MİLLİ YOL HAREKETİ MANİSA İL İSTİŞARE TOPLANTISINA YOĞUN İLGİ

Türkiye siyasetinde yeni kurulması planlanan bir partinin altyapı çalışmaları olan ve Milli Yol Hareketi olarak adlandırılan oluşumun Manisa il istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Gündem 3.08.2021 01:01:52 1045 0

Türkiye siyasetinde yeni kurulması planlanan bir partinin altyapı çalışmaları olan ve Milli Yol Hareketi olarak adlandırılan oluşumun Manisa  il istişare toplantısı  gerçekleştirildi. 19. il olan Manisa istişare toplantına yaklaşık 200 kişilik  Muhsin Yazıcıoğlu sevdalısı Alperenler ve vatandaşlar katıldı.

Milli Yol Hareketi Manisa istişare toplantısı   BBP eski Manisa İl Başkanı  Ali Uysal´ın ev sahipliğinde Şehzadeler ilçesinde Özel bir parkta yapıldı. Toplantıya  BBP Eski  Genel Başkan  Yardımcısı Remzi  Çayır, BBP Eski  Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan  Yardımcısı ve son Kongrede Genel Başkan Adayı  Haşim Yanar, BBP Eski  Genel Başkan  Yardımcısı ve Eski MKYK Üyesi Mehmet Efe, BBP   Kurucular Kurulu Üyesi Eski MKYK Üyesi Murat Sancak, BBP Eski MKYK Üyesi Ali Saraçoğlu, BBP Eski MKYK Üyesi Yavuz Arun, BBP Eski MKYK Üyesi  Cemil Aydilek,  BBP Eski MKYK Üyesi Tuncay Özfidan,   BBP  Kurucular Kurulu Üyesi Eski MKYK Üyesi  Arif Sağlam, BBP Eski  Manisa İl Başkanı Ali Uysal, BBP eski ilçe başkanları,  BBP eski Kadın Kolları Başkanları,  Ülkücü şehit aileleri, Muhsin Yazıcıoğlu sevdalısı Alperenler ve vatandaşlar katıldı. İstişare toplantısı 2 buçuk saat sürdü ve  katılımcılar arasında bilgi alış verişinde bulunuldu.

BBP eski Manisa İl Başkanı  Ali Uysal´ın ev sahipliği yaptığı için memnun olduğunu dile getirdi ve Muhsin Yazıcıoğlu sevdalısı Alperenler ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

Milli Yol Hareketi Kurucularından ve Milli Yol Hareketi  sözcüsü Remzi Çayır tüm Türkiye´yi dolaşarak istişare ettiklerini  bugünde  Manisa´da 19. istişare toplantısını yaptığını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti.

?Türkiye´nin içinde bulunduğu siyasi şartları çıkış yollarını Türkiye´nin siyasetinin değişime,  dönüşüme uğratılması sebebiyle içinde bulunduğumuz zor şartları dikkate alarak nasıl bir yön yol yöntem izleyeceğimizi tartışacağız. Biz herhangi bir partinin içinden çıksak dahi bizimle birlikte hareket eden çok farklı partilere mensup arkadaşlar var. Teşkilatlarımızla, halkla farklı kesimlerle istişare ederek, yol yöntem ve metot belirlemeyi düşünüyoruz. Taban demokrasisini önemsediğimiz  için insanların fikirlerini yaklaşımlarını öğrenmek halkın beklentilerini önceliklerini öğrenmek ortaya koyabilmek çözüm üretebilmek için şehir şehir dolaşıyoruz. Dün Muğla´da başlamıştık.  Akşam Aydın İlinde idik. Bugün İzmir ,Manisa gecede Uşak´ta olacağız. Her hafta 6 ili dolaşıp tüm illeri tamamlayıp Ankara´da büyük katılımlı istişare toplantı ile birlikte nasıl bir şekillenme yapacağımızı ortaya koyacağız? şeklinde konuştu.

BİZ YÜZ YILLIK EZBERİ BOZMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ

Vatandaşların düşüncelerine ihtiyaçlarını olduğunu aktaran Milli Yol Hareketi Kurucularından ve Milli Yol Hareketi  sözcüsü Remzi Çayır ?Biz normal herhangi bir siyasi hareket değiliz. Biz Muhsin Yazıcıoğlu´nun yarım bırakmış olduğu bir hikaye var. Biz yüz yıllık ezberi bozmak için yola çıkıyoruz.   Bu güne kadar böyle geldi böyle gidecek diye toplum arasına yerleşmiş düşünceyi kırmak, böyle gelmiş böyle gitmeyecek diyebilmek için yola çıkıyoruz. Arkadaşlarımızın düşünceleri eğilimleri bizim için önemli. onun için herkesin eğilimine yaklaşımına ihtiyaç var? ifadelerini kullandı.

Toplantı sonunda Atatürk ve silah arkadaşları ile   Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu  ile merhum dava arkadaşları ruhuna dua  okundu ve katılımcılar ile toplu şekilde hatıra fotoğrafı çekildi.

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ