Yurttaş; “Yatırımlarımızla Demirci’den göçü önleyeceğiz”
Yurttaş; “Yatırımlarımızla Demirci’den göçü önleyeceğiz”
Tarih: 4.5.2013 12:57:05/ 8001okunma / 0yorum

AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş Demirci ilçesine bağlı Güreli, Demirci, Alaağaç, Ayvaalan köyleri ile Durhasan, Borlu beldelerinde düzenlenen hayır yemeklerine katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Demirci’nin taleplerinin genel olarak tarım, hayvancılık, el sanatları ve halıcılık alanlarıyla ilgili olduğunu kaydeden Yurttaş; "Bu taleplerle ilgili tarımla ilgili projelerimiz. Bu projelerimiz kırsal kalkınma ajansları tarafından devam ediyor. Bu yatırımlar gerçekleştirdiğimizde Demirci’den başka yerlere göçü de engellemiş olacağız” şeklinde konuştu.

 

Milletvekili Yurttaş’ın Demirci programında ilk ziyaret yeri Borlu beldesi oldu. Borlu Belediye Başkanını ve esnafını ziyaret eden Yurttaş esnaf ve vatandaşların istek ve taleplerini dinledi. Demirci Programı hakkında görüşlerini ileten Yurttaş vatandaşlarla bir bahar bayramı havasında bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu kaydederek açıklamalarına şöyle devam etti; "Borlu Beldesinin ardından Güreli ve Demirci köyleri ile Durhasan Beldesi’ni ziyaret ettik. Durhasan Beldesi’nde düzenlenen Hıdrellez Şenlikleri’ne katıldık. Diğer köyler de köy hayırlarına katıldık. Ayrıca Eşim Dilek Yurttaş’ın annesinin köyü olan Ayvaalan Köyü’nü ziyaret ettik. Orada büyük bir kalabalık bizi karşıladı. Köylülerle sohbet ettik. Sonra da Alaağaç Köyü’nü ziyaret ederek Demirci ziyaretlerimizi tamamladık. Şimdi genel olarak Demircimizin köy hayırları, diğer ilçelerimize oranla daha fazla. Bahar ayının gelmesiyle birlikte hem toprağın canlanmasının bir belirtisi bir nevi bayram havası içerisinde köylerimiz bir araya gelerek hayır yemekleri düzenliyorlar. Biz de bu yemeklerde köylülerimizle birlikte oluyoruz. Onların talep ve sıkıntılarını dinliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Demirci’ye önem verdiklerini kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; "Demirci ilçemizde yapımcı müteahhidin işi bırakması nedeniyle yapımı yarım kalmış Demirci Devlet Hastanesi’nin ihalesi Mayıs ayı içerisinde yeniden gerçekleştiriliyor. Tamamlama ihalesi olarak yeni bir firma ile anlaşılacak. İnşallah Demirci’ye yeterli olacak Demirci Devlet Hastanesini en yakın zamanda kazandırmış olacağız. Ayrıca Demirci’de Eğitim Fakültesi var. Eğitim Fakültesi Demirci’ye can katan, destek olan ve onun büyümesinde etkili olan bir eğitim kurumumuz. Buranın daha da genişlemesi için özellikle psikolojik rehberlik danışmanlık bölümünün altında açılmasıyla ilgili gayret ediyoruz. Yurt başkanıyla bu konuda görüşmelerimizi yaptık. Olumlu sonuçlar aldık. Eksiklikler tamamlandığında psikolojik rehberlik danışmanlık bölümü verilmiş olacak. Ayrıca Demirci’nin halısını sık sık gündeme getirmeye çalışıyoruz. En son Diyanet İşleri Başkanlığı Camii’nde Demirci halısı kullanılmıştı. Demirci için önemli bir geçim kaynağı olan el sanatları, el halısının yanında cami halıları da artık Türkiye’nin her yerinde görülmeye başlandı” dedi.

 

Demirci-Selendi arasında yol çalışmalarının proje aşamasında olduğunu kaydeden Yurttaş; "İki ilçenin birbirine bağlanmasını sağlayan bu yolda yapılacak düzenleme çalışmaları da yatırım programına alındı. Şu anda projeleri devam ediyor. Demirci ile Salihli arasındaki Köprübaşı’ndan geçen yol çalışmalarımız hala devam ediyor. Böylelikle Demircimiz ulaşılabilir, her açıdan güzide bir ilçemiz konumuna gelecektir” şeklinde konuştu.

 

Demirci ilçesinde devam eden 8 adet gölet projesinin varolduğunu belirten AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; "Bunlardan iki tanesi Durhasan Göleti ve Bardakçı Göleti mayıs ayı içerisinde ihalesi yapılacak. Bir yıl içerisinde tamamlanıp çiftçimizin, üreticimizin hizmetine sunulacak. Diğer göletlerimiz ile ilgili takibimiz de devam ediyor. Onları da bu süreç içerisinde ihalesini yapıp, halkımızın hizmetine sunmaya çalışacağız” dedi.

 

Demirci’nin taleplerinin genel olarak tarım, hayvancılık, el sanatları ve halıcılık alanlarıyla ilgili olduğunu kaydeden AK Parti Manisa Milletvekili Dr. Muzaffer Yurttaş; "Bu taleplerle ilgili tarımla ilgili projelerimiz. Bu projelerimiz kırsal kalkınma ajansları tarafından devam ediyor. Bu yatırımlar gerçekleştirdiğimizde Demirci’den başka yerlere göçü de engellemiş olacağız” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 0
YENİDEN REFAH PARTİSİ AYLIK  TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
YENİDEN REFAH PARTİSİ AYLIK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Yeniden Refah Partisi Akhisar İlçe teşkilatı aylık olarak yaptığı toplantısını yaptı.
KADIN KOLLARI EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
KADIN KOLLARI EV ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
Akhisar İYİ Parti Kadın kolları ev ziyaretlerini aralıksız olarak sürdürüyor.
“DEMİRCİ KADERİNE TERKEDİLDİ”
“DEMİRCİ KADERİNE TERKEDİLDİ”
Okulların açılamaması ve uzaktan eğitimin bir ilçenin tüm ekonomisine nasıl zarar verdiği Demirci´de daha net görülüyor diyen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Demirci´nin kalkınmada öncelikli ilçe statüsüne alınmamasına tepki gösterdi.
İYİ PARTİ´DEN GAZİLERE ZİYARET
İYİ PARTİ´DEN GAZİLERE ZİYARET
İYİ Parti Akhisar İlçe Teşkilatı “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla Akhisar Muharip Gaziler Derneği´ni ziyaret etti.
BAKIRLIOĞLU ESNAFI DİNLEDİ
BAKIRLIOĞLU ESNAFI DİNLEDİ
Uzaktan eğitim nedeniyle en fazla etkilenen okul kantini işletmecileri, servisçiler ve kırtasiyeci esnafı ile Akhisar´da bir araya gelen CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu esnafın sorunlarını dinledi.
İYİ PARTİ´DEN ZİYARET
İYİ PARTİ´DEN ZİYARET
yi Parti Akhisar İlçe Teşkilatı, Akhisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hasan Ali Men´i makamında ziyaret etti.
GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI KESKİN OLDU
GELECEK PARTİSİ İL BAŞKANI KESKİN OLDU
Gelecek Partisi Manisa İl Kongresi yapıldı.
AK PARTİ´DEN ZİYARETLER
AK PARTİ´DEN ZİYARETLER
Ak Parti Manisa Millet Vekili Uğur Aydemir, Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte önce Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya´yı sonrada ilçemize yeni atanan Emniyet Müdürü Başaran´ı makamlarında ziyaret ettiler.
EMNİYET MÜDÜRÜ BAŞARAN´A ZİYARET
EMNİYET MÜDÜRÜ BAŞARAN´A ZİYARET
Akhisar İyi Parti İlçe Teşkilatı, göreve yeni atanan İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran´ı makamında ziyaret etti.
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 97 YAŞINDA
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 97 YAŞINDA
Cumhuriyet Halk Partisi´nin kuruluşunun 97. yıl dönümü sebebiyle Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, saat 09.00´da parti lokalinde toplanarak Milli Egemenlik Meydanı yürüyüp Atatürk Anıtı´na çelenk koyma etkinliği düzenledi.
SAADET PARTİSİ´NDEN BAŞARAN´A ZİYARET
SAADET PARTİSİ´NDEN BAŞARAN´A ZİYARET
Saadet Partisi Akhisar İlçe Yönetimi, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran´ı ziyaret etti.
İYİ PARTİ´DEN AŞURE HAYRI
İYİ PARTİ´DEN AŞURE HAYRI
Akhisar İYİ Parti İlçe Başkanlığı Muharrem ayı nedeniyle parti binası önünde aşure hayrı düzenledi.
AK PARTİDE FÜZÜN DÖNEMİ BAŞLADI
AK PARTİDE FÜZÜN DÖNEMİ BAŞLADI
Akhisar Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), 7. olağan kongresi 30 Ağustos Pazar günü saat 14.30´da Akhisar Belediyesi Bülent Ciğeroğlu Kültür salonunda yapıldı.
AYDEMİR MÜJDEYİ VERDİ
AYDEMİR MÜJDEYİ VERDİ
AKPARTİ Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, yeni gar binasını ziyaret etti.
CHP MİLLETVEKİLLERİ ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİ DİNLEDİ
CHP MİLLETVEKİLLERİ ÜZÜM ÜRETİCİLERİNİ DİNLEDİ
Ahmetli´de bağlarında üzüm kesen çiftçileri sergilerinde ziyaret eden CHP Manisa Milletvekilleri Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen çekirdeksiz kuru üzüm taban fiyatının en kısa zamanda açıklanması gerektiğini ve fiyatın 13,5 liranın altında kalması halinde çiftçinin yine para kazanamayacağını belirttiler.
MHP DE AHMET NAMAL YENİDEN BAŞKAN
MHP DE AHMET NAMAL YENİDEN BAŞKAN
Akhisar (MHP) Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Kongresi Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Park İçi sinema Salonunda yapıldı.
CHP´liler Yüksek Su Faturalarını Protesto Etti
CHP´liler Yüksek Su Faturalarını Protesto Etti
Akhisar CHP İlçe Örgütü, MASKİ binası önünde gerçekleştirdiği protesto ile yüksek su faturalarını eleştirdi.
ÖZDAĞ´LAR “GELECEK PARTİSİ  SEÇİME HAZIR”
ÖZDAĞ´LAR “GELECEK PARTİSİ SEÇİME HAZIR”
Gelecek Partisi Genel başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, teşkilatlanma sürecinde olan Gelecek Partisi Akhisar İlçe Başkanı Aysun Uz Perkel ve yönetim kurulunu ziyaret ederek destek verdi.
BAKIRLIOĞLU  ZEYTİN LEPRASI HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
BAKIRLIOĞLU ZEYTİN LEPRASI HASTALIĞINA DİKKAT ÇEKTİ
Avrupa ülkelerinde zeytin ağaçlarında görülen zeytin üretimini olumsuz etkileyen zeytin leprası hastalığını Meclis gündemine taşıyan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu zeytin ağaçlarını bu hastalığa karşı korumak için hangi tedbirlerin alındığını sordu.
CHP KADIN KOLLARINDAN  AÇIKLAMA
CHP KADIN KOLLARINDAN AÇIKLAMA
Akhisar CHP Kadın kolları Türkiyede yaşanan kadın cinayetlerine dur demek için basın açıklaması yaptı.
BAKIRLIOĞLU ;  ŞİMDİ KİM YALAN SÖYLÜYOR?
BAKIRLIOĞLU ; ŞİMDİ KİM YALAN SÖYLÜYOR?
Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli geçtiğimiz gün “Türkiye´de yalan kolay satıyor.
BAKIRLIOĞLU BAĞLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU
BAKIRLIOĞLU BAĞLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU
Manisa´da iklim değişikliğine bağlı olarak zarar gören bağlarda incelemelerde bulunan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu çiftçi borçları ertelenerek, faizsiz kredi verilmesi gerektiğini belirterek açıklamalarda bulundu.
İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI´NDAN BASIN AÇIKLAMASI
İYİ PARTİ İLÇE TEŞKİLATI´NDAN BASIN AÇIKLAMASI
İyi Parti Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı Mustafa Kındıroğlu, Akhisar Belediyesi işe alımları üzerine basın açıklamasında bulundu.
İYİ PARTİ´DEN GAZİMİZE ZİYARET
İYİ PARTİ´DEN GAZİMİZE ZİYARET
İYİ Parti Akhisar İlçe Teşkilat Başkanı ve Yönetim Kurulu geçtiğimiz günlerde hain terör saldırısı sonucu yaralanan askerimizi ziyaret etti.
ERDAYIOĞLU´NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
ERDAYIOĞLU´NA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ
Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) da Nisan ayında meydana gelen Yönetim Kurulu Başkanı değişikliği dolayısıyla Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanları Erdayıoğlu´na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
AK PARTİ AKHİSAR İLÇE YÖNETİM KURULU GÖREVE BAŞLADI
AK PARTİ AKHİSAR İLÇE YÖNETİM KURULU GÖREVE BAŞLADI
Bir süre önce genel merkezce İlçe başkanlığına Atanan Fatih Füzün ‘ün yönetim kurulu listesi merakla bekleniyordu
BAKIRLIOĞLU “İŞÇİLERDE İKİNCİ DALGA ENDİŞESİ”
BAKIRLIOĞLU “İŞÇİLERDE İKİNCİ DALGA ENDİŞESİ”
CHP Manisa milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu Covid-19 virüsünün Manisa ve ilçelerinde artış olduğu belirt-mektedir diyerek basın bildirisi yolladı. Milletvekili Bakırlıoğlu yaptığı basın bildirisinde şöyle dedi;
AK PARTİ AKHİSAR İLÇE BAŞKANI FÜZÜN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLANDI
AK PARTİ AKHİSAR İLÇE BAŞKANI FÜZÜN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLANDI
Ak Parti Akhisar İlçe başkanı Fatih Füzün ilçe teşkilatıyla birlikte Şehit Annelerinin Anneler Gününü kutlandı
BAKIRLIOĞLU ; MANİSA´DA İKİNCİ DALGA MI GELİYOR?
BAKIRLIOĞLU ; MANİSA´DA İKİNCİ DALGA MI GELİYOR?
Manisa CHP Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu Covid-19´la ilgili açıklama yaparak ikinci dalga mı geliyor” dedi.
BAKIRLIOĞLU  “SALGIN HASTALIK EN ÇOK EMEKÇİLERİ VURDU”
BAKIRLIOĞLU “SALGIN HASTALIK EN ÇOK EMEKÇİLERİ VURDU”
İşçilerin birlik ve dayanışma günü olan, 1 Mayıs´ın, tüm dünya ve ülkemiz işçilerine, emekçilerine kutlu olmasını diliyorum.
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Manisa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:36 08:19 13:23 15:50 18:09 19:38
sariahmetpasa250X250 " target="_self" title="">

                                                                          

Son Sayı
Önceki Sayılar
1601 Kanije Müdafaası
1831 Padişah fermanı ile başlık parasının yasaklanması