MASKİ GENEL MÜDÜRÜ´NDEN AÇIKLAMALAR
MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV ekranlarında Özgür Hancıoğlu´nun sunumuyla gerçekleştirilen ´Gündem Özel´ programına konuk oldu.
Tarih: 23.9.2020 19:05:42/ 1272okunma / 0yorum

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV ekranlarında Özgür Hancıoğlu´nun sunumuyla gerçekleştirilen ´Gündem Özel´ programına konuk oldu. Genel Müdür Aslay, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ün Gediz ve Bakırçay´ın atıksulardan arındırılması hedefi doğrultusunda atıksu arıtma tesislerine bugüne kadar 295 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi.

Yayın hayatına yeni başlayan Manisa TV´nin bu haftaki konukları Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay ve Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer oldu. Programda öne çıkan konulardan biri de atıksu arıtma tesislerine yapılan yatırımlardı. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalıştıklarını söyleyen Aslay, inşa edilen, son aşamaya gelinen ve yeni inşa edilecek tesisler ile ilgili bilgileri izleyicilerle paylaştı. Öncelikle çevreci bir vizyona sahip olan Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Ergün´e teşekkür ederek bugüne kadar yaptıkları çalışmaları anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ün sağlıklı bir altyapı olmadan, iyi bir üstyapı olmayacağı sözü doğrultusunda çalıştıklarını ifade eden Aslay, atıksu arıtma tesislerine 295 milyon TL yatırım yaptıklarını söyledi.

Hedef, Gediz ve Bakırçay´ın özlenen günlerine kavuşturulması

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, "2014 yılında Manisa´mızın Büyükşehir olması ile birlikte MASKİ Genel Müdürlüğü kuruldu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün´ün daha temiz Gediz ve Bakırçay hedefiyle yola çıkarak il genelinde çok önemli çalışmalara hayat verdik. Ege Bölgesi´nin en büyük tesislerinden olan Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi başta olmak üzere Turgutlu, Soma ve Gördes´te de yeni tesisler inşa ettik ve bu tesislerimiz şu an çalışıyor. Aynı zamanda ilçelerden kurumumuza devrolan ancak işletme maliyetleri nedeniyle çalıştırılamayan tesisleri de Sayın Başkanımızın talimatları doğrultusunda yıllardır başarılı bir şekilde çalıştırıyoruz" dedi.

19 atıksu arıtma tesisi mevcut

İl genelinde 19 atıksu arıtma tesisi olduğunu söyleyen Aslay, bu tesislerde bugüne kadar 187 milyon metreküp atıksu arıtımı gerçekleştirdiklerini belirterek, "Gediz ve Bakırçay havzalarına temizlenmiş ve arıtılmış su deşarj ediyoruz. Çocuklarımıza sağlıklı bir çevre bırakmak için çalışıyoruz. Bugüne kadar atıksu arıtma tesislerine 295 milyon TL yatırım yaptık" ifadelerini kullandı. Aslay ayrıca, atıksu arıtma tesislerinin şehirlerin görünmez kahramanları olduğunu vurguladı.

Alaşehir´in doğasının daha temiz olması için çevreci yatırımlar

MASKİ Genel Müdürlüğü olarak Alaşehir´deki mevcut tesisin ekonomik ömrünü tamamlamasının ardından yeni bir tesis için kolları sıvadıklarını belirten Aslay, "İlçe merkezi için 39  milyon TL yatırım bedeliyle yeni bir tesis inşa ettik. Geçtiğimiz hafta tesisin kuru kabulünü gerçekleştirdik. Kısa bir süre içerisinde tesisimizi faaliyete alacağız. Ayrıca, belde durumundan mahalleye dönüşen Kavaklıdere´deki tesisimizin inşaat çalışmalarını tamamlayarak faaliyete aldık" dedi.

Atıksu arıtma tesisi olmayan ilçe merkezi kalmayacak

Genel Müdür Aslay, 4 ilçe merkezine inşa edilecek atıksu arıtma tesislerini anlatarak açıklamalarına devam etti. Aslay, "4 ilçe merkezinde tesisimiz yok. Sarıgöl, Selendi, Demirci ve Köprübaşı. Sarıgöl, Selendi ve Demirci için kredilendirme çalışmalarımızı tamamladık. Ayrıca bu tesislerimiz için SUKAP´tan yüzde 50 hibe desteği de almaya hak kazandık. Köprübaşı´nda inşa edeceğimiz tesisin de projelendirme çalışmalarında son aşamaya geldik. Tabi ki Gediz ve Bakırçay´da tüm sorumluluk MASKİ´ye ait değil. Biz, kendi adımıza üzerimize düşen sorumluğu yerine getiriyoruz" dedi.

Tesislerimiz sürekli olarak denetleniyor

Sürekli Atıksu İzleme Sistemi (SAİS) üzerinden tesislerdeki çıkış değerlerinin sürekli olarak takip edildiğini belirten Aslay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tesislerdeki verileri 7 gün 24 saat incelediğini söyledi. Aslay, "Tesislerimizi ne kadar iyi çalıştırdığımızın göstergesi de ilgili bakanlıkların yapmış oldukları denetimler sonrasında aldığımız enerji teşvikleridir. Bu sayede tesislerimizde kullandığımız enerji maliyetinin bir kısmını ilgili bakanlıktan alıyoruz" dedi.

2016 ve 2019 yıllarında su ve çevre ödülleri aldık

Yürütülen başarılı atıksu arıtma tesisi ve altyapı yatırımları sonrasında 2016 ve 2019 yıllarında su ve çevre ödülleri aldıklarını söyleyen Aslay, kendileri için bu ödüllerin gurur verici olduğunun altını çizdi.

“Güneş enerjisi santrali ile ekonomik anlamda tasarruf sağlayacağız”

Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisine ekonomik anlamda tasarruf sağlamak adına Güneş Enerjisi Santrali kurulumu gerçekleştirildiğini belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Ege Bölgesindeki en büyük tesislerden biri olan Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün´ün talimatları ile Güneş Enerjisi Santrali kuruyoruz. Zafer Kalkınma Ajansı´ndan hibe desteği alınan projede 3 bin 600 güneş enerjisi panelinin montajına başlandı. Yaklaşık olarak 4,5 Milyon TL ihale bedeli olan işimizin Eylül ayı sonunda bitirilmesi planlanmaktadır. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte tesisimizin enerjisinin yüzde 30´luk kısmı Güneş Enerjisi Santrali´nden karşılanacak. Hem enerji tasarrufu hem de buradan istifade edilen bedelle de Manisa´mıza yatırımlar yapılacak” dedi.  

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: MASKİ GENEL MÜDÜRÜ NDEN AÇIKLAMALAR
AKBUĞA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
AKBUĞA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa resmi Kurumlara ziyaretlerine devam ediyor.
DEPREMLER VE KÜRESEL ISINMA
DEPREMLER VE KÜRESEL ISINMA
Atmosferesalınansera gazlarınınneden olduğu düşünülensera etkisininsonucunda, dünya üzerinde yıl boyunca kara, deniz ve havada ölçülen ortalama sıcaklıklarda görülen artışa küresel ısınma denir.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANACAK
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI KUTLANACAK
28 Ekim Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece Peygamber Efendimiz (s.a.v.)´in dünyayı teşrif ettikleri Mevlid Kandili´ni idrak edeceğiz..
DUTLULU´DAN İMAMOĞLU´NA GEÇMİŞ OLSUN MESAJI !
DUTLULU´DAN İMAMOĞLU´NA GEÇMİŞ OLSUN MESAJI !
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Covid-19 teşhisi konan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için geçmiş olsun mesajı yayımladı.
BAŞKAN DUTLULU´DAN 500 GÜN RAPORU
BAŞKAN DUTLULU´DAN 500 GÜN RAPORU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, göreve geldiği ilk 500 günde hayata geçirdiği hizmet ve projelerin tanıtımını yaptı.
AKHİSAR HALK EĞİTİM HİJYEN BELGESİNİ ALDI !
AKHİSAR HALK EĞİTİM HİJYEN BELGESİNİ ALDI !
Akhisar Halk Eğitim Merkezi hijyen belgesini Akhisar Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer´in elinden aldı.
MEVLİD-İ NEBİ
MEVLİD-İ NEBİ
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:
AKHİSAR CHP DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI !
AKHİSAR CHP DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI !
Cumhuriyet Halk Partisi il değerlendirme toplantısı bu kez Akhisar´da yapıldı.
AKHİSAR MEZARLIKLARINA İNCELEME
AKHİSAR MEZARLIKLARINA İNCELEME
Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanlığı, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün´ün talimatı ile mahalle mezarlıklarının ihtiyaçlarına yönelik bakım ve onarımlarına hızla devam ediyor.
AKHİSAR BELEDİYESİ SAĞLIK DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR !
AKHİSAR BELEDİYESİ SAĞLIK DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR !
Akhisar Belediyesi Koronavirüs önlemleri kapsamında denetimlerine devam ediyor.
AKHİSARLI MUHTARLAR HİZMETTEN MEMNUN
AKHİSARLI MUHTARLAR HİZMETTEN MEMNUN
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Hacıishak, Cumhuriyet, İnönü ve Hürriyet Mahallelerinden geçen derede 3 kilometrelik dere temizlik çalışması gerçekleştirdi. Mahalle Muhtarları yapılan çalışmanın büyük önem arz ettiğini belirterek, MASKİ´ye teşekkür ettiler.
AKHİSAR ŞOFÖRLER ODASI DENETİMLERE DEVAM EDİYOR !
AKHİSAR ŞOFÖRLER ODASI DENETİMLERE DEVAM EDİYOR !
Akhisar Şoförler Odası trafik polisleri tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen denetimlere katıldı.
VALİLİK YASAKLADI
VALİLİK YASAKLADI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Covıd-19 salgını yayılım hızını önlemeye yönelik yeni yasaklar getirildi.
BAŞKAN DUTLULU UYARDI
BAŞKAN DUTLULU UYARDI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilçemizde Covıd-19 vaka sayılarındaki artışı işaret ederek vatandaşların daha dikkatli olması hususunda uyarıda bulundu.
KOÇ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
KOÇ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
Akkhisarda Sigortacım Uzman Sigorta aracılık Hizmetleri A.Ş. Koç şubesi hizmete girdi.
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
Akhisar´ımız ve çevre ilçelerde 19.10.2020 tarihi 09:00 lokal saat itibariyle kaydedilen 24 saatlik yağış miktarları metrekareye kg olarak:
ÇINAR MANAV´I  HİZMETE AÇILDI
ÇINAR MANAV´I HİZMETE AÇILDI
Akhisar Ragıpbey Mahallesinde Çınar Manavı hizmete girdi.
BAŞKAN BESİM DUTLULU MUHTARLARI KONUK ETTİ
BAŞKAN BESİM DUTLULU MUHTARLARI KONUK ETTİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Milli Egemenlik Meydanı´ndaki resmi törene katıldı ve ardından Meclis Salonu´nda tüm muhtarları konuk etti.
RİNG YOLUNDA PRESTİJLİ ÇALIŞMA
RİNG YOLUNDA PRESTİJLİ ÇALIŞMA
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´da Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ring Yolu´nun, bin 200 metrelik kısmında yürüttüğü prestij cadde projesinde çalışmalar hızla devam ediyor.
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği Koronavirüs(Covıd-19) pandemisiyle mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.
VALİ KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
VALİ KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu genelge doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.
DEMİRCİ´DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
DEMİRCİ´DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
Dünyayı tehdit eden Koronovirüs nedeniyle Demirci´nin 2 mahallesi karantine altına alındı.
YAĞIŞLI GÜNLER KAPIDA
YAĞIŞLI GÜNLER KAPIDA
Akhisar´da Pazar gününden itibaren yağışlı günler geliyor.
BALLICA VE BÜNYANİOSMANİYE ASFALTA KAVUŞTU
BALLICA VE BÜNYANİOSMANİYE ASFALTA KAVUŞTU
İl genelinde asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´a bağlı Ballıca mahallesi ile Bünyaniosmaniye mahallesini birbirine bağlayan yolda sathi kaplama uygulaması gerçekleştirdi.
AKHİSAR BELEDİYESİ, SOKAKLARI ŞİİRLERLE SÜSLENDİ
AKHİSAR BELEDİYESİ, SOKAKLARI ŞİİRLERLE SÜSLENDİ
Akhisar Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde ülkemizin değerli şairlerini ve şiirlerini billboardlara ekleyerek sokakları şiirlerle süsledi.
CAMİ: ALLAH´IN EVİ, MÜMİNLERİN ESERİ
CAMİ: ALLAH´IN EVİ, MÜMİNLERİN ESERİ
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Allah´ın mescitlerini, ancak Allah´a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah´tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”
SÜTÇÜ;ENERJİYİ YOK SAYMAK BİLGİSİZLİKTİR
SÜTÇÜ;ENERJİYİ YOK SAYMAK BİLGİSİZLİKTİR
Deprem öncesinde ve deprem anında rıchter ölçeğine göre havadaki bu enerjiyi yok saymak bilgisizliktir
SOMA MAHKEMESİ TEKRAR GÖRÜLECEK
SOMA MAHKEMESİ TEKRAR GÖRÜLECEK
Manisa Barosu tarafından tamamlanarak açılan yeni hizmet binası hem avukatlara hem de Manisalılara hizmet edecek.
BAŞKAN DUTLULU, BELEDİYEYE AİT ARAZİLERDE ZEYTİN HASADI YAPTI
BAŞKAN DUTLULU, BELEDİYEYE AİT ARAZİLERDE ZEYTİN HASADI YAPTI
15 milyon zeytin ağacının bulunduğu Türkiye´nin zeytin başkenti Akhisar´da zeytin sezonunun başlamasıyla birlikte Akhisar Belediyesi´ne ait zeytin ağaçlarındaki mahsullerin toplamına başlandı.
“TÜRKİYE´NİN UMUDU BU ODADA”
“TÜRKİYE´NİN UMUDU BU ODADA”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu´nun ilk toplantısına başkanlık etti.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1449 Ulğ Beyin şehit edilmesi
1951 ABD`de ilk renkli TV kullanımı başladı