KIZILAY´DAN ÇEÇEN´E HİZMET MADALYASI
Akhisar Kızılay Şube Başkanı Orhan Çeçen Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda” projesi çerçevesinde hizmet madalyası verildi.
Tarih: 5.11.2018 08:05:55/ 658okunma / 0yorum

Akhisar Kızılay Şube Başkanı Orhan Çeçen  Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde hizmet  madalyası  verildi. Akhisar´da 29 yıldır başarılı bir şekilde Kızılay´ın başkanlığını sürdüren  Orhan Çeçen 29 yıllık hizmeti sonrası  Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde tüm Türkiye genelindeki Kızılay başkanlarının da katılımı ile aldığı hizmet madalyası sonrası duygularını  şöyle ifade etti. “Akhisar´da 08.10,1987 yılında Kızılay´da intikal heyeti olarak atadığım  Akhisar Türk Kızılay´a  15.10.1988 yılında ilk genel kurulumuzu yaparak Akhisar Şube Başkanı olarak göreve başladım. 1992 yılına kadar devam ettirdiğim şube başkanlığından 1993-1994 yıllarında istifa ederek  görev yapmadım. Ancak 1995 yılında tekrar seçilerek o tarihten bu tarihe ve nasip olursa Şubat ayına kadar  başkanlığımız devam edecek.Toplam 29 yıllık görevim devam edecek Şubat ayında bütün şubelerimizin Tüzüğümüz gereği  genel kurulumuz var o genel kurulda genel merkezin almış olduğu karar gereği  3 dönem kuralı var, o kural çerçevesinde bizler tekrar aday olamıyoruz, onun için bırakıyoruz,  yönetimden 2  arkadaşla seçime girmeyeceğiz. Antalya´da  29 Ekimde Türkiye genelindeki Kızılay Şube başkanlarına “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde  hizmet  madalyası takdim edildi, onura ettiler bizleri. Bizlere bu hizmet madalyalarını takdim eden Kızılay Genel merkezimize de teşekkür ederiz.

BİZ GENE KIZILAYDAN KOPAMAYIZ

 Şimdi yaşım 59 yaptığım hizmet 29 yıl  ömrümün yarısını Kızılay´da geçirmişim tabi zorlukları var ama insanoğlu her şeye alışır. Şubatta yapılacak olan seçimlerde aday olamasak da  biz gene Kızılay´dan kopamayız, Kızılay´a gönül ve gönüllü hizmetimiz devam edecek, sadece başkanlık sıfatını bırakıyorum artık. Yönetimden başkan olmak isteyen var tabi ki onu değerlendirerek üyelerimizin içerinden istişare ederek değerlendireceğiz yeni bir oluşum yapılacak tabi ki. 84 Kayıtlı üyemiz var 0 84 üyenin içerisinde yeni başkan çıkacak tabi ki bu kurum başkansız kalmayacak bu kurumun başkanı sadece Orhan Çeçen değil başkaları da gelip bu işi yapabilir. Ben 1987 yılından beri Akhisar´da Kızılay´la ilgili yapılması gereken  bütün faaliyetlerinde yer aldım. Akhisar´da Yayakırıldık,  Çıtak, Dingiller Hancalar mahallesindeki yangınlar, Akhisar Balıkesir yolundaki 2015 yılındaki kar nedeni ile yol kapanmasında  ve bütün nerede bir afet varsa soluğumuzun ve nefesimizin yettiğince ulaştık yer aldık orada imkanlar doğrultusunda.

AKHİSAR HALKININ KIZILAY´INA SAHİP ÇIKAMASI LAZIM

 Kısacası biz bu Kızılay´ı bırakamayız, Bizim Akhisar halkından şöyle bir talebimiz var, Önceki gün Akhisar´dan bir okuldan ismini vermeyeyim bir öğretmen geldi Kızılay ile ilgili bir şeyler anlattım kendisi şöyle dedi ben bunları duyduktan sonra kendimden utanıyorum dedi. Kızılay´ı bilmeyişini kendinde bir eksiklik olarak gördü.  Akhisar halkının Kızılay´ına sahip çıkması lazım yani Kızılay´a sahip çıkılabilmesi için Allah korusun bir afet olması şart değil, Afet olmadan biz Kızılay´a sahip çıkalım ki  afet zamanında hazırlıklı olalım her şeyimizle afat zamanında başka gidilecek yer yok ilk koşacak olan kurum  yine Kızılay. Sadece içimde şu uhte kaldı, o da sabit bir kan alma birimi yapamadık ama onu da Kaymakam bey ile görüştük inşallah  bir yer tahsisi yapacağına bulacağını söyledi,bize bunu da yaparsa inşallah bir yer sahibi de olacağız. İnşallah daha güzel günler bizim olacak, böyle bir yer  Akhisar´da niye olmasın, Akhisar´da bir sabit bir vatandaşımızın mesai saatlerinde de kan verebileceği bir yerin olması Akhisar´a yakışır bunu büyüklerimizde de bekliyoruz tabi. Akhisar kan verme potansiyelinde Manisa´nın 17 ilçesinde yine 1.liğimizi muhafaza ediyoruz ama  okullarımızda Manisa genelinde okullarımızda kanım feda  kampanyası devam ediyor,  Akhisar´da bir okulumuzda 20 ünite kan olmuş üzüldüm tabi, okulda 20 ünite kan olması tabi ki üzücü. Akhisar´ın büyük okullarından bir okul, bütün velilerin bu kampanyaya destek vermesi lazım kan aradığımız zaman kanı bulabilmemiz için kan bağışında bulunmamız lazım ki aradığımız zaman kanı bulalım. Kızılay´ın vatandaştan aldığı kanı tekrar vatandaşa verir iken ücret talep ettiği gibi bilgilerde tamamen yanlış bilgi, şu an Kızılay´ın para ile hiç bir ilgisi yok, Biz zaten vatandaşa da kan vermiyoruz, biz kanı hastanelere bizzat gerekli şartları oluşturarak yerine teslim ediyoruz, biz vatandaşın eline kan merkezimizden bir torba kan verip de hastaneye göndermiyoruz biz kanları hastaneye veriyoruz.

BU SÖYLENTİLER ESKİ BİR PROJE

 Bizim parayla işimiz yok parayı da SSK geçiyor yani ilaç gibi, bizim işimiz sadece kanı temin etmek,  biz kanı alır bizim örneğin Akhisar´daki özel hastaneler dahil anlaşmamız var Kızılay olarak bu hastanelerin günlük stoku neyse Manisa kan merkezinden getirilen kan kendilerine teslim ediyor ve hastaya kullanılıyor. Bu söylentiler eski bir proje eskiden tabi ki para ile yapılıyordu ama sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken ‘Ben vatandaşımın bir elinde reçete bir elinde kan torbası ile dolaşmasını istemiyorum.´ diye bizim genel başkanımıza talimat vermişti  bu işi çözün diye biz o işi çözdüğümüzü zannediyorum  şuan 9 Eylül ve Ege Üniversitesi gibi hastanelerin dışında diğer hastanelerde kan alımı yok zaten bütün kanlar Kızılay temin ediyor zaten.” dedi. Akhisar´da 29 yıl başarılı bir şekilde Türk Kızılay Şubesinde hizmet ederek Şubat ayında yapılacak seçimlerde 3 döneme takılmasından dolayı aday olamayan Akhisar Türk Kızılay Şubesi Başkanı Orhan Çeçen  evli 2 çocuk sahibi ve 4 torun sahibi.

Kaynak: ERHAN ÇELİK

Anahtar Kelimeler: KIZILAY ÇEÇEN HİZMET MADALYASI
DÜNYA ZEYTİN GÜNÜNDE ZEYTİNYAĞI YARIŞMASI DÜZENLENECEK
DÜNYA ZEYTİN GÜNÜNDE ZEYTİNYAĞI YARIŞMASI DÜZENLENECEK
DÜNYA ZEYTİN GÜNÜNDE ZEYTİNYAĞI YARIŞMASI DÜZENLENECEK
AKHİSAR TİCARET BORSASI BAŞKANI ALPER ALHAT "ZEYTİN TÜRKİYE´NİN SİMGELERİNDEN OLMALI"
AKHİSAR TİCARET BORSASI BAŞKANI ALPER ALHAT "ZEYTİN TÜRKİYE´NİN SİMGELERİNDEN OLMALI"
Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, zeytin ve zeytinyağının ülke açısından "muhteşem değer" olduğunu dile getirerek, Türkiye´nin simgelerinden biri olmasını önerdi.
GELİŞİM GÜZEL SANATLAR VE SPOR MERKEZİ   AÇILDI
GELİŞİM GÜZEL SANATLAR VE SPOR MERKEZİ AÇILDI
Akhisarda Gelişim Güzel Sanatlar ve spor merkezi Hilaliye yolu üzerinde hizmete girdi.
SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
SABAH NAMAZI BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR
Akhisar´da geleneksel Cumartesi sabah namazı bu hafta Vahdet camiinde gerçekleşti.
LOKANTACILAR ODASINDAN ÜYELERİNE BİR HİZMET DAHA
LOKANTACILAR ODASINDAN ÜYELERİNE BİR HİZMET DAHA
Akhisar Lokantacılar Tatlıcılar ve Köfteciler Odası üyelerine bir hizmet daha sağlamak için Özel Deniz Anaokulu ile indirim protokolü imzaladı.
HALK EĞİTİMDEN EMLAK KURSU
HALK EĞİTİMDEN EMLAK KURSU
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Emlak Danışmanlığı kursu açılacaktır.
AKHİSAR´DA KONUTTA SORUN BÜYÜK, ÇÖZÜM ZAMAN ALIR
AKHİSAR´DA KONUTTA SORUN BÜYÜK, ÇÖZÜM ZAMAN ALIR
Akhisar´ın Konut Sektörü ve Kentsel Dönüşümü Konuşuldu.
DEMİRCİ´YE  KAR YAĞIŞI BAŞLADI
DEMİRCİ´YE KAR YAĞIŞI BAŞLADI
Demircinin Türkmentepe mevki Mahmutlar ve Bardakçı Mahalleleri ile Demirci Dağı Akçakertik mevkii beyaza boyandı.
TEPECİ KARDEŞLERDEN BABALARININ ADINA  HAYIR!
TEPECİ KARDEŞLERDEN BABALARININ ADINA HAYIR!
Akhisar Demirciler odası başkanı ve kardeşleri babaları İbrahim Tepeci´nin ölüm yıldönümünde hayır yaptı.
CAN OTO GAZ “OTOGAZ BİZİM İŞİMİZ” DEDİ
CAN OTO GAZ “OTOGAZ BİZİM İŞİMİZ” DEDİ
Akhisar sanayi sitesinde hizmet veren Can Oto Gaz müşterilerine bir telefon kadar yakın.
AKHİSAR´IN İLK BALIK LOKANTASI AÇILDI
AKHİSAR´IN İLK BALIK LOKANTASI AÇILDI
Akhisarda içkisiz balık lokantası Gülbeyaz olimpik havuz restorantta hizmete açıldı.
ALİ DAYI ÇAY EVİ HİZMETE AÇILDI
ALİ DAYI ÇAY EVİ HİZMETE AÇILDI
Akhisar Hürriyet Mahallesi 151 Sokak numara 7/A´de (Hilaliye caddesi Aras kargo karşısında) Ali Dayı Çayevini açan Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğünden emekli polis Ali Çırak, iş yeri açılışını yaptı.
AKHİSARLI KAYIP VATANDAŞ İZMİR´DE TESPİT EDİLDİ
AKHİSARLI KAYIP VATANDAŞ İZMİR´DE TESPİT EDİLDİ
Akhisar´dan kayıp olan engelli vatandaşın İzmir´e gittiği belirlendi.
USTA AŞCI SANAYİDE HİZMETE GİRDİ
USTA AŞCI SANAYİDE HİZMETE GİRDİ
Akhisar sanayi sitesinde Fatma Durmuş Usta Aşçı adı ile yeni iş yerini hizmete açtı.
ATSO ÜYELERİNİ FUARA GÖTÜRDÜ
ATSO ÜYELERİNİ FUARA GÖTÜRDÜ
ATSO Üyelerini Türk Mobilya sektörü Furniture İstanbul fuarlara götürerek, onlara yenilikleri takip edebilme ve yeni pazarlar oluşturabilme imkânını sunuyor.
Park Kulüp Derneğinden, pilav hayrı!
Park Kulüp Derneğinden, pilav hayrı!
Akhisar Park Kulüp Derneğinin 20 Ekim´de yapılan genel kurulda başkan seçilen Halil İbrahim Doğan, Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 80. yıl dönümü ve diğer üyeler için Dernek de pilav hayrı yaptı.
İŞ ADAMI TAŞKIRAN´DAN PERSONELE BALIK ZİYAFETİ
İŞ ADAMI TAŞKIRAN´DAN PERSONELE BALIK ZİYAFETİ
Akhisar´ın iş adamlarından Gülbeyaz yemek fabrikası, işletmecisi Şaban Taşkıran Gölet havuzda personeli ve aileleri ile yemekte buluştu.
LOKANTACILAR ODASI LOKMA HAYRI DÜZENLENDİ
LOKANTACILAR ODASI LOKMA HAYRI DÜZENLENDİ
Akhisar Lokantacı, köfteci, ve tatlıcılar esnaf odası Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 80´nci yılı nedeni ile lokma hayrı düzenlendi.
AKHİSAR´DA YAĞMUR DUASI YAPILDI
AKHİSAR´DA YAĞMUR DUASI YAPILDI
Akhisar´da Cuma namazı sonrası camilerde yağmur duası yapıldı.
SABAH NAMAZI TARİHİ KARAOSMANOĞLU CAMİSİNDE KILINDI
SABAH NAMAZI TARİHİ KARAOSMANOĞLU CAMİSİNDE KILINDI
Akhisar´da Müftülük Gençlik Kolları ve cami din görevlileri tarafından düzenlenen sabah namazı buluşmalarında bu hafta Zeytinliova mahallesindeki camide buluşuldu.
ZEYTİNLİ BAHÇEDEN DÜĞÜN YAPACAKLARA MÜJDE
ZEYTİNLİ BAHÇEDEN DÜĞÜN YAPACAKLARA MÜJDE
Akhisar Zeytinliova yolu üzeri bulunan Zeytinli Bahçeden düğün yapacaklara müjde.
ATAM BİR GÜN DEĞİL HER GÜN
ATAM BİR GÜN DEĞİL HER GÜN
Akhisar´da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 80.yıl dönümü dolayısıyla Milli Egemenlik Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ AÇILDI
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ AÇILDI
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) 110. şubesini Akhisar´da açtı
ÇAMÖNÜ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
ÇAMÖNÜ İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Çamönü ilkokulu öğrencileri oldu.
SAĞLIK: DÜNYALARA DEĞER NİMET
SAĞLIK: DÜNYALARA DEĞER NİMET
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum âyet-i kerimede Hz. İbrahim, Yüce Rabbimizi şöyle tanıtmaktadır: “O, beni yaratan ve bana doğru yolu gösterendir. O, beni yediren ve içirendir. Hastalandığımda bana şifa veren O´dur. Beni öldürecek ve sonra diriltecek olan da O´dur.”
AKHİSAR BELEDİYESİ SANAT ATÖLYELERİ 8´İNCİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
AKHİSAR BELEDİYESİ SANAT ATÖLYELERİ 8´İNCİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI BAŞLADI
Akhisar Belediyesi önderliğinde Halk Eğitim Merkezinin destekleri ile 8 yıldır hizmet veren Sanat Atölyeleri açılış kokteyli ile yeni öğretim yılına başladı. Sanat Atölyeleri 2018-2019 öğretim yılına 11 branş ile hizmet verecek.
YAYAKIRILDIK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ARTIK BİRER FAHRİ REHBER OLDU
YAYAKIRILDIK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ARTIK BİRER FAHRİ REHBER OLDU
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Yayakırıldık ilkokulu öğrencileri oldu.
AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI, ŞAMPİYON BOKSÖRÜ KONUK ETTİ
AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SALİH HIZLI, ŞAMPİYON BOKSÖRÜ KONUK ETTİ
Muğla´da gerçekleştirilen Büyük Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası´nda Türkiye Şampiyonu olarak ilimizi gururlandıran Akhisarlı Deniz Güngör, Akhisar Belediyesi´ni ziyaret etti.
ATSO BAŞKANI DR. ULUSOY; “BANKALAR GİRİŞİMCİYE SÜPER DESTEK VERSİN”
ATSO BAŞKANI DR. ULUSOY; “BANKALAR GİRİŞİMCİYE SÜPER DESTEK VERSİN”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Türkiye Bankalar Birliği´nin İzmir´de gerçekleştirdiği toplantıda sektörün en zor dönemleri “Genç, dinamik girişimcilerle” aştığı vurgulandı.
SİHİRLİ DÜŞLER´İN GÖSTERİSİ İLGİ İLE İZLENDİ
SİHİRLİ DÜŞLER´İN GÖSTERİSİ İLGİ İLE İZLENDİ
Akhisar Gençlik Derneği tarafından ´´Sihirli Düşler ´´ isimli gösteri büyük beğeni ile izlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1949 İstanbul Radyosunun Yayına Başlaması
1990 Avrupa Güvenlik Ve işbirliği Konferansı (AGİK) Paris Sözleşmesi