ÖZBEY´DEN SERT AÇIKLAMALAR
“HODRİ MEYDAN”
Tarih: 25.2.2021 19:52:32/ 1295okunma / 0yorum

TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor Yönetim Kurulu Başkanı Harun Eryüksel, imza yetkisi verilen Başkan Evren Özbey, Yönetim Kurulu Üyeleri Ufuk Merde ve Zekeriya Güneş ortak basın açıklaması düzenleyerek kamuoyunda yankı oluşturan “Akhisarspor Kongresi” üzerine açıklamalarda bulundu.

 

Basına yönelik gerçekleştirilen açıklama sonrası Akhisarspor eski Başkanı Fatih Karabulut ve kulübün bir dönem avukatlığını yapan Avukat Sezer Baylan´a söz hakkı doğdu. Sitem dolu sözlerin odağında bu iki isim yer alırken sözü ilk olarak Akhisarspor Başkanı Harun Eryüksel aldı ve geçtiğimiz günler Yılmaz Atabarut Spor Tesisi önünde yaşanan eski Başkan Halil İbrahim Doğan´ın içeri alınmaması üzerine konuşmasını gerçekleştirdi. “Halil İbrahim Doğan´ın her zaman başımızın üstünde yeri var.” diyen Eryüksel, “Bizim bu kulübe emek veren kimseye saygısızlık yapma lüksümüz yok olamazda.” diyerek sözlerine devam etti. Evren Özbey´in takıma getirilmesinde ön ayak olanların Fatih Karabulut ve Ali Kuloğlu olduğunu ifade etti. “Kapı kapı gezip kulübün borcu için yaptığımız çalışmalar netice bulmadığı için böyle bir atılım yaptık. Bende imza yetkimi kendisine verdim. Önümüzde iki şık vardı. İstifa edip kayyuma gitmek, ikincisi ise kabul edip kulübü ayakta tutmaktı.” dedi. Sözlerinin devamında Evren Özbey nasıl başa geldiyse aynı şekilde görüşülür ve ne kadar para harcandıysa o kendisine geri verilir, dedi. Konuşmasında Evren Özbey ve kardeşlerinin kulübe geliş sürecinden de bahsetmesinin ardından sözü Ufuk Merde´ye bıraktı.

“ŞOV YAPILIYOR, ŞIK OLMADI”

Geçtiğimiz gün Tesis önünde yaşanan olay üzerine Ufuk Merde de “Yanlarında Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Karabulut var, bu şık olmadı. Şov yapılıyor. Birden polis ekipleri de gelip işin içine dahil olunca güvenlik görevlilerimiz böyle bir adım atmış. Sonuçta içeride futbolcularımız var, idman yapılıyor. Bizden randevu alıp bir şey konuşmak istiyoruz diyebilirlerdi. Bu davranışlar takıma iyilik getirmez. Biz bugün varız, yarın yokuz. Ben bu takımı çok seviyorum. Halil İbrahim Doğan(Hacı Abi)´da çok seviyor. Senelerini verdi. Şuanda birlik zamanı, böyle olmamalı. Moral verilmeli.” açıklamasını yaptı. Ardından sözü alan Evren Özbey, eski Başkan Fatih Karabulut ve Avukat Sezer Baylan´a sitem dolu sözler söyledi. Özbey konuşmasında “Geçmişe dönüp biraz hafızaları tazelemek istiyorum. Fatih Karabulut kimdi? Kulübün başkanıydı, şuanda da Yönetim Kurulu Üyesi. Ayrıca başkanlığı döneminde kulübün araçlarını satan, benim kongreye kadar bekleyecek gücüm yok, kulübü bırakıp gideceğim diyen, bana imza yetkisini veren kişi. İlk geldiğimde genç, dinamik isimlere işimi bırakacağım ve maddi, manevi yanlarında olacağım diye yazı yazmıştı. Şimdi yapılanlar çok ayrı.

HAZIRA KONULMAK İSTENİYOR

Hazıra konulmak isteniyor. Cesaretin varsa ara beni ama yüzü yok. Ben aday olmayacağım sen yöneteceksin, dedi. Şimdi arkadan imza topluyor. Kim bunlar, 100 milyonluk takımı Süper Lig´den düşüren Yönetimdeki isimler. Ali cengiz oyunlarıyla bu takımı benden alamazlar. Takımı Lig´de tutacağına inanıyorsa, cesareti varsa arasın beni. Bana 50 kere ben futboldan anlamam, dedi. Ben her şeyimle netim. Gidip çalıştığımız bankaya sorun, Evren bu kulüpten para mı alıyor, para mı veriyor. Transfer açılacak kimse yok, oyuncular geliyor kimse yok, şimdi herkes ortaya çıkıyor. Ben kongreden kaçmıyorum, devlet erteliyor. Tekrar söylüyorum ben para harcayacağım, takımın bütçesini %70 düşüreceğim, Fatih gelip başa oturacak. Madem yapabiliyordunuz, Yılmaz Vural döneminde başarılı olsaydınız. 20 Milyon Hüseyin Eryüksel bıraktı sana, 8,5 Milyon kredi çekmişsin hala kulübün gelecek seneki gelirinden kesilecek borçlar var. Benim bir buçuk senemi zaten kapadınız. Sıralama bizi yanıltmasın, futbolcularımız çok kaliteli. Bir avukat bulmuş, kulüpten 50 bin TL para almış, Akhisarspor´u seven adam.

AKHİSARSPOR´U SEVEN ADAM BIŞAR ÖZBEY

Akhisarspor´u seven adam Bışar Özbey. Bugüne kadar kulüpten 1 TL para almadı. 1,5-2 Milyon TL de borç para verdi kulübe. Sezer Baylan Kim? İşçi ile görüşüp Akhisarspor Yönetimine girmek istediğini söyleyen kişi. Bana menajerlik hususunda kulüpten para alıyor diyorlar. Doğukan bu şehrin çocuğu. Kendisiyle görüşebilirsiniz. Biz kulüp yararına adımlar atmak istiyoruz.

MENAJERLİKTEN GELECEK PARALARA İHTİYACIM YOK

Menajerlikten gelecek paralara ihtiyacım yok. Gelen oyuncuların yarısından çoğu asgari ücreti kabul ederek buraya geldi. Belki Fatih Karabulut diyoruz ama karşımızdaki aday kim bilmiyoruz. Çıkın ve net olun. Kongreden kaçmıyoruz. Ben onurum gururum için yaşıyorum. Benimle satranç oynayacaksa oynarım. Çıkıp adayım desin, olmayacaksa da bunu söylesin.

BU KULÜBÜ BIRAKIP KAÇAN FATİH KARBAULUT´TU

 Ama bilsinler ki bu kulübü bırakıp kaçan Fatih Karbaulut´tu. 2022´ye kadar başkanlık görevine devam edebilirdi. Bıraktı gitti. Ben netim, benim her gelir giderlerim net. Bende evrakları çıkarmak istemiyorum. Çuvalla para harcıyorum, beni başkan olacaksın diye buraya getirdiler, şimdide değilsin diyorlar. Akhisarspor´un hizmetkârıyım, Akhisarspor benim evladım, şu da iyi bilinsin, bu kulüp düşse bile maddi manevi bu takımı yükseltmeye gücüm var benim. Beni buraya zorla getirip para harcattırıp ucuza futbolcular getirtip şimdi de sen başkan değilsin diyorlar.” diyerek konuşmasını noktaladı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: ÖZBEY SERT AÇIKLAMALAR
AKHİSAR KENDİ EVİNDE YENİLDİ
AKHİSAR KENDİ EVİNDE YENİLDİ
Spor Toto 1. Lig´de 29. hafta maçında Akhisarspor Adana Demirsporu konuk etti.
HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
TFF 1. Lig 29. hafta karşılaşmasında düşme hattındaki Akhisarspor, liderlik yarışındaki Adana Demirspor´u konuk edecek.
AKHİSARSPOR 51 YAŞINDA
AKHİSARSPOR 51 YAŞINDA
8 Nisan 1970 yılında Akhisar Belediye Gençlik ve Spor Kulübü´nün ilk spor dalı olarak kurulan takım, kurulduğu günden bu yana elde ettiği başarılar ile Türkiye ve Avrupa kamuoyunda ses getirmiş ve Türkiye tarihine Süper Kupa ve Türkiye Kupasını kazanan ilk ve tek Anadolu ilçe takımı olarak adını tarihe yazdırmıştır.
AKHİSAR BASKET´TE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
AKHİSAR BASKET´TE HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Türkiye Basketbol Ligi temsilcisi Akhisar Belediyesi Basketbol takımı sezonun 26. hafta karşılaşmasında konuk olacağı Kocaeli BŞB Kağıtspor hazırlıklarına devam ediyor.
AKHİSARSPOR´DA HAZIRLIKLAR BAŞLADI
AKHİSARSPOR´DA HAZIRLIKLAR BAŞLADI
Akhisarspor TFF 1. Ligin 29. Haftasında Cumartesi günü kendi evinde Adana Demirspor ile karşılaşacak.
BİZE YİNE HÜSRAN
BİZE YİNE HÜSRAN
TFF 1. Lig 28. hafta mücadelesinde Ankaraspor´a konuk olan Akhisarspor mücadeleden 4-2 mağlup ayrıldı.
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
TFF 1. Lig 28. hafta karşılaşmasında Ankaraspor´a konuk olacak Akhisarspor, Yılmaz Atabarut Spor Tesisi´nde hazırlıklarını sürdürüyor.
AKHİSARSPOR´DA BEKLENEN KONGRE YAPILDI
AKHİSARSPOR´DA BEKLENEN KONGRE YAPILDI
Akhisar Belediyespor Gençlik ve Spor Derneği´nin geçtiğimiz yıl Covid-19 pandemisi dolayısıyla ertelenen olağanüstü genel kurulu Akhisarspor Yılmaz Atabarut Tesislerinde yapıldı.
TÜRFAD´TA ZAĞLI GÜVEN TAZELEDİ
TÜRFAD´TA ZAĞLI GÜVEN TAZELEDİ
Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) belediye meclis salonunda genel kurulunu yaptı.
MİLLİ GÜREŞÇİMİZ KAMAL OLİMPİYATLARDA
MİLLİ GÜREŞÇİMİZ KAMAL OLİMPİYATLARDA
Akhisarlı Milli Güreşçi Kerem Kamal, 2020 Tokyo Olimpiyatlarında(2021) Ülkemizi temsil edecek.
HAZIRLIKLAR BAŞLADI
HAZIRLIKLAR BAŞLADI
TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor sezonun 28. haftasında konuk olacağı Ankara deplasmanı hazırlıklarına başladı.
DEVLER DERBİYE HAZIR
DEVLER DERBİYE HAZIR
Türkiye basketbol Ligi 24. hafta karşılaşmasında Akhisar Belediyesi Basketbol takımı Manisa BŞB´ye konuk olacak.
MANİSALI ORYANTİRİNG SPORCULARI ZAMANDA YOLCULUK YAPTILAR
MANİSALI ORYANTİRİNG SPORCULARI ZAMANDA YOLCULUK YAPTILAR
Manisa Gençlik Spor İl Müdürlüğü , Manisa Oryantiring İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan 1.Kademe Oryantiring İl Birinciliği Yarışması Soma´nın Darkale Köyünde 107 sporcunun katılımı ile pandemi tedbirleri doğrultusunda gerçekleştirildi.
AKHİSAR KENDİ SAHASINDA MAĞLUP OLDU
AKHİSAR KENDİ SAHASINDA MAĞLUP OLDU
TFF 1. Lig´in 27. haftasında Akhisarspor kendi evinde Ankara Keçiörensporu konuk etti.
HEDEF GALİBİYET SERİSİ
HEDEF GALİBİYET SERİSİ
TFF 1. Lig 27. hafta karşılaşmasında Akhisarspor evinde Ankara Keçiörengücü´nü konuk edecek.
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR
Türkiye Basketbol Ligi temsilcisi Akhisar Basket, Konyaspor ile oynayacağı mücadele hazırlıklarını sürdürüyor.
GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRME ÇABASINDA
GALİBİYET SERİSİNİ SÜRDÜRME ÇABASINDA
TFF 1. Lig mücadele eden Akhisarspor yakaladığı galibiyet serisini devam ettirmek istiyor.
ZAFER İNANANLARIN
ZAFER İNANANLARIN
TFF 1. Lig 26. hafta karşılaşmasında Beypiliç Boluspor´a konuk olan Akhisarspor mücadeleden 0-1 galip ayrıldı.
MÜCADELE GÜNÜ
MÜCADELE GÜNÜ
TFF 1. Lig 26. hafta karşılaşmasında bugün Akhisarspor, Beypiliç Boluspor´a konuk olacak.
AKHİSARSPOR  KENDİ EVİNDE GÜLDÜ
AKHİSARSPOR KENDİ EVİNDE GÜLDÜ
TFF 1. Lig 25. hafta Akhisarspor kendi evinde Eskişehirspor´u konuk etti.
HAYDİ AKHİSAR!
HAYDİ AKHİSAR!
TFF 1. Lig 25. hafta karşılaşmasında Akhisarspor evinde Eskişehirspor´u konuk edecek.
ZİRVE YARIŞI SÜRÜYOR
ZİRVE YARIŞI SÜRÜYOR
Türkiye Basketbol Ligi 21. hafta mücadelesinde Akhisar Belediyesi Basketbol takımı, Denizli Basket´e konuk olacak.
HEDEF MUTLAK GALİBİYET
HEDEF MUTLAK GALİBİYET
Akhisarspor evinde Eskişehirspor´u ağırlayacak.
AKHİSARSPOR BURSA´DAN MAĞLUP AYRILDI
AKHİSARSPOR BURSA´DAN MAĞLUP AYRILDI
Spor Toto 1. Lig´nin 24. Haftasında Akhisarspor deplasmanda Bursaspor´a konuk oldu.
BASKETBOL TAKIMI BAŞARIYLA YÜKSELİYOR
BASKETBOL TAKIMI BAŞARIYLA YÜKSELİYOR
Akhisar Belediye Basketbol takımı, kısıtlı bütçesiyle kurulan kadrosuyla, her başarının maddi kaynaklarla sağlanmayacağının güzel örneğini verip uzun süre ligde lider kalmayı başardı.
MESUT DİLSÖZ İLE YOLLAR AYRILDI
MESUT DİLSÖZ İLE YOLLAR AYRILDI
TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor, Teknik Direktör Mesut Dilsöz ile yolları ayırdı.
AKHİSAR KENDİ EVİNDE  MAĞLUP OLDU
AKHİSAR KENDİ EVİNDE MAĞLUP OLDU
Akhisarspor TFF. Lig´in 23. Haftasında kendi evinde İstanbulspor´u konuk etti.
DOĞAN; ‘OLAĞANÜSTÜ KONGRE İSTİYORUZ´ DEDİ
DOĞAN; ‘OLAĞANÜSTÜ KONGRE İSTİYORUZ´ DEDİ
Akhisarspor´lu taraftarlar ve eski başkanlarından Halil İbrahim Doğan, Akhisarspor´un kötü gidişatına dur demek için toplandı.
AKHİSARGÜCÜ MAĞLUP OLDU
AKHİSARGÜCÜ MAĞLUP OLDU
Akhisargücü Spor Kulübü 2 lig üçüncü gurupta mücadele eden Voleybol Takımı Denizli Pamukkale Belediyespor´a deplasmanda 3-0 mağlup oldu.
YİNE BİZE HÜSRAN
YİNE BİZE HÜSRAN
MENEMENSPOR 6 – 2 AKHİSARSPOR
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1877 Türkiye Kızılay derneğinin kuruluşu.
1909 Sadrıazam Hüseyin Hilmi Paşanın istifası.