DUTLULU´DAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI
DUTLULU´DAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü dolayısıyla Akhisar´ın 4 noktasında lokma hayrında bulundu.
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Türk´ün Destanı Akhisar´da Anıldı
EN GÜZEL SKOR MUHTEŞEM DOSTLUKLARDIR..
EN GÜZEL SKOR MUHTEŞEM DOSTLUKLARDIR..
Master camiasının çok değerli takımlarından SELÇUK EFES MASTER futbol takımının nazik daveti üzerine selçuk´a giden THYATEIRA AKHİSAR MASTER futbol takımı önce şehrin tarihi yerleri olan şirince ve efes i gezdikten sonra şehir stadında selçuk-efes master futbol takımı ile yaptığı dostluk maçında her iki takımda en güzel skorun dostluk olduğunu bir kez daha tüm futbol severlere gösterdiler.
RAGIPBEY ADAYI YORGUN´DAN ŞEHİTLER ANISINA LOKMA HAYRI
RAGIPBEY ADAYI YORGUN´DAN ŞEHİTLER ANISINA LOKMA HAYRI
Akhisar Ragıpbey Mahallesi muhtar adayı Gül Yorgun 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeni ile lokma döktürdü.
BİRKEZ DAHA AKHİSAR !!!
BİRKEZ DAHA AKHİSAR !!!
Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op Dr Tibet KOYUNCU ve Akhisar ilçesi Akselendi mahallesi Aile Hekimi Dr Ali Derviş Manisa ilinde yılın doktoru ödüllerine layık görüldü.
DUTLULU, AKHİSAR´IN ŞEHİDİNİ MEZARI BAŞINDA ANDI
DUTLULU, AKHİSAR´IN ŞEHİDİNİ MEZARI BAŞINDA ANDI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Beyoba Mahallesi´ni ziyaret etti. Vatandaşların hayır yemeğine katılan Dutlulu, Akhisarlı Şehit Fevzi Kıral´ın mezarı başında da dua okudu.
KIZILAY´DAN ÇEÇEN´E HİZMET MADALYASI
Akhisar Kızılay Şube Başkanı Orhan Çeçen Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda” projesi çerçevesinde hizmet madalyası verildi.
Tarih: 5.11.2018 08:05:55/ 758okunma / 0yorum

Akhisar Kızılay Şube Başkanı Orhan Çeçen  Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde hizmet  madalyası  verildi. Akhisar´da 29 yıldır başarılı bir şekilde Kızılay´ın başkanlığını sürdüren  Orhan Çeçen 29 yıllık hizmeti sonrası  Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde tüm Türkiye genelindeki Kızılay başkanlarının da katılımı ile aldığı hizmet madalyası sonrası duygularını  şöyle ifade etti. “Akhisar´da 08.10,1987 yılında Kızılay´da intikal heyeti olarak atadığım  Akhisar Türk Kızılay´a  15.10.1988 yılında ilk genel kurulumuzu yaparak Akhisar Şube Başkanı olarak göreve başladım. 1992 yılına kadar devam ettirdiğim şube başkanlığından 1993-1994 yıllarında istifa ederek  görev yapmadım. Ancak 1995 yılında tekrar seçilerek o tarihten bu tarihe ve nasip olursa Şubat ayına kadar  başkanlığımız devam edecek.Toplam 29 yıllık görevim devam edecek Şubat ayında bütün şubelerimizin Tüzüğümüz gereği  genel kurulumuz var o genel kurulda genel merkezin almış olduğu karar gereği  3 dönem kuralı var, o kural çerçevesinde bizler tekrar aday olamıyoruz, onun için bırakıyoruz,  yönetimden 2  arkadaşla seçime girmeyeceğiz. Antalya´da  29 Ekimde Türkiye genelindeki Kızılay Şube başkanlarına “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde  hizmet  madalyası takdim edildi, onura ettiler bizleri. Bizlere bu hizmet madalyalarını takdim eden Kızılay Genel merkezimize de teşekkür ederiz.

BİZ GENE KIZILAYDAN KOPAMAYIZ

 Şimdi yaşım 59 yaptığım hizmet 29 yıl  ömrümün yarısını Kızılay´da geçirmişim tabi zorlukları var ama insanoğlu her şeye alışır. Şubatta yapılacak olan seçimlerde aday olamasak da  biz gene Kızılay´dan kopamayız, Kızılay´a gönül ve gönüllü hizmetimiz devam edecek, sadece başkanlık sıfatını bırakıyorum artık. Yönetimden başkan olmak isteyen var tabi ki onu değerlendirerek üyelerimizin içerinden istişare ederek değerlendireceğiz yeni bir oluşum yapılacak tabi ki. 84 Kayıtlı üyemiz var 0 84 üyenin içerisinde yeni başkan çıkacak tabi ki bu kurum başkansız kalmayacak bu kurumun başkanı sadece Orhan Çeçen değil başkaları da gelip bu işi yapabilir. Ben 1987 yılından beri Akhisar´da Kızılay´la ilgili yapılması gereken  bütün faaliyetlerinde yer aldım. Akhisar´da Yayakırıldık,  Çıtak, Dingiller Hancalar mahallesindeki yangınlar, Akhisar Balıkesir yolundaki 2015 yılındaki kar nedeni ile yol kapanmasında  ve bütün nerede bir afet varsa soluğumuzun ve nefesimizin yettiğince ulaştık yer aldık orada imkanlar doğrultusunda.

AKHİSAR HALKININ KIZILAY´INA SAHİP ÇIKAMASI LAZIM

 Kısacası biz bu Kızılay´ı bırakamayız, Bizim Akhisar halkından şöyle bir talebimiz var, Önceki gün Akhisar´dan bir okuldan ismini vermeyeyim bir öğretmen geldi Kızılay ile ilgili bir şeyler anlattım kendisi şöyle dedi ben bunları duyduktan sonra kendimden utanıyorum dedi. Kızılay´ı bilmeyişini kendinde bir eksiklik olarak gördü.  Akhisar halkının Kızılay´ına sahip çıkması lazım yani Kızılay´a sahip çıkılabilmesi için Allah korusun bir afet olması şart değil, Afet olmadan biz Kızılay´a sahip çıkalım ki  afet zamanında hazırlıklı olalım her şeyimizle afat zamanında başka gidilecek yer yok ilk koşacak olan kurum  yine Kızılay. Sadece içimde şu uhte kaldı, o da sabit bir kan alma birimi yapamadık ama onu da Kaymakam bey ile görüştük inşallah  bir yer tahsisi yapacağına bulacağını söyledi,bize bunu da yaparsa inşallah bir yer sahibi de olacağız. İnşallah daha güzel günler bizim olacak, böyle bir yer  Akhisar´da niye olmasın, Akhisar´da bir sabit bir vatandaşımızın mesai saatlerinde de kan verebileceği bir yerin olması Akhisar´a yakışır bunu büyüklerimizde de bekliyoruz tabi. Akhisar kan verme potansiyelinde Manisa´nın 17 ilçesinde yine 1.liğimizi muhafaza ediyoruz ama  okullarımızda Manisa genelinde okullarımızda kanım feda  kampanyası devam ediyor,  Akhisar´da bir okulumuzda 20 ünite kan olmuş üzüldüm tabi, okulda 20 ünite kan olması tabi ki üzücü. Akhisar´ın büyük okullarından bir okul, bütün velilerin bu kampanyaya destek vermesi lazım kan aradığımız zaman kanı bulabilmemiz için kan bağışında bulunmamız lazım ki aradığımız zaman kanı bulalım. Kızılay´ın vatandaştan aldığı kanı tekrar vatandaşa verir iken ücret talep ettiği gibi bilgilerde tamamen yanlış bilgi, şu an Kızılay´ın para ile hiç bir ilgisi yok, Biz zaten vatandaşa da kan vermiyoruz, biz kanı hastanelere bizzat gerekli şartları oluşturarak yerine teslim ediyoruz, biz vatandaşın eline kan merkezimizden bir torba kan verip de hastaneye göndermiyoruz biz kanları hastaneye veriyoruz.

BU SÖYLENTİLER ESKİ BİR PROJE

 Bizim parayla işimiz yok parayı da SSK geçiyor yani ilaç gibi, bizim işimiz sadece kanı temin etmek,  biz kanı alır bizim örneğin Akhisar´daki özel hastaneler dahil anlaşmamız var Kızılay olarak bu hastanelerin günlük stoku neyse Manisa kan merkezinden getirilen kan kendilerine teslim ediyor ve hastaya kullanılıyor. Bu söylentiler eski bir proje eskiden tabi ki para ile yapılıyordu ama sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken ‘Ben vatandaşımın bir elinde reçete bir elinde kan torbası ile dolaşmasını istemiyorum.´ diye bizim genel başkanımıza talimat vermişti  bu işi çözün diye biz o işi çözdüğümüzü zannediyorum  şuan 9 Eylül ve Ege Üniversitesi gibi hastanelerin dışında diğer hastanelerde kan alımı yok zaten bütün kanlar Kızılay temin ediyor zaten.” dedi. Akhisar´da 29 yıl başarılı bir şekilde Türk Kızılay Şubesinde hizmet ederek Şubat ayında yapılacak seçimlerde 3 döneme takılmasından dolayı aday olamayan Akhisar Türk Kızılay Şubesi Başkanı Orhan Çeçen  evli 2 çocuk sahibi ve 4 torun sahibi.

Kaynak: ERHAN ÇELİK

Anahtar Kelimeler: KIZILAY ÇEÇEN HİZMET MADALYASI
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Türk´ün Destanı Akhisar´da Anıldı
RAGIPBEY ADAYI YORGUN´DAN ŞEHİTLER ANISINA LOKMA HAYRI
RAGIPBEY ADAYI YORGUN´DAN ŞEHİTLER ANISINA LOKMA HAYRI
Akhisar Ragıpbey Mahallesi muhtar adayı Gül Yorgun 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeni ile lokma döktürdü.
SABAH NAMAZI ETKİNLİĞİ  NİDA CAMİİNDE DÜZENLENDİ
SABAH NAMAZI ETKİNLİĞİ NİDA CAMİİNDE DÜZENLENDİ
Akhisar´da Geleneksel Cumartesi sabah namazı buluşması bu hafta Nida Camiinde düzenlendi.
“KUŞAKLAR BULUŞUYOR”
“KUŞAKLAR BULUŞUYOR”
Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen protokol kapsamında “Kuşaklar Buluşuyor “ projesi devam ediyor.
GÜNEŞLİ GÜNLERE MERHABA
GÜNEŞLİ GÜNLERE MERHABA
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Bölgesel Tahmin Merkezin verileri doğrultusunda; “Sabaha karşı başlayan yağışımız gün içersinde hafifleyerek akşam saatlerine kadar aralıklarla görülebilecek.
AKHİSAR´DA ‘MUTLU ÇOCUK NASIL YETİŞTİRİLİR´ SEMİNERİ
AKHİSAR´DA ‘MUTLU ÇOCUK NASIL YETİŞTİRİLİR´ SEMİNERİ
Manisa Büyükşehir Belediyesi Aile ve Kadın Danışma Merkezi öncülüğünde düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Mutlu ve Başarılı Çocuk Nasıl Yetiştirilir?´ seminerlerine Akhisar´da devam edildi.
 BİTLİSLİLER DERNEĞİNDEN, BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
BİTLİSLİLER DERNEĞİNDEN, BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ
Akhisar Bitlisliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Akhisar´da 3 dönemdir 15 yıldır Akhisar Belediye Başkanlığı görevini yürüten Salih Hızlı´ya teşekkür ziyaretinde bulundu.
ÇANAKKALE ZAFERİ VE BİRLİK RUHU
ÇANAKKALE ZAFERİ VE BİRLİK RUHU
Muhterem Müslümanlar!Vatan, insanın huzur ve güven içinde yaşadığı, hür olmanın şerefini taşıdığıtopraktır.
Akhisar Sevgi Çocukları Derneğinden, Başkan Salih Hızlı´ya teşekkür
Akhisar Sevgi Çocukları Derneğinden, Başkan Salih Hızlı´ya teşekkür
Akhisar´da uzun yıllardır dernek çatısı altında faaliyet gösteren Akhisar Sevgi Çocukları Rehabilitasyon Merkezi yönetimi, Akhisar´da 15 yıldır Belediye Başkanlığı görevini yürüten Salih Hızlı´yı makamında ziyaret etti.
MUHTARLAR DERNEĞİNDE İHSAN GÜMÜŞ GÜVEN TAZELEDİ
MUHTARLAR DERNEĞİNDE İHSAN GÜMÜŞ GÜVEN TAZELEDİ
Akhisar Muhtarlar Derneği Genel Kurulu Akhisar Ziraat Odası toplantı salonunda yapıldı.
AKHİSAR GENÇ MEMUR TIP BAYRAMINI KUTLADI
AKHİSAR GENÇ MEMUR TIP BAYRAMINI KUTLADI
Akhisar Genç Memur Sen İlçe Yönetimi Tıp bayramı nedeniyle Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi ziyaret etti.
BİNBAŞI OLCAY TEKİNAY İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINDA
BİNBAŞI OLCAY TEKİNAY İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞINDA
Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı görevine Manisa İl Jandarmada görevli Binbaşı Olcay Tekinay geldi.
HÜRRİYET MAHALLESİ´NDE YAĞMURSUYU ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI
HÜRRİYET MAHALLESİ´NDE YAĞMURSUYU ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar Hürriyet Mahallesi 396 ve 500 sokaklarda yaşanan yağmursuyu sorunu nedeniyle mahallede 320 metrelik yağmursuyu hattı döşeme çalışmasını tamamladı.
BAŞKAN MEN, KADINLARI UNUTMADI
BAŞKAN MEN, KADINLARI UNUTMADI
Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kadınlar günü dolaysıyla kadın üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi.
KUŞAKLAR BULUŞUYOR
KUŞAKLAR BULUŞUYOR
Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Akhisar Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen protokol kapsamında “Kuşaklar Buluşuyor “ projesi hayata geçti.
DEVE GÜREŞLERİNİN 4. ZEYTİNLİOVADA YAPILDI
DEVE GÜREŞLERİNİN 4. ZEYTİNLİOVADA YAPILDI
Akhisar Yörükleri ve Deve güreşi sevenler yararına yapılan deve güreşleri Akhisar Zeytinliova mahallesinde yapıldı.
A. VEHBİ BAKIRLIOĞLU OKUL AİLE BİRLİĞİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
A. VEHBİ BAKIRLIOĞLU OKUL AİLE BİRLİĞİ KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
Akhisar Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ilkokulu okul aile birliği kadınlar günü nedeni ile Seyhan Kafede yemekli bir proğram düzenledi.
8 MART´TA 60 KADINA İSTİHDAM İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
8 MART´TA 60 KADINA İSTİHDAM İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Akhisar Kent Konseyi Kadın Meclisi olarak Gıda Çarşısında faaliyet yürüten Marc Tekstil Ltd.Şti firması ile 60 kadına istihdam yaratılması ile ilgili PROTOKOL imzaladı.
AKHİSARLI KADINLAR, KADINLAR GÜNÜNDE YÜRÜDÜ
AKHİSARLI KADINLAR, KADINLAR GÜNÜNDE YÜRÜDÜ
Akhisar Kadın Platformu tarafından 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle yürüyüş düzenledi.
ABZED´DEN BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA TEŞEKKÜR
ABZED´DEN BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI´YA TEŞEKKÜR
Akhisar Bedensel ve Zihinsel Engelliler Derneği (ABZED) Başkanı Cem Bayrak ve yönetim kurulu üyeleri Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı´yı makamında ziyaret ederek verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi taktim etti.
AKHİSAR KOLEJİ´NİN METEOROLOJİ ZİYARETİ
AKHİSAR KOLEJİ´NİN METEOROLOJİ ZİYARETİ
Akhisar Koleji 4. Sınıf Öğrencileri; Öğretmen Saime GÖRGÜN, Öğretmen Burhanettin GÜNGÖR, Öğretmen Yasemin KIRKIKOĞLU ve Hüdaverdi GÖRGÜN eşliğinde Akhisar Meteoroloji Müdürlüğü´nü ziyaret ettiler.
KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI
Akhisar Kent Konseyi Kadın meclisi, Akhisar´ın Kadın Sesleri Projesi finali için ve 8 Mart Dünya Kadınlar günü dolaysıyla kahvaltıda bir araya geldiler.
AKHİSARLI KADIN  GİRİŞİMCİLER VE GENÇ GİRİŞİMCİLER TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ
AKHİSARLI KADIN GİRİŞİMCİLER VE GENÇ GİRİŞİMCİLER TEMSİLCİLERİNİ SEÇTİ
TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) a bağlı Oda ve Borsalarda Yönetim Kurulları tarafından belirlenen Kadın girişimciler kurulu ile Genç girişimciler kurulu üyeleri , Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasında , Oda personelinden oluşan sandık kurulu huzurunda yaptıkları seçimle Akhisar´ı Manisa İl icra kurulunda temsil edecek isimleri belirlediler.
DOĞAN ENSİ̇VRİ̇ İZMİR DE AKHİSAR´IN GURURU OLDU
DOĞAN ENSİ̇VRİ̇ İZMİR DE AKHİSAR´IN GURURU OLDU
Su ve Teknoloji Derneği (SUTEK) tarafından düzenlenen 5. Su ve Çevre Konferansı ve Ödül Töreni, 4 Mart 2019 tarihinde İzmir Sabancı Kültür Sarayı´nda gerçekleştirildi.
8 Mart Kadınlar Gününe Özel, Kadınlar Konuştu...
8 Mart Kadınlar Gününe Özel, Kadınlar Konuştu...
Engin Akyüz ile konuşuyorum programı "8 mart dünya kadınlar günü özel programında" Akhisar´da kadınların vizyon ve misyonunu güçlendirmek, haklarını koruma amacı ile faaliyet gösteren iki derneğin yöneticisini konuk etti.
İyilik Paylaştıkça Çoğalır
İyilik Paylaştıkça Çoğalır
Muhterem Müslümanlar! Peygamber Efendimizin Medine´ye hicret etmesinin üzerinden dokuz yıl geçmişti. İslam dini dalga dalga yayılıyor, imana susamış gönüller Medine´ye akıyordu.
REGAİB KANDİLİ DUALAR İLE KUTLANDI
REGAİB KANDİLİ DUALAR İLE KUTLANDI
Üç ayları müjdeleyen Regaib Kandili`nde Akhisar´ın dört bir tarafındaki camileri genci ihtiyarı doldurup namaz kılıp dua etti.
REGAİB KANDİLİ MÜBAREK OLSUN
REGAİB KANDİLİ MÜBAREK OLSUN
Üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib kandili bugün gece idrak edilecek.
‘Burası Türkiye Burada İş Var´
‘Burası Türkiye Burada İş Var´
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ‘Burası Türkiye Burada İş Var´ sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 kampanyasının detaylarını basın mensupları ile paylaştı.
AKHİSAR BAHARI YAŞAMAYA BAŞLADI
AKHİSAR BAHARI YAŞAMAYA BAŞLADI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Bölgesel Tahmin Merkezinin verilerine göre: “Akhisar Ovamız baharı yaşamaya başladı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1877 Osmanlı Meclis-i Mebusan`ı İstanbul`da ilk toplantısını yaptı. İlk Kanun-u Esâsi (Anayasa) ilan edildi.