40 YILLIK ÖZLEM VE BÜYÜK BULUŞMA

Akhisar Lisesi 1981 yılı 3 Edebiyat G sınıfından mezun olanlar 40 yıllarında tekrar bir araya geldi.
Gündem 26.07.2021 09:55:34 1025 0

Akhisar Lisesi 1981 yılı 3 Edebiyat G sınıfından mezun olanlar 40 yıllarında tekrar bir araya geldi. Nesrin (Saka) Kocacık ve Semra Hızlı´nın organize ettiği buluşmanın 2. 2019 yılında yapılmıştı ancak Pandemi nedeniyle 2020 yılında buluşamayan  Akhisar Lisesi 1981 yılı 3 Edebiyat G sınıfından mezun olanlar 2021 yılında 40 çıkarıyoruz diyerek gerçekleştirdikleri buluşmaya İzmir, Muğla, Balıkesir, Manisa ve ilçelerinden gelen yaklaşık 60 kişilik 25 Temmuz Pazar günü Akhisar Belediyesi Kayalıoğlu Sosyal Tesislerinde buluştu. Buluşmada arkadaları adına konuşan Mustafa Tarık Özkan ?1968 Yılının  dünya üzerindeki etkisi olan o kuşaktan olmasak bile onun sonrasındaki mirası alan aradaki dostluk ve dayanışmaya çok kişileştirilmiş her şeyi kardeş olarak gören çok güzel özel bir kuşaktık.

Bizim lise son sınıfa geldiğimiz dönemde bir askeri cunta yaşandı politika anlamında çok farklı yapılarda olsak bile bir değişiktik değer yargılarımızla yani yaşama ideallerimiz yaşama ülkümüz birdi. Bu yönüyle güzel kuşaktık güzel insanlardık

Yani şu günlere taşıdığımız ne var derseniz ben şuna inanıyorum ki hani  kadar kıskanılacak kadar güzel bir birliktelik yaşattık ki bizi hala ayakta tutan ve birbirimizi gördüğümüzde çok da şeyler söylemeden çok da şey konuşmadan anlaşabilen çok lafa hacet bırakmadan sadece bakışlarla anıyı tazelediğimiz bir kuşağız.

Ben önemsiyorum bu buluşmayı buraya gelen bütün arkadaşları yürekten kutluyorum, önümüzdeki 2022 yılındaki buluşmayı daha anlamı daha görkemli yapmak için bir çalışma öngörüsü yapalım. Ben  ayrıca Alaattin hocama 38 buluşmamızda da gelmişti ona tekrardan teşekkür ediyorum yi ki geldiniz iyi ki varsınız  arkadaşlar iyi ki Akhisar liseliyiz? dedi. 1981 yılındaki öğrencileri ile buluşmanın mutluluğunu yaşayan emekli olan Tarih Öğretmeni Alaattin Canlı ise ?Ben emekli tarih öğretmeniyim Akhisar lisesi´nde uzun yıllar tarih öğretmenliği yaptım. Sınıf arkadaşı olarak kabul ettiğim insanlarla yeniden 40 yıl sonra bir arada bulunmanın onurunu ve gururunu yaşıyorum. Şimdiki eğitim durumunu bilmiyorum emekliyim ama o dönemde buradaki öğrencilerin bir çoğunu okuttum  biz birbirimize dokunarak hayattan tat alarak öğrencilik ve öğretmenlik yaptık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum burada bulunmanın nedeni de bu teşekkür ederim? dedi.

Haber Kaynak : ERHAN ÇELİK