AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLER GÜVENLİK VE İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIYOR
AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLER GÜVENLİK VE İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışmaları Most Akademi tarafından Akhisarlı motosikletseverlerle ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.
PEHLİVANOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
PEHLİVANOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Pehlivanoğlu İlkokulu öğrencileri oldu.
DUTLULU, AKHİSAR ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ
DUTLULU, AKHİSAR ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ
CHP´li Dutlulu:“Tüm Akhisar´a iyi ki Besim Dutlulu başkanlığı kazanmış dedirteceğiz.”
BAKIRLIOĞLU MANİSA BÜYÜKŞEHİR ZEHİRLİ ATIKLARA NEDEN SESSİZ?
BAKIRLIOĞLU MANİSA BÜYÜKŞEHİR ZEHİRLİ ATIKLARA NEDEN SESSİZ?
Manisa çevresinden ve il dışından getirilen arıtma tesislerinin atık çamurlarının Akhisar çöplüğüne dökülmesini yakından takip eden ve Cumhuriyet Başsavcılığa suç duyurusunda bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU zehirli atıkları Akhisar çöplüğüne döken ve para cezasına çarptırılan şirketin ihalesinin neden iptal edilmediğini sordu.
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin konukları Akhisar Atatürk İlkokulu öğrencileri oldu.
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
Akhisar Zeytinliova Ortaokulu ile Akhisar Yırcalı Anaokulu arasında geri dönüşüm ve sıfır atık projelerini destekleyen çok güzel, örnek bir işbirliğine imza atıldı.
KIZILAY´DAN ÇEÇEN´E HİZMET MADALYASI
Akhisar Kızılay Şube Başkanı Orhan Çeçen Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda” projesi çerçevesinde hizmet madalyası verildi.
Tarih: 5.11.2018 08:05:55/ 712okunma / 0yorum

Akhisar Kızılay Şube Başkanı Orhan Çeçen  Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde hizmet  madalyası  verildi. Akhisar´da 29 yıldır başarılı bir şekilde Kızılay´ın başkanlığını sürdüren  Orhan Çeçen 29 yıllık hizmeti sonrası  Antalya´da düzenlenen “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde tüm Türkiye genelindeki Kızılay başkanlarının da katılımı ile aldığı hizmet madalyası sonrası duygularını  şöyle ifade etti. “Akhisar´da 08.10,1987 yılında Kızılay´da intikal heyeti olarak atadığım  Akhisar Türk Kızılay´a  15.10.1988 yılında ilk genel kurulumuzu yaparak Akhisar Şube Başkanı olarak göreve başladım. 1992 yılına kadar devam ettirdiğim şube başkanlığından 1993-1994 yıllarında istifa ederek  görev yapmadım. Ancak 1995 yılında tekrar seçilerek o tarihten bu tarihe ve nasip olursa Şubat ayına kadar  başkanlığımız devam edecek.Toplam 29 yıllık görevim devam edecek Şubat ayında bütün şubelerimizin Tüzüğümüz gereği  genel kurulumuz var o genel kurulda genel merkezin almış olduğu karar gereği  3 dönem kuralı var, o kural çerçevesinde bizler tekrar aday olamıyoruz, onun için bırakıyoruz,  yönetimden 2  arkadaşla seçime girmeyeceğiz. Antalya´da  29 Ekimde Türkiye genelindeki Kızılay Şube başkanlarına “Kanım Sana Feda”  projesi çerçevesinde  hizmet  madalyası takdim edildi, onura ettiler bizleri. Bizlere bu hizmet madalyalarını takdim eden Kızılay Genel merkezimize de teşekkür ederiz.

BİZ GENE KIZILAYDAN KOPAMAYIZ

 Şimdi yaşım 59 yaptığım hizmet 29 yıl  ömrümün yarısını Kızılay´da geçirmişim tabi zorlukları var ama insanoğlu her şeye alışır. Şubatta yapılacak olan seçimlerde aday olamasak da  biz gene Kızılay´dan kopamayız, Kızılay´a gönül ve gönüllü hizmetimiz devam edecek, sadece başkanlık sıfatını bırakıyorum artık. Yönetimden başkan olmak isteyen var tabi ki onu değerlendirerek üyelerimizin içerinden istişare ederek değerlendireceğiz yeni bir oluşum yapılacak tabi ki. 84 Kayıtlı üyemiz var 0 84 üyenin içerisinde yeni başkan çıkacak tabi ki bu kurum başkansız kalmayacak bu kurumun başkanı sadece Orhan Çeçen değil başkaları da gelip bu işi yapabilir. Ben 1987 yılından beri Akhisar´da Kızılay´la ilgili yapılması gereken  bütün faaliyetlerinde yer aldım. Akhisar´da Yayakırıldık,  Çıtak, Dingiller Hancalar mahallesindeki yangınlar, Akhisar Balıkesir yolundaki 2015 yılındaki kar nedeni ile yol kapanmasında  ve bütün nerede bir afet varsa soluğumuzun ve nefesimizin yettiğince ulaştık yer aldık orada imkanlar doğrultusunda.

AKHİSAR HALKININ KIZILAY´INA SAHİP ÇIKAMASI LAZIM

 Kısacası biz bu Kızılay´ı bırakamayız, Bizim Akhisar halkından şöyle bir talebimiz var, Önceki gün Akhisar´dan bir okuldan ismini vermeyeyim bir öğretmen geldi Kızılay ile ilgili bir şeyler anlattım kendisi şöyle dedi ben bunları duyduktan sonra kendimden utanıyorum dedi. Kızılay´ı bilmeyişini kendinde bir eksiklik olarak gördü.  Akhisar halkının Kızılay´ına sahip çıkması lazım yani Kızılay´a sahip çıkılabilmesi için Allah korusun bir afet olması şart değil, Afet olmadan biz Kızılay´a sahip çıkalım ki  afet zamanında hazırlıklı olalım her şeyimizle afat zamanında başka gidilecek yer yok ilk koşacak olan kurum  yine Kızılay. Sadece içimde şu uhte kaldı, o da sabit bir kan alma birimi yapamadık ama onu da Kaymakam bey ile görüştük inşallah  bir yer tahsisi yapacağına bulacağını söyledi,bize bunu da yaparsa inşallah bir yer sahibi de olacağız. İnşallah daha güzel günler bizim olacak, böyle bir yer  Akhisar´da niye olmasın, Akhisar´da bir sabit bir vatandaşımızın mesai saatlerinde de kan verebileceği bir yerin olması Akhisar´a yakışır bunu büyüklerimizde de bekliyoruz tabi. Akhisar kan verme potansiyelinde Manisa´nın 17 ilçesinde yine 1.liğimizi muhafaza ediyoruz ama  okullarımızda Manisa genelinde okullarımızda kanım feda  kampanyası devam ediyor,  Akhisar´da bir okulumuzda 20 ünite kan olmuş üzüldüm tabi, okulda 20 ünite kan olması tabi ki üzücü. Akhisar´ın büyük okullarından bir okul, bütün velilerin bu kampanyaya destek vermesi lazım kan aradığımız zaman kanı bulabilmemiz için kan bağışında bulunmamız lazım ki aradığımız zaman kanı bulalım. Kızılay´ın vatandaştan aldığı kanı tekrar vatandaşa verir iken ücret talep ettiği gibi bilgilerde tamamen yanlış bilgi, şu an Kızılay´ın para ile hiç bir ilgisi yok, Biz zaten vatandaşa da kan vermiyoruz, biz kanı hastanelere bizzat gerekli şartları oluşturarak yerine teslim ediyoruz, biz vatandaşın eline kan merkezimizden bir torba kan verip de hastaneye göndermiyoruz biz kanları hastaneye veriyoruz.

BU SÖYLENTİLER ESKİ BİR PROJE

 Bizim parayla işimiz yok parayı da SSK geçiyor yani ilaç gibi, bizim işimiz sadece kanı temin etmek,  biz kanı alır bizim örneğin Akhisar´daki özel hastaneler dahil anlaşmamız var Kızılay olarak bu hastanelerin günlük stoku neyse Manisa kan merkezinden getirilen kan kendilerine teslim ediyor ve hastaya kullanılıyor. Bu söylentiler eski bir proje eskiden tabi ki para ile yapılıyordu ama sayın Cumhurbaşkanımız Başbakan iken ‘Ben vatandaşımın bir elinde reçete bir elinde kan torbası ile dolaşmasını istemiyorum.´ diye bizim genel başkanımıza talimat vermişti  bu işi çözün diye biz o işi çözdüğümüzü zannediyorum  şuan 9 Eylül ve Ege Üniversitesi gibi hastanelerin dışında diğer hastanelerde kan alımı yok zaten bütün kanlar Kızılay temin ediyor zaten.” dedi. Akhisar´da 29 yıl başarılı bir şekilde Türk Kızılay Şubesinde hizmet ederek Şubat ayında yapılacak seçimlerde 3 döneme takılmasından dolayı aday olamayan Akhisar Türk Kızılay Şubesi Başkanı Orhan Çeçen  evli 2 çocuk sahibi ve 4 torun sahibi.

Kaynak: ERHAN ÇELİK

Anahtar Kelimeler: KIZILAY ÇEÇEN HİZMET MADALYASI
AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLER GÜVENLİK VE İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIYOR
AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLER GÜVENLİK VE İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışmaları Most Akademi tarafından Akhisarlı motosikletseverlerle ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.
GENÇ MEMUR-SEN´DEN KAYMAKAMA ZİYARET
GENÇ MEMUR-SEN´DEN KAYMAKAMA ZİYARET
Akhisar Genç Memur-Sen yönetim kurulu ziyaretlerine başladı.
ÖLÇÜ VE TARZI ALETLERİ MUAYENESİ 28 ŞUBAT´TA SONA ERİYOR
ÖLÇÜ VE TARZI ALETLERİ MUAYENESİ 28 ŞUBAT´TA SONA ERİYOR
Akhisar Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, 3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu hükümlerine göre her türlü ölçü ve ölçü aletlerinin kamu yararına uygun olarak kullanımının sağlanılması, muayenesi ve damgalanması işlemleri çerçevesinde, 28 Şubat 2019 Çarşamba gününe kadar periyodik muayene müracaatında bulunmayanlara 2.600,00 TL idari para cezası uygulanacağı belirtildi.
HAFTA SONUNA KADAR SOĞUK HAVALAR DEVAM EDECEK
HAFTA SONUNA KADAR SOĞUK HAVALAR DEVAM EDECEK
Bölge Tahmin Merkezimizin uyarıları doğrultusunda hafta sonuna kadar soğuk geceler zirai açıdan sorun olabilecek
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER TARİHİ ÖĞRENİYOR
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER TARİHİ ÖĞRENİYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar TOKİ Zeytinkent İlkokulu öğrencileri oldu.
ZEYTİNLİOVADA 27 OCAKTA DEVE GÜREŞİ VAR
ZEYTİNLİOVADA 27 OCAKTA DEVE GÜREŞİ VAR
Akhisar Yörükleri ve Deve güreşi sevenler yararına bu yıl 4. Deve güreşleri Zeytinliova mahallesinde yapılacak.
TAŞKIRAN, YEREL BASIN MENSUPLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI
TAŞKIRAN, YEREL BASIN MENSUPLARININ GÜNÜNÜ KUTLADI
Akhisarlı İş İnsanı Şaban Taşkıran, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yerel basın mensuplarına Akhisar Belediyesi Hüsnü Kahraman Kültür Park Gölet alanındaki Gülbeyaz Olimpik Yüzme Havuzu içindeki Havuz Balık Evi´nde akşam yemeği verdi.
HAFTA SONU YAĞIŞ YOK  AMA !
HAFTA SONU YAĞIŞ YOK AMA !
Akhisarda 2 gündür devam eden yağışlar hafta sonu yok
AKHİSAR´DA YAĞIŞ GEÇİT VERMİYOR
AKHİSAR´DA YAĞIŞ GEÇİT VERMİYOR
Akhisarda şiddetli ve sağanak olarak devam eden yağış geçit vermiyor.
SABAH NAMAZINDA TOKİ CAMİNDE  BULUŞULDU
SABAH NAMAZINDA TOKİ CAMİNDE BULUŞULDU
Akhisar´da yağışlıbir Cumartesi sabah namazı buluşması Toki Camiinde düzenlendi.
SU TAŞKINLARI  NEDENİYLE  ORGANİZEYE İŞÇİ GÖNDERİLEMİYOR
SU TAŞKINLARI NEDENİYLE ORGANİZEYE İŞÇİ GÖNDERİLEMİYOR
Akhisar´da yağışların devam etmesi nedeni ile çaylar taştı.
AHMET AKBUĞA, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
AHMET AKBUĞA, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa ve Ziraat Odası personelleri Aytekin Değirmenci, Özge Günay, Pelin Akgünlü Tuğçe İyilikeden, Sait Kaya, ve Kerim Adak gazetemizi ziyaret ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
24 SAATTE METREKAREYE 64.8 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ
24 SAATTE METREKAREYE 64.8 KG YAĞIŞ DÜŞTÜ
Akhisar Meteoroloji Müdürlüğü ölçümlerine göre Akhisar´da son 24 saatte metrekareye 64.8 kg yağış düştü.
10 OCAK´TA; YAZMADILAR, KONUŞTULAR
10 OCAK´TA; YAZMADILAR, KONUŞTULAR
0 Ocak çalışan gazeteciler gününde Engin Akyüz ile konuşuYORUM programında yerel gazeteler ve sorunları konuşuldu. Akhisar´dan tüm gazetecileri temsilen iki yerel gazete temsilcisinin katıldığı programa "Gazeteci" kimliği damga vurdu.
ÜLKÜ OCAKLARI, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
ÜLKÜ OCAKLARI, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Akhisar Ülkü Ocakları Başkanı Adem Duran, yönetim kurulu üyeleri Ersin Cebeli, Tunay Köse, İnanç Şenkan ile birlikte 10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile gazetemizi ziyaret ettiler.
TARİHİNE SAHİP ÇIKAN KÜLTÜRLÜ GENÇLER YETİŞİYOR
TARİHİNE SAHİP ÇIKAN KÜLTÜRLÜ GENÇLER YETİŞİYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Halil Mandacı İlkokulu öğrencileri oldu
GENÇLERDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
GENÇLERDEN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ
Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü´ne bağlı Akhisar Gençlik Merkezi tarafından Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla duyarlılık oluşturmak amacıyla “Goalball” oyunu düzenlendi
SARIKAMIŞ KAHRAMANLARI UNUTULMADI
SARIKAMIŞ KAHRAMANLARI UNUTULMADI
Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Akhisar Gençlik Merkezi ve Çağlak Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Sarıkamış Harekatı´nda donarak şehit düşen on binlerce kahraman, Sarıkamış Destanı´nın 104. yılında Karaköy mevkiinde gerçekleştirilen yürüyüşle anıldı.
AKHİSAR BELEDİYE PERSONELİ MUSTAFA DOĞDU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
AKHİSAR BELEDİYE PERSONELİ MUSTAFA DOĞDU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Dün Beyoba Mahallesi Ilıcak Mevkii yakınlarında aracı ile bir dereye uçması sonucu altında kalarak hayatını kaybeden Akhisar Belediyesi Park ve Bahçeler Çavuşu Mustafa Doğdu, mesai arkadaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
ATSO İLE BORSA BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU
ATSO İLE BORSA BASINLA KAHVALTIDA BULUŞTU
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası ile birlikte 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Egea´da düzenledikleri kahvaltı programı ile kutladı.
HUZUREVİMİZ AKHİSAR ZİRAAT ODASINDA
HUZUREVİMİZ AKHİSAR ZİRAAT ODASINDA
Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Akhisar Müdürlüğünden Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa´ yı ziyaret etti.
DEREN, MESLEKTAŞLARINA SEMİNER VERDİ
DEREN, MESLEKTAŞLARINA SEMİNER VERDİ
Ankara Ticaret Odasının ev sahipliğinde Akın Özkan Ömer Sarıoğlu, Yusuf Solak´ın organize etti toplantıda Ankara C.M.C C.A.T Kuaförler ve Berberler toplantısında Akhisarlı ödüllü Berber Ferdi DEREN Başkent Kuaför ve Berberlerine, ‘Vizyonumuz , Misyonumuz Nasıl Olmalı?´ semineri verdi.
AKHİSAR METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN ZİYARETÇİLERİ
AKHİSAR METEOROLOJİ MÜDÜRLÜĞÜ´NÜN ZİYARETÇİLERİ
Akhisar Özel Yüksel Ortaokulu 5. Sınıf Öğrencileri Meteoroloji Müdürlüğü´nü ziyaret ettiler.
MÜFTÜ TÜRKMENOĞLU GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
MÜFTÜ TÜRKMENOĞLU GAZETEMİZİ ZİYARET ETTİ
Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu Gazetemizi ziyaret etti.
TARİHİNE SAHİP ÇIKAN KÜLTÜRLÜ GENÇLER YETİŞİYOR
TARİHİNE SAHİP ÇIKAN KÜLTÜRLÜ GENÇLER YETİŞİYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar 75.Yıl Aysun Karalar İlkokulu öğrencileri oldu.
ANTİK TEPE MEZARINDAKİ AĞAÇLAR İLE İLGİLİ MAHALLE HALKI AÇIKLAMA YAPTI
ANTİK TEPE MEZARINDAKİ AĞAÇLAR İLE İLGİLİ MAHALLE HALKI AÇIKLAMA YAPTI
Ragıp Bey Mahallesi sakinleri Antik Tepe Mezarındaki ağaçların kesilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.
SICAKLIKLAR ARTIŞA GEÇİYOR
SICAKLIKLAR ARTIŞA GEÇİYOR
Kar yağışı Akhisar´ın kuzey mahallelerinde yer yer serpinti olarak görüldü.
TÜGVA AKHİSAR´DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI
TÜGVA AKHİSAR´DA FAALİYETLERİNE BAŞLADI
TÜGVA Manisa ve Akhisar ilçe teşkilatı Akhisarda ziyaretlerde bulundu.
SELÇİKLİ´DEN MASKİ´YE HİZMET TEŞEKKÜRÜ
SELÇİKLİ´DEN MASKİ´YE HİZMET TEŞEKKÜRÜ
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, 154 Mahalle Projesi kapsamında alt ve üstyapı çalışması yürütülen Akhisar´ın Selçikli Mahalle Muhtarı Abdülkadir Kesen´i makamında ağırladı.
HELVACILIKTA 55 YILLIK SERÜVEN DEVAM EDİYOR
HELVACILIKTA 55 YILLIK SERÜVEN DEVAM EDİYOR
Akhisar´da Tahta Kalede 1984 yılından bu yana hizmet eden tahin helva imalatçısı, mesleğini gelecek kuşaklara taşımayı hedefliyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1406 Çandarlı Ali Paşa`nın vefatı
1910  Çırağan Sarayı Yangını.
1993  ABD Uçakları, Kuzey Irak`taki Askeri Hedefleri Bombaladı.İncirlik Üssü`nden Kalkan ABD Uçaklarının Kuzey Irak`ta Son İki Günde İki Savaş Uçağını Düşürmesinin, İki Füze Radar İstasyonu İle,Bir Uçaksavar Bataryasını Bombalaması.
2006 Fırtına