ÖZBEY:"BİZ ÇAĞIRILDIĞIMIZ İÇİN GELDİK"
TFF 1. Lig takımlarından Akhisarspor´un mevcut Başkanı Evren Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri Serhat ve Bışar Özbey yerel basın mensuplarıyla bir araya gelip gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.
Tarih: 28.10.2020 12:49:47/ 1474okunma / 0yorum

TFF 1. Lig takımlarından Akhisarspor´un mevcut Başkanı Evren Özbey ve Yönetim Kurulu üyeleri Serhat ve Bışar Özbey  yerel basın mensuplarıyla bir araya gelip gündem üzerine önemli açıklamalarda bulundu.

Akhisarspor Yılmaz Atabarut Spor Tesisi´nde Akhisarlı yerel basın mensuplarıyla bir araya gelen Kulüp Başkanı yaptığı basın açıklaması ile transfer yasağının kaldırılması, altyapı oyuncuları, puan silme cezası, yeni projeler, üyelik işlemleri gibi her konuda merak edilenleri cevapladı. Sözlerine basın mensuplarını, tüm Akhisarlıları ve taraftar grubunu selamlayarak başlayan Kulüp Başkanı, transfer yasağının kaldırılması üzerine çok çalıştıklarını, sona yaklaştıklarını fakat mantıklı hareket etmek gerektiğini dile getirerek bu sürecin Ocak ayına değin ertelendiğini ifade etti. Paulo Henrique haricinde Akhisarspor´dan alacağı bulunan futbolcularında sorunlarının çözüldüğünü belirten Özbey, Henrique´nin işlemlerinin henüz sonuçlanamadığını bununda masa da çözüldüğü fakat tekrar futbolcu kaynaklı başa sardığını söyledi. Henrique´nin takımdan alacağı hususunda direkt ödeme usulüne gitmemelerinin sebebinin de takım içindeki huzursuzlukların kaldırılması adına öncelik olarak bu sorunlar üzerine yoğunlaşmaları gerektiğini düşünerek bu yönde atılım yaptıklarını belirtti. 
TRANSFER YASAĞI ÜZERİNE
Akhisarspor Kulüp Başkanı Evren Özbey transfer yasağını Ocak ayı gibi kaldırmayı planladıklarını, şuan altyapıdan takıma katılan isimlerin performans anlamında geyet iyi olduklarını ve bu bağlamda aslında transfer yaptıklarını ifade etti. Hatta transfer yapmamalarının Türkiye futboluna Göksu, Onurcan gibi kaliteli futbolcuların fark edilmesinde rol aldığını söyledi.
TAKIM ÜZERİNE
Transfer yasağının takım üzerinde pek etkisi olmadığını ifade eden Özbey, şuan ekipteki tek sorunun kanatlar olduğunu ifade etti. Kulüpte daha önce Teknik Direktörlük görevi icra eden Yılmaz Vural ve Mehmet Altıparmak´a da  atıfta bulunan mevcut Başkan, şuanki kaliteli ve lezzetli futbolu, futbol seyrini onların futbolcu anlamında çok fazla alternatifi olduğu halde yaşatamadığını dile getirdi. 
PUAN CEZASI ÜZERİNE
Transfer yasağını kaldıramadıkları halde Eskişehirspor, Ankaraspor gibi puan silme cazını almamak için ciddi anlamda ödemeler yapıp ikili ilişkileri sayesinde de bu sorunun üzerinden geldiklerini ifade etti. Sürekli basın mensupları karşısında konuşmadıklarını belirten Başkan, Akhisar ve Akhisarsor´un menfaati için elinden geldikleri kadar çalıştıklarını söyledi. Bu hususta kendi ceplerinden para harcadıklarını, düşünülenin aksine buradan para kazanmaktan ziyade para harcadıklarını ifade etti. 
ÜYELİKLER ÜZERİNE
Kulüp Başkanı üyelikler üzerine de “Hukuki olarak kulübün başkanı Evren Özbey´dir sormuş olduğunuz sorunun cevabı olarak bunu söylüyorum. Üyelikler için de bizim herkese kapımız açık kongreden sonra tekrardan konu ele alınacak. Dediğim gibi bizim kapımız herkese açık üyelik iptali gibi bir durum da yok ortada hukuki olarak ben tekrardan incelemelerde bulunacağım. Sonuçta belli bir ücret verip sonradan iptal edildi gibi bir durum olmayacak sonuçta insanlar o kadar para vermiş durumdalar. Sonuçta üyelik almak ciddi bir iştir sonuçta kongreye gidilecek ve biz seçilmezsek gelen yönetim demeyecek mi siz ne yaptınız diye haklı olarak bu kulübü etkileyecek bir şey sonuçta. Yine dışarıdan söylenenlere göre otobüsü biz satmışız deniliyor biz gelmeden önce zaten otobüs satılmıştı biz geldiğimizde de zaten otobüs parası da gitmişti.” dedi.
TAKIM EKONOMİSİ ÜZERİNE
İstedikleri takdirde transfer yasağını hemen kaldırabileceklerini belirten Özbey “Transfer yasağımız var ama niye var onun hakkında bir açıklama yapmak istiyorum. Oyunculara zamanında paralarını ödeyememişiz problemler olmuş geçmişte demek ki kasada para yokmuş ki paralarını ödeyememişiz. Şimdi yaklaşık Euro´nun artmasıyla birlikte toplam borç 20 milyon TL, gelecek 7 milyon TL daha var ama Euro´nun artması veya düşmesi durumunda tahmini 30 milyon TL olarak düşünüyoruz. Şimdi biz bu sezon 10 milyon TL artıda bitiriyoruz 10 milyon borç ödüyoruz aslında. Yani transferi açtık borcumuz sabit kaldı 30 milyon Akhisar´a bir fayda sağlamıyor ki bu durum ama 30 milyonun 10 milyonunu ödedik ne kaldı 20 daha akılcı daha mantıklı yaklaşmak istiyoruz. Küme çıktık küme düştük biz ekonomi de kümeye düşmeyelim çıkacaksak da ekonomik olarak çıkalım” dedi.
Akhisarspor´u tekrar Avrupa Lig´lerinde boy gösteren eski dinamik günlerine döndüreceklerinin sözünü veren Özbey, bu bağlamda ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederken taraftarlar grubu ve Akhisar halkının bu yolda yanlarında durmalarını ve onlara güvenmelerini istedi. Konu üzerine konuşmasına devam eden Başkan “Şuna inanın geldiğimizden beri bu kulübün tüm her şeyi bizim şahsi cebimizden karşılanıyor. Maalesef ki kulübün geliri yok. 15 gün önce biz de insanız hani ne kadar ekip olsak da birbirimizi motive etsek de bir an dedim ki hem para vereceğim hem de bana sosyal medya üzerinden kötü mesajlar hakaretler gelecek. Çekilip gideyim kulüpten de bir gün paramızı alırız diye düşündüm sonra dedim ki 1 ay öncesini düşündüm biz buraya gelirken çok düşündük biz hedefler hayaller kurarak geldik şuanda ufak tefek konuları konuşuyoruz transferi açabilir miyiz? Bir gün inşallah gelecek biz bu kulübün tekrardan UEFA Avrupa ligi değil Şampiyonlar liginde oynayabilecek seviyeye getirmek istiyoruz belki şehirdeki vatandaşlarımız bu söylediğim cümleye gülecekler ama inşallah o günler geldiğinde o gülenlere başardığımızı göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 
BAŞKANLIĞA GEÇİŞ SÜRECİ
Akhisarspor Kulüp Başkanlığına Evren Özbey´in gelişi üzerine kamuoyunu bilgilendirmek istediğini belirten Özbey “Bu işin ilk başlangıcı Ali Kuloğlu ve Fatih Karabulut ile oldu. Bışar kulübün avukatı oldu. Avukat olmasıyla kulüple daha yakından bilgi sahibi olduk. Bu süreçte başkan bir arayışta olduğunu söylüyordu biz yönetemiyoruz bırakacağız diye. O dönemde arayıştalardı hatta o zamanlar Bışar´a başkan (Fatih Karabulut) gel sen kulübü yönet dedi. Biz tabi bu teklif karşında baya şaşırdık. Defalarca telefonlar aldık gelin yapın diye sonra Serhat ben bir kulüp almak istiyorum ama Avrupa´dan istiyorum Türkiye´den almayacağım dedi. Sonraki süreçte aramızda çok konuştuk ve hedeflerimiz ve hayallerimiz doğrultusunda buraya geldik. Aslında bizim kafamızda buraya gelmek yoktu Fatih Karabulut bizi defalarca aradı gelin diye biz Fatih abi devam etsin biz dışarıdan destek verelim dedik ama kendileri tarafından destek gördük gelin yapın diye bu ısrarlar sonucu bizim gelmek ihtimalimiz yüzde 15´lerden yüzde 70´lere çıktı. Biz Akhisar´dan başka birileri varsa gelsin en son biz gelmeyelim dedik yine destek oluruz diye en son Fatih Karabulut siz gelin dedi.” İfadelerini kullandı.
YENİ PROJE ÜZERİNE 
Akhisarspor´un A takımındaki futbol modelinin alt yapılara da uygulanacağı söyleyen Özbey, Kulübün Yılmaz Atabarut Spor Tesisi içerisine yapılan yeni tesislerin otel olarak kulübe gelir kaynağı yaratacağını belirtti. Kulüp üzerine çeşitli yeniliklerin olacağı sinyalide verildi. 
 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
ÖZDARENDE MAĞAZASI DEV KAMPANYA
Akhisar´da 45 yıldır hizmet veren Özdarende Düğüncü mağazalarından dev kampanya
SORUMLULUK BİLİNCİ “ORUÇ VE RAMAZAN”
SORUMLULUK BİLİNCİ “ORUÇ VE RAMAZAN”
Akhisar İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu Ramazan ayı ve oruç tutma üzerine açıklamalarda bulundu.
GÜRAL, İSLAM ALEMİ´NİN RAMAZAN-I  ŞERİF´İNİ TEBRİK ETTİ
GÜRAL, İSLAM ALEMİ´NİN RAMAZAN-I ŞERİF´İNİ TEBRİK ETTİ
Türkiye Pazarcılar Federasyonu yönetim Kurulu üyesi ve Akhisar Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Tüm İslam Alemi´nin mübarek Ramazan-ı Şerif´ini tebrik etti.
ESNAF RAMAZAN AYINA HAZIR
ESNAF RAMAZAN AYINA HAZIR
11 Ayın Sultanı Ramazan ayının başlamasıyla esnaf hazırlıklarını hızlandırdı.
TUNAY GÜL GÜVEN TAZELEDİ
TUNAY GÜL GÜVEN TAZELEDİ
Akhisar Balkan Göçmenleri Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği 3. Olağan Genel Kurul Toplantısında Başkan Tunay Gül ile devam etme kararı alındı.
KADINA ŞİDDETE DUR DENİLDİ
KADINA ŞİDDETE DUR DENİLDİ
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi
MİNİKLERDEN ANLAMLI ZİYARET
MİNİKLERDEN ANLAMLI ZİYARET
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu öğrencileri polislere anlamlı ziyaret gerçekleştirdi.
SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA KAPIDA
SOĞUK VE YAĞIŞLI HAVA KAPIDA
Türkiye Cumhuriyeti Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağmur ve gök gürültülü sağanak yağışa karşı uyardı.
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARARLAR
İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULUNDAN YENİ KARARLAR
Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar gereğince Manisa Valiliği İl hıfsısıha kurulunca yeni kararlar alındı.
İYİ PARTİ´DEN ESNAF ZİYARETİ
İYİ PARTİ´DEN ESNAF ZİYARETİ
İYİ Parti´nin esnaf ziyaretlerinde bu haftaki adresi Manisa ve ilçeleri oldu.
KARAYOLLARINDAN İNCELEME
KARAYOLLARINDAN İNCELEME
Karayolları Bölge Müdürü İbrahim YAŞAR ve Devlet Demir Yolları Bölge Müdür Yardımcısı Akhisar´da incelemelerde bulundu.
SAĞLIKTA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GEREKLİ!
SAĞLIKTA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI GEREKLİ!
23. dönem Ak Parti Manisa Muzaffer yurttaş´ın bu haftaki konusu sağlıkta yeni bir bakış gerekli diyerek başladı sözlerine.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ´NDE ANLAMLI PROGRAM
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ´NDE ANLAMLI PROGRAM
Akhisar Belediyesi, tamamen kadın çalışanlarının düzenlediği etkinliklerle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü´nü kutladı.
GÜRAL´DAN SINDIRGI PAZARINA ZİYARET
GÜRAL´DAN SINDIRGI PAZARINA ZİYARET
Akhisar Pazarcılar ve manavlar odası Başkanı Mustafa Güral Sındırgıda pazaryerimaçan esnaf üyelerinin sorunlarını dinledi.
DENİZBANK´TAN ESNAFA AVANTAJ
DENİZBANK´TAN ESNAFA AVANTAJ
DenizBank ve Akhisar Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası´ndan esnafa avantaj sağlayan iş birliği yaptı.
AKHİSARGÜCÜ KENDİ EVİNDE MAĞLUP OLDU
AKHİSARGÜCÜ KENDİ EVİNDE MAĞLUP OLDU
Akhisargücü Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı kendi evinde misafir ettiği İzmir ekibi Altekmaya 0-3 mağlup oldu.
ORYANTİRİNGDE MUTLU SON
ORYANTİRİNGDE MUTLU SON
Manisa´lı Oryantiring Sporcuları İl Birinciliği Yarışmasında Hedeflerine Saruhanlı´da ulaştılar.
TARIMDA 2021 ÜRETİM SEZONU SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
TARIMDA 2021 ÜRETİM SEZONU SAHA ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Akhisar İlçe Tarım Müdürlüğü, 2021 yılı bitkisel üretim sezonuna ait tarımsal eğitim ve yayım faaliyetleri kapsamında saha çalışmalarına başlandı.
AKHİSAR TÜGVA´YA SEYDİ  ŞİMŞEK ATANDI
AKHİSAR TÜGVA´YA SEYDİ ŞİMŞEK ATANDI
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ´nın Akhisar temsilciliği ne Seydi ŞİMŞEK atandı.
GENEL SEKRETER ALİ ÖZKERVANCI EMEKLİ OLDU
GENEL SEKRETER ALİ ÖZKERVANCI EMEKLİ OLDU
1983 yılında Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası´nda muhasebe memuru olarak göreve başlayan, 1998 yılının Mart ayından bu yana Genel Sekreter olarak görev yapan Ali Özkervancı 36 yıllık hizmetinin ardından emekliye ayrıldı.
METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ
METREKAREYE DÜŞEN YAĞIŞ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre geçtiğimiz gün yağan yağmurda ilçe merkezimiz 35,3 metreküp yağış aldı.
METEOROLOJİKDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI
METEOROLOJİKDEN ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI
Manisa´nın Batı İlçelerinde Kuvvetli Yağışlara Dikkat
JANDARMANIN DEDEKTİFLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
JANDARMANIN DEDEKTİFLERİNDEN BÜYÜK BAŞARI
Halkın huzur ve güveni içn gece gündüz her iklim şartından başarılı bir şekilde görevini sürdüren il jandarma Dedektifleri ve JASAT hırsızlara gözaçtırmıyor.
TRANSFER YASAĞI KALKTI
TRANSFER YASAĞI KALKTI
TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor´da karabulutlar dağılmaya başladı.
VALİLİKTEN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
VALİLİKTEN YENİ KARARLAR AÇIKLANDI
Covid-19 ile mücadele kapsamında Manisa Valiliğinden yeni kararlar açıklandı.
MİRAS: HER HAK SAHİBİNE HAKKINI VERMEK
MİRAS: HER HAK SAHİBİNE HAKKINI VERMEK
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:
İNCİ EL LEZZETLERİ  AÇILDI
İNCİ EL LEZZETLERİ AÇILDI
Akhisar´da İnci El Lezzetleri Ragıpbey mahallesi 22 sokak no 3/D de(Hergelen meydanı) hizmete girdi.
625 BİN ABONENİN, 455 BİNİ İNDİRİMLİ SU KULLANIYOR
625 BİN ABONENİN, 455 BİNİ İNDİRİMLİ SU KULLANIYOR
“Milletvekili Başevirgen´in Açıklamaları Gerçekleri Yansıtmıyor”
BAŞKAN FETHİ TUNÇ   2021 YILINI KUTLADI
BAŞKAN FETHİ TUNÇ 2021 YILINI KUTLADI
Akhisar Halk Otobüsleri Kooperatif Başkanı Fethi Tunç Yılbaşın nedeniyle bir mesaj yayınladı.
DEVA PARTİSİNDEN ZİYARETLER
DEVA PARTİSİNDEN ZİYARETLER
Demokrasi ve Atlım Partisi (DEVA) Partisi Akhisar ilçe başkanı ve yönetmi ziyaretlerine devam ediyor.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1877 Türkiye Kızılay derneğinin kuruluşu.
1909 Sadrıazam Hüseyin Hilmi Paşanın istifası.