BALIK SEZONU BAŞLADI

Balık avlama sezonu açıldı. Uzun bir aradan sonra av yasağının kalktığını duyan balıkçılar iyi başlangıç yapabilmek maksadıyla ?Vira Bilmillah? dedi.
Gündem 2.09.2020 18:34:19 1036 0

Balık avlama sezonu açıldı. Uzun bir aradan sonra av yasağının kalktığını duyan balıkçılar iyi başlangıç yapabilmek maksadıyla ?Vira Bilmillah? dedi. 6 ay aranın ardından 1 Eylül ile beraber tüm Türkiye´de balık avlama yasağının kalkması üzerine Türkiye Pazarcılar Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi aynı zamanda Akhisar Pazarcılar Odası Başkanı Mustafa Güral, ilçemizde Çarşamba günü kurulan Çarşamba pazarındaki balıkçılar ile bir araya gelip yaşadıkları sevinci kamuoyuyla paylaştılar. Pazardaki balık tezgâhlarının hepsini ziyaret edip hayırlı sezonlar geçmesini dileyen Başkan Güral basın mensuplarına yaptığı kısa açıklamada ?Değerli basın, çok kıymetli balıkçı arkadaşlarımız; 1 Eylül´de avlanma sezonun başlamasının ardından ilk kurulan Pazar tezgâhlarımızda, Çarşamba Pazarımızda balıkçı esnafımız da yerini almış bulunmakta. Her sene olduğu üzere yine iddia ediyoruz ki, Ege bölgesindeki en iyi ve kaliteli balığı Akhisar pazarlarında bulursunuz. Pazarlara gelmenizi, tezgâhlarımızdaki balıkların kalitesini bizzat görüp alışveriş etmenizi talep ediyoruz. Buradan Türkiye genelindeki pazarcı esnaflarımıza ve bu günün anlamına yönelik özellikle balıkçı esnaflarımıza hayırlı, uğurlu olmasını dilerim. Herkese hayırlı işler, bol kazançlar diliyorum.? dedi. Oda Başkanı Güral´ın konuşmasını tamamlamasının ardından Akhisar pazarı balıkçı tezgâhtarlarından bir kişi, konu üzerine yaptığı konuşma da ?Öncelikle 1 Eylül 2020 itibariyle açılan balık avlanma sezonunun Akhisar halkına ve balıkçı esnafına hayırlı olmasını dileriz. Bu sezon tüm balıkların bol olmasını bekliyoruz. Hamsidir, palamuttur. Özellikle bu sene çinekopun ve palamutun bol olması bekleniyor. Malum pandemi döneminde denizlerimizde, doğada nefes almış oldu ve bu bağlamda denizlerimizde balıklarda bol gözüküyor. İnşallah bol ve bereketli bir sezon bizi bekliyor. Hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Virabismillah.? ifadeleri kullandı.

GÜNVEL BALIK FİYATLARI

Balık sezonunun açılmasıyla beraber vatandaşların beklediği indirim henüz balık tezgâhlarına yansımadı. Balıkçılar herhangi bir terslik olmadığı, balığın kaçmadığı ya da yön değiştirmediği takdirde çok yakında çok makul fiyatlara satış yapabileceklerini dile getirdi. Akhisar pazarında güncel balık fiyatlarında hamsinin kilosu 25 lirayken, sardalya 20, alabalık ise 35 liradan satışta.

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ