ASDER'DEN TÜRKÜ ŞÖLENİ

Akhisar Sanat Dostları Derneği tarafından Akhisar Belediyesi destekleriyle düzenlenen “Türkülerden Gönüllere” Türk Halk Müziği Korosu Konseri kulakların pasını sildi.
Kültür/Sanat 15.01.2022 12:14:00 1125 0

Akhisar Sanat Dostları Derneği tarafından Akhisar Belediyesi destekleriyle düzenlenen “Türkülerden Gönüllere” Türk Halk Müziği Korosu Konseri kulakların pasını sildi.

Covıd-19 salgını sebebiyle uzun süredir Akhisar halkının huzuruna çıkamayan Türk Halk Müziği Korosu, 13 Ocak Perşembe günü saat 20.00’de Park İçi Sinema Salonu’nda ücretsiz konserini düzenledi. Katılım oranının yüksek olması göze çarparken seslendirilen türküler dinleyicileri büyüledi. Uğurcan Zambak’ın sunuculuğunda, Koro Şefi Ali Tuna Ünal’ın önderliğinde yaşanan muhteşem gece de; Ünal Yılmaz, Turan Baran Berkay Mert Tunçay, Süleyman Bektaş ve Fatih İlikhan bağlamada, Umut Salman Kabak Kemanede, Özgür Ceyhan nefesli mey, zurna ve balabanda, Veysel Baki nefesli kavalda, Ferhat Emre ritm sazda, Orhan Karaali gitarda ve Ensar Karaali bas gitarda yer aldı.

Koroda ise Adem Can, Ali Söyler, Aslı Onocak, Ayşe Koşaner, Ercan Çamcı, Fatma Kara, Fatma Karayel, Gülsevim Gidar, Hüseyin İbret, İbrahim Yılmaz, Mehtap Kahraman, Murat Şevki Asıl, Nurhan Erdem, Ömer Açkalmaz, Ömer Başkurt, Ramazan Çavdar, Sefa Söyler, Sevda Sanış, Sırma Telli Asil, Sulta Çeviker, Şahin Elüstü, Uğurcan Zambak ve Zehra Başkurt yer aldı.

Konser iki bölümden oluştu, ilk bölümde 12 türkü seslendirirken 2. Bölümde 11 türkü seslendirildi.

Konser sonunda ASDER Başkanı Hülya Arıcı Çap tarafından Şef Ali Tuna Ünal ve sunucu Uğurcan Zambak’a çiçek takdimi gerçekleştirildi. Kısa bir konuşma gerçekleştiren Çap sözlerinde “Konserimiz umu verici, daha sonrada daha iyi konserlerimizin olacağını gösteriyor. Özellikle sizlerin burada olması bizleri çok mutlu etti. Pandemi süreci bize uzun bir ara verdirmişti. Ben bu süreç içerisinde özellikle koro çalışmalarımızı yöneten Şefimiz Ali Tuna Önal beyefendiye teşekkür ediyorum.

BU SOĞUK KIŞ GÜNÜNDE BİZLERİ ISITTILAR

Kendisi bu süreçte covıdde geçirdi ama işini çok güzel layıkıyla yerine getirdi. Herkesin başına gelebilecek olaylar, hastalık çünkü. Allah korusun tabi ki ama başımızda olan bir şey ama bu Anadolu ezgileri bu soğuk kış gününde bizleri ısıttı. Sizlerde burada oldunuz. Bu çok güzel bir duygu. Aynı zamanda solist arkadaşlarımıza verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. İzmir’den gelen saz üstatlarımıza ve Akhisar’dan var olan üstadlarımıza çok teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz, bizleri dinlediniz. Sağ olun, var olun.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ