Tescil Sözleşmesi ATSO ve Eynak Gıda Ltd.Şti. Arasında İmzalandı

Akhisar Uslu ve Domat Zeytinlerinin Coğrafi İşaret Tescil Sözleşmesi ATSO ve Eynak Gıda Ltd.Şti. Arasında İmzalandı.
Gündem 9.10.2021 00:00:00 1169 0

Akhisar Uslu ve Domat Zeytinlerinin Coğrafi İşaret Tescil Sözleşmesi ATSO ve Eynak Gıda Ltd.Şti. Arasında İmzalandı.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO)  tarafından 2011 yılında Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil ettirilen ve coğrafi işaretleri alınan “Akhisar Uslu Zeytini” ve “Akhisar Domat Zeytini”nin simgeleri olan logoların ve amblem kullanımı için ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Erdayıoğlu, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Sami Karaoğlan ve Eynak Gıda İnşaat Otomotiv Turizm Danışmanlık Tarım ve Hayvancılık Üretim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Burak Eynak ve işletme sorumlusu Güven Bozkurt kullanım sözleşmesi imzaladılar.

Başkan Erdayıoğlu yaptığı açıklamada; “Coğrafi işaret kullanımı o il / ilçeye marka değeri katmaktadır. Firmalarımızı Coğrafi işaret kullanmaya davet ediyoruz, kendi Pazar paylarını arttırmada olumlu katkılar sağlayacak olan Coğrafi İşaret Kullanımı ayrıca firmalarımızın sürdürülebilir ve izlenebilir ürün kalitesini de arttıracaktır” dedi.

Eynak Gıda İnşaat Otomotiv Turizm Danışmanlık Tarım ve Hayvancılık Üretim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi sahibi Burak Eynak ve Güven Bozkurt da Başkan Erdayıoğlu’na gösterdiği alakadan dolayı teşekkür etti.

 

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ