YARIŞMADA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
Akhisar İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Hakk´ın Sesi Mehmet Akif Ersoy" temalı ortaokul öğrencileri arası “İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma” ve lise öğrencileri arası “Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Güzel Okuma” yarışmalarının finali 10 Mart Salı günü saat 19.30´da Akhisar Belediyesi Park içi Kültür Salonu´nda düzenlendi.
Tarih: 11.3.2020 16:59:50/ 1359okunma / 0yorum

Akhisar İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Hakk´ın Sesi Mehmet Akif Ersoy" temalı ortaokul öğrencileri arası “İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma” ve lise öğrencileri arası “Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Güzel Okuma” yarışmalarının finali 10 Mart Salı günü saat 19.30´da Akhisar Belediyesi Park içi Kültür Salonu´nda düzenlendi. Katılımcıların duygusal anlar yaşadığı program Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve tüm şehitlerimizin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması akabinde İlker Temiz´in komutu ve Murat Anıl Hasdoğan´ın yönetimiyle İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

 

PROGRAMIN İLK KISMI

Ortaokul öğrencilerinin “İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma” yarışmasıyla başlayan etkinliğin sunuculuğunu Eğitmen Gamze Görün gerçekleştirdi. Görün yarışmaya geçmeden önce değerlendirme komisyonu üyelerini açıkladı. Komisyonda “Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu Müdür Yardımcısı İsmail Şahan, Ülkü Ortaokulu Müdür Yardımcısı Ercan Pehlevan, Mehmet Keskinoğlu Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Senai Yavuz yer aldı.

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNİ DEĞERLENDİRECEK JURİ

Ortaokul öğrencilerini değerlendirecek jüri üyelerinde ise “Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu Türkçe öğretmeni Hamdi Güven, Yavuz Selim Ortaokulu Türkçe öğretmeni Tayfun Meriç, Mecidiye MEV Ortaokulu Türkçe öğretmeni Özen Halıcılar, Şehit Hasan Acar Ortaokulu Türkçe öğretmeni Cemile Özlem Aydın, Atatürk Ortaokulu Türkçe öğretmeni Arif Yaşar, Şehit Serdar Denizer İmam Hatip Ortaokulu Türkçe öğretmeni Nefise Erdost yer aldı. Değerlendirme jüri tarafından öğrencilerin sadece vurgu ve tonlama, telaffuz, şiire hakimiyet ile sahne hakimiyeti üzerinden yapıldı. İstiklal Marş´ımızı güzel okuma yarışmasında kura sıralamasıyla finale kalan öğrenciler sırasıyla sahneye çıkıp sunumunu gerçekleştirdi. Finalin ilk Yarışmacısı, Ayvaz Dede İmam Hatip Orta Okulu´ndan Firdevs Boztaş´tı ve sırasıyla, Şehit Hasan Acar Ortaokulu´ndan Kübra Oral, Çamönü Ertuğrul Özçubukçu  Orta Okulu´ndan  Elif İlknur Akyavuz, Mehmet Keskinoğlu Orta Okulu´ndan Bekir Altıparmak, Beşinci sırada Ülkü Orta Okulu´ndan Kaan Demirkıran, Şehit  Binbaşı Serdar Kandemir Orta Okulu´ndan Kadir Mert Akdağ, Zeytinliova  Zekeriya Nayman Orta Okulu´ndan Nazif Akdağ, Ticaret Borsası  Altı Eylül  Ortaokulu´ndan Merve Makbule Konuk yer aldı. Ortaokul öğrencilerinin sunumlarını tamamlamasının Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya tarafından Katılım Belgeleri verildi. Kaya konu üzerine “Ne kadar güzel okuduklarını hep birlikte müşahede ettik. Ben şahsen en güzel hangisi okudu onu tevfik edemedim. Hepsi birbirinden güzel, hepsi birbirinden harikaydı. Ben hepsini tebrik ediyorum. Allah bahtlarını açık etsin. Başarılarını daim etsin. Hepsi vatanımıza, milletimize, ailelerine bağışlasın diyorum. Hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

DEĞERLENDİRME SONUCU

Değerlendirme sonucunda ortaokullar arası “İstiklal Marşı´nı Güzel Okuma” yarışmasının birincisi Ayvaz dede İmam Hatip Ortaokulu´ndan Firdevs Boztaş olurken ikincisi Şehit Binbaşı Serdar Kandemir Ortaokulu´ndan Kadir Mert Akdağ, üçüncüsü ise Ülkü Ortaokulu´ndan Kaan Demirkıran oldu.

PROGRAMIN İKİNCİ KISMI

Programın ikinci kısmında “Mehmet Akif Ersoy Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması” finali yapıldı. Lise öğrencilerini değerlendirecek jüri eğitmen ve program sunucu Gamze Görün tarafından açıklandı.

LİSE ÖĞRENCİLERİMİZİ DEĞERLENDİRECEK JÜRİ

Değerlendirme jürisinde “Farabi mesleki ve teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı İslam Öztürk, Çağlak Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Şerif Şen, Şeyh İsa Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Kerim Doğru, Adnan Menderes Kız İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yasin Yıldız, Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Leylek  ve Namık Oğul Anadolu Lisesi  Edebiyat Öğretmeni  Ahmet Yabaş” yer aldı. Jüri değerlendirmeyi sadece vurgu ve tonlama, telaffuz, şiire hakimiyet ve sahne hakimiyeti üzerinden yaptı. Ön eleme sonucunda kura sıralamasıyla finale kalan öğrenciler sahnede performansını gerçekleştirdi. Sırasıyla Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ayşe Başakçı "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiiri, Şeyh İsa Anadolu Lisesi öğrencilerinden Kamile Nur Şimşek "Leyla" adlı şiiri, Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden İrem Kantar "Zulmü Alkışlayamam" adlı şiiri, Çağlak Anadolu Lisesi öğrencilerinden Emin Salih GÜL "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiiri, Kayhan Ergun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Abdurrahman Bilgiç "Tükürün" adlı şiiri, Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Hatice Sabah "Bülbül", Namık Oğul Anadolu Lisesi  öğrencilerinden Nezahat Bozkurt "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiiri, Adnan Menderes Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Sebahat Kahraman "Leyla" adlı şiiri, Akhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerinden İsmail Akçay "Çanakkale Şehitlerine" adlı şiirini okudu. Yarışmaya katılan öğrencilere Katılım Belgelerini Garnizon Komutan Vekili Hava İstihkam Yüzbaşı Yasin Acur verdi.

DEĞERLENDİRME SONUCU

Liseler arası yarışmada birinciliği Şeyh İsa Anadolu Lisesi´nden Kamile Nur Şimşek kazanırken ikinci sırada Farabi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Hatice Sabah yer aldı. Üçüncülüğü ise Adnan Menderes Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nden Sebahat Kahraman ve Kayhan Ergun Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi´nden Abdurrahman Bilgiç paylaştı. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri 12 Mart Perşembe günü saat 10.30´da  Belediye park içi  sinema salonunda yapılacak olan programda verileceği duyuruldu.

Katılımcılar arasında Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Garnizon Komutan Vekili Hava İstihkam Yüzbaşı Yasin Acur, Akhisar Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, CHP Akhisaar Kadın Kolları Başkanı Fatma Celep, Türkiye Pazarcılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Güral, öğrenci velileri ve çok sayıda vatandaş yer aldı.
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: YARIŞMADA DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI
MEZUNİYET HEYECANI
MEZUNİYET HEYECANI
Tütün Eksperliği Yüksekokulu ve Akhisar Meslek Yüksekokulu, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Covid19 Salgını önlemleri çerçevesinde okulunu derece ile bitiren öğrenciler, aileleri; akademik ve idari personelin katılımı ile MCBU Akhisar Yerleşkesinde gerçekleştirildi.
RİNG YOLU PRESTİJ KAZANIYOR
RİNG YOLU PRESTİJ KAZANIYOR
Manisa Büyükşehir Belediyesi´nin, Akhisar´da Atatürk Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Ring Yolu´nun, bin 200 metrelik kısmında yürüttüğü prestij cadde projesinde son aşamaya gelindi.
İLK DERS BAŞLADI
İLK DERS BAŞLADI
Akhisarda 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı düzenlenen törenle başladı.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ İNTERNET
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ İNTERNET
Akhisar Belediyesi şehrin bir çok noktasındaki ücretsiz Wi-Fi´nin yanında öğrencilerin uzaktan eğitime erişebilmeleri için 4 GB interneti tüm GSM operatörlerine kayıtlı olan öğrencilerin hatlarına yükleyecek.
EĞİTİM YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ
EĞİTİM YATIRIMLARI DEĞERLENDİRİLDİ
Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında il genelinde eğitim alanında gerçekleştirilen yatırımlar görüşüldü.
EĞİTİM-SEN´DEN BASIN AÇIKLAMASI
EĞİTİM-SEN´DEN BASIN AÇIKLAMASI
Akhisar Eğitim-Sen İlçe temsilciliği okulların açılması gerektiğini ifade ederek açıldığı takdirde Akhisar´da yaşanacak problemler üzerine basın açıklaması gerçekleştirdi.
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI AÇILIYOR
ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSLARI AÇILIYOR
Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından mezun öğrencilere ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları açılacağı açıklandı.
HİLALİYE KUR´AN KURSLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLANDI
HİLALİYE KUR´AN KURSLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLANDI
Hilaliye Eğitim Vakfı bünyesinde faaliyette bulunan Hilaliye Erkek ve Kız Kur´an Kurslarında hafız yetiştirmek üzere yüz yüze eğitimlere başlandı.
AKHİSARSPOR MÜDÜR BAŞARAN´I ZİYARET ETTİ
AKHİSARSPOR MÜDÜR BAŞARAN´I ZİYARET ETTİ
Akhisarspor yönetimi Akhisar İlçe emniyet Müdürlüğüne tayin olan Emniyet Müdürü Sayım Barşaran´ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
MABEM 2020-2021 YKS-LGS    ÖN KAYITLARINI KAÇIRANLAR İÇİN SON FIRSAT !!!!
MABEM 2020-2021 YKS-LGS ÖN KAYITLARINI KAÇIRANLAR İÇİN SON FIRSAT !!!!
Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinde (MABEM) 2020 – 2021 eğitim-öğretim dönemi LGS-YKS hazırlık kursları ön kayıt başvuruları kaçıranlar için bir fırsat daha başladı .
MABEM TERCİH REHBERLİĞİ YAPIYOR
MABEM TERCİH REHBERLİĞİ YAPIYOR
Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde il genelinde hizmet veren ve her geçen yıl başarı çıtasını üst seviyelere taşıyan MABEM kursları, 6 Ağustos itibariyle başlayan ve 14 Ağustos günü mesai bitiminde sonlanacak olan YKS tercihleri için öğrencilere rehberlik hizmeti vermeye başladı
HALK EĞİTİM´DEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KURS
HALK EĞİTİM´DEN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER İÇİN KURS
Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ücretli öğretmenler için özel eğitim uygulamaları kursu açılacağı açıklandı.
AKHİSAR´A SICAK HAVA GELİYOR
AKHİSAR´A SICAK HAVA GELİYOR
Bugün de kuzey kesimlerimizde kısa süreli ve yerel gökgürültülü sağanak yağmur geçişleri olacak.
AKHİSAR EĞİTİM SEN´DEN BASIN AÇIKLAMASI
AKHİSAR EĞİTİM SEN´DEN BASIN AÇIKLAMASI
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası(Eğitim Sen) Akhisar temsilciliği, ilçe binasında pandemi sürecinde erken tarihe alınan sınavlar üzerine basın açıklaması yaptı.
EN SESSİZ KARNE GÜNÜ
EN SESSİZ KARNE GÜNÜ
Koronavirüs sebebiyle öğrenciler karneleri elektronik ortamda aldılar.
AKHİSAR´DA KAÇAK ALKOL BASKINI
AKHİSAR´DA KAÇAK ALKOL BASKINI
Akhisar İlçesi Medar Mahallesinde 13.05.2020 günü T.Y (39) isimli şahsın kaçak alkol imalatı ve satışı yaptığı ihbarını alan İlçe Jandarma komutanlığı baskın yaptı.
HEM OKUDULAR HEM KAHRAMAN OLDULAR
HEM OKUDULAR HEM KAHRAMAN OLDULAR
Covid-19(Koronavirüs) virüsü ile ile mücadele kapsamında okullarda online olarak dersler devam etmişti.
MASKİ´den DSİ´ye Ziyaret
MASKİ´den DSİ´ye Ziyaret
MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, DSİ 2. Bölge Müdürü olarak atanan Birol Çınar´a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette iki kurum arasında ortak yürütülen projeler ile ilgili olarak istişarelerde bulunuldu.
 MANİSA VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU  KARARLARI
MANİSA VALİLİĞİ İL UMUMİ HIFZISSIHHA KURULU KARARLARI
Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.
ÖĞRENCİLER “SAĞLIK İÇİN EVDE KALIN” DEDİ
ÖĞRENCİLER “SAĞLIK İÇİN EVDE KALIN” DEDİ
Koronavirüsü nedeniyle okullar birhafta erken tatili edilip daha sonrada 23 Marttan sonrada uzaktan eğitime başlama kararı alınmştı.
ÇOCUK PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR
ÇOCUK PARKLARI DEZENFEKTE EDİLİYOR
Akhisar belediye tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsü sebebiyle dezenfekte çalışmalarını sürdürüyor.
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN PAZARYERLERİ İÇİN ÖRNEK UYGULAMA!
AKHİSAR BELEDİYESİ´NDEN PAZARYERLERİ İÇİN ÖRNEK UYGULAMA!
Akhisar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü´ne bağlı ekipler, ilçede kurulan pazaryerleri için özel uygulama başlatarak, pazaryeri giriş ve çıkışlarında vatandaşlara el dezenfektanı sıktı ve eldiven dağıttı.
OKULLAR TATİL EDİLDİ
OKULLAR TATİL EDİLDİ
Türkiye´de görülen ilk corona virüsü vakasının ardından eğitim ve öğretime ara verilip verilmeyeceği gündeme gelmişti.
KAVAKLI´DAN İSTİKLAL MARŞI PROGRAMI
KAVAKLI´DAN İSTİKLAL MARŞI PROGRAMI
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulunda 12 Mart İstiklal Marşı´nın kabulü programı yapıldı.
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULU GÜNE MASALLARLA BAŞLADI…
ZEHRA MUHİTTİN KAVAKLI ANAOKULU GÜNE MASALLARLA BAŞLADI…
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu güne masallarla başladı.Okulumuz sabahçı grup öğrencilerine masal anlatıcısı Esra FÜZÜN tarafından masal anlatımı gerçekleştirildi.
AKHİSARLI VELİLERE YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI
AKHİSARLI VELİLERE YENİ SINAV SİSTEMİ ANLATILDI
MABEM Akhisar Şubesi, yeni sınav sisteminin tanıtılması, öğrencilerin durumları ve sınav stresi yönetimiyle ilgili veli toplantısı gerçekleştirdi. Şube Müdürü ve rehber öğretmeni, velilere öğrencilerin durumunu anlatırken, yeni soru sistemleri hakkında da önemli bilgiler verdi.
ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTELER VE MESLEKLER TANITILDI
ÖĞRENCİLERE ÜNİVERSİTELER VE MESLEKLER TANITILDI
Manisa Büyükşehir Belediyesinin en önemli eğitim hizmeti olan MABEM´de öğrencilere yönelik bilgilendirme toplantıları ve seminerler hız kesmiyor.
MABEM 2020-2021 YKS-LGS ÖN KAYITLARI BAŞLADI
MABEM 2020-2021 YKS-LGS ÖN KAYITLARI BAŞLADI
Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezinde (MABEM) 2020 – 2021 eğitim-öğretim dönemi LGS-YKS hazırlık kursları ön kayıt başvuruları başladı .
ÇOCUKLAR İÇİN OKUMA MERKEZİ
ÇOCUKLAR İÇİN OKUMA MERKEZİ
Akhisar Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu ‘Manisa Her Yerde Okuyor´ projesi kapsamında öğrencilerinin kişisel gelişimleri için sınıf öğretmenleri ile birlikte sınıfa okuma merkezi kurdular.
‘´Biz Doğayız´´
‘´Biz Doğayız´´
Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu´nun ‘´Biz Doğayız´´ projesi kapsamında her ay düzenli olarak gerçekleştirilen trekking etkinliği bu ay Kırkağaç Çamlığına düzenlendi.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1461 Trabzon`un fethi
1596 Haçova zaferi