MECLİSTE LÖSEMİLİ ÇOCUKLARA DİKKAT ÇEKİLDİ
Akhisar Belediyesi 2019 yılı olağan meclis toplantısı yapıldı. 10 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı.
Tarih: 6.11.2019 10:12:35/ 1095okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi 2019 yılı olağan meclis toplantısı yapıldı. 10 gündem maddesinin yer aldığı meclis toplantısı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu başkanlığında yapıldı. Gündem maddelerine geçmeden önce açılış konuşmasın yapan Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “öncelikle geçen hafta 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´nı kutladık. Bir kez daha Akhisarlıların Cumhuriyet Bayramı´nı kutluyorum. Çok güzel, çok keyifli kutlamalar oldu. Akhisar halkı bu tip kutlamaları gerçekten çok özlemiş, çok güzel bir katılım oldu. Ben hem Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılan hem de Akhisar´ı rengarenk bir görüntüye sokan al bayrağımızla sokakları süsleyen tüm Akhisarlılara çok teşekkür ederim. Gelecek hafta 10 Kasım Atatürk´ü anacağız, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ü saygıyla anıyorum buradan. Meclis üyemiz Fatma Kocabıyık´ın bir çocuğu oldu kendisini ve ailesini kutluyorum” dedi.

LÖSELEMELİ BULAŞICI BİR HASTALIK DEĞİLDİR

Ardından Akhisar Belediyesi bünyesinde oluşturulan projeler hakkında bilgiler veren Başkan Besim Dutlulu, “öncelikle 2-8 Kasım arası Lösemili Çocuklar Haftası, 5 dakika dahi maskeli duramadık ve çıkardık maskelerimizi. Lösemili bulaşıcı bir hastalık değildir. Bu maskeleri bizlerden onlara mikrop geçmemesi için takıyorlar. Bu konuda farkındalık oluşturmamız lazım. Öncelikle çocuklarımıza Allah´tan şifa diliyorum, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Burada 5 dakikada olsa bu farkındalığa katıldığınız için tüm meclis üyelerimize de teşekkür ederim” dedi.

2020 MALİ YILI GELİR-GİDER BÜTÇESİ OY BİRLİĞİ İLE GEÇTİ

Meclis gündem maddeleri öncesi MHP grubu tarafından Akhisar´daki halı sahaların denetimleri konusundaki önergesi meclise sunuldu ve gündeme alınması oy birliği ile kabul edildi. Gündemin birinci maddesinde Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen Akhisar Belediyesi 2020 mali yılı gelir-gider bütçesi 17 maddesi tek tek oy birliği ile kabul edildi. Gündemin ikinci maddesinde Akhisar Belediyesi 2020 mali yılı gelir tarifesi raporu oy birliği ile kabul edildi. Üçüncü gündem maddesinde yer alan münakale yapılması oy birliği ile kabul edildi.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE NAKDİ YARDIM DESTEĞİ KABUL EDİLDİ

Dördüncü gündem maddesinde Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı olan Aile Danışma Merkezi yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi. Beşinci gündem maddesinde amatör spor kulüplerine nakdi yardım yapılması ile ilgili plan bütçe ile eğitim spor komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin altıncı maddesinde ise Fen İşleri Müdürlüğü´nün görev ve çalışma yönetmeliği ile ilgili kanun nizam komisyonu kararı oy birliği ile kabul edildi. Yine yedinci madde de Destek Hizmetleri Müdürlüğü´nün görev ve çalışma yönetmeliği oy birliği ile kabul edildi. Sekizinci gündem maddesinde İnönü Mahallesi 1065 ada, 139 parselde bulunan 560,65 metrekare hissenin Akhisar Belediyesi´ne ait Hacıishak Mahallesi 964 ada, 16 nolu parsel ile takası oy birliği ile kabul edildi.

AKHİSAR´DA SOKAKLARA ÜCRETSİZ Wİ-Fİ GELİYOR

Dokuzuncu gündem maddesinde 36 ay süreli açık havada Wi-Fi (internet) hizmeti alımı için başkana yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi. Konu hakkında konuşan Belediye Başkanı Besim Dutlulu ilk aşamada belediye meydanı, ilçe terminali, hükümet konağının önü, yeni cami, şükran ayaz parkı, çınarlı kapı ve Atatürk parkında kurulacağını ifade etti. Öte yandan Gölet ile ilgili talepleri ise daha sonra değerlendireceklerini ifade etti. İmar evrakları ardından meclis son buldu. Aralık ayı Meclis Toplantısının ise 3 Aralık 2019 Salı günü saat 16.00´da yapılacağı kararlaştırıldı.

LÖSEMELİ ÇOCUKLAR İÇİN BALONLAR GÖKYÜZÜNE SALINDI

Meclis Toplantısı ardından Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve meclise üyeleri ile katılımcılar maskelerini takarak Belediye Hizmet Binası önünde Lösemili Çocuklar Haftası farkındalık etkinliği kapsamında ellerindeki balonları gökyüzüne saldı.

Burada konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası için farkındalık yaratmak için bir eylem yaptık. Maskemizi taktık, biz de farkındalık yarattık. Bu maskeleri 5 dakika bile takmaya zorlanıyoruz, lösemili çocuklarımız uzun sürfe takmak zorunda kalıyor, bu maskeler aslında lösemili çocukların mikrop taşıdığı için değil tam tersi bizim mikroplarımızdan onlar hasta olmasın diye. Bu yüzden onlara dikkat çekmek için biz de desteğimizi verdik” dedi.

Günün anlam ve önemine dair bir konuşma yapan Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tınazlı, “söylenecek en önemli şey, bu maske bizi o çocuklardan korumak için değil o çocukları bizden korumak içindir. Bu maskeyi gördüğümüzde bize bir şey olur mu diye lütfen rahatsız olmayalım. Onların bizden korunmaya ihtiyacı var, buna çok özen gösterelim” dedi.









Kaynak: HABER MERKEZİ

AKHİSAR´DAN ANITKABİR´E ÖZEL ZİYARET
AKHİSAR´DAN ANITKABİR´E ÖZEL ZİYARET
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu´nun talimatları doğrultusunda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü´nün belirlediği bir heyet, 10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü dolayısıyla Anıtkabir´i ziyaret etti.
AKHİSAR´DA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
AKHİSAR´DA BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
Geleceğe Nefes kampanyasına Türkiye´nin 81 ilinden 7´den 70 herkes katıldı.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN UNUTULMAZ 10 KASIM VİDEOSU
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN UNUTULMAZ 10 KASIM VİDEOSU
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün vefatının 81. yılında Akhisar Belediyesi tarafından çekilen 10 Kasım videosu büyük beğeni topladı.
9.05´DE AKHİSAR´DA HAYAT DURDU
9.05´DE AKHİSAR´DA HAYAT DURDU
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ölümünün 81. Yıldönümü töreni Milli Egemenlik Meydanında saat 08.45´te çelenk koyma merasimi başladı.
KANAL HATTINI TIKAYAN 10 METRELİK AĞAÇ KÖKÜ ÇIKARILDI
KANAL HATTINI TIKAYAN 10 METRELİK AĞAÇ KÖKÜ ÇIKARILDI
Akhisar ilçesine bağlı Göcek Mahallesi´nde kanalizasyon hattının bakım onarımı esnasında hattan 10 metrelik ağaç kökü çıkarıldı.
DOĞUCA MAHALLESİ TAŞKIN SIKINTISINDAN KURTULDU
DOĞUCA MAHALLESİ TAŞKIN SIKINTISINDAN KURTULDU
MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Doğuca Mahallesi´nde dere temizlik çalışması gerçekleştirdi.
AKHİSAR KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ, YAŞANAN SKANDALI KINADI
AKHİSAR KENT KONSEYİ ENGELLİ MECLİSİ, YAŞANAN SKANDALI KINADI
Akhisar Kent Konseyi Engelli Meclisi Aksaray´da, otizmli öğrencilerin bazı öğrenci velileri tarafından dışlanmasını kınandı.
SABAH NAMAZI BULUŞMASI GÜPLÜCE´DE DEVAM ETTİ
SABAH NAMAZI BULUŞMASI GÜPLÜCE´DE DEVAM ETTİ
Akhisar´da sabah namazı buluşması her geçen gün yoğun ilgi görüyor.
FARKLI LEZZETLER AKHİSAR´DA BULUŞUYOR
FARKLI LEZZETLER AKHİSAR´DA BULUŞUYOR
Türkiye´nin birbirinden farklı yöresel ürünleri ve lezzetleri Akhisar´da buluşuyor.
GÜL GÜNÜ ETKİNLİĞİ
GÜL GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Akhisar Müftülüğü Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Gül günü etkinliği düzenledi.
ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Akhisar´ın gözden eğitim kurumlarında Misak-ı Milli İlkokulu 4- D sınıfı öğrencileri kendi aralarında aldıkları karar doğrultusunda sınıf öğretmenleri Ahmet Samim Tatar´ın da destekleriyle kendi harçlıklarından birikim yaparak Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı´na bağışta bulundular.
BARIŞ PINARI GAZİSİNİ ALBAY ŞAHİN ZİYARET ETTİ
BARIŞ PINARI GAZİSİNİ ALBAY ŞAHİN ZİYARET ETTİ
Akhisarlı Uzman Çavuş Mehmet Ali Uslu geçtiğimiz günlerde Barış Pınarı harekâtında gazi olmuştu.
EGE TV, 15 KASIM´DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
EGE TV, 15 KASIM´DA YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR
1994 yılında Ege´deki il bölgesel televizyon olarak kurulan ve 23 yıl kesintisiz bir şekilde yayın yapan Ege TV, 2017 yılında yayın hayatını sonlandırmıştı
AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
AMATÖR DENİZCİLİK EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
Akhisar Esnaf Odaları tarafından amatör denizcilik eğitimi düzenlendi.
ZEYTİN DİYARINDAN BAŞKAN ERGÜN´E ZİYARET
ZEYTİN DİYARINDAN BAŞKAN ERGÜN´E ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, yönetim kurulu üyeleri ve zeytin üreticilerini ağırladı.
AKHİSAR´DA MEVLİD KANDİLİ ULU CAMİDE KUTLANACAK
AKHİSAR´DA MEVLİD KANDİLİ ULU CAMİDE KUTLANACAK
İslam âleminin heyecanla beklediği bu önemli günlerden olan Mevlid Kandili 8 Kasım Cuma akşamı dualar ile kutlanacak.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÜCRETSİZ İNTERNET HİZMETİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, kentin farklı noktalarına ücretsiz Wi-Fi merkezleri kurulacağının müjdesini verdi.
MASKİ´DEN MAHALLE MAHALLE KAYIP KAÇAK SU İLE MÜCADELE
MASKİ´DEN MAHALLE MAHALLE KAYIP KAÇAK SU İLE MÜCADELE
MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, Akhisar ilçesine bağlı Ballıca Mahalle Muhtarı İbrahim Özkul´u ziyaret etti.
HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ
HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDEN DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü Akhisar Kaymakamlık makamının onayı, Ulucami Mahalle Muhtarı Nesime ŞAKRAK ve Ragıpbey Mahalle Muhtarı Özlem Özcan´ın katkıları ile 1-7 Kasım Disleksi Farkındalık Haftası´nda Özel Öğrenme Güçlüğü Disleksi ile ilgili semineri Uzman Psikolog Begüm Ayyıldız´ın sunumu ile Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu´nda gerçekleştirdi.
SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM
SON ÖDEME GÜNÜ 30 KASIM
Akhisar Belediyesi, 30 Kasım Cuma günü sona erecek Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi´nin 2´nci taksit ödemelerinde mükelleflerin herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmaması için alınan önlemlere dair yazılı açıklama yaptı.
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KIZILAY ZİYARETİ
MİNİK ÖĞRENCİLERDEN KIZILAY ZİYARETİ
Akhisar Kızılay Şubesini, Bekir Pehlivanoğlu anasınıfı öğrencileri ziyaret etti.
MÜLTECİLER VE İŞVERENLER İSTİHDAM FUARINDA BİR ARAYA GELDİ
MÜLTECİLER VE İŞVERENLER İSTİHDAM FUARINDA BİR ARAYA GELDİ
Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) işbirliğinde yürütülen, "İstihdam Olanakları Vasıtasıyla Mültecilerin Öz yeterliklerinin Artırılması ve Tarıma Dayalı Geçimlerinin Geliştirilmesi Projesi"nde sona gelindi.
 HİLALİYE´DEN HAFIZLIKTA YİNE BİR TÜRKİYE DERECESİ
HİLALİYE´DEN HAFIZLIKTA YİNE BİR TÜRKİYE DERECESİ
Akhisar Hilaliye Erkek Kur´an Kursu öğrencisi Hafız İbrahim Mete ÇOBAN Hafızlık Yarışmasında Türkiye 2.si oldu.
BAŞKAN BESİM DUTLULU, GAZETECİLERLE BULUŞTU
BAŞKAN BESİM DUTLULU, GAZETECİLERLE BULUŞTU
Akhisar Belediyesi´nin güneş enerjisi santrali başvuru onaylandı Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar´da görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile birlikte Encümen Salonu´nda düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULUNDA DİSLEKSİ FARKINDALIK HAFTASI
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULUNDA DİSLEKSİ FARKINDALIK HAFTASI
1-7 Kasım Disleksi Farkındalık Haftası sebebiyle İlçe sağlık Müdürlüğünde görevli çocuk gelişim uzmanı Mehtap Özalp Okulu davet edilerek disleksi hakkında okul öğretmenlerine ve velilerine farkındalık kazandırılmaya çalışıldı.
KIRKAĞAÇ İLE AKHİSAR ARASINA ULAŞIM KOLAYLIĞI
KIRKAĞAÇ İLE AKHİSAR ARASINA ULAŞIM KOLAYLIĞI
Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı tarafından Kırkağaç ilçesine bağlı Alifakı Mahallesi´nde sathi kaplama çalışması yapılan 3,5 kilometrelik yol, mahalle sakinlerinin yüzünü güldürdü.
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI BAŞLIYOR
MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI BAŞLIYOR
Peygamberimizin doğduğu hafta münasebetiyle, Akhisar Müftülüğü hafta boyunca birçok etkinlikle Peygamberimizi ve O´nun Aile hayatını tanıtmaya çalışacak.
AKHİSAR´DA DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ
AKHİSAR´DA DİSLEKSİ FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ
Akhisar Belediyesi´nin katkılarıyla, Disleksi Öğrenme Güçlüğü Derneği tarafından Dünya Disleksi Farkındalık Haftası nedeniyle, Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda “Disleksi Farkındalık Semineri” düzenlendi.
SABAH NAMAZI KANTARCIOĞLU´NDA DEVAM ETTİ
SABAH NAMAZI KANTARCIOĞLU´NDA DEVAM ETTİ
Akhisar´da sabah namazı buluşması Kantarcıoğlu camiinde devam etti.
“BU KOLİ SENSİZ DOLMAZ, İYİLİK SENSİZ OLMAZ“
“BU KOLİ SENSİZ DOLMAZ, İYİLİK SENSİZ OLMAZ“
Akhisar Kızılay Şubesi 29 Ekim – 4 Kasım tarihleri Kızılay haftası sebebiyle bazı okulları ziyaret edecek.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1522 Piri Mehmed Paşnaın Vefatı
1999 7,2 Şiddetindeki Düzce Depremi
2006 pastırma Yazı Başlangıcı