KLASİĞİNİ BOZMADI
Gıda ve İçecek üreticilerinin ve Türkiye´nin önde gelen alıcılarının buluşma noktası olan WorldFood İstanbul Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı bu sene 28. kez 25-28 Kasım 2020 tarihlerinde İstanbul Tüyap Fuar & Kongre Merkezi´nde açıldı.
ŞEHİR İÇİ OTOBÜSLERİNDE HES KODU ZORUNLU
ŞEHİR İÇİ OTOBÜSLERİNDE HES KODU ZORUNLU
Akhisar şehir içi otobüslerinde HES Kodu sorgulamasının zorunlu hale geldi.
FAYDASIZ İŞLERİ TERK ETMEK KULLUĞUN GÜZELLİĞİNDENDİR
FAYDASIZ İŞLERİ TERK ETMEK KULLUĞUN GÜZELLİĞİNDENDİR
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “(Müminler) boş söz işittikleri zaman ondan yüz çevirirler ve ‘Bizim yaptıklarımız bize, sizin yaptıklarınız da size! Esen kalın. Bizim cahillerle işimiz yok´ derler.”
VALİLİKTEN YENİ TEDBİRLER
VALİLİKTEN YENİ TEDBİRLER
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.
VALİLİKTEN DOLANDIRICILIK UYARISI
VALİLİKTEN DOLANDIRICILIK UYARISI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği, yardım toplama adı altında gerçekleştirilen dolandırıcılıklara ilişkin vatandaşların dikkatli olması hususunda uyarıda bulundu.
AKBUĞA ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINA  ÇÖZÜM ARIYOR
AKBUĞA ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINA ÇÖZÜM ARIYOR
Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet AKBUĞA Manisa´da 2 ayrı noktada devam eden ve yaklaşık 2700 hektarlık Akselendi mahallesini de kapsayan Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Hizmet Geliştirme Projesiyle ilgli çiftçilerle bir araya geldi.
VALİLİK UYARDI
VALİLİK UYARDI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında tedbirlerin dikkatli uygulanması gerektiği aksi halde yeni tedbir ve yasakların getirilebileceğine yönelik basın açıklaması yapıldı.
ERDAYIOĞLU´NA TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN ZİYARET
ERDAYIOĞLU´NA TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ´NDEN ZİYARET
Manisa Ticaret İl Müdürü Muharrem Özel ve Manisa Ticaret İl Müdürlüğü´nde görevli Denetçi Hüseyin Kartal, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu´nu ziyaret etti.
AK-EK GAZİ EKMEKÇİ´DEN BİR İLK
AK-EK GAZİ EKMEKÇİ´DEN BİR İLK
Akhisar´da temelleri 1999 yılında atılan Ak-Ekmekçi her geçen yıl gelişen teknoloji ile büyüyerek her gün hizmet vermeye devam ediyor.
BAŞKAN ERGÜN, BAŞKAN DUTLULU´YU AĞIRLADI
BAŞKAN ERGÜN, BAŞKAN DUTLULU´YU AĞIRLADI
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´yu makamında konuk etti.
SİGORTANIZ VAR MI?
SİGORTANIZ VAR MI?
Ülkemizde son zamanlarda yaşanan doğal afetler nedeniyle vatandaş evini, iş yerini sigorta yaptırmaya başladı.
ÖĞRETMENLER GÜNÜ SADE OLARAK KUTLANDI
ÖĞRETMENLER GÜNÜ SADE OLARAK KUTLANDI
Akhisar´da Mustafa Kemal Atatürk´ün öğretmenlere armağan ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü Atatürk Anıtına çelenk konarak kutlandı.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN KAPANAN KAHVECİ ESNAFINA NAKİT YARDIMI MÜJDESİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN KAPANAN KAHVECİ ESNAFINA NAKİT YARDIMI MÜJDESİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, koronavirüs salgını sebebiyle yayınlanan genelge sonucu işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve ekonomik olarak zor günler yaşayan kahvehane işletmelerine destek olmak için 500 TL nakit yardım yapacaklarını açıkladı.
SÜTÇÜ´DEN DEPREM DEĞERLENDİRMESİ
SÜTÇÜ´DEN DEPREM DEĞERLENDİRMESİ
Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü, 24 Ocak 2020 tarihinden 15 Haziran 2020 tarihine kadar yaptığı 100 tahminden % 94´ünü bilerek %6 yanılma payı oldu.
VALİLİK´TEN YENİ KARARLAR
VALİLİK´TEN YENİ KARARLAR
Koronavirüs salgını kapsamında toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından Manisa Valiliğince yeni kararlar alındı.
KPSS´DE ULAŞIMDA SIKINTI YOK
KPSS´DE ULAŞIMDA SIKINTI YOK
Akhisar şehir içi halk otobüsleri 22 Kasım Pazar günü yapılacak KPSS sınavında hizmete devam edecek.
GÜNEY  “BUGÜN KARA CUMA YAŞADIK”
GÜNEY “BUGÜN KARA CUMA YAŞADIK”
Türkiye Kahveciler Konfederasyonu Denetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar Kahveciler Odası Başkanı Erkin Güney, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 20 Kasım saat 20.00 itibariyle kapatılacak kahvehaneler ve benzeri işletmeler üzerine açıklamalarda bulundu.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN KORONAVİRÜS TESPİT MERKEZİNE KONTEYNER DESTEĞİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN KORONAVİRÜS TESPİT MERKEZİNE KONTEYNER DESTEĞİ
Akhisar´da artan Covid-19 vakaları sebebiyle harekete geçen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, koronavirüse karşı hem vatandaşların sağlıklarını korumak hem de pandemi süresince fedakarca çalışan sağlıkçılar için poliklinik olarak kullanılacak 1 adet prefabrik yapıyı Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi´nin kullanımına sundu.
BÜYÜKŞEHİR´DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ SERVİS
BÜYÜKŞEHİR´DEN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ÜCRETSİZ SERVİS
Manisa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında alınan sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması dolayısıyla, il genelinde sağlık çalışanlarının mağduriyet yaşamamaları adına sağlık çalışanlarına yönelik ücretsiz servis hizmeti sağlayacak. Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin sağlık çalışanlarına sağlayacağı ulaşım desteği, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı süre boyunca devam ettirilecek.
CENNET: MÜMİNLERİ BEKLEYEN SONSUZ NİMET
CENNET: MÜMİNLERİ BEKLEYEN SONSUZ NİMET
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Cenâb-ı Hak biz kullarına şöyle buyuruyor: “Şüphesiz iman edip salih amel işleyenler için içlerinde ebedi kalacakları Naîm cennetleri vardır. Allah gerçek bir vaadde bulunmuştur. O azizdir, hikmet sahibidir.”
Akhisar´da 45 Yıldır Hizmet Veren Özdarende Düğüncü Mağazalarından Dev Kampanya
Akhisar´da 45 Yıldır Hizmet Veren Özdarende Düğüncü Mağazalarından Dev Kampanya
Özdarende Düğüncü mağazaları Akhisar´da Mobilya, Beyaz Eşya, Elektronik, Züccaciye ve ev tekstili üzerine Akhisar halkına 45 yıldır hizmet vermenin gurur ve mutluluğunu yaşarken 45. yıla özel dev kampanya başlattı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1925 Türikiyede Vasatı Saat`in Kabülü
1950 Kore`de Kunuri Zaferimiz