AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLER GÜVENLİK VE İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIYOR
AKHİSARLI MOTOSİKLETÇİLER GÜVENLİK VE İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ALIYOR
Akhisar Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen Motosiklet Güvenli ve İleri Sürüş Çalışmaları Most Akademi tarafından Akhisarlı motosikletseverlerle ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.
PEHLİVANOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
PEHLİVANOĞLU İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Akhisar Pehlivanoğlu İlkokulu öğrencileri oldu.
DUTLULU, AKHİSAR ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ
DUTLULU, AKHİSAR ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ
CHP´li Dutlulu:“Tüm Akhisar´a iyi ki Besim Dutlulu başkanlığı kazanmış dedirteceğiz.”
BAKIRLIOĞLU MANİSA BÜYÜKŞEHİR ZEHİRLİ ATIKLARA NEDEN SESSİZ?
BAKIRLIOĞLU MANİSA BÜYÜKŞEHİR ZEHİRLİ ATIKLARA NEDEN SESSİZ?
Manisa çevresinden ve il dışından getirilen arıtma tesislerinin atık çamurlarının Akhisar çöplüğüne dökülmesini yakından takip eden ve Cumhuriyet Başsavcılığa suç duyurusunda bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi BAKIRLIOĞLU zehirli atıkları Akhisar çöplüğüne döken ve para cezasına çarptırılan şirketin ihalesinin neden iptal edilmediğini sordu.
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin konukları Akhisar Atatürk İlkokulu öğrencileri oldu.
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
Akhisar Zeytinliova Ortaokulu ile Akhisar Yırcalı Anaokulu arasında geri dönüşüm ve sıfır atık projelerini destekleyen çok güzel, örnek bir işbirliğine imza atıldı.
Türk Eğitim-Sen Akhisar Geleneksel 21. Yıl sonu yemeği düzenledi
Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliğinin Geleneksel 21. Yıl sonu yemeği 11Haziran Pazartesi günü Ütopia Wedding Mavi salonda 400 davetlinin katılımı ile gerçekleşti
Tarih: 12.6.2018 17:51:56/ 1254okunma / 0yorum

Türk Eğitim-Sen Akhisar İlçe Temsilciliğinin Geleneksel 21. Yıl sonu yemeği 11Haziran Pazartesi günü Ütopia Wedding Mavi salonda 400 davetlinin katılımı ile gerçekleşti. Yemeğe Türk Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay ve il yönetimi, Gölmarmara, Kırkağaç, Soma ve Turgutlu İlçe yönetimleri Türk Enerji-Sen ve Türk Tarım Orman-Sen Akhisar İlçe Teşkilatları ve üyeler katıldı. Sunuculuğunu Arif Yaşar´ın yaptığı gecede İlçe Temsilcisi Cihan Küçükaydın ve Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından geçen yıl emekli olan  Hasan Kocaoğlu , Nusret Aytekin, Bayram Çelik, Mehmet Ergun Özdilek, Zuhal Özdilek, Ali Mürteza Bozkurt, Halil İbrahim Dönmez, ve bir önceki dönem İlçe yönetiminde görev alan İsmail Çoban, Arif Yaşar, Ramazan Haşlamalar a plaket takdimi yapıldı. Yemeğe katılan üyeler böyle nezih bir ortamda böylesi güzel bir organizasyon işin işletme ve sendika yönetimine teşekkür ettiler.

İlçe Temsilcisi Cihan KÜÇÜKAYDIN´IN konuşması:

Sayın şube başkanım

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Senin değerli İlçe Temsilcileri

Basınımızın değerli temsilcileri                                        

Üyesi olmaktan gurur duyduğum Türk Eğitim-Senin değerli üyeleri değerli misafirler Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Onbir ayın sultanı diye isimlendirilen Ramazan ayını idrak ediyoruz. Dün Bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini idrak ettik. Bir kaç gün sonra Ramazan Bayramını kutlayacağız. Ramazan ayının mübarek olmasını diler şimdiden bayramınızı kutlarım.

Teşkilatların kurumsal kimlik kazanmasının en temel unsuru geleneklerinin olmasıdır. Türk Eğitim-Sen olarak geleneksel hale getirdiğimiz ve bugün 21.sini gerçekleştirdiğimiz yıl sonu yemeğinde bizleri yalnız bırakmadığınız için şükranlarımı sunarım

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına başlarken  yönetim kurulu olarak gitmedik okul girmedik öğretmenler odası tutmadık el bırakmamak hedefiyle yola çıktık.Bu hedefi %100 olmasada  büyük oranda gerçekleştirdik . Sendikal mücadelemizin merkezine hakkı tutup kaldırmayı doğruyu her şart ve ortamda söyleyebilme koyduk.

Gittiğimiz her okulda güleryüzle kaşılandık. Bu süreçte bize odalarını açan sohbetlerine ortak eden  başta idarecilerimize, öğretmenlerimize ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederim. Türk Eğitim-Sen ve sendikacılığın son 20 yılını iyi bilen biri olarak gördüm ki doğru yoldayız. Kamu Çalışanları bize güveniyor.

Süreç içerisinde siyasi iktidarlar ve yandaşları rüzgar  olup yapraklarımızı dökmeye fırtına olup dalları mızı kırmaya kastettiler. Ancak bizler her seferinde daha gür yaprak ve daha sağlam dalların sürgün vermesiyle kocaman bir çınara dönüştük. Bir önceki yıl 433 olan üye sayımız bu yıl 15 mayısta 452 olmuştur. Bu süreçte katkısı olan yönetim kurulu üyelerine işyeri temsilcilerine üyelerimize ve bize her zaman destek olan şube başkanımız Mustafa ATALAY ve yönetimine teşekkür ederim. Ben bu gün sizin yanınızda olmazsam bu mücadelenize omuz vermezsem yaşananlarda ve yaşanacaklarda vebalin var deyip bu kutlu mücadelede bize omuz vererek üye olan yürekli kardeşlerime şükranlarımı sunarım.

 Biraz sonra kendilerine plaket takdimi yapacağımız geçen yıl emekli olan değerli Ağabeylerime ve ablalarıma bu güne kadar verdikleri destekler için teşekkür eder emeklilik yaşamlarında sağlık ve mutluluklar dilerim.

Katılımlarınızdan dolayı  şahsım ve yönetim kurulum adına hepinize teşekkür ederim.

Biz her yıl sene sonu yemeğimizde ve her türlü etkinliğimizde  eğitim çalışanlarının Akhisar daki amiri durumundaki İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerine davette bulunuruz. Bu güne kadar hiç bir davetimize icabet etmediler. Biz bu yılda kendilerine davette bulunduk. Cuma günü katılacaklarını beyan ettiler. Ancak bugün öğleden sonra katılmayacaklarını söylediler ve gelmediler. Gelmiş olsalardı katılımlarından dolayı kendilerini en iyi şekilde ağırlar ve gereken saygıyı gösterirdik. Sizlerin huzurunuzda diyorum ki biz sendika yönetiminde olduğumuz sürece ve sayın İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri o makamlarda oldukları sürece bir daha sendikamızın hiç bir etkinliğine kendilerini davet etmeyeceğiz. Ancak kendileri sendikamıza ziyarette bulunmak isterlerse almış olduğumuz terbiye ve kurumsal saygı ve nezaket gereği taleplerini kabul edeceğiz. Kendilerini bize yakışır bir şekilde ağırlayacağız.

Türk Eğitim-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Atalay`ın konuşma metni.:

AKHİSAR YEMEK KONUŞMA METNİ

Türk eğitim Sen´in cefakar, vefakar, onurlu ve yürekli üyeleri

Çok saygıdeğer hanım efendiler, bey efendiler,

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

11 ayın sultanı; rahmet, bereket ve mağfiret ayı ramazanı şerifin hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Allah, dualarınızı ve oruçlarınızı kabul etsin. İftarınız hayırlı, sofralarınız bereketli olsun. 

Allah, ağız tadı, gönül huzuru, sağlık ve mutluluk versin. 

Bizleri sizlerle buluşturan Akhisar ilçe temsilcimize ve yönetimine, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Akhisar ilçe temsilciliğimizin geleneksel hale getirdiği bu yılsonu yemeğinin 21.sinde sizlerle birlikte, aynı ortamı, aynı sofrayı paylaşmaktan onur duyuyorum.

Değerli dostlar, zor bir süreçten ve dönemden geçiyoruz.

Sendikal mücadelemizin zorluğunu ve bu zorluğun yanında nelerle uğraştığımızı hepimiz iyi biliyoruz.

Tüm olumsuzluklara ve her şeyin aleyhimize oluşturulduğu bir sürece rağmen biz sendikacılık yapıyoruz, sendikacılık yapacağız.

Ne yazık ki doğrudan ve haklıdan yana olmanın zorluğunu yaşıyoruz. Ama biz, zorluktan ve mücadeleden bıkmadık, bıkmayacağız.

Çünkü biz sendikacıyız, gerçek sendikayız.

Kamu çalışanlarına, eğitim çalışanlarına hizmet etme, onların işini kolaylaştırma, hak-hukuk-kazanım ve beklentilerini koruyup kollama mücadelesi yapıyoruz, yapacağız.

Zamanımızın el verdiğince, gücümüzün yettiğince ilçelerimizi, köylerimizi, okullarımızı ziyaret ettik. Okullarımızda öğretmenler odasına girdik, öğretmenlerimizle selamlaştık, tokalaştık, sohbet ettik, doğruları söyledik, gerçekleri anlattık.

Doğruyu söylemek ve gerçekleri anlatmak için çıktığımız bu yolda dilimizin döndüğünce, nefesimizin yettiğince, sesimizin duyulduğunca hak bildiğimiz yolda yürüdük, koştuk. Yürümeye de koşmaya da devam edeceğiz.

İşte bizler, sizlerin desteğiyle bunları başarmaya çalışıyoruz.

Akhisar´da 452, Manisa´da 3.397, Türkiye genelinde de 201.480 dik duruşlu, onurlu, cesur yüreklilere teşekkür ediyoruz.

Biz, zor olanı değil; doğru olanı seçtik. Onun için doğrunun yanında olmak, doğruyu söylemek, gerçekleri haykırmak zordur. İşte bu nedenle işimiz zor. Bu zorlu, çetin ve uzun yolda bizimle olmaktan, bizimle yürümekten vazgeçenler oldu. Bu zorlu yolda bizleri yalnız bırakanlara da sitem etmeden geçmek olmaz. Haksızlığın, adaletsizin, hukuksuzluğun, kayırmacılığın zirve yaptığı bu dönemde bunları yapanlara dolaylı veya doğrudan destek olanlara kırgınız, kızgınız. Tüm bu olumsuzluklarda onların da vebali olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Dolayısıyla yaşanan tüm bu haksızlıklara ve olumsuzluklara sebep olanlara da haklarımızı helal etmiyoruz.

Değerli dostlar, gündemdeki birkaç konudan da söz etmek istiyorum.

Türk Eğitim Sen olarak MEB´in yeni uygulamalarını dikkatle izlemeye çalışıyoruz.

Bakanlığın akıl ve mantık dışı uygulamalarına karşı benimsediğimiz ilke ve görüşler doğrultusunda hukuki yollar dahil her türlü çalışma yapılıyor.

Eğitim sistemini bozan, öğretmenlik mesleğinin itibarını düşüren girişimlere karşı gerekli tepkileri veriyoruz, eylemler yapıyoruz.

Eğitim sistemi ve öğretmenlere yönelik bu yapılanlar, MEB´in öğretmenleri hedef göstererek kendi başarısızlığını gizleme gayretinden başka bir şey değil.

MEB´i, biz öğretmenlerin moralini, motivasyonunu, çalışma azmini, başarısını ve huzurunu bozacak akıl ve mantık dışı uygulamalarından vazgeçmesi için uyardık, uyarmaya da devam edeceğiz.

Mülakata ve mülakatın her türüne karşıyız.

Sözleşmelilik sistemi, köleliğin 21. Yüzyıldaki yeni adıdır. Onun için böyle bir sözleşmelilik anlayışını da kabul etmiyoruz.

Performans sistemini, öğretmene not vermeyi kesinlikle kabul etmeyeceğiz.

Yandaşları atama ve görevlendirme yönetmeliklerini, düzenlemelerini kabul etmeyeceğiz.

Her türlü rotasyona da karşıyız.

İnsan onuruna yakışmayan her tür uygulamaya, keyfiyete, ben yaptım oldu anlayışına karşıyız.

İşte hafta sonu yayımlanan yazı ile sınavla öğrenci alan liseler de Proje Okulu yapılıverdi.

Tüm bu yapılanların amacı belli.

Eğitimi sistemini yap-boz tahtasına çevirerek eğitimi dibe vurdurmak ve özelleştirmenin önünü açmak, elden çıkarılmasını kolaylaştırmak, halkın göstereceği tepkiyi en aza indirmek.

10-12 yıl önceki durumu; TEKEL´in, SEKA´nın, EBK´nin, SEK´in, TELEKOM´un ve son olarak da Şeker Fabrikalarının nasıl ve niçin özelleştirilip satıldığını hatırlayın.

Biz, her durumda mücadelemizi sürdüreceğiz.

Ne hükümet memuru ne de özel sektör çalışanı olmayacağız.

Bu teşkilat, devletin varlığının ve bekasının devlet memurluğunda olduğunun bilincinde olan bir teşkilattır.

Devletimizin, milletimizin ve ülkemizin varlığı, birliği ve dirliği buna bağlıdır.

Devlet memuru olmanın ve devlet memuru olarak kalmanın mücadelesi içindeyiz.

İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!

Bu bilinçle ve inançla bizimle olan cesur yüreklilere, dik duruşlulara teşekkürler.

Herkes şunu çok iyi bilmeli.

Türk Eğitim Sen´in her kademesinde görev alan tüm gönüldaşlarımız, üyelerimiz adeta tarih yazıyor. Gönüldaşlarımızın ve üyelerimizin sergilediği onurlu, yürekli ve ilkeli duruş ve tercih, herkesin harcı değildir.

Türk Eğitim Sen´in her kademesinde görev alan değerli üyelerimiz ve yöneticilerimiz, sendikacılığın ve sendikalı olmanın ne olduğunu herkese gösteriyor.

Bizimle olan, bizimle olmaktan onur ve gurur duyan bu arkadaşlarımız, her türlü övgüyü ve takdiri hak ediyor.

Üyelerimizden iş yeri temsilcilerimize, ilçe yönetimlerimizden şube yönetimimize kadar teşkilatımıza büyük bir adanmışlık ve inançla emek veren tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Değerli yol arkadaşlarımla, onurlu ve yürekli üyelerimizle gurur duyuyorum.

Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim, kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın, dönsün dönme dolaplar, Haktan, hakikatten yana bakın siz.

İyi ki varsınız, iyi ki bizlerlesiniz, iyi ki birlikteyiz.

Selam olsun bizlerle yürüyenlere, Selam olsun bize gönül verenlere, Cesur yüreklilere, dik duruşlulara, Adam gibi adamlara, selam olsun. Sağ olun, var olun, Allaha emanet olun.

                                                                    

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
ATATÜRK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin konukları Akhisar Atatürk İlkokulu öğrencileri oldu.
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
ZEYTİNLİOVA´DAN YIRCALI ANAOKULUNA GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
Akhisar Zeytinliova Ortaokulu ile Akhisar Yırcalı Anaokulu arasında geri dönüşüm ve sıfır atık projelerini destekleyen çok güzel, örnek bir işbirliğine imza atıldı.
EĞİTİM BİR-SEN BASINLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
EĞİTİM BİR-SEN BASINLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ
Akhisar Eğitim-Bir-Sen İlçe Başkanı ve yönetimi basın ile kahvaltıda bir araya geldi.
TÜRK EĞİTİM-SEN GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI
TÜRK EĞİTİM-SEN GAZETECİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLADI
Akhisar Türk Eğitim-Sen ilçe başkanı Cihan Küçükaydın, 10 Ocak çalışan gazeteciler günü nedeni ile gazetemizi ziyaret ederek günümüzü kutladı.
HÜSEYİN ALHAT İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
HÜSEYİN ALHAT İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin konukları Akhisar Hüseyin Alhat İlkokulu öğrencileri oldu.
“TÜMUN” KULÜBÜ´NDEN SÜLEYMAN MERMER´E ZİYARET
“TÜMUN” KULÜBÜ´NDEN SÜLEYMAN MERMER´E ZİYARET
Ülkü Ortaokulu öğrencilerin uluslararası ilişkiler ve diplomasi konularında kendilerini geliştirmelerini ve küresel sorunlara çözüm üretmelerini sağlayarak yabancı dilde konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla TÜMUN ( Thyaterıa Ülkü Model Birleşmiş Milletler) kulübünü on bir kişilik İngilizce Öğretmeni kadrosu ve dil sınıflarından elli bir öğrencisi ile kurdu.
Sinema ve Algı Konferansı Gerçekleşti
Sinema ve Algı Konferansı Gerçekleşti
Sinema ve Algı” Konferansı eğitimci-yönetmen Muhammet Emin Altunkaynak tarafından Akhisar Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi
Dr. Ahmet Tarık Sarı İlkokulu öğrencileri artık birer fahri rehber oldu
Dr. Ahmet Tarık Sarı İlkokulu öğrencileri artık birer fahri rehber oldu
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Dr. Ahmet Tarık Sarı İlkokulu öğrencileri oldu.
AKHİSAR TİCARET BORSASI- ALTI EYLÜL İLKÖĞRETİM OKULUNDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI
AKHİSAR TİCARET BORSASI- ALTI EYLÜL İLKÖĞRETİM OKULUNDA KÜTÜPHANE AÇILIŞI
ATB Altı Eylül İlk ve Ortaokulu´nun kütüphane açılışı 20 Aralık Perşembe günü Garnizon Komutanı Hava İstikham Albay Mehmet ŞAHİN ile okul öğretmenler ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.
ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YERLİ HAFTASINI KUTLADI
ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ YERLİ HAFTASINI KUTLADI
Akhisar Dağdere Mahallesinde eğitim gören öğrenciler Yerli Malı Haftası nedeni ile haftayı farklı kutladı.
GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN PROJESİ´ TANITIMI YAPILDI
GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN PROJESİ´ TANITIMI YAPILDI
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde Girişimcilikte Önce Kadın Projesi tanıtımı yapıldı.
ÇAMÖNÜ MASKİ´YLE DEĞER KAZANIYOR
ÇAMÖNÜ MASKİ´YLE DEĞER KAZANIYOR
MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Akhisar´ın Çamönü Mahallesi´nde 19 kilometrelik altyapı çalışmasını tamamlamasının ardından 34 bin metrekarelik kilit parke taş döşeme işine başladı.
A. VEHBİ BAKIRLIOĞLU ENGELLİLER GÜNÜNDE  FARKINDALIK YARATTI
A. VEHBİ BAKIRLIOĞLU ENGELLİLER GÜNÜNDE FARKINDALIK YARATTI
Akhisar A. Vehbi Bakırlıoğlu (Gazi) İlkokulu Engelliler Gününde farkındalık yarattı.
HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI AKHİSAR DA YAPILDI
HAYAT BOYU ÖĞRENME TOPLANTISI AKHİSAR DA YAPILDI
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün ev sahipliği yaptığı İl Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Manisa Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent ŞİMŞEK başkanlığında Akhisar öğretmenevinde yapıldı.
ÜNİVERSİTELİ ERASMUS ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÜNİVERSİTELİ ERASMUS ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Manisa Celal Bayar Üniversitesi Erasmus Öğrencileri örnek bir davranış sergiledi.
SINAV LİSESİ RAMİZ KÖFTEDE BULUŞTU
SINAV LİSESİ RAMİZ KÖFTEDE BULUŞTU
Özel Akhisar Sınav Temel Lisesi 24 Kasım Öğretmenler Günü´nü Ramiz Köftede düzenlenen akşam yemeği ile kutladı.
HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ.
HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN FARKINDALIK SEMİNERİ VERİLDİ.
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde bayan kursiyerlere Akhisar Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapan Dr.Kevser ADAR tarafından Meme kanseri ,Hemşire Dilay GÖÇEN Koah, Ebe Şule İNKAYA Diyabet konulu farkındalık semineri verildi.
GÖKÇEAHMET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
GÖKÇEAHMET İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ ŞEHRİNİ KEŞFETTİ
Akhisar Belediyesi öncülüğünde Akhisar Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün destekleri ile gerçekleştirilen "Şehrimi Keşfediyorum" projesinin bugün ki konukları Gökçeahmet ilkokulu öğrencileri oldu.
ÖĞRETMENLER GÜNÜNE GÖRKEMLİ KUTLAMA
ÖĞRETMENLER GÜNÜNE GÖRKEMLİ KUTLAMA
24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları sabah saat 09.30´da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği çelenk koymasıyla tören başladı.
ÇOCUKLARDAN GÜLÜMSEME, TOPRAĞIMIZDAN AĞAÇ EKSİK OLMASIN
ÇOCUKLARDAN GÜLÜMSEME, TOPRAĞIMIZDAN AĞAÇ EKSİK OLMASIN
Doğa dostu okul , farkındalıklı etkinliklere imza atan MEB Yırcalı Anaokulu, Erozyonla Mücadele Haftasında, Velilerinin desteğini de alarak çalışmalar yaptı.
“ÜLKÜ ORTAOKULU TROY-MUN KONFERANSI´NDA”
“ÜLKÜ ORTAOKULU TROY-MUN KONFERANSI´NDA”
Ülkü Ortaokulu öğrencileri yine fark yaratmaya devam ediyor.ERASMUS+ projesinden sonra şimdi de Çanakkale´deki Birleşmiş Milletler Konferansı TROY-MUN´a katıldılar
“OKUMANIN YAŞI YOKTUR” DEDİ, 93 YAŞINDA KİTAP ÇIKARDI
“OKUMANIN YAŞI YOKTUR” DEDİ, 93 YAŞINDA KİTAP ÇIKARDI
Demircili 93 yaşındaki İlyas Kalay, okumanın yaşı yoktur diyerek çıktığı yolda 2. kitabını çıkardı.
GAZİ OKULUNDA ‘MASKENİ TAK FARKINDALIK YARAT´ KAMPANYASI
GAZİ OKULUNDA ‘MASKENİ TAK FARKINDALIK YARAT´ KAMPANYASI
Akhisar Gazi Ahmet V. Bakırlıoğlu Okulunda Lösemi haftası nedeni ile farkındalık günü düzenlendi.
MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ AÇILDI
MİLLİ KÜLTÜR SERGİSİ AÇILDI
Altıeylül Ticaret Borsası İlköğretim Okulu 4-F öğrencileri öğretmenleri Zahir Özer´in önderliğinde velilerin de katkısıyla Milli Kültür ile ilgili sergi açtı. Sergi açılışını Okul Müdürü E.Reşit Akçay, Şube Öğretmeni Zahir Özer ve velileri temsilen Barış Kemahlıoğu yaptı.
AKHİSAR TEMA CUMHURİYET MTAL´DE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
AKHİSAR TEMA CUMHURİYET MTAL´DE ÖĞRENCİLER İLE BULUŞTU
TEMA VAKFI Akhisar Temsilcisi Halime Tanrıverdi ve gönüllü eğitmen Esra Demirci, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde seminer verdi.
GÜLENYÜZLER REHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
GÜLENYÜZLER REHABİLİTASYON MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
Akhisar Özel Gülenyüzler Rehabilitasyon Merkezi hizmete açıldı.
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
AKHİSAR MÜFTÜLÜĞÜNDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE DESTEK
Akhisar Müftülüğü, Üniversitede öğrenim gören gençleri unutmadı.
EĞİTİM BİRSEN´DEN GAZETEMİZE ZİYARET
EĞİTİM BİRSEN´DEN GAZETEMİZE ZİYARET
21 Ekim Dünya Gazeteciler günü dolayısıyla Akhisar Eğitim- Birsen Yeni Akhisarının sesi internet haber sitemizi nezaket ziyaretinde bulundu.
Akhisarlı Öğrenciler Hedeflerine MABEM ile Ulaşacak
Akhisarlı Öğrenciler Hedeflerine MABEM ile Ulaşacak
Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesinin il genelinde hizmete sunduğu Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezlerinde 2018-2019 dönemi başladı. Akhisar´da da MABEM´i tercih eden bine yakın öğrenci hedeflerine MABEM ile ulaşacak.
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİNDE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Akhisar Mesleki Eğitim Merkezinde Meslek Odaları Başkanlarına bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1406 Çandarlı Ali Paşa`nın vefatı
1910  Çırağan Sarayı Yangını.
1993  ABD Uçakları, Kuzey Irak`taki Askeri Hedefleri Bombaladı.İncirlik Üssü`nden Kalkan ABD Uçaklarının Kuzey Irak`ta Son İki Günde İki Savaş Uçağını Düşürmesinin, İki Füze Radar İstasyonu İle,Bir Uçaksavar Bataryasını Bombalaması.
2006 Fırtına