VEKALETLE KURBAN BAĞIŞINA AKHİSAR HALKI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Cömert Akhisar halkı mağdur coğrafyalarda ki mazlum kardeşlerine bu bayramda da umut oldu.
Gündem 22.07.2021 15:50:49 1014 0

Cömert Akhisar halkı mağdur coğrafyalarda ki mazlum kardeşlerine bu bayramda da umut oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığının Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte 1993 yılından bu yana yurt içinde ve Afrika´dan Orta Asya´ya, Balkanlar´dan Kafkasya´ya, Uzak Doğudan Latin Amerika´ya kadar birçok yoksul ülkede yaşayan muhtaçlara ulaştırılmak üzere vekaletle kurban kesim organizasyonu gerçekleştirmektedir.

Vekaletle Kurban Bağışına Akhisar Halkı Yoğun İlgi Gösterdi

Akhisar Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesinin yoğun çalışmalarla sürdürdüğü Vekaletle Kurban Bağışı Organizasyonu kampanyasına Akhisar halkı büyük destek verdi. Akhisar Müftülüğü ilce genelinde toplamda 4 noktaya açtığı bağış standlarında vatandaşların bağışlarını kabul etti.

Akhisar Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu: " Türkiye Diyanet Vakfı Akhisar Şubesi Olarak 1281 Hisse Kurban Bağışı Aldık"

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Müftü Türkmenoğlu: " Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımızın uzun yıllardır gerçekleştirdiği vekaletle kurban bağışı organizasyonu kampanyasına Akhisar halkımız ciddi manada yoğun ilgi gösterdi. Bu konuda hamdoldun 1281 adet Kurban bağışı alarak bu yıl da Manisa´da birinci olduk ve Akhisar olarak zirvede ki yerimizi koruduk Elhamdulillah. Bayram paylaşmaktır mutluluklarımızı sevinclerimizi ve kurbanlarımızı paylasabilmektir. Paylastığımız kurbanlarla başkalarına umut olabilmektir. Bu konuda her zaman olduğu gibi bu yıl da hiç tereddüt etmeden kurbanını bizlere emanet ederek bayram sevincini  mağdur coğrafyalarda yaşayan mazlum kardeşlerimizle paylaşan Cömert Akhisar halkımıza canı gönülden sükranlarımı sunuyorum. Rabbim kurbanlarımızı kabul eylesin. Yurt içine bağışlanan kurbanlardan Müftülüğümüze bağlı Kur´an Kurslarımızda değerlendirilmek üzere et gönderilecek. Her zaman her gittiğim yerde Akhisarımızı cömertliğiyle hayırsever insanlarıyla överim. Akhisar Cömert insanların yaşadığı hayırseverleriyle adeta marka olan bir şehrimiz. Cennet cömertlerin mekanıdır, Rabbim bizleri cennetinde cemaliyle müşerref eylesin. Rabbim hayırlarımızı daim eylesin. Tüm hayırseverlerimizden razı olsun. Bu noktada büyük gayret ortaya koyan günlerdir standlarda görev alan ve alanda, mahallelerimizde kapı kapı dolaşıp gönüllere dokunan, fedakarca çalışan değerli Din Gönüllülerimize de ayrica teşekkür ediyorum. Rabbim hepsinden razı olsun. Kurbanımız mübarek olsun. Allahımız Eşimizle dostumuzla, tüm sevdiklerimizle birlikte nice bayramlara birlik beraberlik ve sağlık içerisinde ulaşabilmeyi nasip eylesin." ifadelerini kullandı.

Haber Kaynak : HABER MERKEZİ