ATTAN DÜŞEN UMUT, HAYATA YENİDEN TUTUNDU!!!

Geçtiğimiz günlerde attan düşerek ağır yaralı halde Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi aciline getirilen 12 yaşındaki Ahmet Umut Balaban hayata yeniden tutundu.
Sağlık 14.07.2021 18:41:01 1009 0

Geçtiğimiz günlerde attan düşerek ağır yaralı halde Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi aciline getirilen 12 yaşındaki Ahmet Umut Balaban hayata yeniden tutundu.

Getirildiği acil serviste ilk girişimleri yapılan, ardından Beyin Cerrahi Uzmanı Dr: Tolga OĞUZ tarafından tedavi altına alınan Umut koma halinde yoğun bakıma yatırıldı. Yaklaşık 12 gün Komada kalan Umut için Beyin Cerrahi Uzmanı Op Dr Tolga OĞUZ şunları söyledi..

Umut at üzerinden düşme sonucu gelişen kafa travması nedeniyle bilinci kapalı olarak hastaenmize getirilmişti.Tetkiklerinde ciddi hayati tehlike oluşturan yaygın beyin kanaması,kafatasında kırıklar saptanması nedeniyle ilk müdahalesinin ardından kendisini entübe etmek zorunda kalmıştık.Yoğun bakım ünitemiz de solunum cihazına bağlı olarak ve beyninin daha fazla zarar görmesini önlemek amacıyla da uzun süre suni koma durumunda tutularak gerekli tedavisini gerçekleştirdik.Hastanemizin tüm imkanları seferber edilerek sağlık çalışanlarımızın da üstün gayreti ve özverisi sayesinde günler süren uğraşlar neticesinde hastamızı çok şükür sağlıklı bir şekilde taburcu etmeyi başardık.Bu çocuğumuzu  yeniden ailesine ve sevdiklerine kavuşturmuş olmanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşamaktayız?

Babasıyla beraber kontrole gelen Umut, başta doktoru Tolga OĞUZ olmak üzere, Başhekim Op: Dr Erol KARACA ve tüm hastane çalışanlarına teşekkür ederek ? Hayata yeniden başlamış gibiyim. Doktorum Tolga OĞUZ benimle çok ilgilendi. Hemşire ablalar bana çok iyi baktılar. Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesine teşekkür ediyorum? dedi.

 

 

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ