ÖZBEY:"BİZ ÇAĞIRILDIĞIMIZ İÇİN GELDİK"
TFF 1. Lig takımlarından Akhisarspor´un mevcut Başkanı Evren Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri Serhat ve Bışar Özbey yerel basın mensuplarıyla bir araya gelip gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
Tarih: 28.10.2020 12:49:47/ 1213okunma / 0yorum

TFF 1. Lig takımlarından Akhisarspor´un mevcut Başkanı Evren Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri Serhat ve Bışar Özbey  yerel basın mensuplarıyla bir araya gelip gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Akhisarspor Yılmaz Atabarut Spor Tesisi´nde Akhisarlı yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Kulüp Başkanı yaptığı basın açıklaması ile transfer yasağının kaldırılması, altyapı oyuncuları, puan silme cezası, yeni projeler, üyelik işlemleri gibi her konuda merak edilenleri cevapladı. Sözlerine basın mensuplarını, tüm Akhisarlıları ve taraftar grubunu selamlayarak başlayan Kulüp Başkanı, transfer yasağının kaldırılması üzerine çok çalıştıklarını, sona yaklaştıklarını fakat mantıklı hareket etmek gerektiğini dile getirerek bu sürecin Ocak ayına değin ertelendiğini ifade etti. Paulo Henrique haricinde Akhisarspor´dan alacağı bulunan futbolcularında sorunlarının çözüldüğünü belirten Özbey, Henrique´nin işlemlerinin henüz sonuçlanamadığını bununda masa da çözüldüğü fakat tekrar futbolcu kaynaklı başa sardığını söyledi. Henrique´nin takımdan alacağı hususunda direkt ödeme usulüne gitmemelerinin sebebinin de takım içindeki huzursuzlukların kaldırılması adına öncelik olarak bu sorunlar üzerine yoğunlaşmaları gerektiğini düşünerek bu yönde atılım yaptıklarını belirtti. 
TRANSFER YASAĞI ÜZERİNE
Akhisarspor Kulüp Başkanı Evren Özbey transfer yasağını Ocak ayı gibi kaldırmayı planladıklarını, şuan altyapıdan takıma katılan isimlerin performans anlamında geyet iyi olduklarını ve bu bağlamda aslında transfer yaptıklarını ifade etti. Hatta transfer yapmamalarının Türkiye futboluna Göksu, Onurcan gibi kaliteli futbolcuların fark edilmesinde rol aldığını söyledi.
TAKIM ÜZERİNE
Transfer yasağının takım üzerinde pek etkisi olmadığını ifade eden Özbey, şuan ekipteki tek sorunun kanatlar olduğunu ifade etti. Kulüpte daha önce Teknik Direktörlük görevi icra eden Yılmaz Vural ve Mehmet Altıparmak´a da  atıfta bulunan mevcut Başkan, şuanki kaliteli ve lezzetli futbolu, futbol seyrini onların futbolcu anlamında çok fazla alternatifi olduğu halde yaşatamadığını dile getirdi. 
PUAN CEZASI ÜZERİNE
Transfer yasağını kaldıramadıkları halde Eskişehirspor, Ankaraspor gibi puan silme cazını almamak için ciddi anlamda ödemeler yapıp ikili ilişkileri sayesinde de bu sorunun üzerinden geldiklerini ifade etti. Sürekli basın mensupları karşısında konuşmadıklarını belirten Başkan, Akhisar ve Akhisarsor´un menfaati için elinden geldikleri kadar çalıştıklarını söyledi. Bu hususta kendi ceplerinden para harcadıklarını, düşünülenin aksine buradan para kazanmaktan ziyade para harcadıklarını ifade etti. 
ÜYELİKLER ÜZERİNE
Kulüp Başkanı üyelikler üzerine de “Hukuki olarak kulübün başkanı Evren Özbey´dir sormuş olduğunuz sorunun cevabı olarak bunu söylüyorum. Üyelikler için de bizim herkese kapımız açık kongreden sonra tekrardan konu ele alınacak. Dediğim gibi bizim kapımız herkese açık üyelik iptali gibi bir durum da yok ortada hukuki olarak ben tekrardan incelemelerde bulunacağım. Sonuçta belli bir ücret verip sonradan iptal edildi gibi bir durum olmayacak sonuçta insanlar o kadar para vermiş durumdalar. Sonuçta üyelik almak ciddi bir iştir sonuçta kongreye gidilecek ve biz seçilmezsek gelen yönetim demeyecek mi siz ne yaptınız diye haklı olarak bu kulübü etkileyecek bir şey sonuçta. Yine dışarıdan söylenenlere göre otobüsü biz satmışız deniliyor biz gelmeden önce zaten otobüs satılmıştı biz geldiğimizde de zaten otobüs parası da gitmişti.” dedi.
TAKIM EKONOMİSİ ÜZERİNE
İstedikleri takdirde transfer yasağını hemen kaldırabileceklerini belirten Özbey “Transfer yasağımız var ama niye var onun hakkında bir açıklama yapmak istiyorum. Oyunculara zamanında paralarını ödeyememişiz problemler olmuş geçmişte demek ki kasada para yokmuş ki paralarını ödeyememişiz. Şimdi yaklaşık Euro´nun artmasıyla birlikte toplam borç 20 milyon TL, gelecek 7 milyon TL daha var ama Euro´nun artması veya düşmesi durumunda tahmini 30 milyon TL olarak düşünüyoruz. Şimdi biz bu sezon 10 milyon TL artıda bitiriyoruz 10 milyon borç ödüyoruz aslında. Yani transferi açtık borcumuz sabit kaldı 30 milyon Akhisar´a bir fayda sağlamıyor ki bu durum ama 30 milyonun 10 milyonunu ödedik ne kaldı 20 daha akılcı daha mantıklı yaklaşmak istiyoruz. Küme çıktık küme düştük biz ekonomi de kümeye düşmeyelim çıkacaksak da ekonomik olarak çıkalım” dedi.
Akhisarspor´u tekrar Avrupa Lig´lerinde boy gösteren eski dinamik günlerine döndüreceklerinin sözünü veren Özbey, bu bağlamda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken taraftarlar grubu ve Akhisar halkının bu yolda yanlarında durmalarını ve onlara güvenmelerini istedi. Konu üzerine konuşmasına devam eden Başkan “Şuna inanın geldiğimizden beri bu kulübün tüm her şeyi bizim şahsi cebimizden karşılanıyor. Maalesef ki kulübün geliri yok. 15 gün önce biz de insanız hani ne kadar ekip olsak da birbirimizi motive etsek de bir an dedim ki hem para vereceğim hem de bana sosyal medya üzerinden kötü mesajlar hakaretler gelecek. Çekilip gideyim kulüpten de bir gün paramızı alırız diye düşündüm sonra dedim ki 1 ay öncesini düşündüm biz buraya gelirken çok düşündük biz hedefler hayaller kurarak geldik şuanda ufak tefek konuları konuşuyoruz transferi açabilir miyiz? Bir gün inşallah gelecek biz bu kulübün tekrardan UEFA Avrupa ligi değil Şampiyonlar liginde oynayabilecek seviyeye getirmek istiyoruz belki şehirdeki vatandaşlarımız bu söylediğim cümleye gülecekler ama inşallah o günler geldiğinde o gülenlere başardığımızı göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
BAŞKANLIĞA GEÇİŞ SÜRECİ
Akhisarspor Kulüp Başkanlığına Evren Özbey´in gelişi üzerine kamuoyunu bilgilendirmek istediğini belirten Özbey “Bu işin ilk başlangıcı Ali Kuloğlu ve Fatih Karabulut ile oldu. Bışar kulübün avukatı oldu. Avukat olmasıyla kulüple daha yakından bilgi sahibi olduk. Bu süreçte başkan bir arayışta olduğunu söylüyordu biz yönetemiyoruz bırakacağız diye. O dönemde arayıştalardı hatta o zamanlar Bışar´a başkan (Fatih Karabulut) gel sen kulübü yönet dedi. Biz tabi bu teklif karşında baya şaşırdık. Defalarca telefonlar aldık gelin yapın diye sonra Serhat ben bir kulüp almak istiyorum ama Avrupa´dan istiyorum Türkiye´den almayacağım dedi. Sonraki süreçte aramızda çok konuştuk ve hedeflerimiz ve hayallerimiz doğrultusunda buraya geldik. Aslında bizim kafamızda buraya gelmek yoktu Fatih Karabulut bizi defalarca aradı gelin diye biz Fatih abi devam etsin biz dışarıdan destek verelim dedik ama kendileri tarafından destek gördük gelin yapın diye bu ısrarlar sonucu bizim gelmek ihtimalimiz yüzde 15´lerden yüzde 70´lere çıktı. Biz Akhisar´dan başka birileri varsa gelsin en son biz gelmeyelim dedik yine destek oluruz diye en son Fatih Karabulut siz gelin dedi.” İfadelerini kullandı.
YENİ PROJE ÜZERİNE 
Akhisarspor´un A takımındaki futbol modelinin alt yapılara da uygulanacağı söyleyen Özbey, Kulübün Yılmaz Atabarut Spor Tesisi içerisine yapılan yeni tesislerin otel olarak kulübe gelir kaynağı yaratacağını belirtti. Kulüp üzerine çeşitli yeniliklerin olacağı sinyalide verildi. 
 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
Akhisar´da 45 yıldır hizmet veren Özdarende Düğüncü mağazalarından dev kampanya
“DAYANIŞMA YAŞATIR, MÜCADELE KAZANDIRIR”
“DAYANIŞMA YAŞATIR, MÜCADELE KAZANDIRIR”
8 Mart Kadın Dayanışma Derneği, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü” dolayısıyla 25 Kasım Çarşamba günü saat 14.00´te yeni hizmet binasında basın açıklaması düzenledi aynı zamanda yeni dernek binasının açılışı da gerçekleştirildi.
AKHİSAR KEÇİÖREN´DEN  PUAN ALAMADI
AKHİSAR KEÇİÖREN´DEN PUAN ALAMADI
2020-2021 TFF 1. liği 10 haftasında Akhisarspor Ankara Aktepe stadında Ankara Keçiörengücüne konuk oldu.
SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN, ÇÜNKÜ SAĞLIK İHMALE GELMEZ
SAĞLIĞINIZI ERTELEMEYİN, ÇÜNKÜ SAĞLIK İHMALE GELMEZ
Özel Akhisar Hastanesi´nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi.
CUMHURİYET´İMİZİN 97.YILI AKHİSAR´DA COŞKUYLA KUTLANDI
CUMHURİYET´İMİZİN 97.YILI AKHİSAR´DA COŞKUYLA KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı´mızın 97.yıl dönümü, Milli Egemenlik Meydanı´nda düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı.
AKHİSARLI MUHTARLARDAN ASFALT TEŞEKKÜRÜ
AKHİSARLI MUHTARLARDAN ASFALT TEŞEKKÜRÜ
Akhisar´da, mahalle muhtarları ile bir araya gelen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, il genelinde yapılan yol çalışmaları hakkında bilgi verdi.
İYON DENİZİ DEPREMLERİNİN RAPORU
İYON DENİZİ DEPREMLERİNİN RAPORU
Deprem Tahmin Uzmanı Kadir Sütçü her hafta farklı konularda deprem ile ilgili bilgilerini paylaşıyor.
BAŞKAN DUTLULU, İLK DERS ZİLİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLDU
BAŞKAN DUTLULU, İLK DERS ZİLİNDE ÖĞRENCİLERİN YANINDA OLDU
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte kent genelinde okullara maske ve dezenfektan dağıtarak, tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi dersler diledi.
METEOROLOJİ´DEN UYARI
METEOROLOJİ´DEN UYARI
Meteoroloji bölge müdürlüğünden tahinlere göre Perşembe 08.10.2020 günü beklenen yağış nedeniyle uyarı geldi.
 COVİD -19 DENETİMLERİ ARTIYOR
COVİD -19 DENETİMLERİ ARTIYOR
Covid-19 Kapsamında Yapılan Denetimlerde 148.439 TL Cezai İşlem Uygulandı
AKHİSAR´IN İLK BİSİKLET YOLU AÇILDI!
AKHİSAR´IN İLK BİSİKLET YOLU AÇILDI!
Akhisar Belediyesi, kentin ilk bisiklet yolunu Avrupa Hareketlilik Haftası´nda açtı.
MANİSA BBSK 76-67 AKHİSAR BELEDİYESPOR
MANİSA BBSK 76-67 AKHİSAR BELEDİYESPOR
Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol takımı, hazırlık müsabakasında karşılaştığı Akhisar Belediyespor´u 76-67 mağlup etti.
AKHİSARLI BİSİKLETLİLER HAREKETLİ YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
AKHİSARLI BİSİKLETLİLER HAREKETLİ YAŞAM İÇİN PEDAL ÇEVİRDİ
Akhisar Belediyesi tarafından Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen bisiklet turu, Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisarlı bisikletlilerin katılımı ile gerçekleşti.
Bayan Elemanlar Alınacak
Bayan Elemanlar Alınacak
Tukaş salca fabrikasında calışmak üzere bayan eleman aranıyor
VALİ KARADENİZ, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
VALİ KARADENİZ, AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNÜ ZİYARET ETTİ
Vali Yaşar Karadeniz, kurum ziyaretleri kapsamında Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü ziyaret etti.
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
KAYITLAR DEVAM EDİYOR
“GELECEĞE KULAÇ ATIYORUZ”
MUSALAR´DA YOL ÇALIŞMASI
MUSALAR´DA YOL ÇALIŞMASI
İl genelinde yol yapım ve bakım çalışmalarını sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde Musalar Mahallesi´nin karayolları ile bağlantısını sağlayan yolda, sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.
GELECEK SEZON HAZIRLIKLARI BAŞLADI
GELECEK SEZON HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Akhisar Belediyesi Basketbol takımı gelecek sezon hazırlıklarına başladı.
ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR
ASFALT ÇALIŞMALARI HIZ KESMİYOR
Akhisar Belediyesi tarafından asfalt çalışmaları aralıksız devam ediyor.
BÜYÜKŞEHİR´DEN 4 İLÇEDE GÜVENLİK VE ZABITA PERSONELİNE ZİYARET
BÜYÜKŞEHİR´DEN 4 İLÇEDE GÜVENLİK VE ZABITA PERSONELİNE ZİYARET
Manisa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Mustafa Duman, Saruhanlı, Akhisar, Soma ve Kırkağaç ilçelerini ziyaret ederek, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde görev yapan güvenlik personelleri ve zabıta personelleri ile bir araya geldi.
DÜNYA BOR LİDERİ ETİ MADEN
DÜNYA BOR LİDERİ ETİ MADEN
DÜNYA BOR LİDERİ ETİ MADEN
ÇKS BAŞVURULARI 1 EYLÜL´E KADAR UZATILDI
ÇKS BAŞVURULARI 1 EYLÜL´E KADAR UZATILDI
Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 20 Ağustos 2020 tarih ve 31219 sayılı Resmi Gazete´de yayımlandı.
SAYIM BAŞARAN´A GAZETEMİZ ´DEN ZİYARET
SAYIM BAŞARAN´A GAZETEMİZ ´DEN ZİYARET
Akhisar İlçe Emniyeti Yeni Müdürü Sayım Başaran görevine başladı.
AKHİSARSPOR´DAN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR´E ZİYARET
AKHİSARSPOR´DAN TFF BAŞKANI ÖZDEMİR´E ZİYARET
Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) 1. Lig takımlarından Akhisarspor Kulüp Başkanı Fatih Karabulut ve Bursaspor Kulüp Başkanı Mesut Mestan, TFF Başkanı Nihat Özdemir´i Riva´da ziyaret etti.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!
Türkiye´de sosyal devlete ve adalete, ekmek gibi, su gibi bir ihtiyaç duyduğumuz günlerden geçiyoruz.
MÜMİNCE BİR DUYARLILIK: İYİLİĞİ EMRETMEK, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK
MÜMİNCE BİR DUYARLILIK: İYİLİĞİ EMRETMEK, KÖTÜLÜKTEN SAKINDIRMAK
Muhterem Müslümanlar! Kâinatın yaratılışında ve varlık âleminin birbirleriyle ilişkisinde asıl olan iyiliktir. Yüce dinimiz İslam´ın gönderiliş gayesi de iyiliğin yeryüzünde hâkim olması, kötülüğün ortadan kalkmasıdır.
AKHİSAR BASKET´TEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ´NE DESTEK
AKHİSAR BASKET´TEN İSTANBUL SÖZLEŞMESİ´NE DESTEK
Türkiye Basketbol Ligi takımlarından Akhisar Belediyesi Basketbol takımı İstanbul Sözleşmesi´ni sonuna kadar desteklediklerini kamuoyuyla paylaştı.
AKHİSARGÜCÜ TARIK GİRGİN İLE GÜVEN TAZELEDİ
AKHİSARGÜCÜ TARIK GİRGİN İLE GÜVEN TAZELEDİ
2020-2021 sezonunda 2´inci Lig Voleybol Kadınlar Ligi´nde mücadele edecek Akhisargücü Spor Kulübü, uzun yıllar beraber çalıştıkları genç Antrenör Tarık Girgin ile anlaşmaya vardıklarını camiasına duyurdu.
MANİSA VALİLİĞİ´NDEN KURBANLIKLAR ÜZERİNE AÇIKLAMA
MANİSA VALİLİĞİ´NDEN KURBANLIKLAR ÜZERİNE AÇIKLAMA
Türkiye Cumhuriyeti Manisa Valiliği tarafından kurban kesim ve satış noktaları belirlendi.
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ-DİYANET VAKFI KURBAN BAĞIŞLARINA YOĞUN İLGİ
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜ-DİYANET VAKFI KURBAN BAĞIŞLARINA YOĞUN İLGİ
Türkiye Diyanet Vakfı ve Diyanet İşleri Başkanlığının organize ettiği vekâleten kurban organizasyonu Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar şubesi tarafından bağış alımlarına devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1925 Türbe ve Tekkelerin Kaptılması
2006 Şiddetli Soğuklar ve Yağışlar