ÖĞRETMENLER GÜNÜNE GÖRKEMLİ KUTLAMA
24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları sabah saat 09.30´da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği çelenk koymasıyla tören başladı.
Tarih: 23.11.2018 17:15:20/ 647okunma / 0yorum

24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları sabah saat 09.30´da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği çelenk koymasıyla tören başladı.
Çelenk sunma töreni yöneticiliğini Akhisar Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Önder Soykan, Lisesi İngilizce Öğretmeni Fazıl Işık´ın sunuculuğunu yaptığı program saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Gülhan Altınışık´ın yönetiminde Belediye bandosuyla İstiklal Marşı´nın okunmasından sonra çelenk koyma töreni sona erdi.
Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içindeki sinema salonunda ikinci tören saat 10.00´da Saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Gülhan Altınışık´ın yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri Zeynep Özdemir ve Beytullah Sakacı´nın sunuculuğunu yaptığı programın ardından açılış konuşmasını Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer yaptı. Süleyman Mermer;” Sayın Kaymakamım, değerli protokol, kıymetli öğretmen arkadaşlarım, saygıdeğer misafirlerimiz; Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün Millet Mekteplerini açtığı ve başöğretmenliği kabul ettiği tarih 24 Kasım 1928´dir. Bu nedenle 1981 yılından bu yana 24 Kasım, Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetleri nedeniyle unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Kültür ve medeniyet inşa edendir öğretmen. Bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, eleştirel düşünme alışkanlığı kazandıran kişidir. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? Diyerek bilgiyi kutsayan, Beşikten mezara kadar ilim öğreniniz emri veren bir medeniyetin bireyleri olarak mutlaka o ilmi bize öğretenlere minnettarız. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal; gaye ve hizmet mesleğidir. Bir insanı yaşatan tüm insanlığı yaşatmış gibidir düsturuyla milli, manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmemiz gerekmektedir. Sadece öğretim ile sonuca varılmayacağı, aksine insanlık değerleri ve sorumluluk bilinci olan bireyler yetiştirmemiz gerektiği aşikardır. Her gün onlarca masumun öldüğü kısır döngü savaşların yapıldığı toprakların sınırında yaşıyoruz. İki üç nesildir eğitim imkanı bulamayan coğrafyaların insanlarını düşündükçe içinde bulunduğumuz imkanların daha da farkında olmamız gerektiğini düşünüyorum. Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere Ebedi hayata göçmüş öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyorum. Emekli olan öğretmenlerime sağlıklı mutlu, huzurlu bir emeklilik diliyorum. Değerli mesai arkadaşlarım öğretmenler günümüz kutlu olsun. Saygılar sunuyorum" dedi.

 

Törende konuşan Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya;"Göreve yeni başlayan ve görevde olan tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Emekli öğretmenlerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum. Öğretmenlik görevlerinin hiçbir zaman bitmeyeceğini hatırlatıyorum. Şehit olan, ahirete intikal eden bütün öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyorum.

7 yaşında öğretmenlerle tanıştım, bizim zamanımızda okul öncesi yoktu. Daha sonra da uzun bir süre öğretmenlerin öğrencisi olarak ve mesleğe atıldıktan sonra da öğretmenlerimizin görev arkadaşları olarak bu güne kadar öğretmenlerimizle beraber çalışarak geldik. Çocukluğumuzdaki öğretmenlerimiz bizi hayata hazırlamak için neredeyse canlarını feda edecek derecede fedakar insanlardı. Bu gün ki öğretmenlerimiz de öyle. Mesleğe atıldıktan sonra hiçbir devlet memurunun gitmediği yolu yordamı icra olmayan küçük yerleşim birimlerinde bile öğretmenlerimizi gördüm. Memleketlerinde yetiştikleri yerden ayrılarak bazen de dönmeme ihtimalini bile düşünmeden bu vatana hizmet etmek için ücra ve ıssız yerlerde çalıştılar. Onların fedakarlıklarını gözlerimle gördüm. Büyük Atatürk´ün dediği gibi gelecek nesiller sizin eseriniz. Bu günkü nesiller de sizin eseriniz. Cumhuriyet´in ilk kurulduğu yıllardan bu güne geldikse, Türkiye´yi Dünya´da sayılı bir ülke, kendi teknoloji ürünlerini üreten, 81 ilinde çeşitli üniversiteleri olan Dünya´da söz sahibi ülke haline geldiysek bunda başta öğretmenlerimizin çok büyük fedakarlıkları var. Bizim milletimiz öğretmenlere olan saygısını her zaman gösterir. Biz öğretmenin atının ayağından sıçrayan çamuru kendisine süs olarak kabul eden kendisinden özür dileyen öğretmenini teskin eden büyüklerin torunlarıyız. Öğretmenlerimize bir harf öğretenin kölesi olacak kadar minnettarız. Sizden beklentilerimiz çok sizin de toplumdan ve devletimizden beklentileriniz var. İnşallah sizin beklentileriniz zaman içerisinde karşılanır." dedi.

Emekli öğretmenler adına konuşan Misak-ı Milli Ali Şefik Okulu müdürü emekli öğretmen Ali Erkan;" Sayın Kaymakamım, sayın Belediye başkanım, sayın Garnizon komutanım, sayın Milli eğitim müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama programına hoş geldiniz diyor, hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. 24 Kasım´da ülkenin gündemi eğitime yoğunlaşır. Eğitimin insanlar ve toplumlar için ne kadar hayati öneme sahip olduğu konuşulur. Öğretmenin de ana unsuru olduğu, öğretmenliğin peygamber mesleği olduğuna vurgular yapılır. Gerçekten de öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması düşünülemez. Bunlar hep konuşulmalı. Bireysel ve toplumsal hafızamıza eğitimin ve öğretmenin değeri adeta kazınmalı. Şiddet olaylarının arttığı, öğretmenlerimizin de bundan olumsuz etkilendiği, çeşitli bağımlılıkların çocuklarımızı esir aldığı, okulundan,ailesinden, hatta hayattan kopardığı bir zamanda, bu konuların ve alınacak tedbirlerin konuşulması önemlidir ve de gereklidir. Ben bu vesile ile başta başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzer göç etmiş ve görevi başında şehit düşmüş tüm öğretmenlerimizi saygıyla anıyor, hepinizin öğretmenler gününü tebrik ediyorum. Gününüz kutlu olsun. Her başlangıcın bir bitişi vardır. Hayatın da, öğrenciliğin de, mesleklerin de. Bir şeye başladıysak o bir gün bitecek demektir. İşte bende, 25 Ocak 1985 yılında başladığım öğretmenlik mesleğini 31 Ocak 2018 tarihinde emekliye ayrılarak noktalamış oldum. Ama ben şuna gönülden inanıyorum. Öğretmenlik sınıfta başlayıp sınıfta biten bir meslek değildir. Öğretmen her yönü ile örnek bir .şahsiyettir. Buna dini literatürde “Üsve-i Hasene denir.(Güzel Örnek demektir).Okulda da, sınıfta sokakta da, pazarda da. Emekli olduktan sonrada bu değişmez. Bizler öğrencilerimize de, topluma örnek yaşantımızla öğretmenlik yapmaya devam edeceğiz. Ülkemiz dünyanın en güzel, ama bir o kadar da zor bir coğrafyasında bulunuyor. Ve biz teknoloji anlamında kaçan treni yakalamaya çalışıyoruz. Çok çalışmak zorundayız. Belki arkasında ağlamamız gereken kaybedilmiş yıllarımız var .Ama bizim oturup ağlamaya vaktimiz yok. Zaten ağlamak çare değil. Çalışmak ve her yönden güçlen zorundayız. Büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmayı” hedef gösterirken bunu kastediyordu. Zira Çanakkale´de ve Kurtuluş savaşında eğitimli insanlarının neredeyse tamamını lise ve üniversite öğrencilerine varıncaya kadar şehit vermiş bu millet ”asker ordusunun” zaferinden sonra eğitim ordusunun harekete geçmesi gerekiyordu. Ve bizler bu ordunun neferleriyiz.

Bu gün için teknolojik üstünlüğü elinde bulunduran ülkelerin yayın organları Dünya çapında dijital bir devrim´in arifesinde olduğumuzu yazıyorlar. 0 gün geldiğinde biz bu dijital devrimin neresinde olacağız? Bu bilimsel, teknik ve dijital üstünlüğü emperyalist niyetlerini gerçekleştirmek için araç olarak kullanmak isteyecek güçlere karşı hangi konumda olacağız?

Bu gelişmelere çalışmaları ile ortak olan, yöneten, yönlendiren konumunda mı? Yoksa dijital ürün mağazalarında sadece müşteri konumunda mı olacağız. Bu sorunun cevabını öğretmenlerimiz verecek. Hedefi ideali olan,çalışkan,teknolojiyi tüketen değil üreten,çağı iyi okuyan zamanda milli ve manevi değerlerine bağlı, yaratılanı yaratandan ötürü hoş görme felsefesine sahip, vatansever gençler yetiştirmek suretiyle bu bilinci öğretmenlerimiz oluşturacak.Selam olsun her sabah sınıfına bir güneş gibi doğan öğretmenlerimize. Selam olsun ışığı ile ülkeyi aydınlatan, enerjisi ile geleceğimize hayat veren öğretmenlerimize, tüm emekli öğretmenlerimize sağlıklı uzun ömürler, çalışan öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Daha güzel, daha müreffeh, daha mutlu günlerde nice öğretmenler günü kutlamalarında görüşmek dua ve temennisi ile tekrar gününüzü kutluyor, hepinize saygılar sunuyorum." dedi.

Emekliye ayrılan öğretmenlere ve Anı Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğretmenlere ödülleri Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya tarafından verildi. Müzik Öğretmeni Gülhan Altınışık, bağlama ile eşlik eden Grafik Tasarım öğretmeni Mustafa Köroğlu, Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerin hazırladığı " Ben Öğretmenim" oratoryo izleyenler tarafından çok beğenildi. Programın sonunda Protokol Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileri ve öğretmenleri tebrik ederek toplu halde fotoğraf çektirdiler. 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları programına Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava istihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Salih Hızlı, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Mehmet Metin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, şube müdürleri, Siyasi Parti ilçe başkanları, Okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

ÇAMÖNÜ MASKİ´YLE DEĞER KAZANIYOR
ÇAMÖNÜ MASKİ´YLE DEĞER KAZANIYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Akhisar´ın Çamönü Mahallesi´nde 19 kilometrelik altyapı çalışmasını tamamlamasının ardından 34 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işine başladı.
A. VEHBİ BAKIRLIOĞLU ENGELLİLER GÜNÜNDE  FARKINDALIK YARATTI
A. VEHBİ BAKIRLIOĞLU ENGELLİLER GÜNÜNDE FARKINDALIK YARATTI
Akhisar A. Vehbi Bakırlıoğlu (Gazi) İlkokulu Engelliler Gününde farkındalık yarattı.
HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI AKHİSAR DA YAPILDI
HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI AKHİSAR DA YAPILDI
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliği yaptığı İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Manisa Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ŞİMŞEK başkanlığında Akhisar öğretmenevinde yapıldı.
ÜNİVERSİTELİ ERASMUS ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÜNİVERSİTELİ ERASMUS ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus Öğrencileri örnek bir davranış sergiledi.
SINAV LİSESİ RAMİZ KÖFTEDE BULUŞTU
SINAV LİSESİ RAMİZ KÖFTEDE BULUŞTU
Özel Akhisar Sınav Temel Lisesi 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü Ramiz Köftede düzenlenen akşam yemeği ile kutladı.
HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ.
HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ.
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde bayan kursiyerlere Akhisar Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr.Kevser ADAR tarafından Meme kanseri ,Hemşire Dilay GÖÇEN Koah, Ebe Şule İNKAYA Diyabet konulu farkındalık semineri verildi.
GÖKÇEAHMET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
GÖKÇEAHMET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Gökçeahmet ilkokulu öğrencileri oldu.
ÇOCUKLARDAN GÜLÜMSEME, TOPRAĞIMIZDAN AĞAÇ EKSİK OLMASIN
ÇOCUKLARDAN GÜLÜMSEME, TOPRAĞIMIZDAN AĞAÇ EKSİK OLMASIN
Doğa dostu okul , farkındalıklı etkinliklere imza atan MEB Yırcalı Anaokulu, Erozyonla Mücadele Haftasında, Velilerinin desteğini de alarak çalışmalar yaptı.
“ÜLKÜ ORTAOKULU TROY-MUN KONFERANSI´NDA”
“ÜLKÜ ORTAOKULU TROY-MUN KONFERANSI´NDA”
Ülkü Ortaokulu öğrencileri yine fark yaratmaya devam ediyor.ERASMUS+ projesinden sonra şimdi de Çanakkale´deki Birleşmiş Milletler Konferansı TROY-MUN´a katıldılar
“OKUMANIN YAŞI YOKTUR” DEDİ, 93 YAŞINDA KİTAP ÇIKARDI
“OKUMANIN YAŞI YOKTUR” DEDİ, 93 YAŞINDA KİTAP ÇIKARDI
Demircili 93 yaşındaki İlyas Kalay, okumanın yaşı yoktur diyerek çıktığı yolda 2. kitabını çıkardı.
GAZİ OKULUNDA ‘MASKENİ TAK FARKINDALIK YARAT´ KAMPANYASI
GAZİ OKULUNDA ‘MASKENİ TAK FARKINDALIK YARAT´ KAMPANYASI
Akhisar Gazi Ahmet V. Bakırlıoğlu Okulunda Lösemi haftası nedeni ile farkındalık günü düzenlendi.
MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ AÇILDI
MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ AÇILDI
Altıeylül Ticaret Borsası İlköğretim Okulu 4-F öğrencileri öğretmenleri Zahir Özer´in önderliğinde velilerin de katkısıyla Milli Kültür ile ilgili sergi açtı. Sergi açılışını Okul Müdürü E.Reşit Akçay, Şube Öğretmeni Zahir Özer ve velileri temsilen Barış Kemahlıoğu yaptı.
AKHİSAR TEMA CUMHURİYET MTAL´DE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
AKHİSAR TEMA CUMHURİYET MTAL´DE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
TEMA VAKFI Akhisar Temsilcisi Halime Tanrıverdi ve gönüllü eğitmen Esra Demirci, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde seminer verdi.
GÜLENYÜZLER REHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
GÜLENYÜZLER REHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
Akhisar Özel Gülenyüzler Rehabilitasyon Merkezi hizmete açıldı.
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
Akhisar Müftülüğü, Üniversitede öğrenim gören gençleri unutmadı.
EĞİTİM BİRSEN´DEN GAZETEMİZE ZİYARET
EĞİTİM BİRSEN´DEN GAZETEMİZE ZİYARET
21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolayısıyla Akhisar Eğitim- Birsen Yeni Akhisarının sesi internet haber sitemizi nezaket ziyaretinde bulundu.
Akhisarlı Öğrenciler Hedeflerine MABEM ile Ulaşacak
Akhisarlı Öğrenciler Hedeflerine MABEM ile Ulaşacak
Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesinin il genelinde hizmete sunduğu Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde 2018-2019 dönemi başladı. Akhisar´da da MABEM´i tercih eden bine yakın öğrenci hedeflerine MABEM ile ulaşacak.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Akhisar Mesleki Eğitim Merkezinde Meslek Odaları Başkanlarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.
HALK EĞİTİM VE İŞ-KUR´DAN KURS
HALK EĞİTİM VE İŞ-KUR´DAN KURS
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Akhisar İş-Kur Müdürlüğü arasında Özel Politika ve Uygulamaların Geliştirilmesine ilişkin tip proje kursu açıldı.
TÜRK EĞİTİM-SEN GELENEKSEL AŞURE AYRI
TÜRK EĞİTİM-SEN GELENEKSEL AŞURE AYRI
Türk Eğitim-Sen Geleneksel hale gelen Aşure hayrını Akhisar öğretmen evi bahçesinde gerçekleştirdi.
AKHİSAR KREDİ VE YURTLAR KURUMUNDAN GÖNÜLBAĞI ETKİNLİĞİ
AKHİSAR KREDİ VE YURTLAR KURUMUNDAN GÖNÜLBAĞI ETKİNLİĞİ
Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundaki öğrenciler barınma ve beslenme hizmeti yanında eğitim yılı içerisinde ders dışı zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek, bedensel, ruhsal, zihinsel, akademik, milli, manevi, sosyal ve kültürel yönden gelişimlerine katkı sağlamak, aralarında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, her türlü kötü alışkanlıklardan ve olumsuz davranışlardan korumak amacıyla, Sosyal Kültürel ve Sportif Faaliyetler kapsamında kurslar, sosyal sorumluluk projeleri ve eğitim faaliyetleri düzenlenmektedir.
HALK EĞİTİMDEN F KLAVYE KURSU
HALK EĞİTİMDEN F KLAVYE KURSU
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından Standart Türk Klavyesi (F klavye) kullanımı kursu açılacaktır
AGD SONBAYAR YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
AGD SONBAYAR YÜRÜYÜŞ ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Akhisar Anadolu Gençlik Derneğinin sonbahar etkinlikleri devam ediyor.
AKHİSAR EĞİTİM BİR-SEN´DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
AKHİSAR EĞİTİM BİR-SEN´DE BAYRAK DEĞİŞİMİ
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Akhisar İlçe Temsilciliği Yönetim Kurulu Öğretmenevi´nde okul temsilcileri ve delegeler ile bir toplantı gerçekleştirdi.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE İKİ ETKİNLİK
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE İKİ ETKİNLİK
Akhisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bir günde iki etkinlik yaptı.
“6´DAN 66´YA AKHİSAR´DA BİLİM”
“6´DAN 66´YA AKHİSAR´DA BİLİM”
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Akhisar Kültür Park Gölet alanında açıldı.
ERZURUMLULAR DERNEĞİNDEN MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET
ERZURUMLULAR DERNEĞİNDEN MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET
Akhisar Erzurumlular Derneği Başkanı Abdurrahim Doğan ve yönetim kurulu Manisa Milletvekillerini ziyaret etti.
ÜCRETSİZ OKÇULUK KURSU AÇILACAKTIR.
ÜCRETSİZ OKÇULUK KURSU AÇILACAKTIR.
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ücretsiz Okçuluk kursu açılacaktır.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI
2018 – 2019 eğitim ve öğretim yılının başlaması sebebiyle İlköğretim Haftası kutlandı.
HALK EĞİTİM  MERKEZİ  MÜDÜRLÜĞÜ A1 İNGİLİZCE  KURSU AÇILACAK
HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ A1 İNGİLİZCE KURSU AÇILACAK
Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde ücretsiz olarak İngilizce A1 kursu açılacaktır
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1971 Bangladeş`in İstiklalı
2006 Yaprak Dökümü Sonu
2006 Karakış Fırtınası
2006 Yerli Mallar Haftası