TÜRKİYE´DE İLK BAKKAL KART PROJESİ AKHİSAR´DA BAŞLIYOR
Akhisar Belediyesi, zor günler yaşayan geliri düşük ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı para yüklü Bakkal Kart hizmeti ile hem vatandaşın hem de küçük esnafın yüzünü güldürecek.
Tarih: 17.2.2021 19:04:25/ 1192okunma / 0yorum

Akhisar Belediyesi, zor günler yaşayan geliri düşük ihtiyaç sahiplerine dağıtacağı para yüklü Bakkal Kart hizmeti ile hem vatandaşın hem de küçük esnafın yüzünü güldürecek.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Belediye Encümen Salonu´nda yapılan basın toplantısında hayata geçirdikleri Bakkal Kart hizmetinin detaylarını paylaştı. Akhisar Bakkallar, Bayiler ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanı Zafer Kara, içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hayata geçen bu projenin Türkiye´de ilk olduğunu belirterek, tüm belediyelere örnek olması gerektiğini dile getirdi.

Seçim sözlerinden birini daha hayata geçirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Besim Dutlulu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

HEM ESNAFA HEM İHTİYAÇ SAHİPLERİNE CAN SUYU OLACAK

"Bu hizmetin özellikle içerisinde bulunduğumuz sıkıntılı ekonomik süreçte başlaması ve hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de pandemi sebebiyle ekonomik açıdan zor zamanlar yaşayan esnafımıza can suyu olması açısından benim için çok önemli bir yere sahip.

Bakkal Kart hizmetimizin ilk çalışmalarını geçtiğimiz Ramazan ayında yaptık ve güzel sonuçlar elde ettik. Ön çalışmayı yaptıktan ve temelleri oluşturduktan sonra 2020 yılı Kasım ayı meclis toplantısında Akhisar Belediye meclisimizden yetkiyi aldık ve hiç vakit kaybetmeden Akhisar Bakkallar, Bayiler ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanı Sayın Zafer Kara ile projenin detaylarını görüşmeye başladık. Projemizi ince ince işleyerek bu güne geldik.

HAYIRSEVER VATANDAŞLAR BAĞIŞ YAPABİLECEK

İlk etapta, belediyemizin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü´ne başvuruda bulunan gelir durumu düşük, ihtiyaç sahibi 500 vatandaşımıza, içerisine her ay en az 100 TL para yükleyeceğimiz Bakkal Kartlarımızdan vereceğiz. Bu kart sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarını bakkallar odamıza bağlı şehrimizin esnaflarından karşılayacak. Kartlarımıza yüklediğimiz bu para miktarını, hayırsever vatandaşlarımızın bağışları ile daha da arttırabiliriz. Ben, Akhisar halkının her zaman olduğu gibi bu hizmette de büyük bir dayanışma örneği sergileyerek ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatacağına inanıyorum. Bu hizmetimizden, özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, hem ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız hem de küçük esnafımız faydalanacak. Bu açıdan tüm Türkiye´ye örnek bir proje olduğunu düşünüyorum. 

Hepinizin bildiği gibi ekonomik açıdan zor bir sürecin içerisindeyiz. Akhisar Belediyesi olarak biz ilk günden beri imkanlarımız ölçüsünde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, esnafımızın hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Böyle zor zamanlarda gösterdiğimiz dayanışma ile aşamayacağımız hiç bir engel yok.

İhtiyaç sahiplerine destek olmak isteyen, zekat vermek isteyen, bir çocuğun karnını doyurmak, bir ailenin bakkal alışverişlerini karşılamak isteyen tüm vatandaşlarımız bu hizmetimize destek olmak için belediyemize bağışta bulunabilirler. Bağış hesap numaralarımızı önümüzdeki günlerde sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız.

Bakkal Kart hizmetimiz, vatandaşlarımızın ekonomisine ve geçimine bir nebze de olsa katkı sağlarsa biz çok mutlu oluruz. Bu hizmetin hayata geçmesinde oldukça emeği olan Akhisar Bakkallar, Bayiler ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanımız Zafer Kara´ya çok teşekkür ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.

“BETONA DEĞİL İNSANA YATIRIM YAPIYORUZ”

Sadece pandemi sürecinde değil, her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, küçük esnafımızın, işçi ve emekçilerin, çiftçinin, emekli ve öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz. Ben, belediye başkanlığı görevimde her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olacağımı söyledim ve bu sözümü tutmak için canla başla çalışıyorum. Betona değil, insana yatırım yapıyoruz. Halkımızın yararına işler yapmaya devam edeceğiz."

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HER AY TOPLAM 50 BİN TL VERİLECEK

Akhisar´daki dar gelirli vatandaşların ve küçük esnafın bütçesine destek olmak açısından Bakkal Kart hizmetinin Türkiye´de bir ilk olduğunu söyleyen Akhisar Bakkallar, Bayiler ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanı Zafer Kara, her ay 50 bin TL´nin ihtiyaç sahiplerince kullanılacağını ve esnafın da bu durumdan mutlu olacağını ifade etti.

Zafer Kara sözlerine şöyle devam etti: “Belediye Başkanımız Sayın Besim Dutlulu ve ekibi, biz esnafların her zaman yanında oldu ve olmaya da devam ediyor. Özellikle pandemi sürecinde belediye başkanımızın destekleri esnafımıza can suyu oldu. Sözlerime başlamadan önce sayın başkanımıza ve ekibine yürekten teşekkür etmek isterim. Gerçekten yardımseverliği ve hayata geçirdiği hizmetler açısından tebrik ve teşekkürleri hak ediyorlar.

BAKKAL KART HİZMETİ TÜRKİYE´DE BİR İLK OLDU

Türkiye´de ilk ve herkese örnek olacak Bakkal Kart projesi için beni birçok kişi telefonla arayarak bilgi istedi. Türkiye Bakkallar ve Bayiler Federasyonu Başkanımız, genel sekreterimiz, üyelerimiz ve birçok esnafımız arayarak hem bilgi aldı hem de proje için tebriklerini iletti.

Esnafımız zor ve sıkıntılı bir dönem geçiriyor. Bu hizmet ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız kadar esnafımızın da yüzünün güldürmesi, geçimlerine katkıda bulunması açısından örnek bir kart. İnşallah, hayırsever vatandaşlarımızın da desteğiyle bu hizmeti daha geniş kitlelere daha kapsamlı şekilde yayabiliriz. Her ay 50 bin TL ile ihtiyaç sahipleri küçük esnafımızdan alışveriş yapacak. Bu çok güzel bir hizmet. Akhisar halkımıza ve esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

Akhisar Belediyesi Encümen Salonu´nda yapılan basın açıklamasına Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Akhisar Bakkallar, Bayiler ve Benzerleri Esnaf Oda Başkanı Zafer Kara´nın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Ekrem Kayserili ile Ahmet Tınazlı, Belediye Meclis Üyeleri Sezgin Akkaynak ile Yılmaz Akar ve esnaflar katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ

EMNİYET GÜÇLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR
EMNİYET GÜÇLERİ GÖZ AÇTIRMIYOR
Manisa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ile Akhisar Emniyet Müdürlüğü´ne bağlı Çevik Kuvvet, Trafik ve Asayiş ekipleri ilçemizin belirli noktalarında araç denetimi ve trafik kontrolü gerçekleştirdi.
FATİH KARABULT´TAN BASIN AÇIKLAMASI
FATİH KARABULT´TAN BASIN AÇIKLAMASI
Fatih Karabulut Akhisarspor ile ilgili basın açıklaması yaptı.
HAFTA SONU VERGİ DAİRELER AÇIK
HAFTA SONU VERGİ DAİRELER AÇIK
İçişleri Bakanlığı hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili ek genelge yayınladı.
BELEDİYE İŞÇİLERİ SAĞLIK HİZMETLERİNDEN İNDİRİMLİ YARARLANACAK
BELEDİYE İŞÇİLERİ SAĞLIK HİZMETLERİNDEN İNDİRİMLİ YARARLANACAK
Akhisar Belediyesi çalışanları ile birinci derece yakınlarına yönelik yeni bir girişimde bulundu.
AKHİSAR, MANİSA BÖLGESİNDE İŞÇİYE EN ÇOK ZAM YAPAN BELEDİYE OLDU
AKHİSAR, MANİSA BÖLGESİNDE İŞÇİYE EN ÇOK ZAM YAPAN BELEDİYE OLDU
Akhisar Belediyesi ile Belediye- İş Sendikası arasında daha önceden görüşülen toplu iş sözleşmesi imzalandı. Manisa genelinde çalışanlarına en fazla maaş veren belediye Akhisar Belediyesi oldu.
VALİLİK´TEN YENİ KARARLAR
VALİLİK´TEN YENİ KARARLAR
SİNEMA SALONLARININ KAPALI KALMA SÜRESİ UZATILDI
ZOR ZAMANLARDA MANEVİYATIMIZDAN DESTEK ALMAK
ZOR ZAMANLARDA MANEVİYATIMIZDAN DESTEK ALMAK
Muhterem Müslümanlar! Okuduğum ayet-i kerimede Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah´tan yardım isteyin. Şüphesiz Allah sabredenlerle beraberdir.”
AKHİSARSPOR FIRAT GÜL´E EMANET
AKHİSARSPOR FIRAT GÜL´E EMANET
TFF 1. Lig ekiplerinden Akhisarspor, Teknik Direktör Mesut Dilsöz ile yolları ayırmasından sonra yeni teknikdirektör ile 1,5 yıllık anlaşma yaptı.
BAŞKAN DUTLULU, ‘BALKAN İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI´NA KATILDI
BAŞKAN DUTLULU, ‘BALKAN İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI´NA KATILDI
Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İzmir´de düzenlenen ‘Balkan İşbirliği Toplantısı´na katıldı.
İNAKTİF COVID-19 AŞISI ÜZERİNE MERAK EDİLENLER
İNAKTİF COVID-19 AŞISI ÜZERİNE MERAK EDİLENLER
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Rahmet Güner, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele de kullanılan inaktif covıd-19 aşısı üzerine merak edilenleri yanıtladı.
ALTERNATİF YOL YENİDEN HİZMETTE
ALTERNATİF YOL YENİDEN HİZMETTE
Akhisar Belediyesi, çevre yolunun tamamlanmasının ardından üst geçit yapımı için UKOME kararı ile kapatılan Akhisar-Zeytinliova yoluna alternatif olarak kullanılan yolların düzenlemesini yeniden yaparak hizmete açtı.
EĞİTİME DESTEK PLATFORMU İL KOORDİNASYON TOPLANTISI
EĞİTİME DESTEK PLATFORMU İL KOORDİNASYON TOPLANTISI
Eğitime Destek Platformu İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında video konferans yöntemiyle yapıldı.
GÜNEY “İŞ YERLERİMİZİN AÇILMASINI BEKLİYORUZ”
GÜNEY “İŞ YERLERİMİZİN AÇILMASINI BEKLİYORUZ”
Akhisar Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Erkin Güney, ülkemizde 1 Mart ile sosyal hayatta normalleşmenin başlamasının akabinde kahvelerin ve kıraathanelerin açılmasını beklediklerine yönelik açıklama gerçekleştirdi.
KUR´AN OKUMA BİRİNCİLERİ AKHİSAR´DAN
KUR´AN OKUMA BİRİNCİLERİ AKHİSAR´DAN
Bölge finalinde Manisa´yı Akhisarlı hafızlık eğitimi alan öğrenciler temsil edecek.
İL İL VAKA SAYILARI
İL İL VAKA SAYILARI
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, illere göre koronavirüs tablosunu haftalık olarak açıklamaya devam ediyor.
DOĞAN “NOTER KANALIYLA İHTARNAME GÖNDERDİK”
DOĞAN “NOTER KANALIYLA İHTARNAME GÖNDERDİK”
Akhisarspor´un eski Başkanlarından Halil İbrahim Doğan, kulübün “Seçimli Olağanüstü Kongre”ye gitmesi adına topladığı 39 imzalı dilekçeyi Akhisar 1. Noterliği kanalıyla ihtarname ile kulübe gönderdi.
CHP İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
CHP İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YANINDA
"ÇOCUKLARIMIZ HEP GÜLSÜN, HİÇ ÜŞÜMESİN"
2020 YILINDA 1 MİLYON 997 BİN 309 ACİL ÇAĞRI
2020 YILINDA 1 MİLYON 997 BİN 309 ACİL ÇAĞRI
112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon Toplantısı, Vali Karadeniz Başkanlığında Yapıldı.
MÜFTÜLÜK 280 AİLEYİ SEVİNDİRDİ
MÜFTÜLÜK 280 AİLEYİ SEVİNDİRDİ
Türkiye Diyanet Vakfı, Akhisar Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesi iş birliğinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırseverler tarafından bağışlanan adak, akika ve şükür kurbanlarının etleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
PANDEMİ YÜN SEKTÖRÜNÜ GÜLDÜRDÜ
PANDEMİ YÜN SEKTÖRÜNÜ GÜLDÜRDÜ
Akhisarda 48 yıldır Akhisarlıların hizmetinde olan en eski yüncü Mustafa Yel uzun yıllardır Atabarut Çarşısında yün işi yaparak hizmet ederken yanındanda yaklaşık 10 kişiyi emekli etmenin mutluluğunu yaşıyor.
ATSO VE ŞEKERBANK KOBİ´LERİ RAHATLATACAK FİNANSMAN ANLAŞMASI İMZALADI
ATSO VE ŞEKERBANK KOBİ´LERİ RAHATLATACAK FİNANSMAN ANLAŞMASI İMZALADI
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Şekerbank arasında Küçük ve Orta boy işletmelerin pandemi sürecinde ortaya çıkan finansal ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilen “İşinize Dost Kredi” protokolü imzalandı.
İLK CEMRE HAVAYA DÜŞTÜ
İLK CEMRE HAVAYA DÜŞTÜ
İlkbaharın müjdecisi olarak bilinen 3 cemreden ilki 20 Şubatta havaya düştü.
MANİSA ORGANİZE SANAYİSİNDEKİ YANGIN KORKUTTU
MANİSA ORGANİZE SANAYİSİNDEKİ YANGIN KORKUTTU
Manisa´nın Yunusemre ilçesi Muradiye Organize Sanayi Bölgesi´nde bulunan bir geri dönüşüm tesisinde yangın çıktı.
ÇAYA UÇAN ARAÇTA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
ÇAYA UÇAN ARAÇTA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
Akhisar ilçesi Gördük Çayı Kayalıoğlu köprüsü yakınlarında meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti.
KUR´AN DOYURDU, İLAHİLER MEST ETTİ
KUR´AN DOYURDU, İLAHİLER MEST ETTİ
Engin Akyüz bu haftaki “Engin akyüz ile konuşuYORUM” programında Akhisar ilçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Müftülük Şube Müdürü Kamil Ayvaz ve Devran İlahi Grubu´nu konuk etti.
“KADINLAR İÇİN E-TİCARET” PROJESİ TAMAMLANDI
“KADINLAR İÇİN E-TİCARET” PROJESİ TAMAMLANDI
Akhisar Kadın Derneği tarafından yazılan ve Zafer Kalkınma Ajansının onaylayıp finansal destek sağladığı “Kadınlar İçin E-Ticaret” adlı projenin belge töreni Akhisar Ziraat Odası toplantı salonunda 19 Şubat Cuma günü saat 15.30´da gerçekleştirildi.
MASALSI MATEMATİK PROJESİ BAŞLADI
MASALSI MATEMATİK PROJESİ BAŞLADI
Masalsı Matematik İle Matematik Öğrenmek Artık Daha Kolay
ZİRAAT ODASI ÜYELERİNE AKARYAKITTA İNDİRİM
ZİRAAT ODASI ÜYELERİNE AKARYAKITTA İNDİRİM
Akhisar Ziraat Odası Başkanlığı ve GO Kayalı Akaryakıt istasyonu arasında çiftçilerin indirimli mazottan faydalanabilmeleri amacıyla protokol imzalandı.
MASKİ, AKHİSAR´DA MUHTARLARI DİNLEDİ
MASKİ, AKHİSAR´DA MUHTARLARI DİNLEDİ
MASKİ Genel Müdürlüğü İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Akhisar ilçesi mahalle muhtarları ile bir araya geldi.
ÇEVRE DERNEKLERİNDEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
ÇEVRE DERNEKLERİNDEN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI
“MARMARA GÖLÜ´NÜN KURUMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!”
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1856 Islahat Fermanı`nın ilanı.
1918 Of ve Çaykara`nın kurtuluşu.
2006 Leyleklerin gelme zamanı.
2006 Sivil Savunma Günü.