DUTLULU´DAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI
DUTLULU´DAN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN LOKMA HAYRI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104´üncü yıl dönümü dolayısıyla Akhisar´ın 4 noktasında lokma hayrında bulundu.
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
ÇANAKKALE GEÇİLMEZ
Türk´ün Destanı Akhisar´da Anıldı
EN GÜZEL SKOR MUHTEŞEM DOSTLUKLARDIR..
EN GÜZEL SKOR MUHTEŞEM DOSTLUKLARDIR..
Master camiasının çok değerli takımlarından SELÇUK EFES MASTER futbol takımının nazik daveti üzerine selçuk´a giden THYATEIRA AKHİSAR MASTER futbol takımı önce şehrin tarihi yerleri olan şirince ve efes i gezdikten sonra şehir stadında selçuk-efes master futbol takımı ile yaptığı dostluk maçında her iki takımda en güzel skorun dostluk olduğunu bir kez daha tüm futbol severlere gösterdiler.
RAGIPBEY ADAYI YORGUN´DAN ŞEHİTLER ANISINA LOKMA HAYRI
RAGIPBEY ADAYI YORGUN´DAN ŞEHİTLER ANISINA LOKMA HAYRI
Akhisar Ragıpbey Mahallesi muhtar adayı Gül Yorgun 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi´nin 104. yılı nedeni ile lokma döktürdü.
BİRKEZ DAHA AKHİSAR !!!
BİRKEZ DAHA AKHİSAR !!!
Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesinde görevli Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op Dr Tibet KOYUNCU ve Akhisar ilçesi Akselendi mahallesi Aile Hekimi Dr Ali Derviş Manisa ilinde yılın doktoru ödüllerine layık görüldü.
DUTLULU, AKHİSAR´IN ŞEHİDİNİ MEZARI BAŞINDA ANDI
DUTLULU, AKHİSAR´IN ŞEHİDİNİ MEZARI BAŞINDA ANDI
Milletin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Beyoba Mahallesi´ni ziyaret etti. Vatandaşların hayır yemeğine katılan Dutlulu, Akhisarlı Şehit Fevzi Kıral´ın mezarı başında da dua okudu.
Türk Eğitim-Sen Akhisar Geleneksel 21. Yıl sonu yemeği düzenledi
Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliğinin Geleneksel 21. Yıl sonu yemeği 11Haziran Pazartesi günü Ütopia Wedding Mavi salonda 400 davetlinin katılımı ile gerçekleşti
Tarih: 12.6.2018 17:51:56/ 1296okunma / 0yorum

Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliğinin Geleneksel 21. Yıl sonu yemeği 11Haziran Pazartesi günü Ütopia Wedding Mavi salonda 400 davetlinin katılımı ile gerçekleşti. Yemeğe Türk Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay ve il yönetimi, Gölmarmara, Kırkağaç, Soma ve Turgutlu İlçe yönetimleri Türk Enerji-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen Akhisar İlçe Teşkilatları ve üyeler katıldı. Sunuculuğunu Arif Yaşar´ın yaptığı gecede İlçe Temsilcisi Cihan Küçükaydın ve Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından geçen yıl emekli olan  Hasan Kocaoğlu , Nusret Aytekin, Bayram Çelik, Mehmet Ergun Özdilek, Zuhal Özdilek, Ali Mürteza Bozkurt, Halil İbrahim Dönmez, ve bir önceki dönem İlçe yönetiminde görev alan İsmail Çoban, Arif Yaşar, Ramazan Haşlamalar a plaket takdimi yapıldı. Yemeğe katılan üyeler böyle nezih bir ortamda böylesi güzel bir organizasyon işin işletme ve sendika yönetimine teşekkür ettiler.

İlçe Temsilcisi Cihan KÜÇÜKAYDIN´IN konuşması:

Sayın şube başkanım

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Senin değerli İlçe Temsilcileri

Basınımızın değerli temsilcileri                                        

Üyesi olmaktan gurur duyduğum Türk Eğitim-Senin değerli üyeleri değerli misafirler Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Onbir ayın sultanı diye isimlendirilen Ramazan ayını idrak ediyoruz. Dün Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini idrak ettik. Bir kaç gün sonra Ramazan Bayramını kutlayacağız. Ramazan ayının mübarek olmasını diler şimdiden bayramınızı kutlarım.

Teşkilatların kurumsal kimlik kazanmasının en temel unsuru geleneklerinin olmasıdır. Türk Eğitim-Sen olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve bugün 21.sini gerçekleştirdiğimiz yıl sonu yemeğinde bizleri yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunarım

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına başlarken  yönetim kurulu olarak gitmedik okul girmedik öğretmenler odası tutmadık el bırakmamak hedefiyle yola çıktık.Bu hedefi %100 olmasada  büyük oranda gerçekleştirdik . Sendikal mücadelemizin merkezine hakkı tutup kaldırmayı doğruyu her şart ve ortamda söyleyebilme koyduk.

Gittiğimiz her okulda güleryüzle kaşılandık. Bu süreçte bize odalarını açan sohbetlerine ortak eden  başta idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. Türk Eğitim-Sen ve sendikacılığın son 20 yılını iyi bilen biri olarak gördüm ki doğru yoldayız. Kamu Çalışanları bize güveniyor.

Süreç içerisinde siyasi iktidarlar ve yandaşları rüzgar  olup yapraklarımızı dökmeye fırtına olup dalları mızı kırmaya kastettiler. Ancak bizler her seferinde daha gür yaprak ve daha sağlam dalların sürgün vermesiyle kocaman bir çınara dönüştük. Bir önceki yıl 433 olan üye sayımız bu yıl 15 mayısta 452 olmuştur. Bu süreçte katkısı olan yönetim kurulu üyelerine işyeri temsilcilerine üyelerimize ve bize her zaman destek olan şube başkanımız Mustafa ATALAY ve yönetimine teşekkür ederim. Ben bu gün sizin yanınızda olmazsam bu mücadelenize omuz vermezsem yaşananlarda ve yaşanacaklarda vebalin var deyip bu kutlu mücadelede bize omuz vererek üye olan yürekli kardeşlerime şükranlarımı sunarım.

 Biraz sonra kendilerine plaket takdimi yapacağımız geçen yıl emekli olan değerli Ağabeylerime ve ablalarıma bu güne kadar verdikleri destekler için teşekkür eder emeklilik yaşamlarında sağlık ve mutluluklar dilerim.

Katılımlarınızdan dolayı  şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize teşekkür ederim.

Biz her yıl sene sonu yemeğimizde ve her türlü etkinliğimizde  eğitim çalışanlarının Akhisar daki amiri durumundaki İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerine davette bulunuruz. Bu güne kadar hiç bir davetimize icabet etmediler. Biz bu yılda kendilerine davette bulunduk. Cuma günü katılacaklarını beyan ettiler. Ancak bugün öğleden sonra katılmayacaklarını söylediler ve gelmediler. Gelmiş olsalardı katılımlarından dolayı kendilerini en iyi şekilde ağırlar ve gereken saygıyı gösterirdik. Sizlerin huzurunuzda diyorum ki biz sendika yönetiminde olduğumuz sürece ve sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri o makamlarda oldukları sürece bir daha sendikamızın hiç bir etkinliğine kendilerini davet etmeyeceğiz. Ancak kendileri sendikamıza ziyarette bulunmak isterlerse almış olduğumuz terbiye ve kurumsal saygı ve nezaket gereği taleplerini kabul edeceğiz. Kendilerini bize yakışır bir şekilde ağırlayacağız.

Türk Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay`ın konuşma metni.:

AKHİSAR YEMEK KONUŞMA METNİ

Türk eğitim Sen´in cefakar, vefakar, onurlu ve yürekli üyeleri

Çok saygıdeğer hanım efendiler, bey efendiler,

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

11 ayın sultanı; rahmet, bereket ve mağfiret ayı ramazanı şerifin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Allah, dualarınızı ve oruçlarınızı kabul etsin. İftarınız hayırlı, sofralarınız bereketli olsun. 

Allah, ağız tadı, gönül huzuru, sağlık ve mutluluk versin. 

Bizleri sizlerle buluşturan Akhisar ilçe temsilcimize ve yönetimine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Akhisar ilçe temsilciliğimizin geleneksel hale getirdiği bu yılsonu yemeğinin 21.sinde sizlerle birlikte, aynı ortamı, aynı sofrayı paylaşmaktan onur duyuyorum.

Değerli dostlar, zor bir süreçten ve dönemden geçiyoruz.

Sendikal mücadelemizin zorluğunu ve bu zorluğun yanında nelerle uğraştığımızı hepimiz iyi biliyoruz.

Tüm olumsuzluklara ve her şeyin aleyhimize oluşturulduğu bir sürece rağmen biz sendikacılık yapıyoruz, sendikacılık yapacağız.

Ne yazık ki doğrudan ve haklıdan yana olmanın zorluğunu yaşıyoruz. Ama biz, zorluktan ve mücadeleden bıkmadık, bıkmayacağız.

Çünkü biz sendikacıyız, gerçek sendikayız.

Kamu çalışanlarına, eğitim çalışanlarına hizmet etme, onların işini kolaylaştırma, hak-hukuk-kazanım ve beklentilerini koruyup kollama mücadelesi yapıyoruz, yapacağız.

Zamanımızın el verdiğince, gücümüzün yettiğince ilçelerimizi, köylerimizi, okullarımızı ziyaret ettik. Okullarımızda öğretmenler odasına girdik, öğretmenlerimizle selamlaştık, tokalaştık, sohbet ettik, doğruları söyledik, gerçekleri anlattık.

Doğruyu söylemek ve gerçekleri anlatmak için çıktığımız bu yolda dilimizin döndüğünce, nefesimizin yettiğince, sesimizin duyulduğunca hak bildiğimiz yolda yürüdük, koştuk. Yürümeye de koşmaya da devam edeceğiz.

İşte bizler, sizlerin desteğiyle bunları başarmaya çalışıyoruz.

Akhisar´da 452, Manisa´da 3.397, Türkiye genelinde de 201.480 dik duruşlu, onurlu, cesur yüreklilere teşekkür ediyoruz.

Biz, zor olanı değil; doğru olanı seçtik. Onun için doğrunun yanında olmak, doğruyu söylemek, gerçekleri haykırmak zordur. İşte bu nedenle işimiz zor. Bu zorlu, çetin ve uzun yolda bizimle olmaktan, bizimle yürümekten vazgeçenler oldu. Bu zorlu yolda bizleri yalnız bırakanlara da sitem etmeden geçmek olmaz. Haksızlığın, adaletsizin, hukuksuzluğun, kayırmacılığın zirve yaptığı bu dönemde bunları yapanlara dolaylı veya doğrudan destek olanlara kırgınız, kızgınız. Tüm bu olumsuzluklarda onların da vebali olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Dolayısıyla yaşanan tüm bu haksızlıklara ve olumsuzluklara sebep olanlara da haklarımızı helal etmiyoruz.

Değerli dostlar, gündemdeki birkaç konudan da söz etmek istiyorum.

Türk Eğitim Sen olarak MEB´in yeni uygulamalarını dikkatle izlemeye çalışıyoruz.

Bakanlığın akıl ve mantık dışı uygulamalarına karşı benimsediğimiz ilke ve görüşler doğrultusunda hukuki yollar dahil her türlü çalışma yapılıyor.

Eğitim sistemini bozan, öğretmenlik mesleğinin itibarını düşüren girişimlere karşı gerekli tepkileri veriyoruz, eylemler yapıyoruz.

Eğitim sistemi ve öğretmenlere yönelik bu yapılanlar, MEB´in öğretmenleri hedef göstererek kendi başarısızlığını gizleme gayretinden başka bir şey değil.

MEB´i, biz öğretmenlerin moralini, motivasyonunu, çalışma azmini, başarısını ve huzurunu bozacak akıl ve mantık dışı uygulamalarından vazgeçmesi için uyardık, uyarmaya da devam edeceğiz.

Mülakata ve mülakatın her türüne karşıyız.

Sözleşmelilik sistemi, köleliğin 21. Yüzyıldaki yeni adıdır. Onun için böyle bir sözleşmelilik anlayışını da kabul etmiyoruz.

Performans sistemini, öğretmene not vermeyi kesinlikle kabul etmeyeceğiz.

Yandaşları atama ve görevlendirme yönetmeliklerini, düzenlemelerini kabul etmeyeceğiz.

Her türlü rotasyona da karşıyız.

İnsan onuruna yakışmayan her tür uygulamaya, keyfiyete, ben yaptım oldu anlayışına karşıyız.

İşte hafta sonu yayımlanan yazı ile sınavla öğrenci alan liseler de Proje Okulu yapılıverdi.

Tüm bu yapılanların amacı belli.

Eğitimi sistemini yap-boz tahtasına çevirerek eğitimi dibe vurdurmak ve özelleştirmenin önünü açmak, elden çıkarılmasını kolaylaştırmak, halkın göstereceği tepkiyi en aza indirmek.

10-12 yıl önceki durumu; TEKEL´in, SEKA´nın, EBK´nin, SEK´in, TELEKOM´un ve son olarak da Şeker Fabrikalarının nasıl ve niçin özelleştirilip satıldığını hatırlayın.

Biz, her durumda mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ne hükümet memuru ne de özel sektör çalışanı olmayacağız.

Bu teşkilat, devletin varlığının ve bekasının devlet memurluğunda olduğunun bilincinde olan bir teşkilattır.

Devletimizin, milletimizin ve ülkemizin varlığı, birliği ve dirliği buna bağlıdır.

Devlet memuru olmanın ve devlet memuru olarak kalmanın mücadelesi içindeyiz.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!

Bu bilinçle ve inançla bizimle olan cesur yüreklilere, dik duruşlulara teşekkürler.

Herkes şunu çok iyi bilmeli.

Türk Eğitim Sen´in her kademesinde görev alan tüm gönüldaşlarımız, üyelerimiz adeta tarih yazıyor. Gönüldaşlarımızın ve üyelerimizin sergilediği onurlu, yürekli ve ilkeli duruş ve tercih, herkesin harcı değildir.

Türk Eğitim Sen´in her kademesinde görev alan değerli üyelerimiz ve yöneticilerimiz, sendikacılığın ve sendikalı olmanın ne olduğunu herkese gösteriyor.

Bizimle olan, bizimle olmaktan onur ve gurur duyan bu arkadaşlarımız, her türlü övgüyü ve takdiri hak ediyor.

Üyelerimizden iş yeri temsilcilerimize, ilçe yönetimlerimizden şube yönetimimize kadar teşkilatımıza büyük bir adanmışlık ve inançla emek veren tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli yol arkadaşlarımla, onurlu ve yürekli üyelerimizle gurur duyuyorum.

Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim, kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın, dönsün dönme dolaplar, Haktan, hakikatten yana bakın siz.

İyi ki varsınız, iyi ki bizlerlesiniz, iyi ki birlikteyiz.

Selam olsun bizlerle yürüyenlere, Selam olsun bize gönül verenlere, Cesur yüreklilere, dik duruşlulara, Adam gibi adamlara, selam olsun. Sağ olun, var olun, Allaha emanet olun.

                                                                    

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABULÜNÜN 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLANDI
Akhisar´da İstiklal Marşımızın kabulünün 98. Yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy´u anma programı park içi sinema salonunda düzenlendi.
“ÇOCUKLAR TORPAKLA BULUŞUYOR”
“ÇOCUKLAR TORPAKLA BULUŞUYOR”
Akhisar Ülkü Ortaokulu öğrencileri “Çocuklar Toprakla Buluşuyor” projesi kapsamında portatif çömlek atölyesinde çömlek yapımında buluştu.
ÖĞRENCİLER YAZAR İLE BULUŞTU
ÖĞRENCİLER YAZAR İLE BULUŞTU
Akhisar Genç Memur Yazar Yavuz BAHADIROĞLU´NUN "Malazgirtte Bir Cuma Sabahı"adli eserini okuyan 70 öğrenciyi Manisada yazar ile buluşturdu.
UMUT YEŞERTEN ÇOCUKLAR FİDAN BÜYÜTECEKLER
UMUT YEŞERTEN ÇOCUKLAR FİDAN BÜYÜTECEKLER
Milli Eğitim Bakanlığı ve TEMA Vakfı İşbirliği protokolüyle hazırlanan doğa eğitim programlarından, Yavru TEMA programı uygulayıcısı, Ticaret Odası ilkokulunda, TEMA Vakfı İzmir İl Temsilcisi Sayın Özcan Gökoğlu tarafından doğa eğitim ve tohum tüpleme etkinliği yapıldı.
TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ AKHİSAR´DA ÜYELERİYLE BULUŞTU
TÜRK EĞİTİM-SEN GENEL MERKEZİ AKHİSAR´DA ÜYELERİYLE BULUŞTU
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinin tüm Türkiye´yi gezip üyeleriyle buluşma programı kapsamında Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Yaşar ŞAHINDOĞAN ve Fuat YİĞİT 5 Mart Salı Akşamı Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay ve yönetim kurulu üyeleri Soma-Kırkağaç-Gördes-Gölmarmara temsilciliklerinin katılımı ve Akhisar İlçe Temsilciliği ve üyelerinin katılımıyla Ali şefik Öğretmen Evinde istişare toplantısı yaptı.
“İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI ÜLKÜ ORTAOKULUNDA”
“İZMİR DEVLET SENFONİ ORKESTRASI ÜLKÜ ORTAOKULUNDA”
Ülkü Ortaokulu Müzik Öğretmeni Canan ÇINAR´ın katkısıyla İzmir Devlet Senfoni Orkestrası sanatçıları Gündüz ÖĞÜT(Keman),Sonat Onur YAŞLIÇAM(keman),Hande TABAN(Viyola),Başak Özmeriç YALÇIN(viyalonsel),Alper AKDENİZ(yazar,yönetmen) 25 Şubat tarihinde Bülent Ciğeroğlu Kültür Salonunda Akhisar Ülkü Ortaokulu öğrencileriyle söyleşi gerçekleştirdi.
ÖZEL İZ YABANCI DİL KURSU AÇILDI
ÖZEL İZ YABANCI DİL KURSU AÇILDI
Özel İz Yabancı Dil Kursu, Akhisar İnönü Mahallesi 154 Sokak numara 13/A´da Akhisarlıları hizmetine girdi.
YEMEK KONUŞULDU
YEMEK KONUŞULDU
Engin Akyüz ile konuşuYORUM programı; yemek sanatını, gastronomiyi ele aldığı programda mutfağın sır kapısını araladı.
AKHİSARDA BİR İLK
AKHİSARDA BİR İLK
Akhisar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünden Akhisar´da, ‘Ben de Denizcilik belgesi almak istiyorum.´ diyenlere fırsat
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER ŞEHRİNİ TANIDI
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER ŞEHRİNİ TANIDI
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulu 3.sınıf öğrencileri oldu.
BU PROJE İLE LİSELER OKUYOR
BU PROJE İLE LİSELER OKUYOR
Akhisar Genç Memursen yönetimi Manisa genelinde liseler arası düzenlenen projede 140 öğrenci yarışacak.
AKHİSAR HALK EĞİTİMİ  MERKEZİ  MÜDÜRLÜĞÜ ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ-SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİ-KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSLARI AÇILACAKTIR.
AKHİSAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ-SÜT SIĞIRI YETİŞTİRİCİLİĞİ-KOYUN YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSLARI AÇILACAKTIR.
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından arı yetiştiriciliği-süt sığırı yetiştiriciliği-koyun yetiştiriciliği kursları açılacaktır.Kurslarımıza katılmak isteyenlerin 18/02/2019 tarihine kadar kurumumuza müracat etmeleri gerekmektedir.
“ÜLKÜ ORTAOKULU CAMUN 19 KONFERANSI´NDA”
“ÜLKÜ ORTAOKULU CAMUN 19 KONFERANSI´NDA”
Milli Eğitimi Bakanlığı Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği´nde hayata geçirilen MUN Kulüpleri Akhisar Ülkü Ortaokulu´nda kurulan TÜMUN ( Thyateira Ülkü Model Birleşmiş Milletler )Kulübü ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında faaliyete başlamıştır.
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER TARİHİ ÖĞRENİYOR
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER TARİHİ ÖĞRENİYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Ticaret Odası İlkokulu 3.sınıf öğrencileri oldu.
HALK EĞİTİMDEN ÖZ BAKIM DESTEK ELEMANI KURSU
HALK EĞİTİMDEN ÖZ BAKIM DESTEK ELEMANI KURSU
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Öz Bakım Destek Elemanı kursu açılacaktır.
AKHİSAR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE ŞEHRİNİ KEŞFETTİRDİ
AKHİSAR BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERE ŞEHRİNİ KEŞFETTİRDİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Zübeyde Hanım İlkokulu 3.sınıf öğrencileri oldu.
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER ŞEHRİNİ TANIDI
AKHİSARLI ÖĞRENCİLER ŞEHRİNİ TANIDI
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Zübeyde Hanım İlkokulu 4.sınıf öğrencileri oldu.
GENÇ MEMUR-SEN EĞİTİM BİR-SEN´İ ZİYARET ETTİ
GENÇ MEMUR-SEN EĞİTİM BİR-SEN´İ ZİYARET ETTİ
Akhisar Genç Memur-Sen Eğitim Bir-Sen ilçe Başkanı Mahmut Binay´ı ziyaret etti.
MANİSA´DA EĞİTİM DÖKÜLÜYOR
MANİSA´DA EĞİTİM DÖKÜLÜYOR
(Liseye Geçiş Sınavında Manisa 52. Sırada) Üniversite sınavlarında illerin başarı sıralamasında Manisa´nın 15 yılda, 16 basamak gerileyerek 48. sıraya düşmesini gündeme getiren CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU Manisa´nın liseye geçiş sınavında da (LGS) durumunun çok kötü olduğuna dikkat çekti.
DENİZ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ GAZETECİLİĞİ TANIDI
DENİZ ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ GAZETECİLİĞİ TANIDI
Akhisar Deniz anaokulu öğrencileri meslekleri tanıma etkinliğinde Gazetecilik mesleğini tanıdı.
HALK EĞİTİMDEN DİKSİYON KURSU
HALK EĞİTİMDEN DİKSİYON KURSU
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından diksiyon kursu açılacak.
DAĞDERE´DE ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI
DAĞDERE´DE ÖĞRENCİLER KARNE SEVİNCİ YAŞADI
Akhisar Dağdere mahallesinde eğitim gören öğrencilerde yarıyıl tatilinin başlamasıyla karne almanın sevincini yaşadı.
ÇOCUKLAR KARNELERİNİ ALDI
ÇOCUKLAR KARNELERİNİ ALDI
2018-2019 eğitim-öğretim yılının ilk dönemi sona erdi.Akhisar´da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim gören 29.133 öğrenci yarıyıl karnelerini aldı.
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin konukları Akhisar Atatürk İlkokulu öğrencileri oldu.
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
Akhisar Zeytinliova Ortaokulu ile Akhisar Yırcalı Anaokulu arasında geri dönüşüm ve sıfır atık projelerini destekleyen çok güzel, örnek bir işbirliğine imza atıldı.
EĞİTİM BİR-SEN BASINLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
EĞİTİM BİR-SEN BASINLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
Akhisar Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı ve yönetimi basın ile kahvaltıda bir araya geldi.
TÜRK EĞİTİM-SEN GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI
TÜRK EĞİTİM-SEN GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI
Akhisar Türk Eğitim-Sen ilçe başkanı Cihan Küçükaydın, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeni ile gazetemizi ziyaret ederek günümüzü kutladı.
HÜSEYİN ALHAT İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
HÜSEYİN ALHAT İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin konukları Akhisar Hüseyin Alhat İlkokulu öğrencileri oldu.
“TÜMUN” KULÜBÜ´NDEN SÜLEYMAN MERMER´E ZİYARET
“TÜMUN” KULÜBÜ´NDEN SÜLEYMAN MERMER´E ZİYARET
Ülkü Ortaokulu öğrencilerin uluslararası ilişkiler ve diplomasi konularında kendilerini geliştirmelerini ve küresel sorunlara çözüm üretmelerini sağlayarak yabancı dilde konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla TÜMUN ( Thyaterıa Ülkü Model Birleşmiş Milletler) kulübünü on bir kişilik İngilizce Öğretmeni kadrosu ve dil sınıflarından elli bir öğrencisi ile kurdu.
Sinema ve Algı Konferansı Gerçekleşti
Sinema ve Algı Konferansı Gerçekleşti
Sinema ve Algı” Konferansı eğitimci-yönetmen Muhammet Emin Altunkaynak tarafından Akhisar Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1877 Osmanlı Meclis-i Mebusan`ı İstanbul`da ilk toplantısını yaptı. İlk Kanun-u Esâsi (Anayasa) ilan edildi.