AK PARTİ KADIN KOLLARINDAN “DÜNYA KIZ ÇOCUKLARI GÜNÜ” ETKİNLİĞİ

AK Parti Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Burcu Bozbıyık, beraberinde kadın kolları üyeleri ile birlikte 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesini ziyaret ederek aileleri tebrik etti
Gündem 12.10.2021 19:18:00 1151 0

AK Parti Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Burcu Bozbıyık, beraberinde kadın kolları üyeleri ile birlikte 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla Mustafa Kirazoğlu Devlet  Hastanesini  ziyaret ederek aileleri tebrik etti. Ziyarette,  yeni doğan kız bebekleri  için annelere hediye verildi.

AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkanı Burcu Bozbıyık, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü”nü kutlamak toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla Devlet hastanesindeki çocuk servisindeki kız bebekleri ziyaret ettiklerini söyledi.

Başkan Bozbıyık, “Türkiye, Kanada ve Peru tarafından yapılan girişimler sonucunda, kız çocuklarına karşı ayrımcılığın önlenmesi ve onların insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmalarını sağlamak amacıyla 2012’de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 11 Ekim, “Dünya Kız Çocukları Günü” olarak ilan edildi. Bu özel gün ile kız çocuklarımızın ihtiyaç ve sorunlarına dikkat çekmek, gelecek için güçlü kadın bireyler yetiştirmek ve kadın haklarını korumak amaçlanıyor. Güçlü ve büyük Türkiye’yi çalışkan, üreten , vatansever bugünün kız çocukları geleceğin güçlü kadınları ile birlikte inşa edeceğiz.”dedi.

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ