Bakan Eroğlu Akhisar´da
Akhisar´da yapılan Ağız ve Diş sağlığı hastanesi açılışı ve Gürdük barajının temel atma töreni gerçekleştirildi.
Tarih: 16.10.2015 20:04:09/ 2047okunma / 0yorum

Açılış törenine  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk  Özdağ, Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı Ak Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, İlçe Başkanı İ.Hakkı Şenyiğit ve vatandaşlar katıldı.

AKHİSAR 40 İLDEN BÜYÜK


Açılış töreninde ilk konuşan Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar´a tarımın yanı sıra birçok yatırımın yapıldığını söyledi. Aydemir konuşmasında, “Akhisar 40 ilden büyük bir ilçemiz. Dolayısıyla hizmetlerin en iyisini hak ediyor. Bizlerde hükümet olarak bugüne kadar Akhisar´a hak ettiği değeri verdik ve bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Sayın bakanımız bugüne kadar kendisinden ne istediysek bizleri geri çevirmedi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Akhisar´ımızın trafik sorununu çevre yolumuz ile çok yakında çözeceğiz. Tren yolunu şehrin dışına alarak Akhisar´ı bütün şehir yapacağız demir yolu inşaatımız bitmek üzere. Stadımızın %70 lik kısmını tamamladık artık çok yakın zamanda buranında açılışını en kısa zamanda yapacağız inşallah. Tabi bunların hepsinin Manisa Milletvekillerimiz ile birlikte bakanlarımız ile birlikte gerçekleştirdik. Bütün amacımız Akhisar´ımızı Manisa´mızı ve Ülkemizi refaha kavuşturmak” ifadelerini kullandı. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise hükümetin kente yaptığı yatırımları anlattı. Manisa´nın Türkiye´nin gözbebeği olduğunu ifade eden Özdağ Türkiye´nin bir yandan termik santraller, bir yandan barajlar yapacağını, diğer yandan da madenlerini işleyeceğini dile getirdi.  Özdağ, "Türkiye daha çok zengin olacak, başkalarına muhtaç olmayacağız artık. Bunu biz başlattık, devam ettirecek olan çocuklarımız” dedi.

 

“131 MİLYON LİRA” BEDELLİ “29 TESİS”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde düzenlenen ve 131 milyon lira bedelli 29 tesisin toplu açılışı ve temelini atma töreninde yaptığı konuşmada, Manisa´ya her gelişinde heyecan duyduğunu, kente heybesi dolu olarak yeni müjdeler getirdiğini belirtti.
Açılışını gerçekleştirdiği tesisler arasında Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´nin de olduğunu, kendisinin Sağlık Bakanlığının sorumluluk alanına giren yatırımları da hizmete açtığını ifade eden Eroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu´nun Bursa programında olan Bakan Mehmet Müezzinoğlu´nu kürsüdeyken cep telefonundan aradı, konuşmasını mikrofondan törene katılan vatandaşlara dinletti.
Akhisarlılara sevgi ve selamlarını ileten Bakan Müezzinoğlu, "Sağlık alanında, her alanda hizmet etmek bizim boynumuzun borcu. Onlar bize sahip çıktıkça biz koşarak hizmete devam edeceğiz" dedi.
Manisa´ya geçen yıl geldiğinde 371 milyon liralık 39 müjde verdiğini, bunların bir kısmının bittiğini, bir kısmının gelecek yıl tamamlanacağını anlatan Bakan Eroğlu, bu kez de 32 milyon 500 bin liralık 9 müjdeyle kente geldiğini kaydetti.
Bugün aralarında Akhisar Gürdük Barajı´nın da bulunduğu bazı baraj ve sulama tesislerinin temelini atacağını, 18 tesisin de açılışını gerçekleştireceklerini ifade eden Eroğlu, 1982´den 2003 yılına kadar Manisa´ya hiçbir gölet, baraj, sulama yatırımının yapılmadığını, ilk defa AK Parti hükümetinin Manisa´ya birçok yatırım kazandırdığını ve çok büyük projelere imza atmaya devam ettiklerini vurguladı.
“08.08.2018 ‘DE” TAMAMLANACAK
Akhisar Gürdük Barajı´yla 12 bin dekar arazinin suya kavuşacağını, Manisa´ya 6 milyon metreküp içme suyu sağlanacağını belirten Eroğlu, barajın 08.08.2018´de saat 08.08´de tamamlanacağı bilgisini verdi.

 

“EGEGEP GELİYOR”
"AK Parti sözünün eri bir partidir" diyen Eroğlu, Spil Dağı´na yaptıkları çalışmalarla buranın artık dünyaya hizmet edeceğini, teleferik ihalesinin de yapıldığını kaydetti.
AK Parti´nin Manisa´ya büyük önem verdiğini, EGEGEP projesiyle 2019 yılına kadar Manisa´ya 53 baraj ve gölet, 68 sulama tesisi, 66 dere ıslahı, 5 köprü yapacaklarını dile getiren Eroğlu, kentin 9 olan milletvekili sayısından dolayı köprü sayısını 9´a, ardından da kendisini de dahil ederek 10´a çıkardıklarını belirtti. EGEGEP projesiyle 572 bin 880 dekar toprağın sulanacağını, çiftçinin cebine yılda 368 milyon lira ilave gelir gireceğini vurgulayan Eroğlu, böylelikle Manisa´ya zenginliğin geleceğini belirterek, "Onlar konuşur AK Parti yapar" dedi.
"Eskiden faiz lobisi yılda 60 katrilyon, ilaç lobisi 20 katrilyon hortumluyordu, bu hortumları Manisa baltasıyla kestik" ifadesini kullanan ve bu sayede devletin parasının bol olduğunu anlatan Eroğlu, "Gökten para yağmıyor. Sadece milletten aldığımızı tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyarak millet hizmet olarak sunuyoruz, yaptığımız bu. Yoksa gökten döviz yağmıyor" diye konuştu.


“UYUSUN DA BÜYÜSÜN DEMEYİN”

Eskiden 30 metre yüksekliğindeki bir göletin sulaması hariç 22 yılda 44 milyon liraya yapıldığını, aynı özellikteki göleti sulaması dahil şu anda 18 ayda 4,5 milyon liraya yaptıklarının altını çizen Eroğlu, koalisyonun bu bakımdan kötü bir sistem olduğunu ifade etti.
Milletten aldıklarını millet hizmet olarak geri verdiklerini vurgulayan Eroğlu, eskiden toplanan vergilerin yüzde 86´sının faiz lobisine gittiğini, faizlerin artık tek rakamlara indiğini, enflasyon canavarının yok edildiğini, IMF´ye olan borcun sıfırlandığını, Merkez Bankası´nın dövizle doldurulduğunu kaydetti.
Türkiye´nin artık kendi uydusunu, tankını, helikopterini, insansız uçaklarını yaptığını dile getiren Eroğlu, "Türkiye işte bu. İnşallah birlik, beraberlik, kardeşliğimizi muhafaza edersekTürkiye 21. asra mührünü vuracak ülkedir. Sadece birlik, beraberliğimizi muhafaza edelim. İnşallah 2023 yılında dünyada 10 büyük ekonomi içine gireceğiz. Analar, bacılar, kardeşler çocuklarınıza ninni okurken, ´Uyusun da büyüsün´ demeyin. ´Yavrum büyü, hedef 2071´ diye söyleyin. ´Oğlum uyusun da büyüsün değil, oğlum hedef 2071, uyu bir an önce büyü, Türkiye seni bekliyor´ diyeceksiniz" ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, video konferansla Akhisar Gürdük Barajı şantiyesine bağlandı ve butona basarak barajın temelini attı.
Diğer tesislerin de butona basarak temelini atan ve açılışlarını gerçekleştiren Bakan Eroğlu ve protokol üyeleri, daha sonra Akhisar Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi´ne geçerek binanın açılış kurdelesini kesti.
Merkezin bahçesine fidan diken Eroğlu, kendisine hediye edilen ceviz ve üzümü vatandaşlara dağıttırdı.

 

Kaynak:

VALİLİK YASAKLADI
VALİLİK YASAKLADI
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından yapılan açıklama ile Covıd-19 salgını yayılım hızını önlemeye yönelik yeni yasaklar getirildi.
BAŞKAN DUTLULU UYARDI
BAŞKAN DUTLULU UYARDI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilçemizde Covıd-19 vaka sayılarındaki artışı işaret ederek vatandaşların daha dikkatli olması hususunda uyarıda bulundu.
KOÇ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
KOÇ ŞUBESİ HİZMETE GİRDİ
Akkhisarda Sigortacım Uzman Sigorta aracılık Hizmetleri A.Ş. Koç şubesi hizmete girdi.
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
Akhisar´ımız ve çevre ilçelerde 19.10.2020 tarihi 09:00 lokal saat itibariyle kaydedilen 24 saatlik yağış miktarları metrekareye kg olarak:
ÇINAR MANAV´I  HİZMETE AÇILDI
ÇINAR MANAV´I HİZMETE AÇILDI
Akhisar Ragıpbey Mahallesinde Çınar Manavı hizmete girdi.
BAŞKAN BESİM DUTLULU MUHTARLARI KONUK ETTİ
BAŞKAN BESİM DUTLULU MUHTARLARI KONUK ETTİ
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Milli Egemenlik Meydanı´ndaki resmi törene katıldı ve ardından Meclis Salonu´nda tüm muhtarları konuk etti.
RİNG YOLUNDA PRESTİJLİ ÇALIŞMA
RİNG YOLUNDA PRESTİJLİ ÇALIŞMA
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´da Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ring Yolu´nun, bin 200 metrelik kısmında yürüttüğü prestij cadde projesinde çalışmalar hızla devam ediyor.
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği Koronavirüs(Covıd-19) pandemisiyle mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.
VALİ KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
VALİ KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İçişleri Bakanlığının 81 İl Valiliğine göndermiş olduğu genelge doğrultusunda İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz Başkanlığında gerçekleştirildi.
DEMİRCİ´DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
DEMİRCİ´DE 2 MAHALLE KARANTİNAYA ALINDI
Dünyayı tehdit eden Koronovirüs nedeniyle Demirci´nin 2 mahallesi karantine altına alındı.
YAĞIŞLI GÜNLER KAPIDA
YAĞIŞLI GÜNLER KAPIDA
Akhisar´da Pazar gününden itibaren yağışlı günler geliyor.
BALLICA VE BÜNYANİOSMANİYE ASFALTA KAVUŞTU
BALLICA VE BÜNYANİOSMANİYE ASFALTA KAVUŞTU
İl genelinde asfalt çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar´a bağlı Ballıca mahallesi ile Bünyaniosmaniye mahallesini birbirine bağlayan yolda sathi kaplama uygulaması gerçekleştirdi.
AKHİSAR BELEDİYESİ, SOKAKLARI ŞİİRLERLE SÜSLENDİ
AKHİSAR BELEDİYESİ, SOKAKLARI ŞİİRLERLE SÜSLENDİ
Akhisar Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri çerçevesinde ülkemizin değerli şairlerini ve şiirlerini billboardlara ekleyerek sokakları şiirlerle süsledi.
CAMİ: ALLAH´IN EVİ, MÜMİNLERİN ESERİ
CAMİ: ALLAH´IN EVİ, MÜMİNLERİN ESERİ
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Allah´ın mescitlerini, ancak Allah´a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah´tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.”
SÜTÇÜ;ENERJİYİ YOK SAYMAK BİLGİSİZLİKTİR
SÜTÇÜ;ENERJİYİ YOK SAYMAK BİLGİSİZLİKTİR
Deprem öncesinde ve deprem anında rıchter ölçeğine göre havadaki bu enerjiyi yok saymak bilgisizliktir
SOMA MAHKEMESİ TEKRAR GÖRÜLECEK
SOMA MAHKEMESİ TEKRAR GÖRÜLECEK
Manisa Barosu tarafından tamamlanarak açılan yeni hizmet binası hem avukatlara hem de Manisalılara hizmet edecek.
BAŞKAN DUTLULU, BELEDİYEYE AİT ARAZİLERDE ZEYTİN HASADI YAPTI
BAŞKAN DUTLULU, BELEDİYEYE AİT ARAZİLERDE ZEYTİN HASADI YAPTI
15 milyon zeytin ağacının bulunduğu Türkiye´nin zeytin başkenti Akhisar´da zeytin sezonunun başlamasıyla birlikte Akhisar Belediyesi´ne ait zeytin ağaçlarındaki mahsullerin toplamına başlandı.
“TÜRKİYE´NİN UMUDU BU ODADA”
“TÜRKİYE´NİN UMUDU BU ODADA”
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Yerli Aşı Ortak Çalışma Grubu´nun ilk toplantısına başkanlık etti.
İLÇE HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
İLÇE HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARAR
Akhisar İlçesi Hıfzıssıhha Kurulu, Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha kurulunun 12 Ekim 2020 tarihinde almış olduğu karar doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya başkanlığında toplandı.
HIFZISSIHHA KURULU´NDAN YENİ KARARLAR
HIFZISSIHHA KURULU´NDAN YENİ KARARLAR
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği Koronavirüs(Covıd-19) pandemisiyle mücadele kapsamında yeni kararlar aldı.
GERİ DÖNÜŞÜMDE “SIFIR ATIK PROJESİ”
GERİ DÖNÜŞÜMDE “SIFIR ATIK PROJESİ”
Manisa´da 2020 Yılı Eylül ayında “Sıfır Atık Projesi” ile 2.489 adet ağacın kesilmesi önlenirken, 4.099 m³ de su tasarrufu sağlandı.
AKHİSAR´DA DAMLA SULAMA TESİSİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
AKHİSAR´DA DAMLA SULAMA TESİSİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, işletilen sulama tesislerine bir yenisini daha eklemek için çalışmalara başladı.
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
24 SAATLİK YAĞIŞ MİKTARLARI
Manisa il genelinde dün öğleden sonra beklenen ve gerçekleşen yağışlar sonrası Akhisar´ımız ve çevresinde metrekareye düşen yağış miktarları Akhisar Meteoroloji Müdürlüğü tarafından açıklandı.
ÇEVRE YOLUNDA İLK KAZA
ÇEVRE YOLUNDA İLK KAZA
İzmir-İstanbul arası yapılan yeni çevre yolunda bugün sabah saatlerinde kaza meydana geldi.
GARDAŞLIK ZAMANI
GARDAŞLIK ZAMANI
Akhisar İHH İnsani Yardım Derneği, Akhisar İlim Yayma Cemiyeti, Akhisar Eğitim Bir-Sen ve Akhisar Özgür-Der Ermenistan´ın saldırılarına karşı Kardeş Azerbaycan için destek açıklaması yaptı.
AKHİSAR´IN BİNLERCE YILLIK GELENEĞİ ZEYTİN HASADI BAŞLADI
AKHİSAR´IN BİNLERCE YILLIK GELENEĞİ ZEYTİN HASADI BAŞLADI
Yaklaşık 4 bin yıldır her sonbaharda olduğu gibi Akhisar havzasında zeytinler bu yıl da hasat edilmeye ve çiftçilerimizin emeğinin sembolü nasırlı ellerle buluşmaya başladı.
SULAMA TESİSLERİNE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
SULAMA TESİSLERİNE BÜYÜKŞEHİR DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından sulama tesislerinin bakım ve onarım çalışmaları devam ediyor.
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER CANLI YAYINDA TABLETLERİYLE BULUŞTU
İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER CANLI YAYINDA TABLETLERİYLE BULUŞTU
Akhisar Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı tablet kampanyası kapsamında elde edilen tabletleri sosyal medya hesaplarından yaptığı canlı yayın çekilişiyle öğrencilerle buluşturdu.
METEOROLOJİ UYARDI YAĞIŞ GELİYOR
METEOROLOJİ UYARDI YAĞIŞ GELİYOR
Manisa İl Genelinde Kuvvetli Yağış Bekleniyor
KARABULUT DUALARLA DEFİN EDİLDİ
KARABULUT DUALARLA DEFİN EDİLDİ
Önceki gün akşam saatlerinde hayata gözlerini yuman KARABULUT Şirketler grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karabulut gözyaşları eşliğinde toprağa verildi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1601 Kanije Müdafaası
1831 Padişah fermanı ile başlık parasının yasaklanması